Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Optymalna temperatura do gry

TadX pisze:
Martinek pisze:
Stefano pisze:A ja Wam powiem, że komfortowo gra się w czasie mżawki rotfl zero spocenia, koszulka mokra, a tobie chłodno i można biegać 3 godziny :::yay::: testowane na mące.
Piłki ciężkie, ciężko się oddycha, w deblu ciało sztywne. Nie. :/
Martinek, Kolega wyżej chyba żartował. Na spokojnie ;).
Właśnie wygląda na to że nie. :)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Optymalna temperatura do gry

Martinek pisze:Właśnie wygląda na to że nie. :)
A kto zabroni komukolwiek być hardkorem? Nie po to Wałęsa skakał przez płot przed Kiszczakiem, by teraz komuś cokolwiek zabraniać ;).
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Re: Optymalna temperatura do gry

TadX pisze:
Martinek pisze:Właśnie wygląda na to że nie. :)
A kto zabroni komukolwiek być hardkorem? Nie po to Wałęsa skakał przez płot przed Kiszczakiem, by teraz komuś cokolwiek zabraniać ;).
Wiesz, skoro pisze to na forum publicznym to zgadza się aby podlegać ocenie innych.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Optymalna temperatura do gry

Martinek pisze:
TadX pisze:
Martinek pisze:Właśnie wygląda na to że nie. :)
A kto zabroni komukolwiek być hardkorem? Nie po to Wałęsa skakał przez płot przed Kiszczakiem, by teraz komuś cokolwiek zabraniać ;).
Wiesz, skoro pisze to na forum publicznym to zgadza się aby podlegać ocenie innych.
Nie mówię, że nie ;). Choć sądzę, że żartował ;).
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Optymalna temperatura do gry

Co Wy tacy spięci jesteście, jak słońce świeci i się jedzie na kort to się nie schodzi gdy mżaweczka leci, szczególnie jak się dostaje kort za 5zł na 3 godziny :D. A poważnie to graliśmy w tamtym tygodniu, było pogodnie a gdy przyjechaliśmy na kort to zaczęło kropić, piłki ciężkie ale za to mączka zroszona i męczące mniej jakby, warto spróbować :D. I więcej luzu.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Optymalna temperatura do gry

Stefano pisze:I więcej luzu.
Sam pisałem żartobliwie, jestem czysty ;).

Skoro jednak nie żartowałeś to chciałbym tylko Cię ostrzec, że granie nasączonymi piłkami może się odbić negatywnie na Twojej ręce.

Inna rzecz... Kiedyś widziałem obrazek, jak ktoś tam ileś czasu nie zmieniał owijki zewnętrznej i w końcu przyszedł ten moment. Pod overem na bazówce miał grzyb z wilgoci. Też trzeba uważać :).
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Optymalna temperatura do gry

To był jednorazowy wypad, przecież byś się nie zwinął do domu jak się z człowiekiem umawiałem i pogoda była a że naszły chmury to co chopy my czy baby. Też pisałem żartobliwie, każdy wie że to nie warunki do jakiegoś meczu ale poodbijać rekreacyjnie można, nadgarstek boli mnie przez ten naciąg, wywijam i wywijam a rotacja gdzieś się tłumi, wyszperałem na strychu jakiś naciąg wielokątny, założe to i zobacze, mówią że do rotacji.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Optymalna temperatura do gry

Ciekawy temat odkopałem.
Widzę, że zdania co do temperatury na korcie krytym są podzielone - od. ok. 10 nawet do 20 stopni.
Jak dla mnie, 15-16 C jest super.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Optymalna temperatura do gry

Nie wiem jak i dla czego ale wczoraj temp. była może ok. 10 stopni i nie było bardzo sucho, a ślizgało mi się super. Rozgrzewka co prawda w bluzach ale jak się człowiek rozgrzał to już się super grało. Ale ogólnie wolę raczej słońce, ciepło i sucho. Może być te 20 stopni lub troszkę więcej. :)
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Optymalna temperatura do gry

Ciekawostka z najbliższego sezonu zimowego - zarządzająca większością kortów we Wrocławiu spółka miejska do umów dodała zapis o temperaturze nie wyższej, niż 10st. Za 160zł za godzinę.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Optymalna temperatura do gry

160zł? A czym ogrzewają?
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Optymalna temperatura do gry

Czym się da, głównie gaz.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Optymalna temperatura do gry

Gaz chyba teraz będzie najdroższy?
W Olsztynie wszyscy czekają na ogłoszenie stawek zimowych ale póki co nikt się nie wychyla...
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Optymalna temperatura do gry

TomPL pisze: 23 wrz 2022, 08:39 Gaz chyba teraz będzie najdroższy?
W Olsztynie wszyscy czekają na ogłoszenie stawek zimowych ale póki co nikt się nie wychyla...
120
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Optymalna temperatura do gry

Jeszcze trochę i bardziej się będzie opłacało wyjechać na zimę do jakiejś Hiszpanii czy innej Malty i tam sobie w tenisa na otwartych kortach grać.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Optymalna temperatura do gry

To u nas na najdroższych chyba kortach 86 zł z karnetu, 96 zł z tzw. ulicy. Niedługo poznam stawki w innych klubach, ciekawe.
10 stopni to słabo (a tam mowa o maksie), ale akceptowalne (balon). 13-14 to jak dla mnie optimum. Powyżej 15-16 robi się już dusznawo.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Optymalna temperatura do gry

To u nas niezmiennie 80 zł/h hardu (póki co jeszcze sezon letni, więc 50 zł/h) z temperaturą 13 stopni.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Optymalna temperatura do gry

Przy deblu moje akceptowalne minimum to 12-13 stopni, zimniej to już zero przyjemności. A w singla... zobaczymy 🤔
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Optymalna temperatura do gry

Vivid pisze: 24 wrz 2022, 08:35 To u nas na najdroższych chyba kortach 86 zł z karnetu, 96 zł z tzw. ulicy. Niedługo poznam stawki w innych klubach, ciekawe.
10 stopni to słabo (a tam mowa o maksie), ale akceptowalne (balon). 13-14 to jak dla mnie optimum. Powyżej 15-16 robi się już dusznawo.
Nope, nie najdroższych. Są takie za 100 / 95 (regularna / w karnecie) więc te 86 nie wygląda tak źle. Ogólnie myślałem że będzie gorzej, aczkolwiek 3 (4?) lata temu latem w tej cenie można było mieć latem kort z trenerem. Ciężkie czasy, niestety.

Wróć do „Gra rekreacyjna”