Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Korty trawiaste w Polsce

Tak sobie czytam ten artykuł: http://www.tenis.net.pl/korty-trawiaste/ i właśnie uświadomiłem sobie, że nie tylko nigdy na takim nie grałem ale nawet nie wiem czy w Polsce są takie nawierzchnie?
Jeśli tak to czy gdzieś istnieje lista takich kortów?

Ktoś z forumowiczów może grał i może podzielić się wrażeniami? Orliki się nie liczą, bo to jednak raczej chyba nie to samo. ;)
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Korty trawiaste w Polsce

Nie grałem. W Polsce nie ma takich kortów. Radwańska co roku przed sezonem na trawie trenowała na krakowskich Grzegórzkach na nawierzchni podobno zbliżonej do trawy szybkością i zachowaniem piłki. To jest stara uklepana trawa syntetyczna bez posypki krzemionkowej. Bardzo szybka.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
rubipatrol
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 lut 2015, 08:52

Re: Korty trawiaste w Polsce

Znam dwa prywatne obiekty gdzie są pojedyncze korty trawiaste z prawdziwego zdarzenia. Czy przetrwały ostatnie 3-4 lata to nie wiem bo się tym nie interesowałem.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Korty trawiaste w Polsce

Kilka lat temu (bliżej 10-ciu niż 5-ciu) widziałem kort trawiasty w...Juracie (tuż przy głównym spacerniaku, od strony zatoki), w prywatnej rezydencji należącej ponoć do ambasady brytyjskiej.

Dodam jeszcze, że dwa lata temu jeden z warszawskich ośrodków nosił się z zamiarem zbudowania jednego kortu trawiastego, ale po zrobieniu biznesplanu przeszła im ochota :). Pamiętam, że mieli w założeniach coś w stylu: kort czynny tylko w sezonie letnim, przez max 2h dziennie, stawka za 1h gry - 200 PLN. :)
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Korty trawiaste w Polsce

Gdzie??? Bywam często w Juracie, ale oprócz sztucznego w Bryzie i "Orlika" w "Jantarze" nic nie zauważyłem...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Korty trawiaste w Polsce

Grałem, a raczej ślizgałem się :P, na trawie (naturalnej) w Holandii. Nie ma się co podniecać i dlatego ta część sezonu (na kortach trawiastych) to dla mnie krowi tenis :P
W Polsce? Pewnie jakieś korty są, ale raczej prywatne a nie komercyjne. W naszym klimacie to się nie opłaca.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Korty trawiaste w Polsce

Vivid pisze:Grałem, a raczej ślizgałem się :P, na trawie (naturalnej) w Holandii. Nie ma się co podniecać i dlatego ta część sezonu (na kortach trawiastych) to dla mnie krowi tenis :P
W Polsce? Pewnie jakieś korty są, ale raczej prywatne a nie komercyjne. W naszym klimacie to się nie opłaca.
Grałem na prywatnym korcie trawiastym niedaleko siebie - przez 3,5 h tydzień temu. Nie ślizgałem się w ogóle :). Profesjonalnie przygotowany kort przez sprowadzonych z zagranicy fachowców, trenuje tam Radwańska, w tym roku też Hurkacz.

Miękko, szybko, bardzo przyjemnie, dużo przyjemniej niż na brudzie :). Gram znów za tydzień :).
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Korty trawiaste w Polsce

Vivid pisze:Grałem, a raczej ślizgałem się :P, na trawie (naturalnej) w Holandii. Nie ma się co podniecać i dlatego ta część sezonu (na kortach trawiastych) to dla mnie krowi tenis :P
W Polsce? Pewnie jakieś korty są, ale raczej prywatne a nie komercyjne. W naszym klimacie to się nie opłaca.
Ślizgałeś się po holenderskiej trawie???? Trzeba było to jarać a nie po tym łazić O_O
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Korty trawiaste w Polsce

Jacek iREM pisze:
Vivid pisze:Grałem, a raczej ślizgałem się :P, na trawie (naturalnej) w Holandii. Nie ma się co podniecać i dlatego ta część sezonu (na kortach trawiastych) to dla mnie krowi tenis :P
W Polsce? Pewnie jakieś korty są, ale raczej prywatne a nie komercyjne. W naszym klimacie to się nie opłaca.
Ślizgałeś się po holenderskiej trawie???? Trzeba było to jarać a nie po tym łazić O_O
Jak się najarał to potem się ślizgać mógł :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Korty trawiaste w Polsce

Jakuboto pisze:
Jacek iREM pisze:
Vivid pisze:Grałem, a raczej ślizgałem się :P, na trawie (naturalnej) w Holandii. Nie ma się co podniecać i dlatego ta część sezonu (na kortach trawiastych) to dla mnie krowi tenis :P
W Polsce? Pewnie jakieś korty są, ale raczej prywatne a nie komercyjne. W naszym klimacie to się nie opłaca.
Ślizgałeś się po holenderskiej trawie???? Trzeba było to jarać a nie po tym łazić O_O
Jak się najarał to potem się ślizgać mógł :).
Teraz mi to mówicie?! :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Korty trawiaste w Polsce

Paląc albo nie palą holenderskiej trawki można zagrać na prywatnym korcie trawiastym na przedmieściach Łodzi. Miałam taką przyjemniść w ubiegłym tygodniu. Wrażenia estetyczne super, piękny kort w zadbanym ogrodzie, drewniane słupki do siatki Slazenger z jakiegoś historycznego Wimbledonu....Wrażenia z gry -specyficzne....Ogólnie brak stabilności. Założyłem buty z podeszwą uniwersalną, co nie było dobrym pomysłem...Około 19.30 mimo panującej tydzień temu suszy, trawa zaczęła być wilgotna i zaliczyłem 3 spektakularne poślizgi zakończone upadkami, na szczęście bez większych konsekwencji, poza zdartym do krwi kolanem. Gospodarz dysponował oczywiście szpanerskimi butami specjalnymi na trawę firmy Lacoste. Plusy gry na trawie - ta nawierzchnia zmusza do gry aktywnej i chodzenia do siatki, asekuracyjna gra z głębi kortu z dobrym przeciwnikiem doświadczonym do gry na trawniku nie ma sensu. Jak ktoś, tak jak ja, nie potrafi wygenerować porządnej rotacji przy serwisie, grając na trawie nie miałem problemów z podaniem. Trafienie w karo serwisowe płaskim serwisem na około 70 procent możliwości w zupełności wystarczało albo do bezpośredniego wygrywania punktu, albo otwierało grę do ataku przy siatce. Ponadto zagranie nawet w głębokiej defensywie sytuacyjnej piłki z półwoleja nie tylko przedłużało wymianę, lecz często było skutecznym uderzeniem kończącym, podobnie jak bardzo płaski długi slajs. W sumie bardzo fajne wrażenia z pierwszej w życiu gry na naturalnej trawie, zwłaszcza w krótkim czasie, gdy zawodowcy grają na pastwiskach, ale raczej jako ciekawostka, odskocznia od regularnej gry na mączce.

Wróć do „Gra rekreacyjna”