Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Reklamować czy nie?

Dzisiaj zauważyłem w moich Courtballistecach pękniecie poduszeczki:
http://zapodaj.net/bf5253670e882.jpg.html
http://zapodaj.net/2d30e2b0a7854.jpg.html
http://zapodaj.net/20ac8cb20755a.jpg.html
http://zapodaj.net/0295414930f49.jpg.html

Pytanie czy reklamować. Czy reklamacja przejdzie?
Jak tak patrzę na tą poduszkę to wygląda to jakby było przejechane jakimś nożem czy coś, dlatego nie wiem czy reklamacja przejdzie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Reklamować czy nie?

Szkoda zachodu ...

Po pierwsze, rzadko jakaś reklamacja w Polsce przechodzi od razu. To już taki automat, że dostaje się w odpowiedzi jakiś tekst o niewłaściwym użytkowaniu. rotfl

W Twoim przypadku dochodzi do tego jeszcze kwestia, że to jest uszkodzenie mechaniczne. Czyli argumentacja stałeś człowieku przy płocie i zahaczyłeś o pręt itd. itp.

Procedura jest prosta, jak nowe to oddać z tytułu niezgodności z umową a nie reklamacji.
Wezmą, ocenią, wyślą cię na drzewo to wtedy z tym iść do Rzecznika Praw Konsumenta.
On oceni czy się tym zajmie czy nie.

Ale generalnie jak napisałem na wstępie, w tym przypadku cienko to widzę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
wazonek
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:03

Re: Reklamować czy nie?

Mam ten sam problem w obu parach, ale tylko w prawym bucie. Pęknięcie wygląda identycznie jak na zdjęciach. Jedne buty mają rok, a drugie około miesiąca. Wydaje mi się, że ciśnienie w tych poduszkach jest niewłaściwe (nie jestem specjalistą). Dziś wysyłam 1 parę na reklamacje, jak dostanę odpowiedź to zaraz dam znać.
Pozdro.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Reklamować czy nie?

Vivid pisze:Szkoda zachodu ...

Po pierwsze, rzadko jakaś reklamacja w Polsce przechodzi od razu. To już taki automat, że dostaje się w odpowiedzi jakiś tekst o niewłaściwym użytkowaniu. rotfl
... I za to szanuję firmę Decathlon, ponieważ w ich przypadku jest inaczej. Widziałem osobiście (jako gapia :) ) przypadek w którym klient dostał zwrot pieniędzy za Babolata APD pękniętego tuż nad rączką. Kierownik po kilkunastosekundowych oględzinach kazał wypłacić kasę, ponieważ nie dopatrzył się na rakiecie mechanicznych śladów uderzenia ramą! Podtrzymał wersję klienta o pęknięciu z "przyczyn naturalnych" uwzględniając reklamację. Wolę z premedytacją poczekać na przecenę niż kupować coś w necie!

Podobnie działa też na "Alledrogo" firma sprzedająca produkty z logo Top Spin. S&V był w "szoku", kiedy wymieniono mu wadliwy przedmiot na nowy (siatka do minitenisa) obrzucając "niemożliwie" gratisami w postaci kilku setów naciągów itp.

Wracając do sprawy. U kogoś widziałem ten problem z butami. Jeśli przypomnę sobie kto to był, postaram się uzyskać informację co było dalej!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Reklamować czy nie?

U moich kolegów też poduchy w CB leciały, czyżby "ten typ tak ma"? :twisted:
Nike mocno obniżyło poziom i jakość, od lat grałem w butach tej marki ale ostatnio zmieniłem na inną.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Reklamować czy nie?

Strzelające poduchy to na pewno standard w CB 3.3, w obu moich parach poduchy strzelały jak przy zderzeniu czołowym ze Scanią na A4. Pękające szlufki to kolejna wada tych butów, zaczęły się piłować już po kilku tygodniach intensywnej gry i w końcu całkiem się przetarły. Do tego wszyscy znajomi bez wyjątku grający w Vaporach narzekali na szybko przecierającą się siateczkę. Po tych doświadczeniach podziękowałem firmie Nike za współpracę. :::bd:: :[ Obecnie gram w Asicsach (GR5 i GSS) oraz Adidasach (B8) i nie mam absolutnie żadnych powodów do narzekań. Ja swoich buciorów nawet nie próbowałem reklamować ale życzę powodzenia!
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Reklamować czy nie?

W moich CB 3.3 też miałem ten problem. Olałem. "Pierdzą" wprawdzie jak się nadusi piętą na podłoże, ale gra się bez żadnych przeszkód. Jak Ci to przeszkadza i Ci zależy, to próbuj, jak nie, to chrzanić. Wg mnie nie zmienia to zbytnio właściwości buta. :)
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Reklamować czy nie?

Zgrałem jedną parę CB 3.3, grałem w nich chyba 14 miesięcy. Mnie poduchy nie poleciały.
Do lekkich nie należę :), ale to kwestia techniki poruszania się :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Reklamować czy nie?

Vivid pisze:Do lekkich nie należę :), ale to kwestia techniki poruszania się. :P
Chyba braku tego poruszania. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Reklamować czy nie?

wyczesany pisze:
Vivid pisze:Do lekkich nie należę :), ale to kwestia techniki poruszania się. :P
Chyba braku tego poruszania. :D
Nieistotny szczegół. :::jezor:::
Stać też trzeba umieć! :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklamować czy nie?

Po takich wpisach moje stopy w Nike nie postaną. :)

Gram regularnie w Raptorach Lotto i ewentualnie rozważam Asicsy. But jest ważniejszy niż rakieta. Ja do tego ważę pewnie jak Vivid i jeszcze biegam. :)

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”