Pipel
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 5 maja 2011, 23:56

Orliki

Witam, czy grywacie może na Orlikach? U mnie w mieście (35tys mieszkańców) jest około 5 Orlików, każdy z boiskiem do gry w tenisa, a i nawet z siatką tenisową. Jak dla mnie super sprawa zawsze po 15:30 można zarezerwować sobie obiekt i grać za darmo. Obecnie ze względu mi.n na studia mieszkam w Łodzi ale tu jakoś na te Orliki nie mogę trafić stąd też pytanie: Gdzie one są? Jeśli ktoś wie, a może nawet sam gra albo chciałby zagrać to bardzo proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Orliki

Orlików w Łodzi jest sporo. Niestety nie znam żadnego z kortem :(
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Orliki

U mnie w Opocznie są 2, żaden nie ma kortu i jest jedno duże boisko wielofunkcyjne z kortem z którego nie da się skorzystać. Za to Orlik w mieścinie u dziadków żony ma piękny kort.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Pipel
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 5 maja 2011, 23:56

Re: Orliki

Tzn. się ja też mam na myśli Orliki wielofunkcyjne bo przecież jakby w Polsce powstały darmowe boiska do tenisa to by oznaczało chyba już tylko koniec świata...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Orliki

Rozdzieliłem pojęcia Orlika od boiska wielofunkcyjnego celowo, bo to pierwsze funkcjonuje w sztywnych ramach projektowych i finansowych w których mieści się też realizacja kortu w ramach boiska (opcjonalnie), od boisk wielofunkcyjnych na których od strony projektowej panuje wolna amerykanka (patrz link do kaszany w Opocznie za 2.4mln) a są one też w 2/3 dofinansowane tyle że z unijnych programów pomocowych. Początkowo nawet myślałem że ten kaszan jest Orlikiem.

Co je jeszcze odróżnia? To że Orlik realizuje założony wstępnie program użytkowania (w sezonie 2 zmianowy) i musi być ogólnodostępny.
Na tym kaszanie w Opocznie moja córka która jest uczennicą tej szkoły usłyszała że siatki do tenisa i światło dostanie (to było na początku kwietnia) jak będą grały w dziesięć. rotfl ...na korcie rotfl rotfl rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Pipel
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 5 maja 2011, 23:56

Re: Orliki

U mnie panuje zasada że rezerwujesz i masz, a opiekun Orlika ma o to zadbać. Z drugiej strony przy takiej ilości boisk i tak niskiej liczbie młodzieży spędzającej aktywnie czas ten Orlik na którym grywam stoi często pusty i nawet nie trzeba rezerwować.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Orliki

Pipel pisze:U mnie panuje zasada że rezerwujesz i masz, a opiekun Orlika ma o to zadbać. Z drugiej strony przy takiej ilości boisk i tak niskiej liczbie młodzieży spędzającej aktywnie czas ten Orlik na którym grywam stoi często pusty i nawet nie trzeba rezerwować.
Bo taka zasada panuje na Orlikach, podpisując z ministerstwem i wojewodą papier na Orlika podejmuje się takie zobowiązanie, nie dotyczy to już jednak pozostałych obiektów, więc można sobie zbudować za kilka milionów coś z czego nie można skorzystać.

Stąd widzę wyraźną przewagę Orlików jako program dostępności obiektów.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Orliki

Widziałem raz kort na Orliku. Widać, że robił to ktoś kto tenisa na oczy nie widział. Linia końcowa pod tablicą do kosza ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Orliki

Vivid pisze:Widziałem raz kort na Orliku. Widać, że robił to ktoś kto tenisa na oczy nie widział. Linia końcowa pod tablicą do kosza ...
A co Ty się dziwisz? U nas na sali gimnastycznej (nie drewnianej) jak się będzie grało jak Nadal, to można skończyć z rozwalonym łbem na bramce od ręcznej rotfl .
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Orliki

Martinek pisze:
Vivid pisze:Widziałem raz kort na Orliku. Widać, że robił to ktoś kto tenisa na oczy nie widział. Linia końcowa pod tablicą do kosza ...
A co Ty się dziwisz? U nas na sali gimnastycznej (nie drewnianej) jak się będzie grało jak Nadal, to można skończyć z rozwalonym łbem na bramce od ręcznej rotfl .
To znaczy że macie o połowę za małe boisko do ręcznej, albo dwa razy za duży kort, ale wątpię w tę druga opcję. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Orliki

PitS pisze:znaczy że macie o połowę za małe boisko do ręcznej, albo dwa razy za duży kort, ale wątpię w tę druga opcję. rotfl

A jak gra Nadal? Czasem 4 metry za końcową. No dziękuje, ale ja byłem bliski OIOMU (to mała przesada :wink: ). Jak zrobiłem zamach to rakieta trafiła w słupek od wewnątrz, a ja się zobaczyłem gdzie jest słupek rotfl .
Awatar użytkownika
Szymo
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 7 maja 2011, 16:00
Lokalizacja: Busko-Zdrój.

Re: Orliki

U mnie są dwa Orliki ale obydwa bez kortów.
Fajna sprawa z tymi kortami.
Has
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2011, 17:00

Re: Orliki

Tylko dziękować za Orliki, można grać za darmo, jednym minusem u mnie, są stojące słupy do koszykówki, 2m za linią końcową i nawierzchnia, która znacznie zwalnia piłki i nadaje inną trajektorię lotu przez tępą nawierzchnię. Może taka błahostka ale przejście bezpośrednie w zimę na hale nastręcza trudności z przyzwyczajeniem się do dużo szybszej gry. Podsumowując darmowemu Koniu w zęby się nie zagląda i trzeba się cieszyć oraz dziękować za coraz lepsze warunki do gry w tenisa w naszym państwie.
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Orliki

U mnie Orlik z kortem plus oświetlenie mocne, całkowita darmocha gramy już od 2 lat! W okolicy 2 Orliki ale oddalone około 20-30 kilosów też, darmocha i też z oświetlonymi kortami. Wieczorem od 19 na korcie pustki, jedynie w piłkę nożną grają. Gramy często do 23 jak się ostry mecz zrobi!
Jedyny minus naszych nawierzchni to to że, jak popada deszcz to niestety robi się strasznie ślisko!
Pipel
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 5 maja 2011, 23:56

Re: Orliki

Taka mała ciekawostka:
Łódź jest większa 21x od mojego 35 tysięcznego miasta. U mnie w mieście jest 5 Orlików, a w Łodzi 13 tyle, że te Orliki u mnie w mieście są rozbudowane o właśnie korty i boiska do piłki ręcznej. Czyli nie dość że więcej to i lepsze :).
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Orliki

Pipel pisze:Taka mała ciekawostka:
Łódź jest większa 21x od mojego 35 tysięcznego miasta. U mnie w mieście jest 5 Orlików, a w Łodzi 13 tyle, że te Orliki u mnie w mieście są rozbudowane o właśnie korty i boiska do piłki ręcznej. Czyli nie dość że więcej to i lepsze :)
Generalnie potwierdzam tę tendencję im kto mniejszy tym lepiej dba. Szkoły na wsiach i w małych miasteczkach mają baseny, u mnie w Opocznie porządny basen był długo przed tym zanim w Kielcach o tym pomyśleli.
Orlików też mamy tyle samo co w 15x takich Kielcach, z tym że przy naszym żadnym nie ma kortu (w Kielcach też).
Ale to nostalgia za pierwszoligową "Ceramiką" przysłania radzie miasta inne sporty, a i Orliki były budowane w pierwszej transzy zanim zezwolono na modyfikacje wariantów.
Ot, piłę kopać każdy u nas umie (co pokazują wyniki rotfl ) a tenis to taka ryzykowna gra, jeszcze człek by wyglądał na korcie jak pewien polityk, choć gratuluję mu samozaparcia.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
TaKaN
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 473
Rejestracja: 5 lut 2012, 18:34
Lokalizacja: Szczekociny/Częstochowa

Re: Orliki

Vivid pisze:Widziałem raz kort na Orliku. Widać, że robił to ktoś kto tenisa na oczy nie widział. Linia końcowa pod tablicą do kosza ...
U mnie na Orliku jest to samo. Tylko, że to kwestia raczej tego, że w projekcie ogólnym Orlików nie ma kortu. Jeśli ktoś się tym zainteresuje to może sobie wywalczyć ten kort ale Orlika niestety powiększyć nie można i stąd te kosza zaraz za boiskiem... :/
Ja tam się ciesze, że jest ten Orlik ponieważ do tej pory był tylko kort asfaltowy na którym dzieciaki używały siatki jako huśtawki więc później grać na takiej siatce z dziurami itd. to nie było przyjemne...
"Jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz"

Obrazek VCore 98D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Orliki

Mam dobrą wiadomość, u mnie oprócz tego kaszalota: http://www.youtube.com/watch?v=qVt_SCabmjk który przy dofinansowaniu Unii zbudowało miasto przy szkole, córka znalazła jeszcze Orlika na którym jest kort. Relacja niebawem, mam nadzieję że mniej sarkastyczna od tej z linku.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
rubensinio
Bywalec
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 11 paź 2011, 06:02
Lokalizacja: 3City

Re: Orliki

Jest to niewątpliwie kort, który będzie sprzyjał grze Fair Play! Długa piłka za końcową linią się nie będzie odbijać i to zapobiegnie jakimkolwiek problemom z wywołaniem autu :).
szklanka jest zawsze do połowy pełna!
niuniek
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2012, 23:28

Re: Orliki

U mnie w Lublinie jest kilka Orlików ale jak na razie nie wiem czy któryś ma kort. Większość osób robi wielkie oczy na to pytanie. Jest ze 2 korty asfaltowe, ale trzeba mieć własną siatkę. MOSIR zbudował dwa śliczne korty, które miały być darmowe trzeba klepać termin telefonicznie, i okazuje się płać za wstęp. Jest jeden niby Orlik przy jednym gimnazjum nawierzchnia okropna, bo już zaczyna widać delikatne wzgórki pagórki. Ni to tartan ni to trawa. Zrobione boisko do wszystkiego z narysowanymi liniami do każdej gry.

Wróć do „Gra rekreacyjna”