Filipéandrés
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 maja 2012, 22:53

Problem ze znalezieniem partnera

Witam! W tenisa gram 5 lat w Poznaniu mieszkam od niedawna "włóczyłem" się po paru szkołach tenisowych w celu znalezienia odpowiedniej grupy ma moim poziomie, niestety były, to grupy tenisowe typowo amatorskie. Chciałem przez okres zimowy poprawić choć trochę technikę. Uczestniczyłem w paru treningach AZS'u tam grają zawodnicy, którzy zaczynali od lat wczesnych nie podołałem nie miałem większych szans im dorównać. Choć bardzo się starałem nie mogłem w parę dni nauczyć się tak grać jak oni. Wielkie chęci zacięcie, determinacja nie pomogły. Teraz poszukuję partnera do gry choć raz w tygodniu, który byłby na porównywalnym poziomie co ja. Utknąłem w czarnej pustce pomiędzy tenisem amatorskim, a zawodowym. Nie wiem co już robić, aktualnie nie grałem w tenisa przez 2 tygodnie, choć nie ma dnia abym o nim nie myślał. Przejrzałem kilka forów w celu znalezienia partnera i nic... Mam nadzieję, że pomożecie mi gdzie mógłbym takowego sparingpartnera znaleźć, gdzie się zgłosić.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problem ze znalezieniem partnera

Według mnie bardzo dobrym miejscem na znalezienie stałego partnera do grania są jakieś lokalne turnieje lub liga rozgrywkowa. Będziesz miał przegląd osób o różnym poziomie gry i najłatwiej wtedy znaleźć kogoś o podobnym poziomie.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem ze znalezieniem partnera

Napisz do Marcina_L. On "rządzi" w Stolicy Podziemnej Pomarańczy. Na pewno Ci coś doradzi.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem ze znalezieniem partnera

Jak ktoś naprawdę chce się rozwijać, to nie może grać z jedną osobą!

Trzeba się zacząć zapisywać do lig, turniejów.

Kumpel / sparingpartner do gry to bardziej towarzysko integracyjny aspekt tenisa.

MarcinL faktycznie szaleje w tych rejonach, gra w ligach to pewnie ci da odpowiednie namiary.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem ze znalezieniem partnera

Cholibka, toście mnie wywołali do tablicy :).

Ze znalezieniem sparing partnera będziesz miał problem - nie ma żadnego systemu / mechanizmu kojarzenia graczy.

Doskonałym rozwiązaniem są ligi, ale o tej porze zimowe ligi są w zaawansowanym stadium rozgrywek, więc nie ma jak się do nich podłączyć. Z kolei turnieje też rozgrywane rzadko.

Generalnie zalecam pilnowanie stron internetowych Kortowo, Olimpia, Sobota i Arena. W tych centrach są organizowane turnieje. Niezależnie od tego proponuję, abyś porozmawiał z organizatorami lig (w razie czego służę namiarami) - może oni mają jakieś dane o wolnych strzelcach chcących grać.

Nie wiem, czy zamierzasz w Poznaniu zabawić dłużej, ale jeżeli tak, to polecam wzięcie udziału w majowym turniejach kwalifikacyjnych do Amatorskiej Ligi Tenisowej i do Ligi Kortowo.
Filipéandrés
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 13 maja 2012, 22:53

Re: Problem ze znalezieniem partnera

Dzięki za porady, ogólnie, to liga tenisowa mogła by być najlepszym rozwiązaniem może gdzieś uda mi się wkręcić. Natomiast teraz chętnie z kimś bym zagrał jakiś mecz. Przejże też turnieje, które nie będą zbyt ekspensywne.
Burzum
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 sie 2011, 18:20

Re: Problem ze znalezieniem partnera

Cześć,
ja mogę pograć. Ze względu na operację musiałem opuścić pół poprzedniego sezonu letniego, ale teraz chętnie się rozegram.

Piotr
--
From YT:

I hate those people who compare Federer to Jesus. I mean he is great but he is not Federer.

Wróć do „Gra rekreacyjna”