Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Orliki

Ja grałem na korcie orlikowym w Bydgoszczy. Odgrodzony od boiska, normalny kort, nawierzchnia tartanowa. Całkiem przyjemnie.
Ostatnio zmieniony 8 cze 2012, 20:37 przez Madox, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Orliki

To musiałeś na dobrego Orlika trafić (jakie osiedle?), bo większość jest zrobiona tak, że linia końcowa kortu jest zaraz przed końcem kosza zawieszonego akurat na wysokości rakiety unoszonej do góry, podczas serwisu ;-).
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Orliki

Traw3k pisze:To musiałeś na dobrego Orlika trafić (jakie osiedle?), bo większość jest zrobiona tak, że linia końcowa kortu jest zaraz przed końcem kosza zawieszonego akurat na wysokości rakiety unoszonej do góry, podczas serwisu ;-).
Na Osowej Górze. Koło gimnazjum z basenem.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Orliki

Lokalizacja Jastrzębie Zdrój... miasto w którym "Papież" jeździ po ulicach, a ulubionym zajęciem uczniów informatyki jest projektowanie gier, których głównym celem jest wyeliminowanie nauczyciela... informatyki - miejscowi wiedzą o co chodzi i na tym poprzestańmy. :::XD:::

W samej miejscowości naliczyłem, jak to określamy wśród znajomych, 3 "mini" Orliki tj. kompleksiki 3 rodzajów boisk, często nachodzących na siebie np. osobne boisko do piłki nożnej oraz boisko do siatkówki/koszykówki. Pewnie takich "miniaturek" jest w mieście więcej ale nie są one obiektem moich zainteresowań...

Jest natomiast jeden "porządny" Orlik (adresu nie podaję, znajdźcie se ::!phi!:: ), pozostałym oczywiście niczego nie brakuje jeśli interesują Nas pozostałe sporty, jednakowoż tutaj chodzi o "jeden, jedyny, najsłuszniejszy" sport.

Poszczególne boiska umieszczone są na skarpie na różnych "poziomach". Na najwyższym "stopniu" jest boisko do piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz bieżnia. Na niższym stopniu znajduje się kort tenisowy, a na najniższym boisko wielofunkcyjne - siatkówka/koszykówka (czasem zawieszana jest siatka do tenisa aby czekający na kort mogli sobie poodbijać).

Obrazek

Fakt, że kort (nawierzchnia tartanowa) nie jest w ramach boisk wielofunkcyjnych bardzo cieszy - nie ma obawy o trafienie rakietą w kosz, ani szansy, że zajmą go miłośnicy innych sportów. Ogrodzony, oświetlony. Właściwie brakuje tylko ławeczek gdzie można usiąść... ale skoro to nie mączka to nie jest problem klapnąć.

Obrazek

Dziwne są tylko godziny otwarcia obiektu... dopiero od godziny 14:00. :::bd::

Jeśli chodzi o obłożenie kortów ale i całego kompleksu... cóż, J-bie nigdy nie było mekką "operatorów" pilotów od TV. Nie dziwi więc fakt, że na wszystkich Orlikach ruch spory. Wcisnąć się na kort tenisowy bardzo ciężko - rezerwacja u zarządzającego obiektem obowiązkowa. Ale dotyczy to właściwie każdego boiska, od siatkówki plażowej po piłkę nożną.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Orliki

Całkiem ładnie się prezentuje. Dawno dawno temu, jak większość forumowiczów pewnie jeszcze nie wiedziała co to jest owijak (Gary do dziś nie wie ... :P), grałem na tartanie.
Całkiem przyjemna nawierzchnia, nieźle amortyzuje i nie jest zbyt szybka. Przynajmniej taka była ta na jakiej grałem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Orliki

Z Rybnika do Jastrzębia mam dość blisko. Trzeba kiedyś złożyć rezerwację i sobie tam popykać.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Orliki

Domyślam się, że chodzi o tą lokalizację:

GPS N: 49° 57' 8" E: 18° 34' 12"
N: 49.952257472130434 E: 18.570047467947006

Całkiem urokliwe miejsce - kiedyś rozegrałem tam kilka spotkań, choć nie były to moje ulubione korty. Wspomnienia wracają :). Może nawet jutro lub pojutrze pojadę zobaczyć jak to tam teraz wygląda, gdyż jutro uczestniczę w turnieju o Puchar Starosty Wodzisławskiego. Szykuje się całkiem silna obsada :). Z grona forumowiczów to jeszcze wystąpi andre1 - ciekawe jak nam pójdzie starcie z miejscowymi siłami :).
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Orliki

Ed, kto wam stawiał ten kort?! Przecież metr za końcową powinien być kosz, albo przynajmniej to drzewo z pierwszego zdjęcia. ;) Całkiem fajnie to wygląda, lubiłem grać na tartanie, ale ze względu na trakcję trochę się bałem o kolana, no i w przypadku wywrotki- depilacja.
Vivid pisze:Całkiem ładnie się prezentuje. Dawno dawno temu, jak większość forumowiczów pewnie jeszcze nie wiedziała co to jest owijak
Co to jest "owijak" to ja do tej pory nie wiem. :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Orliki

Jako że jestem sknerą na tartan biorę stare buty do tenisa z jodłą - New Balance 802.
I powiem Ci że jestem jak przyklejony.

Przyjemna nawierzchnia tylko niemiłosierna dla filcu piłek. Jedna sesja i mamy "kojaki".
lion_dragon pisze:Domyślam się, że chodzi o tą lokalizację:

GPS N: 49° 57' 8" E: 18° 34' 12"
N: 49.952257472130434 E: 18.570047467947006.
I mi miejscówę spalił! :/

rotfl :wink:
lion_dragon pisze:Może nawet jutro lub pojutrze pojadę zobaczyć jak to tam teraz wygląda, gdyż jutro uczestniczę w turnieju o Puchar Starosty Wodzisławskiego. Szykuje się całkiem silna obsada :). Z grona forumowiczów to jeszcze wystąpi andre1 - ciekawe jak nam pójdzie starcie z miejscowymi siłami :).
W takim razie życzę kolegom szczęścia w najeździe na Skrzyszów. :!PL!:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Gra rekreacyjna”