Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Vivid pisze: 24 maja 2021, 20:31
Tomkyw pisze: 24 maja 2021, 19:27 One podobają się Córce ale jak sprawdzałem są dość sztywne co przełoży się na drgania.
Miękkie ramy, jeszcze o relatywnie niższej masie, to sprzęt dla kogoś z bardzo dobrą techniką. Ciut większa sztywność ramy dla ludzi jeszcze pracujących nad techniką jest jednak zaletą.
Ok tylko te Reboundy mają RA od 69do71..to chyba sporo?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Z 15-20 lat temu to by był wręcz dramat :) Dziś jest trochę inaczej. Miej na uwadze, że im rakieta lżejsza tym sztywność powinna jednak wzrastać. Byłoby inaczej gdyby szefami firm produkujących rakiety było lobby ortopedów i rehabilitantów :P Jeżeli miałbyś zdecydowanie lekką i bardzo miękką ramę to kto by to kupił i grał?
No może Jakuboto :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Vivid pisze: 20 maja 2021, 05:20 Słowo klucz - waga, a raczej swing weight. Mnie nie dziwi, że grało się im (za)dobrze Twoją ciężką jak dla nich ramą. Powodów jest kilka, ale nie będę się na ten temat rozwodził. Konkluzja jest taka, że w dłuższym okresie lepiej zadbać, by nie przeciążyć nadgarstków i łokci, o "miękkie" przejście w dorosły sprzęt. Niby to tylko jeden cal długości, a jednak robi różnicę ... Jak grasz w tenisa to sam wiesz, że nawet 5-10 gram w masie, czy 5 mm w balansie już potrafi zrobić widoczną różnicę.
Dlatego raczej pomyślałbym o czymś w okolicach 280 gram, balans lekko HL, przeplot raczej otwarty (16/19), główka 645-660, profil nie mniejszy niż 22 mm, bardziej 23 mm.
A jak się z pół roku wgrają w ramę to można pogadać, czy jest OK, czy zmiana na coś docelowego.
Dzisiaj rozmawiałem z trenerem tenisa który stwierdził że 280g dla 14latki zaczynającej przygodę z tenisem to zbyt dużo tym bardziej że Córka jest drobna waży 42kg?
W żadnej mierze nie podważam tego co napisaliście bardziej dopytuję i proszę o Wasz komentarz.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Wielu, hm ..., nawet większość trenerów ma mgliste pojęcie o sprzęcie. Szkoda, bo to jednak też element warsztatu pracy.
Opinia jaką usłyszałeś nie nazwę bzdurną, raczej nieaktualną ;) Odnoszę wrażenie, że ten trener bazuje na starych standardach sprzętowych gdzie rakiety były zwyczajnie cięższe, ale i bardziej miękkie. Jak słyszy 280 gram to faktycznie, w oparciu o to co było kiedyś, reakcja jest racjonalna. Dziś ramy są inne. Sztywniejsze, inne konstrukcje, rozłożenie masy. Nie można też zapominać, że i naciągi są inne.
Osobiście niejednokrotnie spotykałem się z bardzo błędnym przekonaniem, iż jak pojawia się ból w barku czy łokciu to trzeba przejść na lżejsze rakiety. Nic bardziej mylnego ... Raczej odwrotnie, na cięższe. Takie problemy najczęściej wynikają z błędów technicznych (spóźnianie uderzeń) lub z tego, że gramy na na tyle dynamicznym poziomie, że lekka rakieta generuje nam zbyt dużo mikrodrgań.
Z wagą ramy nie można jednak i przesadzić, wtedy nie nadążamy i podświadomie skracamy ruch oraz spinamy nadmiernie mięśnie. Efekt w dłuższym okresie ten sam - przeciążenia i ból barku czy łokcia.
Generalnie powinno się grać możliwie najcięższą, ale nadal komfortową, dla siebie ramą.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Czyli ten Gravity MP Lite 280g RA62 balans 325 krzywdy Córce nie powinien zrobić?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

280g to waży Pure Aero Lite, którym naparza cała masa chłopaków w wieku 13-15 lat.

Dla dziewczynki, osobiście, szedłbym w coś lżejszego, rzędu 260-265g. Ale to tylko moja opinia :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Artlight pisze: 27 maja 2021, 16:22 Dla dziewczynki, osobiście, szedłbym w coś lżejszego, rzędu 260-265g. Ale to tylko moja opinia :).
Jeżeli jest postury Chwalińskiej to bym się nawet zgodził :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Vivid pisze: 27 maja 2021, 19:11
Artlight pisze: 27 maja 2021, 16:22 Dla dziewczynki, osobiście, szedłbym w coś lżejszego, rzędu 260-265g. Ale to tylko moja opinia :).
Jeżeli jest postury Chwalińskiej to bym się nawet zgodził :P
No trochę tak ma podobną posturę i też córka ma na imię Maja.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Tomkyw pisze: 27 maja 2021, 21:02
Vivid pisze: 27 maja 2021, 19:11
Artlight pisze: 27 maja 2021, 16:22 Dla dziewczynki, osobiście, szedłbym w coś lżejszego, rzędu 260-265g. Ale to tylko moja opinia :).
Jeżeli jest postury Chwalińskiej to bym się nawet zgodził :P
No trochę tak ma podobną posturę i też córka ma na imię Maja.
Co Ci mam powiedzieć, nikt nie jest doskonały :P
Ale z tą Mają to w USC przegiąłeś ;) Choć mogło być gorzej, np. Iga rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Jedynie słuszne to Karolína ;)
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Vivid pisze: 28 maja 2021, 05:26
Tomkyw pisze: 27 maja 2021, 21:02
Vivid pisze: 27 maja 2021, 19:11
Artlight pisze: 27 maja 2021, 16:22 Dla dziewczynki, osobiście, szedłbym w coś lżejszego, rzędu 260-265g. Ale to tylko moja opinia :).
Jeżeli jest postury Chwalińskiej to bym się nawet zgodził :P
No trochę tak ma podobną posturę i też córka ma na imię Maja.
Co Ci mam powiedzieć, nikt nie jest doskonały :P
Ale z tą Mają to w USC przegiąłeś ;) Choć mogło być gorzej, np. Iga rotfl
Cóż czasu nie cofnę :wink:
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

TomPL pisze: 28 maja 2021, 07:14 Jedynie słuszne to Karolína ;)
Moja obecna partnerka to też Karolina, chyba to muszę przemyśleć ... :twisted: rotfl

A wracając do tematu, kup coś wreszcie! :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Vi, nie śmiećmy przesadnie Autorowi w tym wątku, więc nie rozwijaj tu proszę swej odpowiedzi, ale w imieniu wszystkich wątpiących w możliwość wytrzymania jakiejkolwiek przedstawicielki płci pięknej w Twoim "ogrowatym" (to przymiotnik od rzeczownika "ogr", a nie od "ogier", gdybyś miał jakieś wątpliwości... :/) towarzystwie, stawiam sprawę jasno: albo w Twoim blogu pojawi się rychło jakaś fotka rzeczonej panny Karoliny, albo wpisujemy kolejny punkt do Twojego resume mitomana-fantasty... rotfl.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Art, zmartwię Cię ;) Powód jest prozaiczny. To kilkunastoletnia różnica wieku :P
Ale jak dorośnie to może przejrzy na oczy, kto wie ;)

Wracajmy do tematu, to co w końcu jest w ostatecznej grupie rakiet do wyboru? Wyselekcjonowałeś coś?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Artlight pisze: 28 maja 2021, 18:14 Vi, nie śmiećmy przesadnie Autorowi w tym wątku, więc nie rozwijaj tu proszę swej odpowiedzi, ale w imieniu wszystkich wątpiących w możliwość wytrzymania jakiejkolwiek przedstawicielki płci pięknej w Twoim "ogrowatym" (to przymiotnik od rzeczownika "ogr", a nie od "ogier", gdybyś miał jakieś wątpliwości... :/) towarzystwie, stawiam sprawę jasno: albo w Twoim blogu pojawi się rychło jakaś fotka rzeczonej panny Karoliny, albo wpisujemy kolejny punkt do Twojego resume mitomana-fantasty... rotfl.
Obrazek
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Kolejny raz tracisz instynkt samozachowawczy Jakuboto ;)
Zdjęcia akurat z Twoją Drugą Połową są w archiwach TF-owych. Jesteś pewien, że mam się zabrać za ich "komentowanie", zrobi się bardzo paskudnie bo będzie zero hamulców.
Wydaje mi się, że przez wszystkie lata zawsze kopaliśmy tylko siebie, żeby było wesoło i żeby się ktoś bez potrzeby nie zagalopował. Dzięki temu był względny luz. Czy jesteś pewny, że chcesz przekraczać ten nasz Rubikon?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Dzisiaj testujemy z Hedów Speed'a 265g Radicala 260g(tu wątpliwość bo to 102)oraz jedną z Yonexów 270g vcore game lub ezone'a.Fany jest też Tecnifibre Rebound Tiempo 270 ale rama RA 71(model zeszłoroczny,poza tym w Łodzi nie ma gdzie wypożyczyć).
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Grałem Radicalem MP Lite(?) z poprzedniej serii Graphene 360 (bez plusa ;)). Niezła propozycja i ze względu na obniżkę cen na tę serię pewnie i korzystna w zakupie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

Rakiety przetestowane i Córa wybrała Head Gravity Mp Lite mimo że najcięższa grało jej się najlepiej może trochę przez pryzmat tego że najbardziej jej się podoba.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Pierwsza rakieta po juniorskiej?

No i bomba :).

Napisz za jakiś czas jak się córce gra i czy to był dobry wybór Twoim/jej zdaniem.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Moje dziecko gra w tenisa”