Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak gramy?

koza pisze: A slice'a trzeba koniecznie grać chwytem kontynentalnym? Gram go takim samym jak backhand topspinowy
Pytanie jest, jakim chwytem grasz backhand topspinowy?
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
koza
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 169
Rejestracja: 25 lut 2012, 13:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak gramy?

Patrząc na obrazki na forum semi-western, tylko rakieta jeszcze bardziej domknięta.
Stańczuk M
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 13 lut 2012, 21:14

Re: Jak gramy?

Ja gram słabo, ale cały czas się szkolę i planuję pokazać swoje umiejętności, mam nadzieję, na przyszłorocznym turnieju forumowiczów.

Jeżeli ma oceniać swoje umiejętności to napiszę:
- przyzwoity, a może nawet dobry forehand;
- backhand nie unormowany;
- niezła gra przy siatce i na małe pola.

Oferty sparingów są w innym dziale. Proszę tam umieścić swoją. // Obiektyw
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak gramy?

Stańczuk M pisze:Ja gram słabo, ale cały czas się szkolę i planuję pokazać swoje umiejętności, mam nadzieję, na przyszłorocznym turnieju forumowiczów.
Każdy kiedyś zaczynał i stawiał pierwsze kroki. Zapraszamy do częstszego pisania nie tylko na "głównej" co mamy okazję poczytać ale i tu na forum.
Na TF zaczyna być ciężko się dostać, bo to przede wszystkim impreza integracyjna z turniejem w tle (JCz twierdzi coś wręcz przeciwnego), ale przy podobnej aktywności co na stronie głównej za rok nie będzie z tym żadnego problemu.
Co do tego roku to się nie wypowiem, bo bywało, że mieliśmy wakat z racji rezygnacji. Miło nam będzie!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jak gramy?

Ja generalnie na wstępie zapraszam tu: viewtopic.php?f=6&t=6974
Wtedy nie ma potem kłopotów ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
MAG
Bywalec
Bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 21 kwie 2012, 13:31

Re: Jak gramy?

Witam,
Mam 24 lata. Gram bardzo krótko, bo od 2 lat, ale regularnie.
Swoje NTRP oceniam na 2 - 2,5.
Gram głównie topspinowo,ale staram się łączyć zagrania rotowane z płaskimi. Moim celem jest większa różnorodność. Na początku nauki grałam bardzo defensywnie, ale obecnie staram się dodawać do swojej gry coraz więcej ataku. Co może być istotne, jestem graczem leworęcznym. Swobodnie wykonuję loby, moim atutem jest silny, zarówno rotowany, jak i płaski fh. Obecnie pracuję nad właściwym ustawianiem się do 2HBH. Mój serwis jest lekko rotacyjny (trwają prace nad regularnością :) ). Do dłuższych akcji staram się dołączać skróty.
Pracuję nad grą przy siatce oraz nad większą regularnością. Jak na ten poziom NTRP, moja gra zawiera dużo elementów taktycznych.

Moje cele na przyszłość:
- NTRP 3,0 w przyszłym roku;
- lepsza kondycja na korcie, lepsze bieganie;
- dobrze plasowany, coraz mocniej rotowany serwis.

To mój pierwszy post. Witam na forum. :)
Franc
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 20 cze 2011, 09:45
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak gramy?

Witam,

Lat 35 (to już?? ojjj).
183 cm / 96 kg (za dużoooooo, ale tak super smakuje wafelek teatralny o 22).

Swoje NTRP oceniam na jakieś 2,5, może 3 - ale najlepiej to oceniłby ktoś postronny.

W tenisa grałem od trzeciej klasy podstawówki do ukończenia 17 roku życia. Treningi z trenerem 2 razy w tygodniu, ale w życiu nic nigdy nie ugrałem. D..a nie oficer ze mnie. Potem przerwa wieloletnia (grałem w kosza w klasie sportowej).

Zawsze uważałem, że moją mocną jest forehand - mocny, płaski. Odnośnie chwytów to się nie wypowiem, bo tak naprawdę to nie mam go ustabilizowanego. Moje granie w klubie zbiegło się z czasami, kiedy tenis kosztował naprawdę pieniądze, które dla chłopaka z robotniczej rodziny naprawdę były bardzo duże. Na prawdziwą rakietę czekałem prawie 4 lata, jak się popsuła to rodziców stać było na metalowego Kennexa. :wink:

Teraz wiem, że moim największym wrogiem i problemem jestem ja sam - chodzi zwłaszcza o moją głowę. Umiejętności gdzieś siedzą, ale głowa nie ta. Nie wiem, czy problemem jest to, że za bardzo chcę... Tak samo często brakuje mi cierpliwości i prę do przodu czasami jak jeździec bez głowy.

Same uderzenia:
- backhand zazwyczaj jednoręczny, dosyć płaski. Czasami stosuję slajsy, ale to z braku pomysłu na uderzenie, albo jak piła mnie zaskoczy zupełnie nieustawionego;
- generalnie lubię grać przy siatce, jednak jak mam dzień, to nie potrafię przebić wykładanego woleja;
- smecz - grałem raz z baloniarzem, który perfidnie mi wykładał piłkę na smecze. Ile razy zepsułem to lepiej się nie przyznawać;
- serwis - o dziwo lepiej serwuję teraz po kilku latach przerwy, niż w czasach gdy trenowałem z trenerem.

Do poprawy:
- regularność - potrafię zagrać wymianę/kilak gemów jak chcę (miażdżę dosłownie) by za chwilę przegrać kilak gemów jak leszczyk;
- kondycja;
- poruszanie się po korcie;
- głowa (ale nie wiem, czy da się to poprawić).
Padzonk
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 3 sie 2011, 22:50

Re: Jak gramy?

Hej !

W tenisa gram 1.5 roku, praktycznie tylko w sezonie letnim. Kilka razy z trenerem.

28 lat, 191 cm, 95kg
NTRP 2.0 (w porywach 2.5)
Praworęczny, backhand jednoręczny
Inne sporty: Koszykówka (bardzo dużo w czasach liceum, po 3 treningi w tygodniu), siatkówka (głównie na studiach, też w sporej ilości)

Chwyty:
serwis - kontynentalny / eastern backhand
forehand - eastern
backhand - eastern
slice backhand - kontynentalny
wolej - kontynentalny

Gram głównie z linii końcowej. Do siatki chodzę tylko gdy przeciwnik mnie zmusi. Swój styl gry opisałbym jako bardzo agresywny, nastawiony na szybkie kończenie wymian z forehandu. Jestem bardzo niecierpliwy na korcie, szybko chcę skończyć wymianę, przez co dużo psuję :(.

Mocne strony:
- Kondycja. Pozostałość po koszykówce/siatkówce. Może nie jest już tak dobrze jak kiedyś ale nadal na zadowalającym poziomie.
- Forehand. Wejście na piłkę, w połączeniu ze wzrostem i wagą daje naprawdę mocne, płaskie uderzenie. Często kończące.
- Szybkość. Pozostałość po koszykówce/siatkówce.
- Serwis. Mocny, ale nieregularny.
- Slice backhand.
- Smash.

Słabe strony:
- Backhand. Zdecydowanie za dużo psuję (po linii to już tragedia). W sumie sam nie wiem dlaczego. Ustawienie jest ok, rękę prowadzę poprawnie a efekt opłakany.
- Regularność pierwszego serwisu.
- Drugi serwis. Ciężko tu mówić o serwisie, bardziej wygląda to jak skrót.
- Gra przy siatce. Unikam jak ognia.
NTRP 2.5
Dunlop Aerogel 4D 500 Tour
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Jak gramy?

Martinek

NTRP 2.5 170 cm/50 kg/14 lat
Gram już 5 lat, bez większych przerw. Leworęczny.
Chwyty:
Forehand - eastern/semi-western
Backhand - ręką lewa - kontynentalny, prawa - eastern bh
Serwis- kontynentalny
Slajs - kontynentalny

Jak gram - głównie płasko z delikatnym topspinem. Serwis płasko, drugie podanie rotowane. Styl to raczej agresywny baseliner.
Mocne strony:
- forehand - dosyć pewny, przyspieszenia są często winnerami
- gra przy siatce - solidna, raczej nie bawie się w stop woleje, wolę ciąć od razu
- lob - chyba najlepszy aspekt mojej gry. Gdy mam czas i się przyłożę ciężko taką piłkę skończyć smeczem.
Średnio:
- bachkand - jest nieregularny, ale jest postęp od TFa. Mam kłopoty z wysokimi topspinowymi piłkami
- szybkość - nie jestem zbytnio wybiegany, ale jakoś nie narzekam
- dropshot - loteria :D
Słabe strony:
- serwis - jest przede wszystkim niezbyt regularny
- slajs w obronie - zbyt dużo nieczystości

Wróć do „Gra rekreacyjna”