pilot
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2016, 20:01

Rakiety z AliExpress

Witam,
kto z Was miał do czynienia z rakietami z AliExpress...
Jak odróżnić fake od oryginału - zobaczcie taki wynalazek https://www.aliexpress.com/item/tenis-m ... fed6&tpp=1

Jak odróżnić te rakiety od oryginału???

Jak to się ma do takiej aukcji na OLX:
https://www.olx.pl/oferta/rakieta-tenis ... d47046addd

POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rakiety z ALIEXPRESS

Zrób sobie proste założenie. Na aliexpress nie ma oryginalnych rakiet w niskich cenach. I tyle.

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
pilot
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2016, 20:01

Re: Rakiety z AliExpress

Nie zrozumiałeś mnie...
Ja nie szukam tam rakiet, tylko chciałbym wiedzieć jak je odróżnić od oryginałów podczas zakupów na Olx czy Allegro...
Bo mam wrażenie, że dużo jest tego na portalach aukcyjnych...
Dlatego moje pytanie, chyba że ktoś dał się "zrobić" i jest mu wstyd się tutaj przyznać!?
Ostatnio zmieniony 6 lis 2016, 10:55 przez El Diablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę pamiętać, że każde zdanie należy zaczynać wielką literą.
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rakiety z AliExpress

Nigdy mnie nie interesowało kupno podróbek rakiet tenisowych więc moja wiedza o odróżnianiu oryginału od fake'a jest marginalna. Ale samą chęć odróżnienia podróbki od oryginału w celu zabezpieczenia się przy zakupach na Allegro czy też olx rozumiem. Tak więc faktycznie nie zrozumiałem dobrze Twoich intencji. Sorki.

Podszedłbym do tego tak jak do każdej podróbki. Wpisz w Google "how to spot fake Wilson racket" (przykład dla Wilsona) i pewnie wyskoczy parę linków z zagranicznych for tenisowych, takich jak Talk Tennis.

Z uwagi na większy zasięg (w końcu są to fora skupiające większą społeczność niż nasza polska) będziesz miał większe prawdopodobieństwo trafienia na poszukiwany temat.

Ewentualnie może ktoś jeszcze coś dopisze tutaj.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakiety z AliExpress

Tak generalnie, o ile nie ma się do czynienia z ordynarną podróbką, możliwość odróżnienia jest w przypadku gdy mamy ramę w ręku.
Po zdjęciach możliwość jest mocno ograniczona, lub prawie niemożliwa.
Wystarczy ruszyć głową - jak się "żeni" "lewy" towar to należy go "odpowiednio" sfotografować, nie? ;)
Czyli pewna identyfikacja po zdjęciach ma miejsce raczej tylko wtedy jak podróbka jest chamska i fotograf idiota ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
pilot
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2016, 20:01

Re: Rakiety z AliExpress

A więc po dokładnej analizie jestem na 100% pewny, że aukcja to FAŁSZYWY Pro Staff 97 z Aliexpress..., opieram to na kilku materiałach w necie porównujących te fałszywki, a tak z pierwszego "wejrzenia" - owijka bazowa jest czarna... poza tym kilka niezgodności w malowaniu, które widać nawet po tych zdjęciach. :rolleyes:
Może warto założyć osobny wątek i ostrzegać ludzi, żeby nie wydawali ciężkich pieniędzy na ten badziew...

Marcin
Ostatnio zmieniony 6 lis 2016, 15:12 przez El Diablo, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Proszę pamiętać, że każde zdanie należy zaczynać wielką literą.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakiety z AliExpress

Każdy ma, lub nie ma ..., swój rozum. Nic wielkiego nie odkryłeś ;), medalu nie będzie :P
Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to wie, że pojęcie okazja w przyrodzie praktycznie nie występuję.
Jeżeli zatem pojawia się okazyjna cena nawet na jedną sztukę, nie mówiąc o większej ilości, to coś jest nie tak.
W najlepszym dla kupującego przypadku sprzęt jest kradziony. Mówię w najlepszym w tym sensie, że gdy go kupi faktycznie ma oryginał. Niestety jak do sprzedawcy dotrą organy ścigania to i kupujący będą mieć kłopoty.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Rakiety z AliExpress

Vivid pisze:Każdy ma, lub nie ma ..., swój rozum. Nic wielkiego nie odkryłeś ;), medalu nie będzie :P
Jak ktoś ma trochę oleju w głowie to wie, że pojęcie okazja w przyrodzie praktycznie nie występuję.
Jeżeli zatem pojawia się okazyjna cena nawet na jedną sztukę, nie mówiąc o większej ilości, to coś jest nie tak.
W najlepszym dla kupującego przypadku sprzęt jest kradziony. Mówię w najlepszym w tym sensie, że gdy go kupi faktycznie ma oryginał. Niestety jak do sprzedawcy dotrą organy ścigania to i kupujący będą mieć kłopoty.
Jednak nowe Pro Kennexy za 80zł nikogo na forum nie zdziwiły, mimo iż oficjalny dystrybutor Pro Kennexa, którym nie jest SMJ Sport, stanowczo wypowiadał się, że to podróbki :P
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakiety z AliExpress

rafbat pisze:Jednak nowe Pro Kennexy za 80zł nikogo na forum nie zdziwiły, mimo iż oficjalny dystrybutor Pro Kennexa, którym nie jest SMJ Sport, stanowczo wypowiadał się, że to podróbki :P
Nie znam sprawy, mnie by ... nie zdziwiły :P, co ma mnie dziwić, ewidentna lewizna? ...
Ty tego nie wiesz, ale kiedyś administracja przyjęła założenie, że takie tematy oczywiście mogą funkcjonować, ale administracja nie będzie tam wróżyć z fusów. Kilku innych udzielających się regularnie też przyjęło takie podejście.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakiety z AliExpress

rafbat pisze:Jednak nowe Pro Kennexy za 80zł nikogo na forum nie zdziwiły, mimo iż oficjalny dystrybutor Pro Kennexa, którym nie jest SMJ Sport, stanowczo wypowiadał się, że to podróbki :P
Przede wszystkim nie każdy model był sprzedawany w tej cenie - topowe modele jeśli dobrze pamiętam chodziły między 200-300zł.
Dziwnym trafem rakiety były sprzedawane bardzo długo na Allegro i mimo to dystrybutor nic z tym nie zrobił.
Ponadto sam stwierdziłeś, że współpracujesz z dystrybutorem i to czyni Cię w tej materii mało wiarygodnym bo sklep psuje rynek takimi cenami sprzętu.
Co więcej jest parę osób, które kupiło sprzęt od nich i potwierdzili, że otrzymali oryginalny sprzęt.

Podejścia jeśli chodzi o zalegający sprzęt są 2. Kisi się aż się sprzeda za sensowne pieniądze albo wyprzedaje się, można powiedzieć, za bezcen.

Czy były to rakiety podrobione? Nie wiem, nie kupiłem, nie sprawdzałem. Nigdy jednak nie widziałem podrobionych rakiet marki Pro Kennex - jak mniemam z tego względu, że marka nie jest popularna.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Rakiety z AliExpress

El Diablo pisze:
rafbat pisze:Jednak nowe Pro Kennexy za 80zł nikogo na forum nie zdziwiły, mimo iż oficjalny dystrybutor Pro Kennexa, którym nie jest SMJ Sport, stanowczo wypowiadał się, że to podróbki :P
Przede wszystkim nie każdy model był sprzedawany w tej cenie - topowe modele jeśli dobrze pamiętam chodziły między 200-300zł.
Dziwnym trafem rakiety były sprzedawane bardzo długo na Allegro i mimo to dystrybutor nic z tym nie zrobił.
Ponadto sam stwierdziłeś, że współpracujesz z dystrybutorem i to czyni Cię w tej materii mało wiarygodnym bo sklep psuje rynek takimi cenami sprzętu.
Co więcej jest parę osób, które kupiło sprzęt od nich i potwierdzili, że otrzymali oryginalny sprzęt.

Podejścia jeśli chodzi o zalegający sprzęt są 2. Kisi się aż się sprzeda za sensowne pieniądze albo wyprzedaje się, można powiedzieć, za bezcen.

Czy były to rakiety podrobione? Nie wiem, nie kupiłem, nie sprawdzałem. Nigdy jednak nie widziałem podrobionych rakiet marki Pro Kennex - jak mniemam z tego względu, że marka nie jest popularna.
SMJ często wyprzedaje za "półdarmo" zapasy magazynowe. W taki sposób kupiłem u nich buty do tenisa Joma, rakiety Pro Kennex, owijki HEAD Extreme Soft, buty do siatkówki Mizuno. Obecnie wyprzedają rakiety Babolata np. Strike z 2015 roku kosztuje 260 PLN. Mój syn gra takimi od nich. Pierwsze ceny były sugerowanymi cenami detalicznymi. 3 lata temu te same Kennexy kosztowały 500- 600 PLN.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Rakiety z AliExpress

El Diablo pisze: Ponadto sam stwierdziłeś, że współpracujesz z dystrybutorem i to czyni Cię w tej materii mało wiarygodnym bo sklep psuje rynek takimi cenami sprzętu.
Kwestia jest zamknięta, bo już od dłuższego czasu nie współpracujemy, a moje zdanie na ten temat pozostaje takie samo.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”