Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Idealny klub tenisowy

Fajnie, jak klub ma miejsce, gdzie można sobie posiedzieć cały dzień i miło spędzić czas w tenisowym gronie (np. pograć w karty, pogadać ze znajomymi itd. przy kawce, piwku).

Zaplecze gastronomiczne wymaga dodatkowego personelu, ale może też być źródłem niezłego dochodu. Ważne, żeby była odpowiednia atmosfera i ludzie nie czuli się intruzami.

Nie jest to jednak chyba to istotne do końca, bo najlepszym magnesem jest "towarzystwo".

U mnie na kortach jest syfny blaszak (inaczej tego się nie da sformułować) z dwoma lodówkami i koniec. Nie da się tam posiedzieć na dłużej, bo są 4 krzesła i to na dworze. Nie przeszkadza to mieć praktycznie 100% obłożenie na 3 kortach przez cały dzień. Dzięki dobrej organizacji, ludzie wolą przyjść tu, niż do klubu golfowego z kortami położonego obok. (cena ta sama, super wyposażony bar, ale tam cię kompletnie olewają).
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Idealny klub tenisowy

Gram w klubie prawie idealnym. 6 kortów otwartych (mączka), 4 na hali (dywan). Wszystkie zadbane, kortowy jest i pracuje. Szatnie z szafkami na kluczyk, łazienki, prysznice. Na miejscu można naciągnąć packę, jest też restauracja gdzie mają całkiem dobre jedzonko oraz pomieszczenie ze stołem, krzesłami, fotelami i dużym telewizorem. Duży parking, również miejsce dla rowerów. Możliwość wynajęcia trenera, jak również gra w grupach. Dodatkowo, osoby które mają treningi w grupach, mogą za darmo ze sobą grać ile chcą, nie płacą też nic za saunę i siłownie.

Jedyne co odstrasza, to trochę ceny. O ile korty na dworze są w rozsądnej cenie, to hala troszkę droga. Napoje także, 2,50 zł za 500 ml wody i 5 zeta za Powerade'a to trochę dużo.

PS. Zapomniałem dodać, korty czynne 24/7, także w święta.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
masters
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 19 gru 2011, 17:50

Re: Idealny klub tenisowy

Pewnie w Warszawie ten klub :/.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Idealny klub tenisowy

W Bydgoszczy.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Idealny klub tenisowy

widget pisze:Fajnie, jak klub ma miejsce, gdzie można sobie posiedzieć cały dzień i miło spędzić czas w tenisowym gronie (np. pograć w karty, pogadać ze znajomymi itd. przy kawce, piwku).
Czyli w praktyce mała gastronomia z ogródkiem z parasolami, krzesełkami, tak? Do tego wymurowany grill. Co jeszcze? :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Idealny klub tenisowy

hitman pisze:
widget pisze:Fajnie, jak klub ma miejsce, gdzie można sobie posiedzieć cały dzień i miło spędzić czas w tenisowym gronie (np. pograć w karty, pogadać ze znajomymi itd. przy kawce, piwku).
Czyli w praktyce mała gastronomia z ogródkiem z parasolami, krzesełkami, tak? Do tego wymurowany grill. Co jeszcze? :)
No w moim wypadku ja bym się dał zabić za ściankę, ale to dochodowe dla klubu nie jest. Obecnie bardzo cierpię, jak muszę grać nierozgrzany.
Jeśli jest miejsce, to stosunkowo niedużym kosztem można kawałek muru postawić.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Idealny klub tenisowy

A no właśnie... ścianka musi być :). Zapomniałem. Bez ścianki nie ma postępów.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Idealny klub tenisowy

Rozumiem, że wylewka betonowa pod spodem nie jest nachylona? Kort mógłby być poziomo a drenaż odbywałby się za sprawą spadku podłoża. Oczywiście korty będą schły nierównomiernie, ale czego wymagać jak idziemy na takie kompromisy jak ceglany kort na wylewce betonowej. O drenażu w nie tej warstwie co trzeba można zapomnieć.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Idealny klub tenisowy

Idealny klub tenisowy powinien mieć minimum 5 kortów (kryte i otwarte), na korcie zadaszona ławka, automat z piciem. Do tego basen, dobra pizza i ładne masażystki :). Ballboy'e albo ballgirls do podawania piłek!
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
masters
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 19 gru 2011, 17:50

Re: Idealny klub tenisowy

To chyba tylko w Ameryce :D.
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Idealny klub tenisowy

Madox pisze:Idealny klub tenisowy powinien mieć minimum 5 kortów (kryte i otwarte), na korcie zadaszona ławka, automat z piciem. Do tego basen, dobra pizza i ładne masażystki :). Ballboy'e albo ballgirls do podawania piłek!
Może frytki do tego rotfl
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Idealny klub tenisowy

Madox pisze:Idealny klub tenisowy powinien mieć minimum 5 kortów (kryte i otwarte), na korcie zadaszona ławka, automat z piciem. Do tego basen, dobra pizza i ładne masażystki :). Ballboy'e albo ballgirls do podawania piłek!
I ceny od 100zł/h w górę :).
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Idealny klub tenisowy

Mazzakollo pisze:
Madox pisze:Idealny klub tenisowy powinien mieć minimum 5 kortów (kryte i otwarte), na korcie zadaszona ławka, automat z piciem. Do tego basen, dobra pizza i ładne masażystki :). Ballboy'e albo ballgirls do podawania piłek!
I ceny od 100zł/h w górę :).
Z Wami to się nie da! Miał być idealny klub tenisowy? Czyli wszystko darmowe! :::gd:::
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Idealny klub tenisowy

PitS pisze:
Mazzakollo pisze:
Madox pisze:Idealny klub tenisowy powinien mieć minimum 5 kortów (kryte i otwarte), na korcie zadaszona ławka, automat z piciem. Do tego basen, dobra pizza i ładne masażystki :). Ballboy'e albo ballgirls do podawania piłek!
I ceny od 100zł/h w górę :).
Z Wami to się nie da! Miał być idealny klub tenisowy? Czyli wszystko darmowe! :::gd:::

Taa (wystarczy tylko uiścić opłatę członkowską raz na rok).
Awatar użytkownika
koza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 169
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Idealny klub tenisowy

1. Niskie ceny, karnety, zniżki w godzinach dopołudniowych, zniżki dla stałych klientów, możliwość zostania sobie "z pół godzinki gratis" gdy po nas nikt nie wchodzi na kort. Jeśli cena będzie odpowiednio niska (powiedzmy max 10 zł/h za cegłę przed południem, w tygodniu, z karnetem) wystarczy mi kort i 2 krzesła przy nim. Gram przynajmniej 10h tygodniowo i zawsze wybieram najtańszy możliwy kort.

2. Brak restrykcyjnego podejścia do warunków pogodowych na sztucznych nawierzchniach. Jak mam ochotę zagrać w deszczu albo na mrozie - to mogę wejść, jak się przeziębię albo złamię nogę to tylko mój problem. Oczywiście przydałaby się zniżka za grę w ekstremalnych warunkach - w końcu i tak korty stoją puste.

3. Jak najdłuższy sezon otwarty. Powiedzmy od początku marca do połowy grudnia. Oczywiście gra na śniegu odpada, ale przez ostatnie lata tego śniegu nie było za dużo. Przynajmniej jeden kort ze sztucznej trawy, czy nawet betonu, na który można wejść i w styczniu gdy nie ma śniegu.

Dodatkowe "bajery" w stylu kawiarni, ogródka, grilla są fajne i miłe, jednak dla mnie najważniejsza jest cena godziny gry i jeśli wyżej wspomniane bajery miałyby ją podnieść, to na takim obiekcie bym raczej nie grał.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Idealny klub tenisowy

PitS pisze:
Mazzakollo pisze:
Madox pisze:Idealny klub tenisowy powinien mieć minimum 5 kortów (kryte i otwarte), na korcie zadaszona ławka, automat z piciem. Do tego basen, dobra pizza i ładne masażystki :). Ballboy'e albo ballgirls do podawania piłek!
I ceny od 100zł/h w górę :).
Z Wami to się nie da! Miał być idealny klub tenisowy? Czyli wszystko darmowe! :::gd:::
Nie chodzi mi o to, że ma być darmowe. Chodzi mi o to, że to byłby może i idealny klub, ale nikt by tam nie grał, za drogo :P.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Idealny klub tenisowy

Dużo sprzeczności w naszych oczekiwaniach, podstawowa to "tak dużo, za tak niewiele" ;-). Rozumiem, że koncert życzeń, ale... . Są w moim mieście 2 ośrodki niemal idealne i na ich podstawie mogę napisać, że to, czego nie ma niemal nigdzie, a osobiście bardzo bym sobie życzył, żeby było, to możliwość spędzenia wolnego czasu (mam na myśli parę godzin, nie minut) całą rodziną. I mam na myśli nie tylko grającą, lub nie, małżowinę ale również szkodniki w wieku dowolnym. Czyli plac zabaw, kawałek wolnej łąki do pohasania, boisko etc. Tatuś gra, mamusia odpoczywa przy kawce rujnując budżet planowaniem wydatków z psiapsiółami, potem zamiana, czyli mama gra, a tatuś rujnuje budżet podglądając fury kolegów, a wszystko w otoczeniu profesjonalnych opiekunek rujnowanych przez szkodniki. Takie coś mi się marzy, a co.
Reszta standard - korty otwarte i kryte w ilościach wystarczających (różne nawierzchnie), profesjonalny dobór sparingpartnerów, sklepik, jadłodajnia na poziomie przynajmniej ponadszpitalnym, szkółki. I najważniejsze, czego również nie mamy obecnie - życie klubowe. Czyli turnieje, spotkania, grile i inne duperele, które będą miłym dodatkiem do samej gry i spowodują, że nie będziemy szukali dziury w całym.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Franc
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 20 cze 2011, 09:45
Lokalizacja: Toruń

Re: Idealny klub tenisowy

Może to trochę infantylne, ale na kortach w idealnym klubie powinni przewidzieć osłony przeciwsłoneczne - gdy jest ono bardzo nisko. Za cholerę nie da się tego zasłonić czapką, wali niemal poziomo i człowiek jest jak ślepy kret! :-)

Natomiast idealnych klubów nie ma.

Proszę trzymać się tematu./Vivid

Wróć do „Gra rekreacyjna”