Awatar użytkownika
juliani
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 17 sty 2010, 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Sponsor...

Witam!

Myślę o szukaniu sponsora na ten sezon... Ktoś wie jakie są kryteria wyboru, jak wygląda taka współpraca. (Myślę, że jestem obiecującą zawodniczką.)

Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sponsor...

juliani pisze:(Myślę, że jestem obiecującą zawodniczką.)
Jeśli tak jest - znajdą cię sami. Head podpisuje kontrakty z zawodnikami z czołowych miejsc rankingu w każdej kategorii. Pewnie pozostałe też tak czynią. Tych czołowych obiecujących wyszukują poprzez trenerów z którymi współpracują.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sponsor...

Taka prawda ...
To, że Ty myślisz to nie znaczy, że tak jest, tak bywa.
Natomiast samemu to można liczyć na przychylność jakiegoś lokalnego sponsora-fana tenisa lub dobrego wuja.
To jest normalnie biznes - coś za coś. A jak się nie występuje i nie robi wyników, nie ma gracza w mediach, choćby lokalnych, to się nie ma tego "czegoś" do zaoferowania.
Pomyśl logicznie, ktoś Cię finansuje a co ma w zamian? Satysfakcję? To sobie może Snickersa kupić, taniej wyjdzie i satysfakcja gwarantowana...
Sorry za brutalne wylanie z kąpielą ale tak to jest. Trudno jest zdobyć wsparcie samemu niczego jeszcze nie osiągnąwszy. To jest jak rozumiesz dość ryzykowna inwestycja. Można liczyć na kogoś lokalnie o ile może lub potrzebuje jakiegoś odpisu podatkowego itd. Tylko idąc na rozmowę trzeba mieć argumenty, co Ty chcesz wiesz, co on ma Ci dać też jest jasne. Natomiast to Ty musisz mu przedstawić co może dostać w zamian. Wyników nie masz więc to nie argument, nie tylko Ty chcesz wygrywać, inni też więc nie gwarantujesz sukcesu.
To wcale nie oznacza, że nie ma innych argumentów. Może jesteś osobą uznawaną za atrakcyjną fizycznie. Dobra aparycja to dobry argument. Zawsze możesz pojawić się na plakacie reklamowym czy w katalogu z rakietą w sportowym stroju na tle produktu sponsora. Jest to jeden przykład tego co można zaoferować poza grą z plakietką sponsora.
No i na koniec trzeba pamiętać, że pełny sponsoring jest raczej poza zasięgiem. Sprzęt, treningi, wyjazdy, turnieje, to wszystko sporo razem kosztuje.
Nikt tyle nie wyda na kogoś bez nazwiska i pozycji. Także warto choćby pomyśleć najpierw o jakimś stypendium od sponsora.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sponsor...

Sukcesów nie musisz mieć Ty sama (na razie), wystarczy że Twój trener regularnie wysyła do pierwszej 20 co sezon jakiegoś zawodnika. Jeśli on powie że kiedyś zrobisz wynik start masz łatwiejszy.

W sumie to najłatwiejszy rynek dla sprzedawcy. Widuję u wszystkich młodzików w mieście jedną markę rakiet. Coś ona musi pomagać tym dwóm zawodnikom wiodącym że są w dyszce i tak w ciągu ostatnich 2 lat wywindowali się do dyszki, musimy tato kupić takie same. U dzieci i niekumatych rodziców jest tak łatwo. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sponsor...

Jak klub i trener jest obrotny, to może z przedstawicielami niektórych firm w Polsce podpisać kontrakty dla wybranych zawodników i dostają wtedy sprzęt w specjalnych cenach.
Ale chyba od momentu wycofania się Prokomu, to w tej chwili chyba nie ma pełnego sponsoringu w Polsce. Może ktoś coś sobie "wychodził" w jakiejś firmie, ale to raczej samemu trzeba za tym chodzić, po firmach, na dystrybutorów bym nie liczył.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
juliani
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 17 sty 2010, 21:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sponsor...

A jak zdobyć stypendium od sponsora?

P.S.:
Swoją drogą nie myślę nawet o jakimś wielkim sponsorze. Może być jakiś napój izotoniczny,woda... Coś takiego.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sponsor...

ppeter pisze:Ale chyba od momentu wycofania się Prokomu, to w tej chwili chyba nie ma pełnego sponsoringu w Polsce.
Head zbierał juniorów jeszcze jakiś czas temu.
juliani pisze:A jak zdobyć stypendium od sponsora?

P.S.:
Swoją drogą nie myślę nawet o jakimś wielkim sponsorze. Może być jakiś napój izotoniczny,woda... Coś takiego.
Ranking i wyniki. Jak tych dwóch nie masz to możesz zapomnieć.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sponsor...

Ze stypendium od lokalnego sponsora (jakaś firma) może nie być znów aż tak starsznie. Firma chyba ma jakieś możliwości robienia z tego odpisów a i dobrze na wizerunek wpływa. Dla średniego przedsiębiorstwa 500zł-1000zł to nie problem, a dla młodego zawodnika niezły kawałek wsparcia.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sponsor...

Pamiętam że Head miał "zestawy" dla juniorów w postaci 2 ram za darmo i 50% ceny za dodatkowe szpadle.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Sponsor...

A ile masz lat że tak się zapytam? Jeśli chodzi o sponsora na rakiety, to żaden problem, jeżeli jesteś w pierwszej 30-50 rankingu PZT. 2-3 ramy na sezon można dostać dość łatwo. Napisz do kilku dystrybutorów na Polskę, myślę, że Pacific (Fischer) może się zgodzić na taki kontrakt. Również wspomniany Head chętnie daje takie kontrakty, Prince również. Dobrym argumentem jest ranking światowy ETA. Natomiast jeżeli myślisz o pieniądzach, to sprawa jest dużo trudniejsza. Jedyna możliwość, to jakoś po znajomości, samemu szukać itp. Na kluby nie masz co liczyć. Dobrze byłoby, gdyby rodzice mieli jakiś znajomych prowadzących średniej wielkości firmy, wtedy można się dogadać, tak jak napisali wyżej. Ale sam z siebie to się nie znajdzie, nie w Polsce. No chyba że nazywasz się Radwańska, bo nawet Domachowska raczej znalazła sobie sponsora w Suzuki, a nie do niej się zgłosił. ;) Jeśli chodzi o trenerów, to obecnie niewielu może pomóc nawet w kontrakcie na sprzęt, bo większości po prostu się nie chce, nie zajmują się tym. Ja osobiście znam tylko jednego, który załatwia takie coś.

P.S.:
Przeczytałem Twoje pozostałe posty i zacząłem się zastanawiać gdzie i u kogo trenujesz. Jeżeli to nie problem, napisz mi te informacje na PW lub tutaj, jak chcesz. To istotne odnośnie tematu.
Wojtek.G
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2010, 12:02

Re: Sponsor...

Jeśli jesteś rzeczywiście taka dobra to może pomyśl o skorzystaniu z jakiejś agencji. Wiele jest firm, które odpowiadają za marketing sportowy, a gdy nie ma w twojej okolicy żadnego pasjonata tenisa to o znalezienie sponsora na własną rękę może być trudno. Ale na twoim miejscu nie nastawiałbym się na to że sponsor znajdzie się od ręki. To już nie te czasy co kiedyś.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sponsor...

Odświeżam.

Jeśli jestem w TOP 10 młodzików (mam nadzieję zostać :] ) to mogę dostać kontrakt na rakiety? Właściwie mi o pieniądze nie chodzi tylko o sprzęt tenisowy. Czy Head nadal daje takie oferty sponsoringu?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sponsor...

Ranking pomaga ale gwarantem nie jest. To tylko mocny argument. Nie raz firmy inwestują nie patrząc w cyferki rankingowe, decydują inne względy, często układy ...
Najprościej zwrócić się z zapytaniem do przedstawiciela krajowego. Pytając w np. europejskiej centrali pewnie i tak odeślą Cię do polskiego przedstawiciela.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sponsor...

Vivid pisze:Ranking pomaga ale gwarantem nie jest. To tylko mocny argument. Nie raz firmy inwestują nie patrząc w cyferki rankingowe, decydują inne względy, często układy ...
Najprościej zwrócić się z zapytaniem do przedstawiciela krajowego. Pytając w np. europejskiej centrali pewnie i tak odeślą Cię do polskiego przedstawiciela.
Np. Head Polska?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sponsor...

Martinek pisze:Odświeżam.

Jeśli jestem w TOP 10 młodzików (mam nadzieję zostać :] ) to mogę dostać kontrakt na rakiety? Właściwie mi o pieniądze nie chodzi tylko o sprzęt tenisowy. Czy Head nadal daje takie oferty sponsoringu?
Masz ułomnego trenera że do tej pory nie załatwił Ci kontraktu na rakiety? Zwykle dobry trener, który regularnie do czuba wprowadza zawodników sam ma kontrakt z jedną z firm to i wychowanek ma tę samą firmę niejako z rozdzielnika. Znam kilku trenerów i Ci, którzy mają zawodników z wynikami, mają kontrakty z firmami, tym samym ich zawodnicy też bo to facet rokuje, że wychowa kogoś kto się będzie pokazywał na turniejach do końca. Czyli do finału.
To w niego się wtedy inwestuje.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sponsor...

PitS pisze: Masz ułomnego trenera że do tej pory nie załatwił Ci kontraktu na rakiety? Zwykle dobry trener, który regularnie do czuba wprowadza zawodników sam ma kontrakt z jedną z firm to i wychowanek ma tę samą firmę niejako z rozdzielnika. Znam kilku trenerów i Ci, którzy mają zawodników z wynikami, mają kontrakty z firmami, tym samym ich zawodnicy też bo to facet rokuje, że wychowa kogoś kto się będzie pokazywał na turniejach do końca. Czyli do finału.
To w niego się wtedy inwestuje.
Ja mam takiego ułomnego trenera, że on jest chciwy na kasę którą mu płacą beztalencia w moim wieku za treningi. Mam nadzieję sam z ojcem załatwić ten kontrakt, ale za bardzo nie wiemy do kogo się zwrócić. Rozważaliśmy jeżdżenie z trenerem z Sopotu, który trenowałby wybraną grupę zawodników którzy regularnie grają w turniejach typu OTK itp.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Sponsor...

Roddick za młodu poszedł do Reeboka i powiedział im: "Będę wielkim tenisistą i potrzebuję sponsora. To jest wasza szansa by podpisać ze mną kontrakt". I dostał kontrakt. Dobrze robisz, że bierzesz swoje szanse w swoje ręce. Jak trener jest d..a to nie ma na co czekać. Szukajcie przedstawicieli firm. Po nitce do kłębka, w końcu ktoś was skieruje do odpowiedniej osoby zajmującej się sponsoringiem.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sponsor...

... oczywiście jeśli w zanadrzu macie już jakiś wynik, bo na pewno nie nazwisko Roddick, więc samo - będę wielkim tenisistą może nie wystarczyć.
Sprawa jest prosta, albo klub z renomą/wynikami albo wyniki zawodnika. Uzdolnionego zawodnika też weźmie każdy klub bo będzie mu bił punkty do klasyfikacji klubowej.
Więc....Co masz do rzucenia na stół?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sponsor...

Z moich sukcesów to jestem mistrzem powiatu w drużynie (ja i mój kumpel) :idioticus: do lat 15. Sukcesów nie mam, bo w tym sezonie "mączkowym" zaczynam grę w poważniejszych turniejach np. OTK. O sponsorze mówię w dalszej perspektywie, może w sezonie wpadnie jakiś ćwierćfinał.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sponsor...

Martinek pisze:Z moich sukcesów to jestem mistrzem powiatu w drużynie (ja i mój kumpel) :idioticus: do lat 15. Sukcesów nie mam, bo w tym sezonie "mączkowym" zaczynam grę w poważniejszych turniejach np. OTK. O sponsorze mówię w dalszej perspektywie, może w sezonie wpadnie jakiś ćwierćfinał.
Chlapnąłeś o dziesiątce w młodzikach, tom myślał że jesteś co najmniej około 50-tki w skrzatach i masz jakieś wygrane chociaż Mistrzostwo Województwa (PZT) i regularne wizyty w ćwiartkach OTK-ów.
Tak to rzeczywiście musisz liczyć na dar przekonywania bo papierów na poparcie brak.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Moje dziecko gra w tenisa”