optraE
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 4 sty 2011, 21:15

Ogólnorozwojówka

Mój syn trenuje tenisa już parę lat. Nawet dobrze mu idzie i chciałbym wprowadzić do jego treningu ogólnorozwojówkę. Moglibyście mi podać i dokładnie powiedzieć jak te ćwiczenia się wykonuje?
1. Ćwiczenia na dynamikę.
2. Ćwiczenia na szybkość.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :D
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogólnorozwojówka

Poszukaj sobie filmików z treningów ogólnorozwojowych zawodników np. Murraya. Wycisk taki, że hej, więc na początek poluźnij trochę :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ogólnorozwojówka

Skoro trenuje to klub nie organizuje takich zajęć?
A jeżeli nie to samemu raczej nie polecam. Często dobre zajęcia tego typu prowadzą też trenerzy od lekkiej atletyki. Trenerzy tenisowi są zaganiani, klepią sztundy i nie mają czasu lub im się nie chce. Ci od lekkiej są bardziej dyspozycyjni.
Sami mieliśmy jak trenowałem zajęcia z ogólnorozwojówki z trenerami od lekkiej atletyki na AZS-sie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Willy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:51

Re: Ogólnorozwojówka

Moja córa ma raz w tygodniu ogólnorozwojówkę - 1,5h. Organizowane przez klub tenisowy do którego uczęszcza. To chyba zgodnie z tym co napisał Vivid byłaby najlepsza droga.

Może spróbuj zapytać trenerów jak to najlepiej zorganizować?

Swoją drogą ciekawe jak nasi koledzy z forum podchodzą do treningu ogólnorozwojowego.
Willy
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ogólnorozwojówka

Willy pisze:Swoją drogą ciekawe jak nasi koledzy z forum podchodzą do treningu ogólnorozwojowego.
Amatorzy? Mało kto coś robi, normalka. A i ci co trenują po klubach ale w bardziej rekreacyjnych grupach to też pewnie tego na oczy nie widzieli ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Ogólnorozwojówka

Moja ogólnorozwojówka to zimą koszykówka, siatkówka (ostatnio ze względu na ból pleców zrezygnowałem) oraz bieganie po działce z synkiem :wink:.
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogólnorozwojówka

Na amatorskim poziomie, wystarczy często grać w tenisa okrągły rok (singla) i wytrzymałość sama rośnie. Warunkiem jest bieganie do każdej piłki i praca na ugiętych nogach.

Swoją drogą, z tego co wiem, to jak się trenuje młodego zawodnika, to chyba się zaczyna od ogólnorozwojówki? Nie odwrotnie? Czy się mylę? Takie dzieci bez przygotowania fizycznego to albo sobie zrobią kuku, albo skończą jako zawodowe miernoty w najlepszym wypadku.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Ogólnorozwojówka

To jest tak, że praca pod wyczyn zaczyna się z bardzo małymi dziećmi gdzie nawet do 90% jednostki treningowej to zabawy ruchowe a nie czysty trening tenisowy. Także faktycznie zaczynamy pracę od ogólnorozwojówki ukierunkowanej pod tenis.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
optraE
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 4 sty 2011, 21:15

Re: Ogólnorozwojówka

Dzięki za odpowiedzi.:D Porozmawiamy z trenerem.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ogólnorozwojówka

optraE pisze:Dzięki za odpowiedzi.:D Porozmawiamy z trenerem.
Mam opory.
Mam opory dlatego że rola rodzica/ucznia powinna się sprowadzać do prawidłowego wyboru trenera przez zapoznanie się z jego możliwościami poprzez obserwację, poprzez rozmowę co do planu, jakaś formę weryfikacji (czy to poprzez sprawdzenie osiągnięć)...

Uważam za bardzo słuszny napis na pewnym salonie wulkanizacyjnym:
Za wymianę koła 50zł.
Za wymianę koła kiedy właściciel wie jak to się robi 100zł.
Za wymianę koła kiedy właściciel wie lepiej jak to się robi 200zł.

Po co Ci trener jak już Ty i całe nasze forum wie lepiej jak prowadzić Twoje zajęcia, po co mu będziesz płacić, trenuj sama. Być może on jednak ma pomysł na szkolenie Twojego syna, lub zapomniałaś mu powiedzieć że oczekujesz od niego przygotowania kompletnego zawodnika, a nie rekreacyjnego pykacza?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Moje dziecko gra w tenisa”