dżiok
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:30

"Rakieta sklepowa", "sklepówka"

Widziałem czasem takie określenie używane przez niektórych "sklepówka" czyli "rakieta sklepowa. Czy można gdzieś kupić rakietę nie-sklepówkę? Czy rakiety kupowane w różnych miejscach są takie same, tzn. np wyprodukowane w tym samym miejscu? Czy rakiety oceniane na Tennis Warehouse to te same rakiety, które kupujemy w Polsce?
NTRP 4.5 | Head IG Youtek Extreme 2.0 Pro
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: "Rakieta sklepowa", "sklepówka"

Ja pierwsze słyszę. Testówka a i owszem, ale sklepówka?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: "Rakieta sklepowa", "sklepówka"

Duże markety sportowe mają swoje własne marki sprzętu sportowego. W Decathlonie np. rakiety kupujesz pod marką Artengo, w Intersport - Techno-Pro. Wydaje mi się że może chodzić Ci o "sieciówki". Ja osobiście po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na dwie takie same rakiety Artengo. Są grafitowe, ważą dokładnie tyle samo, co u markowych producentów nie jest oczywiste! Nie powiem że są bardzo dobre, ale mogę stwierdzić że żadnymi nie grało mi się tak dobrze!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: "Rakieta sklepowa", "sklepówka"

A ja myślę, że autorowi wątku chodziło raczej o używane często na forum (np. przeze mnie :D ) określenie "rakieta sklepowa" jako pewnie nie najlepsze tłumaczenie terminu "retail stick", czyli rakieta, którą możemy dostać w sklepie. Są bowiem tzw. ramy prostock, czyli zawodnicze, których co do zasady nie dostaniemy w sklepach. W żadnych sklepach, to znaczy że nawet na TW ich nie ma.

Odpowiadając na dalsze pytania autora wątku: pomijając ramy prostock, we wszystkich sklepach na świecie dostaniesz to samo, w polskich sklepach dostaniesz co do zasady to samo co w TW (pomijając wyjątki, np. w Polsce chyba nadal nie ma nowego Prince Response 97 albo nowej włoskiej marki rakiet One Strings). Pewnym wyjątkiem są niektóre ramy robione na rynek azjatycki, np. federerki w Azji ważyły kiedyś (nie wiem, czy w ostatniej wersji też tak jest) o 20 g mniej, bo tamtejsze chucherka nie miały siły machać "prawdziwym" Tour 90, a też chciały mieć "rakietę Rogera". Czasem są też specjalne edycje dostępne tylko na danym rynku, np. aktualnie "oficjalna" rakieta Keia Nishikori dostępna tylko w Japonii.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: "Rakieta sklepowa", "sklepówka"

keicam pisze:...w Intersport - Techno-Pro...
TECNOpro.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: "Rakieta sklepowa", "sklepówka"

wwojtek pisze:
keicam pisze:...w Intersport - Techno-Pro...
TECNOpro.
Oczywiście masz rację.

Mea culpa....

Ale nawet na Ebay-u znaleźli się tacy idioci jak ja.

http://www.ebay.pl/sch/i.html?_odkw=tec ... t&_sacat=0
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Rakieta sklepowa", "sklepówka"

keicam pisze:
wwojtek pisze:
keicam pisze:...w Intersport - Techno-Pro...
TECNOpro.
Oczywiście masz rację.

Mea culpa....

Ale nawet na Ebay-u znaleźli się tacy idioci jak ja.

http://www.ebay.pl/sch/i.html?_odkw=tec ... t&_sacat=0
U Ciebie to jeszcze pół biedy, bo pisałeś z pamięci? Ale co powiedzieć o kimś, kto ma sprzedawaną rakietę przed oczami, napis na pokrowcu czy rakiecie i się myli?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: "Rakieta sklepowa", "sklepówka"

Jakuboto pisze: U Ciebie to jeszcze pół biedy, bo pisałeś z pamięci? Ale co powiedzieć o kimś, kto ma sprzedawaną rakietę przed oczami, napis na pokrowcu czy rakiecie i się myli?
To "TECNO" jest tak nienaturalne!!! :/
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Papa
Bywalec
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 8 lut 2014, 18:06

Re: "Rakieta sklepowa", "sklepówka"

Artlight pisze:A ja myślę, że autorowi wątku chodziło raczej o używane często na forum (np. przeze mnie :D ) określenie "rakieta sklepowa" jako pewnie nie najlepsze tłumaczenie terminu "retail stick", czyli rakieta, którą możemy dostać w sklepie. Są bowiem tzw. ramy prostock, czyli zawodnicze, których co do zasady nie dostaniemy w sklepach. (...)
Czy wszyscy zawodowcy korzystają z ram zawodniczych, czy tylko top ATP / WTA? Czy taki Kubot np. gra ramami prostock, czy są to raczej modyfikowane rakiety sklepowe? Czy grający zawodniczo juniorzy też machają szpadelkami prostock?
I jeszcze jedno pytanie - od kiedy ukształtował się taki rozdział rynku, na rakiety retail i pro? Czy tak było od zawsze, od przedwojny, a może dopiero od lat 70-80 -tych?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: "Rakieta sklepowa", "sklepówka"

Papa pisze:Czy wszyscy zawodowcy korzystają z ram zawodniczych...
Nie.
Papa pisze:...czy tylko top ATP / WTA?
Nie.
Papa pisze:Czy grający zawodniczo juniorzy też machają szpadelkami prostock?
Część tak.
Papa pisze:I jeszcze jedno pytanie - od kiedy ukształtował się taki rozdział rynku, na rakiety retail i pro? Czy tak było od zawsze, od przedwojny, a może dopiero od lat 70-80-tych?
Przemalowywanie rakiet zdarzało się już w "epoce drewna" więc równie dobrze mogły być modele robione konkretnie dla zawodnika.

To że obecnie jesteśmy świadomi wynika z rozwoju nośników informacji wizualnej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
dżiok
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:30

Re: "Rakieta sklepowa", "sklepówka"

Czy rakieta z Decathlonu może się różnić od takiej kupowanej w "zwykłym" sklepie? Chodzi mi o dokładnie ten sam model rakiety, bo mogę zakupić.
NTRP 4.5 | Head IG Youtek Extreme 2.0 Pro
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: "Rakieta sklepowa", "sklepówka"

dżiok pisze:Czy rakieta z Decathlonu może się różnić od takiej kupowanej w "zwykłym" sklepie? Chodzi mi o dokładnie ten sam model rakiety, bo mogę zakupić.
Nie, nie może się różnić. Decathlon sprzedaje głównie własne rakiety i aluminiowy złom, ale te modele które są z topowych kolekcji pochodzą od dystrybutora i są to oryginalne rakiety.
Prince Textreme Tour 100 310

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”