Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

PitS pisze:Pewnie są takie, są też konkursy piękności dla czterolatków na których podobno one są szczęśliwe.
Piszesz że Twoja córka źle się czuje na zajęciach z trenerem (lub w grupie). Tenis zawodniczy to w większym stopniu predyspozycje psychofizyczne niż pozostałe. Trzeba mieć mentalność lidera (mordercy), pewność siebie, wywoływać niepewność u rywali.
Dziecko, które to ma, które jest chore jak nie rywalizuje z rówieśnikami lub jak nie może realizować jakichś nakreślonych planów, które jest nieszczęśliwe jak nie jest na świeczniku może śmiało próbować poszerzać pozostałe cechy.
Zastanów się na ile zachowania, które obserwujesz nie są informacjami, że dziecku to po prostu nie odpowiada, nie odpowiada mu przewodzenie grupie, nie odpowiada mu dyscyplina, nie czuje potrzeby rywalizacji oraz na ile to będą jego ambicje, a na ile Twoje własne?

To twoje dziecko, więc odpowiedz sobie najpierw na pytanie, czy twoje starania nie pogłębią w dziecku niechęci do tenisa jak też do wszystkich pomysłów, które wyjdą od Ciebie?
Mnie się po prostu wydaje, że wychodzenie u dziecka 4 letniego poza zwykłą zabawę, na dodatek reagującego niechętnie może przynieść tylko skutek reakcji alergicznej.

Nie każde dziecko musi zostać tenisistą, niektórzy nie mają takich predyspozycji. Widziałem dziecko wybitnie utalentowane ruchowo, które byłoby podporą reprezentacji talentiady, jednak ojciec nie był w stanie wymóc na dziecku udziału w niej. Ją zadowalała otoczka towarzyska zajęć, a jej niewątpliwy talent był raczej przekleństwem.
Oczywiście nie mam zamiaru zmuszać Córci do tenisa na siłę, dlatego poszliśmy na zajęcia i kiedy powiedział nie z nich wyszliśmy. Myślę, że każdy tutaj obecny zgodzi się,że pierwiastek sportowy w życiu dziecka czy nas dorosłych ma raczej dobry, niż zły wpływ i to chciałbym zaproponować swoim Dzieciom. Czy one to zaakceptują czy nie, rozwiną się w tym kierunku, czy nie to już ich sprawa. Ja tylko próbuję Im to ułatwić.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Osobiście pamiętam jak mój tata gdy miałem 7-8 lat zaproponował zapisanie mnie do szkółki tenisowej.
Broniłem się od tego rękami i nogami pomimo tego, że miało to być raczej zajęcie dodatkowe niż pierwsze kroki na zawodowej drodze.

Do dzisiaj żałuję, że się nie zgodziłem ;(.
Napewno nie byłbym zawodowcem ponieważ po prostu nie posiadam talentu i każdy postęp muszę okupić ciężką pracą, ale mógłbym być lepszym amatorem niż obecnie.

Dlatego rozumiem ojca, który chciałby pokazać pewne możliwości swoim dzieciom.
W życiu jest wiele podobnych pozytywnych przykładów.

Są niestety i takie gdy rodzic zaślepiony swoimi ambicjami niszczy dzieciństwo...
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Popatrzyłem na wyniki tegorocznej talentiady i potwierdziła ona moje obserwacje. Tak jak możemy trafić na przyzwoite przedszkole czasami lepiej zabrać dziecko do innej podstawówki a potem do innego gimnazjum.

Klub, który przez kilka lat wygrywa talentiadę lub zajmuje drugie miejsce (ranga Mistrzostw Polski do lat 10) już w skrzatach nie jest w stanie liderować choćby w województwie. Kiedy ogólnorozwojówka i budowanie sprawności zaczyna zamieniać się w tenis i jego techniczne aspekty tego klubu nie ma.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Ciekawe czy jest to wynik braku determinacji zawodników, rodziców czy też braku umiejętności trenerów. Ja bym nie uogólniał. Może to być wynik tego, że ktoś myśli tak jak Ty napisałeś i dzieci, które zdobyły fundamenty w jednym klubie później idą do klubu innego. Chyba, że wiesz o tym, że np. Kowalski trenował od małego w tym klubie i nic nie uzyskał, a Nowak z tą samą determinacją trenując w innym klubie uzyskał coś tam. Pisząc w taki sposób możesz niechcący kogoś skrzywdzić poprzez przypięcie łatki "nieudaczników".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

pivdy pisze: Chyba, że wiesz o tym, że np. Kowalski trenował od małego w tym klubie i nic nie uzyskał, a Nowak z tą samą determinacją trenując w innym klubie uzyskał coś tam. Pisząc w taki sposób możesz niechcący kogoś skrzywdzić poprzez przypięcie łatki "nieudaczników".
Dokładnie tak, ale nie chcę podawać nazwisk. Mowa o zawodniku który po przejściu najpierw do drugiego klubu zaczął robić ranking pierwszej dziesiątki, by po kolejnej przesiadce, wygrać letniego Supermastersa (odpowiednik indywidualnych MP).

Bez tej podbudowy ruchowej pewnie by tego nie było, jednak bez zmiany również. Widuję kilku adeptów na Tęczy których brak rozwoju popchnął do tego kroku i efekty zmian widać w ich meczach.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Zatem może faktycznie jest tak, że dzisiejszy świat wymaga bardzo wąskich specjalizacji i to jest jakaś metoda. :-)
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Jakiś czas temu zaczerpnąłem informacji u specjalisty od biegów i ogólnego przygotowania fizycznego jaki trening mógłby polecić dla tenisisty dla wzmocnienia nóg, kondycji i wytrzymałości na korcie. Za przykład podał Agassiego, który długi czas trenował pod okiem jakiegoś tam futbolisty no i główny trening opierał się na biegach z obciążeniem na plecach (np. plecak z książkami/kamieniami/cegłami - co kto lubi ;-P ) pod lekkie wzniesienie, jak również biegach interwałowych o które opiera się bieganie w tenisie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Futbolista? On chyba cały czas trenował z Reyesem (Może i on był futbolistą?).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Był, Agassi "wyjął" go z uczelni, szkolił futbolistów.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

W każdym bądź razie, polecane są również podbiegi jakie w ramach treningów Agassi stosował bardzo intensywnie - czyli bieg 30-40m pod górkę. Jakieś 6-8 powtórzeń. Oczywiście z odpowiednimi przerwami :wink:.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

daroos pisze:W każdym bądź razie, polecane są również podbiegi jakie w ramach treningów Agassi stosował bardzo intensywnie - czyli bieg 30-40m pod górkę. Jakieś 6-8 powtórzeń. Oczywiście z odpowiednimi przerwami :wink:.
Jako dziecko? :wink: rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Nie, dzieci niech latają po płaskim, do sklepu po dobre zakupy. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

PitS pisze:
daroos pisze:W każdym bądź razie, polecane są również podbiegi jakie w ramach treningów Agassi stosował bardzo intensywnie - czyli bieg 30-40m pod górkę. Jakieś 6-8 powtórzeń. Oczywiście z odpowiednimi przerwami :wink:.
Jako dziecko? :wink: rotfl
No wiesz, dzieci teraz latają z tak obciążonymi tornistrami, że byś się zdziwił :). Pobiegaj 40m pod górkę z wyładowanym plecakiem na plecach tak kilka razy :D Nie. Chociaż 2 razy :).
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Ja na razie mojego trzylatka prowadzę gdzie się da na piechotę. Staram się żeby jak najwięcej czasu spędzał na dworze, wspinał się, skakał itp. Oczywiście tak żeby zanadto się nie poobijał, inaczej mam piekło w domu, że chcę zabić dziecko :P.

Jak co plan jest taki, że nie może tykać w domu sprzętu tenisowego. Cała rodzina ma zakaz kupowania mu czegokolwiek związanego z tenisem, a zwłaszcza rakiety. Niech sobie patrzy jak tatuś wychodzi i przychodzi z rakietą. Cały czas się pyta, czy on też taką może dostać. W myśl zasady, że zakazany owoc lepiej smakuje na razie ma odpowiedź odmowną :).
Jeśli odziedziczył przekorę po mamusi to powinno podziałać!

Wróć do „Moje dziecko gra w tenisa”