Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

SportClub-usługa naciągnięcia rakiety

Witam!

Chciałbym zapytać o usługę naciągania rakiet oferowaną przez SportClub. Dotychczas zawsze było tak, że kupowałem rakiety z założonym fabrycznie naciągiem. Tak było mi najwygodniej, ponieważ mieszkam w małym mieście i usługi oferowane przez tutejszych "naciągaczy" są dość ubogie. Zawsze również gra taką rakietą mi odpowiadała. Teraz jednak nadszedł czas, kiedy interesująca mnie rakieta nie posiada założonego naciągu, więc chciałbym skorzystać z oferty naciągnięcia rakiety. Wobec tego chciałbym prosić o radę bardziej doświadczonych użytkowników forum. Z jaką siłą polecalibyście naciągnąć rakietę, aby jej parametry były zbliżone do naciągu fabrycznego? Czy w e-mailu do sklepu wystarczy podać tylko jeden parametr, a więc siłę, z jaką życzę sobie, aby rakieta była naciągnięta? Dodam, że dotychczas zawsze używałem Head Sonic Pro, ponieważ gram tylko rakietami Heada, a o ile się orientuję, tylko te struny wciągają fabrycznie. Teraz chciałbym spróbować naciągu Head Hawk. Podaję także link do rakiety, której mam zamiar używać. Być może ma to jakieś znaczenie:

http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... L-MP-.html

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: SportClub-usługa naciągnięcia rakiety

Używam tych ram, z Hawkiem współgra bardzo dobrze, oczywiście w mojej ocenie. Fabrycznie wciąga się na środek przedziału jaki podaje producent. Ten Radical jest wciągany właśnie Hawkiem. Head do ram jakie u nas były dostępne poza Sonic Pro wciągał też PWR Fusion (np. Prestige S z serii YT IG).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

Re: SportClub-usługa naciągnięcia rakiety

Dziękuję za szybką pomoc. :) Sugerujesz zatem wciągnięcie na 24 kg? (Przedział producenta to 22-26 kg). Co z grubością, ponieważ dostępne są 3 warianty (1,20; 1,25; 1,30), a ja nie jestem w tym za bardzo zorientowany. 1,25 będzie w porządku?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: SportClub-usługa naciągnięcia rakiety

Wróżką to ja nie jestem. ;)
Nie wiem jakie są Twoje preferencje i na jakim poziome grasz. Więc Ci nie podpowiem.
Cieńsza struna to z grubsza większa kontrola i dynamika a mniejsza trwałość, przy grubszej strunie jest ... odwrotnie. :)
Siła naciągnięcia to im mniejsza tym większa dynamika a mniejsza kontrola, i odwrotnie jak większa siła naciągnięcia.
Wybór powinieneś odnieść do tego co miałeś do tej pory. A jeżeli ktoś zmienia kompletnie sprzęt - a więc rama z zupełnie innej półki i przeznaczenia i tak samo z naciągiem to bezpiecznie jest wybrać wariant środkowy grubości naciągu i wciągnąć gdzieś na środku (+/-1kg) przedziału wskazanego dla danej ramy. Wtedy grasz, widzisz co Ci brakuje, co jest OK, czego może masz nawet w nadmiarze. Potem dokonujesz w oparciu o tę wiedzę korekt.
Jeżeli gdzieś znajdziesz kogoś kto podaje uniwersalną "złotą" receptę to możesz być pewnym, że w d... był i g... widział! I możesz mnie wtedy zacytować. :P

Ja jeszcze będę testował Hawk-a w konfiguracji 1,25@25kg. Ale to są moje preferencje.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
civilpl
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 19 maja 2014, 14:49

Re: SportClub-usługa naciągnięcia rakiety

W większości sklepów ta rama jest sprzedawana z naciągiem, także można zaoszczędzić na naciągnięciu, bo domyślnie montowany tam jest właśnie Hawk. Naciągnięcie + naciąg robi jakieś 60 zł różnicy.

Co do rakiety, grałem nią w tym tygodniu (mam też od ponad roku poprzednika: Radicala MP Youtek) i różnica jest moim zdaniem na niekorzyść Graphene, który wydał mi się bardzo sztywny i generował bardzo mało mocy w stosunku do Youteka. Moim zdaniem tegoroczny Graphene Radical MP bardziej przypomina w obejściu linię Prestige z lat 2012-2013.

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”