benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Ceny wynajmu kortów w Polsce

105 zł/h - Chyba kogoś zdrowo pogięło. Skąd się biorą takie ceny? O_O
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

Dla członków ligi jest 20% zniżka, zawsze jakaś pociecha.
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

W Londynie na świetnych dywanowych kortach w hali zapłacisz 14 funtów - wejściówka na cały dzień. Do dyspozycji wielka siłownia, baseny, sauny, jacuzzi. A gdzie Poznań a gdzie Londyn.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

benno pisze: A gdzie Poznań a gdzie Londyn.
Wiadomo!!!
:wink:
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

Oprócz jakości usług (choć tutaj wygląda wszystko super), głownie ceny pokazują jak daleko w tyle jesteśmy za resztą świata :-| Ktoś wspomniał Londyn, niezły przykład... choć taki Bristol jest jeszcze lepszy. David Lloyd's, miesięczny abonament kosztował mnie niespełna 90 funtów. Do dyspozycji wszystkie cuda świata (baseny, siłownia, jacuzzi, boisko do siatki, kosza - wszystko wewnątrz... i 18 kortów, z czego 13 pod dachem. Szkoda, że w sumie niewielu ludzi grało, bo przy tylu kortach i tak zawsze któryś byłby pusty :wink:
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

No ja też gram w David Lloyd. Te 14 funtów o których pisałem to płaci się jak ktoś gościnnie sobie przychodzi a przy abonamencie jest o wiele taniej. Gdy ktoś gra np tak jak ja 4 razy w tygodniu to na prawdę się opłaca. :D
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

benno pisze:105 zł/h - Chyba kogoś zdrowo pogięło. Skąd się biorą takie ceny? O_O
Cena porażająca.

Pisaliście o Londynie. Kolega mieszkał w Barcelonie. Płacił miesięczny abonament w postaci około 250 PLN i grał kiedy chciał i ile chciał (zawsze znalazł się wolny kort). Dodatkowo miał listę kontaktów do około 400 członków klubu, z którymi mógł umawiać się na mecze. To jest raj :)*

* Oczywiście Hiszpania to inna pogoda, więcej grających w tenisa, większe kluby etc.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
el-biczel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 3 cze 2009, 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Centrum Tenisowe Arena

No i jednak w Barcelonie i Anglii nie trzeba tak kortów grzać, jak przy obecnej naszej pogodzie.

Ale 105zł/h to jest totalne przegięcie!
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Centrum Tenisowe Arena

O ku**a. Nawet nie miałem pojęcia jakie są realia na Zachodzie. Teraz widzę jaka patologia jest w tej Polsce...
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Centrum Tenisowe Arena

hitman pisze:O ku**a. Nawet nie miałem pojęcia jakie są realia na zachodzie. Teraz widzę jaka patologia jest w tej Polsce...
Pomogę Ci zrozumieć. Nasza mentalność została już tak zniekształcona "jak być powinno" że po powrocie naszych młodzików z tournee po Stanach fragment ich relacji wygląda tak:
Ciekawostką jest fakt, że w Bradenton korty, baseny i inne obiekty dla mieszkańców dostępne są nieodpłatnie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Ceny wynajmu kortów w Polsce

No oczywiście nie wspomnę, że w Londynie korty (asfaltowe) są niemalże w każdym parku nieodpłatnie także dostęp ma do tego każdy. W centrum jest dużo nieodpłatnych kortów typu hard między osiedlami. Takie klubiki przykładowo z 4 hardami i 4 kortami cegła pobierają ok. 220 funtów rocznie co jest wydatkiem ok. 1000PLN. Tam jest również przytulny barek, prysznice i możliwość gry z członkami klubu jak również reprezentowania klubu w rozgrywkach ligowych różnego szczebla. A Ci w Poznaniu chcą 105 zł/h.
Miałem "przyjemność" grać w zeszłym roku na kortach Poznania. Zapłaciliśmy ponad 100 zł za grę 2h. Już nie wspomnę o kocich łbach na korcie który był zupełnie nieprzygotowany. Tam trzeba by było poświęcić lekko godzinę by wszystko porozbijać, wzruszyć i zagrabić na nowo. Babka z recepcji jeszcze miała czelność zadzwonić do mojej teściowej z ryjem :!:brv_cmn:!: zanim dojechałem do domu, że nie posprzątaliśmy po sobie kortu. rotfl A ja po prostu myślałem, że płacąc taką kasę, to już te korty ktoś sprząta po klientach a nikt nam nie powiedział by to zrobić, a wiedzieli że byliśmy tam 1 raz.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

Tenis, poza osiedlowymi kortami, nadal jest u nas w pewnym sensie "elitarny". To znaczy bawią się w niego ludzie, którzy delikatnie ujmując nie pracują za minimum krajowe.
Dlatego można doić oferując w zamian żenujące często warunki.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
el-biczel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 3 cze 2009, 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

Wydaje mi się, że w tym tkwi problem.
Ja gram w klubie, który też nie ma najniższych cen (85zł popołudniami i 75zł wcześniej), ale za to warunki są świetne. Karnetowe ceny oczywiście są niższe, ale pomijając to jak się nie ma wykupionego karnetu, to zagrać w tygodniu się po prostu nie da. Klub ma niemalże 100% obłożenie. To niby dlaczego ceny miałyby być niższe?
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

W sumie problem tkwi we wszystkim ;)
Piotr Szyba.
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

Problem jest poważny, napiszę w oparciu o siebie, bardzo kiedyś chciałem grać w tenisa jak byłem nastolatkiem. Ale niestety z bogatej rodziny nie pochodziłem i nie dostałem nawet szansy. W Anglii chociażby jest tak, że nawet jeśli nie pozwalają warunki finansowe aby przynależeć do jakiegoś prestiżowego klubu, zawsze darmowe korty są w okolicy. Zresztą jak przedmówcy pisali w innych krajach jest podobnie.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

Z jednej strony jest tak jak piszesz, z drugiej w tej chwili wiele boisk stoi pustych, bo "dzieciarnia" siedzi przed kompami i woli wirtualny sport.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

Tenis jest to sport elitarny sam w sobie, kształtuje charakter, kulturę, nie trzeba dodatkowej "poprzeczki" i podwyższenia tej elitarności przez to, że w Polsce kortów jest jak pies napłakał, a ceny z kosmosu. Niestety tak jest. W Częstochowie jeszcze tragedii nie ma, bo jest 55 zł/h w warunkach... marnych, ale jednak da się grać. Inni mają gorzej. Szkoda, że to taki drogi sport.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

Ja na ceny kortów na razie nie narzekam. Na razie, bo pewnie zmieni się to, gdy przestanę być studentem. Na razie gram w tanich godzinach (od poniedziałku do piątku 10-14) i płacę 30 zł na DeSkach oraz 40 na Spójni. Poza tymi godzinami gram w zasadzie tylko mecze challengerowe, gdzie jest spora zniżka na korty (40 zł za godzinę, gdy normalnie płaci się 70) i turnieje.

PS.
WarriorsOfAden pisze:...jak pies napłakał...
Wydawało mi się, że poprawny związek frazeologiczny to "jak kot napłakał", a że bywam w Częstochowie często, to wiem też, że nie obowiązuje tam jakaś inna polszczyzna. :]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

Tenis nie jest sportem masowym u nas więc na pomoc Państwa nie ma co liczyć. Poza tym i te bardziej powszechne dyscypliny też na niewiele mogą liczyć.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
jakubp
Bywalec
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2008, 14:58
Lokalizacja: G.M.
Kontakt: Strona WWW

Re: Ceny wynajmu kortów w Polsce

Co do cen kortów, to u mnie jest to 80zł/h (w tygodniu do 15 chyba nawet 65).

Wróć do „Gra rekreacyjna”