Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Wysyłka rakiet Pocztą?

Witam!
Jest pewna sprawa. Czy ktoś wysyłał/odbierał rakiety za pośrednictwem Poczty Polskiej? Bo trochę się obawiam, czy nic na PP w trakcie transportu się nie stanie. Jakieś doświadczenia? Pozytywne, negatywne? Byłbym wdzięczny za opinie. ;)
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Wysyłka rakiet Pocztą?

Śmiem twierdzić iż jest to kwestia zapakowania i szczęścia.
Wysyłałem rakiety Pocztą Polską do UK, USA, Norwegii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Singapuru, Hong Kongu.

Wszystkie doszły choć niektóre były długo trzymane na cle ale ta kwestia Ciebie nie dotyczy.
Z tych wszystkich paczek tylko 1 do Hiszpanii miała mocne wgniecenie jakby trafiła o jakiś kant/róg ale nic z rakietami się nie stało. Tylko, że Ja poświęcam trochę czasu na ochronę rakiet w środku takiej paczki - styropianowe "kształtki", wkładki, papier etc.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Wysyłka rakiet Pocztą?

Tak jak mówi ED - dobrze zapakowana rakieta i nie powinno być problemu.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wysyłka rakiet Pocztą?

Słałem i otrzymywałem. Dobrze zapakowana paczka i 99% szansa, że będzie ok.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Wysyłka rakiet Pocztą?

Dzięki za odpowiedzi :::gd::: .
Cóż, mój sprzęt będzie raczej owinięty tylko w folię bąbelkową. Mam nadzieję, że będzie okej. Wszak jak zamawiałem swojego APD ze Strefy Tenisa (kurierem), też był tylko owinięty w folię. ;)
Sprawdzę jeszcze, ile chcą za przesyłkę kurierską - jeśli wyjdzie jakaś kosmiczna cena, to sobie odpuszczę, jeśli tylko trochę więcej od przesyłki PP, to dla świętego spokoju te parę złotych wyłożę. ;-)

PS. Sprawa jakoś się zmienia, jeśli w jednej paczce będą 2 ramy? Będą oczywiście owinięte folią osobno, żeby się nie obijały o siebie w czasie transportu.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Wysyłka rakiet Pocztą?

Jak masz możliwość, to wyślij kurierem. Mimo wszystko. Szybciej rakieta dotrze i szybciej dostaniesz kasę na konto.

Z Pocztą Polską, jeśli już musisz, to przede wszystkim radzę ubezpieczyć przesyłkę. Zaznaczyć "Ostrożnie" itp. Oni w statucie mają, że mogą gubić chyba nawet ok. 40% przesyłek, więc wiesz - lepiej się ubezpieczyć. Teraz nie wiem, jak to jest, ale jeszcze niedawno coś takiego mieli, były jakieś zmiany chyba.

Co do samej paczki - im bardziej zadbasz o bezpieczeństwo przesyłki, tym lepiej. Folie bąbelkowe, styropiany, nawet gazety - żeby nic nie latało w środku. Tym bardziej, jeśli w środku będą 2 ramy. Później będziesz mógł w razie czego powiedzieć, że z Twojej strony bezpieczeństwo paczki zostało zadbane w 100%.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Wysyłka rakiet Pocztą?

Racja TadX :D. Jeśli wysyłka kurierem nie będzie jakoś kosmicznie droga, to wezmę kurierem. Jak trzeba będzie Pocztą, to oprócz owinięcia folią bąbelkową rakiet, wypcha się jeszcze paczkę gazetami i jakoś to pójdzie. Dzięki! :)
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Wysyłka rakiet Pocztą?

Mazzakollo pisze:Racja TadX :D. Jeśli wysyłka kurierem nie będzie jakoś kosmicznie droga, to wezmę kurierem. Jak trzeba będzie Pocztą, to oprócz owinięcia folią bąbelkową rakiet, wypcha się jeszcze paczkę gazetami i jakoś to pójdzie. Dzięki! :)
Spoko. :) Pamiętaj jednak, żeby na Poczcie ubezpieczyć paczkę i wziąć opcję "Ostrożnie". Oczywiście życzę Ci, by przy ewentualnym skorzystaniu z Poczty Polskiej wszystko poszło ok. Lepiej jednak się zabezpieczyć. Później oni wymyślają tysiące powodów tylko po to, by nie przyznać się do winy.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Wysyłka rakiet Pocztą?

Nie ma się co bać. Wysłałem parę rakiet PP, otrzymałem parę rakiet (facet domyślił się po kształcie paczki co mi przynosi i powiedział że muszę być bardzo nerwowy na korcie skoro cały czas łamię rakiety i on mi donosi kolejne rotfl ) i nigdy nie miałem problemów. Tym bardziej że pocztę mam blisko i kiedy jestem poza domem, to mam rzut beretem żeby odebrać awizo. A z kurierami to bywa różnie.
Wystarczy solidnie zapakować. Zgłoś się na korepetycje do EDka, bo jak otrzymałem paczkę od niego, to pół dnia rozpakowywałem... rotfl
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wysyłka rakiet Pocztą?

Wysyłałem i otrzymywałem, nie było problemu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zakupy - procedury, porady, problemy”