bebu
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 29 sty 2011, 16:23
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Optymalna temperatura do gry

Mam nadzieję że to pytanie znalazło się w odpowiednim dziale.

Pytanie jak w temacie przy jakiej temperaturze wam się najlepiej gra? Dla mnie w zimę przy zakrytych kortach temperatura optymalna to jakieś 15-16 stopni, a niestety na korcie panuje 10-13, przez co przez pierwsze 15 minut muszę grać w dresie czego strasznie nie lubię (krępuje mi ruchy).
Obrazek
Kamil
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 12 gru 2010, 11:33

Re: Optymalna temperatura do gry

Jak dla mnie najlepiej mi się gra jak jest od 16 do 20 stopni, lubię jak jest ciepło. :D Ale rzadko taka temperatura bywa na kortach pod balonem. :/
bebu
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 29 sty 2011, 16:23
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Optymalna temperatura do gry

No właśnie na kortach pod balonem (przynajmniej u mnie) jest słabo z temperaturą, balon teoretycznie jest klimatyzowany i ogrzewany więc zarządca kortu nie powinien mieć problemu z ogrzaniem w zimę do 16 stopni, a ochłodzeniem w lato do 20. W wakacje zdarzyło mi się że na korcie temperatura była równa 40 stopniom, :/ po 30minutach gry byliśmy wycieńczeni.
Obrazek
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Optymalna temperatura do gry

Ja obecnie często grywam w warunkach 6-10 stopni wieczorami, w dresie. Wcześniej miałem duży problem, bo bardzo się pocę i nie mogłęm serwować w dresie. Irytował mnie każdy zamach mając przyklejony do mnie rękaw. Jakiś czas temu kupiłem w outlecie dres Reeboka, bez żadnej podszewki, jakoś tak uszyty, że ani nie krępuje mi ruchów, oddycha i nie marznę -> polecam poszukać dobrego dresu.

El Diablo chyba ma rację. Ja się nie znam na pogodzie, ale u mnie wilgotność wynosi ok. 70%, (wręcz czasem trzeba zakładać nietenisowe buty, żeby się nie ślizgać na tartanie) i jakoś nie czuję żebym grał na mrozie, dodam że na szczęście prawie nigdy nie wieje.

(Tak nawiasem zawsze myślałem, że wilgotne zimne powietrze jest zimniejsze niż suche :) więc może to ten brak wiatru ... albo się zahartowałem)

Wolę grać w 10 stopniach niż w 30 w cieniu latem - po godzinie biegania mam zawroty głowy.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Optymalna temperatura do gry

Temperatura bez wilgotności jest informacją niepełną i zwodniczą.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Optymalna temperatura do gry

No jasne, jasne. W saunie na przykład ciężko popylać. ;-)

Ja mogę pykać od 13C. Wtedy ręce mam dobrze rozgrzane. Poniżej chyba zdarzało mi się grać, ale wtedy lewa ręka nie jest dogrzana, a potrzebuję jej do bekhendu.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Optymalna temperatura do gry

W zimę generalnie nie lubię grać pod balonem bo zazwyczaj jest mi za zimno... więc lubię tak od 10stopni w górę... a w lato w przedziale 20-30stopni :) . Ogólnie im cieplej, tym lepiej, jest mocno ciepłolubny :D
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Optymalna temperatura do gry

basic pisze:W zimę generalnie nie lubię grać pod balonem bo zazwyczaj jest mi za zimno... więc lubię tak od 10stopni w górę...
Potwierdzam, grywałeś nawet w szaliku :) Ja na odmianę lubię zimno ;) Jak graliśmy to był fajny kontrast - Ty w szaliku i okutany a ja w krótkich spodenkach i koszulce :)

Dla mnie najważniejsze by nie było na korcie lodu ani kałuż ;) Pzyznaję, grywałem w typowej saunie parę razy... kondycyjnie wytrzymałem lepiej od brata, ale przyjemność to to nie była.
bebu
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 29 sty 2011, 16:23
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Optymalna temperatura do gry

widget pisze:Jakiś czas temu kupiłem w outlecie dres Reeboka, bez żadnej podszewki, jakoś tak uszyty, że ani nie krępuje mi ruchów, oddycha i nie marznę -> polecam poszukać dobrego dresu.
Właśnie mam ten sam problem w dresie, spocę się i strasznie niekomfortowo się czuje. Możesz powiedzieć z jakiego materiału jest ten dres, syntetyczny czy może bawełniany?

ED ma rację tylko nie mam możliwości sprawdzenia wilgotności na korcie, tylko temperaturę.
Obrazek
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Optymalna temperatura do gry

Dres jest syntetyczny oczywiście. Do tego bardzo lekki i miękki. Nie podam składu bo mam poobcinane metki. Został tylko napis "made in china" :).

Bawełny unikam jak ognia - jest dobra może dla kogoś kto się nie poci.
bebu
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 29 sty 2011, 16:23
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Optymalna temperatura do gry

No trudno, poszukam jakiegoś lepszego niż mam teraz. Może będzie mi się lepiej grało przy niskich temperaturach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Optymalna temperatura do gry

Zimą 14st.-16st., latem 20-25st.
Wilgotność 40%-60% (zimą jest większa, balon ...)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Hanna
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 6 cze 2010, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Optymalna temperatura do gry

Jeśli chodzi temperaturę na kortach krytych to około 16-20stopni. Ogólnie to nie lubię grać w pomieszczeniach ^^.

Korty odkryte. Hmm. W sumie to duża rozbieżność, bo 8-22stopni. Wolę w kwietniu wyjść na 8 stopni, niż gnieździć się w hali :) Latem 22 stopnie w cieniu to max myślę. Ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma i w upał grać też trzeba.

Nie wiem czemu, ale lubię też grać dzień po deszczu(o ile nie ma kałuż na korcie). Strasznie przyjemna jest wtedy gra. Ktoś wie może dlaczego? ;-P
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Optymalna temperatura do gry

Na korcie wolę niższą temperaturę niż wyższą.
Jak jest chłodno, to człowiek się przebiegnie trochę, zagra parę piłek i jest już okej.
A jak jest za gorąco, to wszystkiego się na korcie odechciewa, pot leci litrami, a jak nie ma się niczego do picia w torbie to już w ogóle.
Konkretnych temperatur to raczej nie jestem w stanie podać.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Optymalna temperatura do gry

Hanna pisze:Nie wiem czemu, ale lubię też grać dzień po deszczu(o ile nie ma kałuż na korcie). Strasznie przyjemna jest wtedy gra. Ktoś wie może dlaczego?
Też lubię grać na drugi dzień po deszczu, pod warunkiem, że nie była to ulewa i kort nie nasiąknął za bardzo. To chyba przez to, że powietrze jest bardziej rześkie, no i kort porządnie zroszony.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
punkty
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2012, 16:42

Re: Optymalna temperatura do gry

Zimą jak grałem w 10-12 stopniach pod balonem to po 10 minutach byłem rozgrzany (raz grałem przy 6.5 stopniach krótkie spodenki i t-shirt to było zimno cały czas :)).

A teraz przez te upały tak się przyzwyczaiłem do wyższych temperatur, że jak jest 17 stopni i chmury bez słońca i zawieje lekki wiatr, to mi robi się momentami zimno.

U mnie to kwestia przyzwyczajenia.

Lubię grać przy 20-25 stopniach w cieniu, ale okolice 30 i więcej to dla mnie za dużo.
Awatar użytkownika
koza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 169
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Optymalna temperatura do gry

Ponad 30 stopni. W miarę dobrze znoszę upały i wysoka temperatura zwykle bardziej osłabia przeciwnika niż mnie. Na treningach i sparingach około 25 stopni, wtedy gra mi się najprzyjemniej.
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Optymalna temperatura do gry

A ja Wam powiem, że komfortowo gra się w czasie mżawki rotfl zero spocenia, koszulka mokra, a tobie chłodno i można biegać 3 godziny :::yay::: testowane na mące.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Optymalna temperatura do gry

Stefano pisze:A ja Wam powiem, że komfortowo gra się w czasie mżawki rotfl zero spocenia, koszulka mokra, a tobie chłodno i można biegać 3 godziny :::yay::: testowane na mące.
Piłki ciężkie, ciężko się oddycha, w deblu ciało sztywne. Nie. :/
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Optymalna temperatura do gry

Martinek pisze:
Stefano pisze:A ja Wam powiem, że komfortowo gra się w czasie mżawki rotfl zero spocenia, koszulka mokra, a tobie chłodno i można biegać 3 godziny :::yay::: testowane na mące.
Piłki ciężkie, ciężko się oddycha, w deblu ciało sztywne. Nie. :/
Martinek, Kolega wyżej chyba żartował. Na spokojnie ;).

Wróć do „Gra rekreacyjna”