Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Czy ktoś z forumowiczów orientuje się gdzie można znaleźć w sieci lub kupić taki program treningów. Chodzi mi o ćwiczenia dla najmłodszej grupy wiekowej. Moja córcia nie bardzo chce chodzić na treningi, pomyślałem więc, że do czasu kiedy dorośnie do treningów mógłbym poćwiczyć z nią indywidualnie.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Tomkyw pisze:Czy ktoś z forumowiczów orientuje się gdzie można znaleźć w sieci lub kupić taki program treningów. Chodzi mi o ćwiczenia dla najmłodszej grupy wiekowej. Moja córcia nie bardzo chce chodzić na treningi, pomyślałem więc, że do czasu kiedy dorośnie do treningów mógłbym poćwiczyć z nią indywidualnie.
Czyli chcesz zmuszać dziecko, do czegoś, czego ono samo nie chce?? :tired:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Basic, a czemu generalizujesz?

Dzieci często nie chcą dużo rzeczy robić, łatwo się dekoncentrują etc.
Zajęcia dodatkowe pokroju języka obcego czy nawet muzyki nie muszą się dziecku podobać co nie znaczy, że należy z tego powodu z nich zrezygnować.

Poza tym nie wychowuj cudzych dzieci. Tomkyw chce ją zachęcić organizując sam zajęcia w sposób jak najbardziej atrakcyjny, nie zmusza jej do chodzenia na treningi tylko stara się znaleźć alternatywę.

Także daruj sobie karcenie każdego kto chce do czegoś przekonać swoje dziecko. Może się spodoba, może nie...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

ED chyba się zagalopowałeś... a gdzie pisałem coś o karceniu?? Przeczytaj uważnie... :]
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

basic pisze:ED chyba się zagalopowałeś... a gdzie pisałem coś o karceniu?? Przeczytaj uważnie... :]
Karcisz -> Udzielasz reprymendy użytkownikowi.

Nie, nie zagalopowałem się. Napisałeś jednoznacznie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

El Diablo pisze:Karcisz -> Udzielasz reprymendy użytkownikowi.
Nie, nie zagalopowałem się. Napisałeś jednoznacznie.
A gdzie niby skarciłem?? Wyraźnie, to zadałem pytanie, a nie jakieś reprymendy. Do tego dodałem jedynie swoją opinię w postaci :tired: ... więc gdzie tu jest jakaś reprymenda??
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

basic pisze:
El Diablo pisze:Karcisz -> Udzielasz reprymendy użytkownikowi.
Nie, nie zagalopowałem się. Napisałeś jednoznacznie.
A gdzie niby skarciłem?? Wyraźnie, to zadałem pytanie, a nie jakieś reprymendy.
Błagam Cię. Jeśli napisałeś to poważnie to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać bo podtekst jest jasny.

Ja na tym kończę. :::bd::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

basic pisze:
Tomkyw pisze:Czy ktoś z forumowiczów orientuje się gdzie można znaleźć w sieci lub kupić taki program treningów. Chodzi mi o ćwiczenia dla najmłodszej grupy wiekowej. Moja córcia nie bardzo chce chodzić na treningi, pomyślałem więc, że do czasu kiedy dorośnie do treningów mógłbym poćwiczyć z nią indywidualnie.
Czyli chcesz zmuszać dziecko, do czegoś, czego ono samo nie chce?? :tired:
Nie kolego nie chcę do niczego zmuszać dziecka, po prostu nie ufa ludziom których nie zna od pierwszego wejrzenia i nie chce zostać na korcie sama z dziećmi i trenerem.... tyle. W domu chętnie bierze rakietę i próbuje odbijać, dlatego chcę ja przygotowywać, może w przyszłym roku przełamie się i zacznie trenować w szkółce.
Panowie wróćmy do meritum, gdzie szukać tych programów treningowych?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Serdeczne dzięki.
Przypadkiem tłumaczenia nikt nie posiada?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Z tego co pobieżnie widziałem były jeszcze tylko arabskie, hiszpańskie, francuskie oraz rosyjskie wersje.

Możesz jeszcze poszukać podręczników treningowych (nie konkretnie dla P&S ale zawsze) na stronie ITF. Kiedyś były dostępne za darmo w formie PDF'ów, ale to było dawno temu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

El Diablo pisze:Z tego co pobieżnie widziałem były jeszcze tylko arabskie, hiszpańskie, francuskie oraz rosyjskie wersje.

Możesz jeszcze poszukać podręczników treningowych (nie konkretnie dla P&S ale zawsze) na stronie ITF. Kiedyś były dostępne za darmo w formie PDF'ów, ale to było dawno temu.
Tak naprawdę to zależy mi na zestawie ćwiczeń wspierających w przyszłości w grze motorykę, timing itp, nie koniecznie uderzenia bo na to zdecydowanie zbyt wcześnie. ITF oczywiście w wolnej chwili sprawdzę dzięki.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Skoro już mowa o książkach i treningach pod tenis to nie będę robić nowego tematu tylko spytam tutaj. Jest jakaś solidna, dobra książka na temat przygotowania fizycznego do tenisa? Mam tu na myśli jak wyrobić sobie dobrą kondycję przede wszystkim bo wiemy przecież, że zwykłe bieganie nie da zbyt dużo bo w tenisie bardzo często są zrywy, zmiany tempa itd. i właśnie pod to jakieś ćwiczenia z bieganiem by mi się przydały. Chyba, że ktoś ma swój sprawdzony sposób to nie będę zły jak się tym tutaj podzieli na forum :). Trzeba kondycje do długich wymian już powoli szykować w przyszłym sezonie :twisted:.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Łap się za skakankę. Proste a genialne.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Obiektyw pisze:Łap się za skakankę. Proste a genialne.
Moja córcia jest na to za mała (wiem odpowiedź była do kolegi). Więc jakie ćwiczenia przygotowujące do gry dla dzieci można zastosować, aby wesprzeć rozwój fizyczny pod kątem gry w przyszłości?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Tomkyw pisze:Moja córcia jest na to za mała (wiem odpowiedź była do kolegi). Więc jakie ćwiczenia przygotowujące do gry dla dzieci można zastosować, aby wesprzeć rozwój fizyczny pod kątem gry w przyszłości?
Wydaje mi się, że w dużym stopniu mogą to być ćwiczenia z zakresu koordynacji, tak aby dwie strony potrafiły równo pracować...

A jeśli na skakankę jest za mała, to np. są takie drabinki, które się rozkłada na ziemi i tam można wykonywać wiele ćwiczeń koordynacyjnych dla nóg... z piłkami tenisowymi można z kolei ćwiczyć koordynację rąk, tułowia...
Obrazek Speed Graphene MP
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

basic pisze:
Tomkyw pisze:Moja córcia jest na to za mała (wiem odpowiedź była do kolegi). Więc jakie ćwiczenia przygotowujące do gry dla dzieci można zastosować, aby wesprzeć rozwój fizyczny pod kątem gry w przyszłości?
Wydaje mi się, że w dużym stopniu mogą to być ćwiczenia z zakresu koordynacji, tak aby dwie strony potrafiły równo pracować...

A jeśli na skakankę jest za mała, to np. są takie drabinki, które się rozkłada na ziemi i tam można wykonywać wiele ćwiczeń koordynacyjnych dla nóg... z piłkami tenisowymi można z kolei ćwiczyć koordynację rąk, tułowia...
Masz gdzieś opis tych ćwiczeń? Myślę ze o to mi chodzi. W szkółce jak byliśmy popatrzeć, to dzieci zaczynały od biegania slalomem miedzy słupkami, ale to tylko jedno ćwiczenie.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Tomkyw pisze:
Obiektyw pisze:Łap się za skakankę. Proste a genialne.
Moja córcia jest na to za mała (wiem odpowiedź była do kolegi). Więc jakie ćwiczenia przygotowujące do gry dla dzieci można zastosować, aby wesprzeć rozwój fizyczny pod kątem gry w przyszłości?
Dla Twojej Córki? Żadne związane z przygotowaniem fizycznym rozumianym jako wytrzymałościowe.
Obserwuj ją jak się bawi, na tym poziomie rozwoju powinna wspomagać zabawą naturalną koordynację ruchową . Tu trzeba niewinną zabawą korygować błędy.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

PitS pisze:
Tomkyw pisze:
Obiektyw pisze:Łap się za skakankę. Proste a genialne.
Moja córcia jest na to za mała (wiem odpowiedź była do kolegi). Więc jakie ćwiczenia przygotowujące do gry dla dzieci można zastosować, aby wesprzeć rozwój fizyczny pod kątem gry w przyszłości?
Dla Twojej Córki? Żadne związane z przygotowaniem fizycznym rozumianym jako wytrzymałościowe.
Obserwuj ją jak się bawi, na tym poziomie rozwoju powinna wspomagać zabawą naturalną koordynację ruchową . Tu trzeba niewinną zabawą korygować błędy.
Tak, chodzi o moja Córcię. Pewnie jednak są jakieś zalecane ćwiczenia, na których opiera się prowadzenie szkółek dla 4 latek. Nie mogę zapewnić warunków jak w programie play&stay, nie mam kortu. Tak więc może doradzicie jakiś zestaw zabaw, ćwiczeń lub jakąś literaturę, która w wymyślaniu tych zabaw mi pomoże.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Program treningów według Play&Stay i Talentiada

Pewnie są takie, są też konkursy piękności dla czterolatków na których podobno one są szczęśliwe.
Piszesz że Twoja córka źle się czuje na zajęciach z trenerem (lub w grupie). Tenis zawodniczy to w większym stopniu predyspozycje psychofizyczne niż pozostałe. Trzeba mieć mentalność lidera (mordercy), pewność siebie, wywoływać niepewność u rywali.
Dziecko, które to ma, które jest chore jak nie rywalizuje z rówieśnikami lub jak nie może realizować jakichś nakreślonych planów, które jest nieszczęśliwe jak nie jest na świeczniku może śmiało próbować poszerzać pozostałe cechy.
Zastanów się na ile zachowania, które obserwujesz nie są informacjami, że dziecku to po prostu nie odpowiada, nie odpowiada mu przewodzenie grupie, nie odpowiada mu dyscyplina, nie czuje potrzeby rywalizacji oraz na ile to będą jego ambicje, a na ile Twoje własne?

To twoje dziecko, więc odpowiedz sobie najpierw na pytanie, czy twoje starania nie pogłębią w dziecku niechęci do tenisa jak też do wszystkich pomysłów, które wyjdą od Ciebie?
Mnie się po prostu wydaje, że wychodzenie u dziecka 4 letniego poza zwykłą zabawę, na dodatek reagującego niechętnie może przynieść tylko skutek reakcji alergicznej.

Nie każde dziecko musi zostać tenisistą, niektórzy nie mają takich predyspozycji. Widziałem dziecko wybitnie utalentowane ruchowo, które byłoby podporą reprezentacji talentiady, jednak ojciec nie był w stanie wymóc na dziecku udziału w niej. Ją zadowalała otoczka towarzyska zajęć, a jej niewątpliwy talent był raczej przekleństwem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Moje dziecko gra w tenisa”