Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Czym jest dla was tenis?

Witam,
nie wiem czy był już taki temat ale ja nie znalazłem.
Takie pytanko czym dla was jest tenis? Ja trenując futbol amerykański zauważyłem, że mimo, że to sport niszowy i nie ma z tego żadnych pieniędzy to chłopaki zaczynają to traktować jako styl życia. Drużyna = rodzina, o futbolu mogą gadać cały czas i nie mogą się doczekać kolejnego treningu. Mimo, że nic z tego nie mają a nawet dokładają do "interesu" to trening futbolu 2/3 razy na tydzień, siłownia 3/4 razy na tydzień plus nauka teorii. Czyli mimo rodzin, dziewczyn, obowiązków cały lub prawie cały czas wolny poświęcają na to. Ja miałem też tak. Ale trzeba się zdecydować, nie można robić wszystkiego, bo będzie na pół gwizdka i wybrałem tenis.
Ale z tenisem mam tak samo. Interesuję się od dawna ale gram krótko. Od czasu jak czasu jak zacząłem grać to to się stało moją pasją. Czymś do czego podchodzę z entuzjazmem. Jak tylko okazja to gram, czytam o sprzęcie, oglądam w tv i mogę gadać o tym bez przerwy. Nie szkoda mi pieniędzy na naciągi, rakiety, piłki czy jakieś ubrania czy akcesoria. Tenis po części staje się sposobem na życie mimo amatorskiego poziomu. W skrócie mam pozytywnego fioła na punkcie tego sportu. :)

A jak to wygląda u was? :D
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Czym jest dla was tenis?

Terapią. Mam nadzieję, że w końcu zacznie działać i znormalnieję.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Czym jest dla was tenis?

Ja tam jestem nooormalny. Właśnie pracuję, a konkretnie czekam na maila od klienta, i co robię? Wchodzę na forum tenisowe, czytam, piszę, a nad monitorem, na ścianie wisi (obok zdjęć rodzinki) kalendarz Federera, obok, na tablecie oglądam jednym okiem mecz z Dubaju. A na biurku leży piłeczka tenisowa, a tak, żeby sobie chwilę potrzymać...
Ja jestem normalny...*








*Aby do czwartku! W czwartek sparing! :::yay:::
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
ekba
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 462
Rejestracja: 5 mar 2014, 14:28

Re: Czym jest dla was tenis?

Lekko ponad rok temu kolega wziął mnie na tenisa i od razu złapałem bakcyla. Teraz tydzień bez tenisa to dramat:D.
Oprócz siłowni jest to dla mnie sport który uprawiam regularnie. Daje mi wielką radość i zapewnia dawkę ruchu na świeżym powietrzu( najczęściej gram na asfalcie).
Rywalizacja to coś co mnie napędza i tenis daje mi jej sporą dawkę.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czym jest dla was tenis?

Jacek iREM pisze:Ja tam jestem nooormalny. Właśnie pracuję, a konkretnie czekam na maila od klienta, i co robię? Wchodzę na forum tenisowe, czytam, piszę, a nad monitorem, na ścianie wisi (obok zdjęć rodzinki) kalendarz Federera, obok, na tablecie oglądam jednym okiem mecz z Dubaju. A na biurku leży piłeczka tenisowa, a tak, żeby sobie chwilę potrzymać...
Ja jestem normalny...*








*Aby do czwartku! W czwartek sparing! :::yay:::

To widzę nie jestem jedyny, że jak mi się coś spodoba to bym mógł tylko o tym :P tak, jesteś normalny :D przynajmniej według mnie. :]
Ja byle do wieczora. Udało się i gram od 17 do 18 i od 18.30 do 20. :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czym jest dla was tenis?

Sposób na życie? Nie, przesada. Styl życia? Tak, ale tylko w pewnym zakresie.
Generalnie jest to dla mnie pasja. A jak wiadomo człowiek bez pasji jest strasznie nieatrakcyjny. :P
Jest to też chyba dla mnie i jakaś życiowa miłość ;), w końcu od zawsze tłumaczę swoim już byłym :P, że kobiety się zmieniają, ale rakiety zawsze zostają. rotfl Zawsze miały tylko jedną opcję - pogodzić się z tym, bo jak nie pasowało to zmieniały status z aktualnej na byłą. :twisted:
Można się pośmiać, ale przecież dokładnie tak to u mnie wygląda. :)

Tenis traktuję generlnie jako dobrą zabawę, formę spotkań towarzyskich (nie ma mnie na FB, NK, Twitter i na innych tego typu wiecznych "imprezach"). Do tego tenis to też dla mnie jakaś forma utrzymywania względnej sprawności i zdrowia.

Czyli mogę powiedzieć, że tenis pełni u mnie zadania rozrywkowo-użytkowe. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Czym jest dla was tenis?

Dla mnie to przede wszystkim sposób na odpoczynek, urozmaicenie i miejsce gdzie mogę sobie zrobić krzywdę w końcu dzięki mojemu talentowi miałem już kontuzję: kostki, kolana, pleców (kilka razy), barku, łokcia i nadgarstka, toksyczna przyjaźń. Bez tego byłoby nudno. :)
Vivid pisze:A jak wiadomo człowiek bez pasji jest strasznie nieatrakcyjny. :P
No to jeszcze "paru" tych pasji Ci potrzeba... :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czym jest dla was tenis?

Vivid pisze:Sposób na życie? Nie, przesada. Styl życia? Tak, ale tylko w pewnym zakresie.
Generalnie jest to dla mnie pasja. A jak wiadomo człowiek bez pasji jest strasznie nieatrakcyjny. :P
Jest to też chyba dla mnie i jakaś życiowa miłość ;), w końcu od zawsze tłumaczę swoim już byłym :P, że kobiety się zmieniają, ale rakiety zawsze zostają rotfl Zawsze miały tylko jedną opcję - pogodzić się z tym, bo jak nie pasowało to zmieniały status z aktualnej na byłą. :twisted:
Można się pośmiać, ale przecież dokładnie tak to u mnie wygląda. :)

Tenis traktuję generlnie jako dobrą zabawę, formę spotkań towarzyskich (nie ma mnie na FB, NK, Twitter i na innych tego typu wiecznych "imprezach"). Do tego tenis to też dla mnie jakaś forma utrzymywania względnej sprawności i zdrowia.

Czyli mogę powiedzieć, że tenis pełni u mnie zadania rozrywkowo-użytkowe. :)
Czyli w pewnym sensie jest sposób na życie :) W końcu od tenisa zależał status dziewczyny ;-P zapytałbym czy od Big Maka też ale temat nie o tym. rotfl
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czym jest dla was tenis?

wyczesany pisze:
Vivid pisze:A jak wiadomo człowiek bez pasji jest strasznie nieatrakcyjny. :P
No to jeszcze "paru" tych pasji Ci potrzeba... :D
Widzisz, tak to jest jak patrzysz w lustro a myślisz o mnie ... :lol: :::jezor:::
Sebex pisze:Czyli w pewnym sensie jest sposób na życie. :) W końcu od tenisa zależał status dziewczyny. ;-P
Nie, zdecydowanie nie jest to sposób na życie, to tylko część spędzania tego życia.
A co do kobiet to były i są to generalnie bystre dziewczyny więc wiedziały w co się nie wcinać.
Mądra kobieta wie, że jej facet musi mieć swoją samczą enklawę. Wtedy i ona ma spokój, i nie tylko spokój. ;) :P
Ostatnio zmieniony 24 lut 2015, 14:24 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Czym jest dla was tenis?

Sebex pisze:Ja byle do wieczora. Udało się i gram od 17 do 18 i od 18.30 do 20. :D
Też bym tak chciał, ale raz, że rodzina, dwa że bym z torbami poszedł (1 trening plus start w lidze i już jest 140 tygodniowo...)
no i trzy najważniejsze - potrzebuję około półtorej doby na regenerację.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Czym jest dla was tenis?

Vivid pisze:
wyczesany pisze:
Vivid pisze:A jak wiadomo człowiek bez pasji jest strasznie nieatrakcyjny. :P
No to jeszcze "paru" tych pasji Ci potrzeba... :D
Widzisz, tak to jest jak patrzysz w lustro a myślisz o mnie ... :lol: :::jezor:::
Dlaczego podejrzewasz, mnie o masochizm i to na poziomie myślenia o Tobie... a już wiem, sorka Vidziu, zajętym. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czym jest dla was tenis?

Sebex pisze:Czyli w pewnym sensie jest sposób na życie. :) W końcu od tenisa zależał status dziewczyny. ;-P
Nie, zdecydowanie nie jest to sposób na życie, to tylko część spędzania tego życia.
A co do kobiet to były i są to generalnie bystre dziewczyny więc wiedziały w co się nie wcinać.
Mądra kobieta wie, że jej facet musi mieć swoją samczą enklawę. Wtedy i ona ma spokój, i nie tylko spokój. ;) :P[/quote]

Tu się zgadzam. Facet musi mieć jak to napisałeś samczą enklawę. Co do pasji również. Jest nudno wtedy i szybko można się znudzić drugą osobą.

Ja tam bym mógł grać ile wlezie :D szybko się regeneruje to nie ma problemu. Kasa owszem duża ale jak się gra z kimś to koszty znacznie maleją niż w przypadku treningu. U mnie jest w tygodniu jeden trening i teraz się staram jak najwięcej na punkty grać. :)
wkoz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:58

Re: Czym jest dla was tenis?

wyczesany pisze:Dla mnie to przede wszystkim sposób na odpoczynek, urozmaicenie i miejsce gdzie mogę sobie zrobić krzywdę w końcu dzięki mojemu talentowi miałem już kontuzję: kostki, kolana, pleców (kilka razy), barku, łokcia i nadgarstka, toksyczna przyjaźń. Bez tego byłoby nudno. :)
Ta lista krzywd nasunęła mi pomysł na konkurs w postaci - Kto to w głupszy sposób złapał kontuzję na korcie? :)
ps. Żeby nie było.. też się tu wpiszę jak idea chwyci, bo.... jest co wspominać. :)
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Czym jest dla was tenis?

Sebex pisze:Ja tam bym mógł grać ile wlezie. :D Szybko się regeneruje to nie ma problemu. Kasa owszem duża ale jak się gra z kimś to koszty znacznie maleją niż w przypadku treningu. U mnie jest w tygodniu jeden trening i teraz się staram jak najwięcej na punkty grać. :)
A Ty ziomuś, przypomnij mi na której dzielni rządzisz? ;-)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czym jest dla was tenis?

Jacek iREM pisze:
Sebex pisze:Ja tam bym mógł grać ile wlezie. :D Szybko się regeneruje to nie ma problemu. Kasa owszem duża ale jak się gra z kimś to koszty znacznie maleją niż w przypadku treningu. U mnie jest w tygodniu jeden trening i teraz się staram jak najwięcej na punkty grać. :)
A Ty ziomuś, przypomnij mi na której dzielni rządzisz? ;-)
Głównie Oliwa Abrahama, ale jak nie ma miejsc czy jest propozycja gry w innym miejscu to AWF, Podleśna czy "inna Arka" też się zdarza. :) Z mobilnością nie ma problemu. :::plane:::
Awatar użytkownika
Tespis
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym jest dla was tenis?

U mnie na początku to była alternatywa do squash-a...
...teraz już w squash-a nie gram. :)

Wciągający sport, ale gadżetów tenisowych na biurku w pracy nie trzymam. rotfl
Tespis
Rakieta: Yonex RD Ti 80
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czym jest dla was tenis?

wyczesany pisze:
Vivid pisze:
wyczesany pisze:
Vivid pisze:A jak wiadomo człowiek bez pasji jest strasznie nieatrakcyjny :P
No to jeszcze "paru" tych pasji Ci potrzeba... :D
Widzisz, tak to jest jak patrzysz w lustro a myślisz o mnie ... :lol: :::jezor:::
Dlaczego podejrzewasz, mnie o masochizm i to na poziomie myślenia o Tobie... a już wiem, sorka Vidziu, zajętym. :)
Już się nie tłumacz, wiem, że to takich objaw wyparcia u Ciebie. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Czym jest dla was tenis?

Vivid pisze:Sposób na życie? Nie, przesada. Styl życia? Tak, ale tylko w pewnym zakresie.
Generalnie jest to dla mnie pasja. A jak wiadomo człowiek bez pasji jest strasznie nieatrakcyjny. :P
Ja to widzę inaczej - bez pasji człowiekowi jest strasznie nudno i wręcz smutno na tym świecie...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czym jest dla was tenis?

TomPL pisze:
Vivid pisze:Sposób na życie? Nie, przesada. Styl życia? Tak, ale tylko w pewnym zakresie.
Generalnie jest to dla mnie pasja. A jak wiadomo człowiek bez pasji jest strasznie nieatrakcyjny. :P
Ja to widzę inaczej - bez pasji człowiekowi jest strasznie nudno i wręcz smutno na tym świecie...
Nie inaczej tylko od innej strony. ;)
Jak jest nudno i smutno to jest sobie taki przygaszony smutas, czy zatem może być atrakcyjny? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Czym jest dla was tenis?

Czym jest dla mnie tenis - wielką pasją i sposobem na życie.

Weekendy w sezonie letnim zaczynam od ustalenia godzin gry.

Uwielbiam treningi, sparingi i mecze o stawkę.

Prowadzę ligę tenisową, organizuję turnieje rozpoczynające i kończące sezon.

Tenis jest bardzo ważną częścią mojego życia i mam nadzieję, że zdrowie pozwoli na jeszcze wiele sezonów gry.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.

Wróć do „Gra rekreacyjna”