Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wczasy tenisowe

Najgorzej chyba jak jest talent, ciężka praca a zły trener lub brak środków. A jak wiadomo nie zawsze łatwo znaleźć sponsora co zainwestuje w juniora. A słyszałem, że sezon takiego zawodnika to grube dziesiątki tysięcy.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wczasy tenisowe

Sebex pisze:A z poprawą motoryki to jest to co ostatnio mi trener powiedział. Uderzenie jest itd. ale nie ma nóg. Jak to wytrenuje to mój poziom gry skoczy znacznie wyżej bo widzi potencjał. Niby coś co może się wydawać mało ważne, bo nie ma kontaktu bezpośrednio z rakietą, piłką itd. a przecież to od uderzenia zależy jak dobre będzie zagranie.... Bzdura, nogi to fundament i ja się o tym przekonuje teraz.
Nie chcę cię strofować bo fajnie się czyta twoje hurra-optymistyczne posty (sam mam takich sporo) ale nie znam trenera który by komuś powiedział, że nie widzi potencjału. Pewnie się tacy zdarzają ale na pewno są w mniejszości. Z mojej krótkiej tenisowej przygody płynie prosty wniosek - nogi są najważniejsze w tenisie. Posiadanie bajecznej techniki nic nie da jeśli nie będziesz w odpowiednim miejscu (odpowiednio szybko) na korcie. Chyba że jesteś Isnerem i twoje mecze polegają przede wszystkim na serwisie. Można w jakimś stopniu zamaskować brak szybkości doświadczeniem i antycypacją na korcie ale to jedynie do pewnego momentu.
Wystarczy spojrzeć na zawodowców. Nawet taki Wawrinka który wydaje się być pączkiem jest szybszy niż się większości wydaje. O Nadalu, Djoku, Nishikorim czy innych nawet nie wspominam. Kto ma naturalną szybkość jest o 2 kroki przed rywalami.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wczasy tenisowe

Mi chodzi o potencjał na granie na w miarę fajnym amatorskim poziomie a nie po prostu odbijanie przez godzinę do siebie. :)
Ja się zgadzam, że nogi to podstawa i tego mi brakuje. Niestety zdaje też sobie sprawę, że demonem prędkości też nigdy nie będę. Ale co mogę to zamierzam poprawić. To choćby dla siebie i swojej satysfakcji. :)
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wczasy tenisowe

Sebex pisze:Mi chodzi o potencjał na granie na w miarę fajnym amatorskim poziomie a nie po prostu odbijanie przez godzinę do siebie. :)
Ja się zgadzam, że nogi to podstawa i tego mi brakuje. Niestety zdaje też sobie sprawę, że demonem prędkości też nigdy nie będę. Ale co mogę to zamierzam poprawić. To choćby dla siebie i swojej satysfakcji. :)
Chodzi mi właśnie o skupienie się na poprawie dynamiki, szybkości, antycypacji. Nie ważne jak się jest szybkim zawsze można być szybszym.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wczasy tenisowe

kolt pisze: Chodzi mi właśnie o skupienie się na poprawie dynamiki, szybkości, antycypacji. Nie ważne jak się jest szybkim zawsze można być szybszym.
I to jest to nad czym zacząłem pracować. :)
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Wczasy tenisowe

Vivid pisze: Można ostro tyrać i nic. Ale nie znaczy to wcale, że nie można wejść na wyższy poziom. Tylko inną drogą. Co więcej, dzięki tej innej drodze otworzą się i często możliwości poprawienia samych zagrań.
O czym mówię? O poprawie, nie, o nauczeniu antycypacji, o poprawie motoryki, o poprawie poruszania się, o umiejętnym pozycjonowaniu się na korcie, o właściwych reakcjach, o taktyce itd.
Czyli nie poprawiamy stricte samych zagrań, a wszystko to co im towarzyszy.
Może to nie jest oczywiste, ale dzięki temu, w dalszym etapie, otwierają się możliwości poprawy i samych zagrań.
Bardzo dobrze opisane. Składowych na dobrą grę jest sporo i można poprawić siłę gry na wiele sposobów.
kolt pisze:Z mojej krótkiej tenisowej przygody płynie prosty wniosek - nogi są najważniejsze w tenisie. Posiadanie bajecznej techniki nic nie da jeśli nie będziesz w odpowiednim miejscu (odpowiednio szybko) na korcie.
Popieram. Praca nóg to element, który bardzo mocno przekłada się na skuteczność gry.
Sam muszę popracować nad tym elementem. :wink:
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wczasy tenisowe

No to nic tylko jechać na wczasy tenisowe i trenować pracę nóg. :twisted:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wczasy tenisowe

Sebex pisze:No to nic tylko jechać na wczasy tenisowe i trenować pracę nóg. :twisted:
Na wczasy by zaraz jechał, mości hrabia ;), a po schodach pobiegać. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wczasy tenisowe

Bo temat o wczasach a "zeszliśmy" na technikę i nogi. rotfl
Chciałem jakoś sprytnie wrócić do tematu. :P
Mam w planach teraz ostry trening nóg także schody pewnie też będą. Może bieganie z oponą przywiązaną do ciała. No oczywiście skakanka i interwały. :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wczasy tenisowe

Sebex pisze:Bo temat o wczasach a "zeszliśmy" na technikę i nogi. rotfl
Chciałem jakoś sprytnie wrócić do tematu. :P
Mam w planach teraz ostry trening nóg także schody pewnie też będą. Może bieganie z oponą przywiązaną do ciała. No oczywiście skakanka i interwały. :P
Vivid ma oponę na brzuchu i jakoś mu to nie pomaga rotfl .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wczasy tenisowe

Swoją drogą tak się zastanawiam i myślę, że dużo ćwiczeń na nogi pasowałoby z Futbolu Amerykańskiego.
Tam potrzebne są szybkie nogi, zrywy, hamowania i sprinty.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Wczasy tenisowe

Nogi - słowa kluczowe w tenisie - nie siła a dynamika ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wczasy tenisowe

Dokładnie o tym mówię. Tam zawodnicy biegający z piłką muszą wykazywać ogromną prędkość, dynamikę, balans, zwrotność i zwinność.
Ćwiczenia jedne z popularniejszych to wszelakiego rodzaju drabinki, skoki, bieganie z oponą, skoki itd.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Wczasy tenisowe

Akurat bieganie z "oponą" to wielu tenistów-amatorów przerabia codziennie. ;D
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
koza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 169
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Wczasy tenisowe

Nie ma dynamiki, eksplozywności bez podstaw siłowych. Ruch dynamiczny polega na zrekrutowaniu maksymalnej ilości jednostek motorycznych w jak najkrótszym czasie. Nie da się rekrutować jednostek, których nie ma. Wszyscy futboliści których znam robią mnóstwo przysiadów, ciągów i zarzutów, przy czym 200 kg na sztandze nie należy do rzadkości.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wczasy tenisowe

Zgadzam się. Tylko oczywiście mowa nie o rozmiarze mięśni tylko ich sile.
Wystarczy spojrzeć na sprinterów.
Awatar użytkownika
koza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 169
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Wczasy tenisowe

Zwiększenie rozmiaru mięśni - też, te nowe włókna nie są z powietrza. Ale tylko w niezbędnym zakresie, bez utraty funkcjonalności. Kulturystyczne pompowanie mięśni wodą i glikogenem nijak się ma do celów siłowych.

Wróć do „Gra rekreacyjna”