Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: I co z Frankiem?

Poszedł Franek na półkolonie na Koncertową, do klub Tie Break. Jest dokładnie tak jak z Hokeja "Szkodnikiem". :wink:
hokej pisze:Przechodziłem z moim Szkodnikiem (8 lat) przez jedno i drugie. Półkolonie to raczej zabawa, duże grupy, mnóstwo innych zajęć (jeśli instruktorzy ogarnięci). Siłą rzeczy nauki tenisa (efektywnej) niewiele. Ale radocha dla dzieciaka duża, szczególnie jak nie ma oporów przed poznawaniem nowych ananasów.
Dostał się do grupy średnio-zaawansowanej, co zdziwiło mnie nieco, bo oprócz kilku lekcji na Majorce i tego co ja mu pokazywałam ( a ja jedynie zwracałam uwagę na ugięte nogi "nogi nie szczudła, Fra" i trzymanie rakiety - "rakieta nie patelnia, Fra" :wink: )- nie miał innych doświadczeń.
Grupa 10 osobowa, zajęcia tenisowe 2x 1,5 godziny.
Jak na razie jest zachwycony.
Później chyba DeSki - ale pewnie od października, jak ułoży się plan wszystkich zajęć. Nie ma tego jakoś specjalnie dużo, ale musi być synchronizacja. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
kris_pp
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 22 lis 2013, 22:00
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: I co z Frankiem?

Chyba już wszyscy napisali wszystko. Ja mam syna 8 lat. Zaczynał jak miał 5,5 roku. Na początku była tylko grupka 2x w tygodniu po 1h i zabawa na grupce. Często większej niż 4-5 osób. trwało to rok.
Później widząc jak to wygląda, dodałem 1 godzinę indywidualnie. Jak miał 6,5 roku pojechaliśmy na pierwsze zawody tenisowe. Zobaczyliśmy gdzie jesteśmy i co dzieciaki grają. Mimo tego że różnica poziomów była spora taki układ godzinowy pozostał do 7 roku życia. Od 7 roku życia 2x indywidualnie, 2xgrupka, plus gimnastyka 1x w tygodniu. Od 8 roku życia 3x indywidualnie, 1xgrupka, 1x gimnastyka na salce indywidualnie, 2x basen, dodatkowo 3x wieczorem KOR czyli ćwiczenia stabilizujące i korygujące postawę dzieciaka. Do tego turnieje i sporadycznie gram z nim sam, ale raczej niechętnie...

Czy to starczy aby nauczyć dzieciaka grać w tenisa? Pewnie tak, czy zrobi z niego zawodnika..., pewnie nie.

Co do obozów, to nie wysłałem go nigdy na taki obóz i nie wyślę. Z doświadczenia znajomych wiem że po powrocie z takich obozów więcej jest do korygowania w grze niż by nic nie robił. Więc jeśli obóz to wypoczynkowy nie tenisowy.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: I co z Frankiem?

Co do obozów to jak wszędzie - są obozy i "obozy". To są wartościowe wyjazdy i zajęcia, ale pod jednym warunkiem - że wysyłamy dzieci na obóz, a nie na "obóz" ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: I co z Frankiem?

Cały rok szkolny chodził Franek na zajęcia na Skaryszewską. Tam w parku są korty AZSu. Raz w tygodniu, godzina gry, czworo dzieci w grupie. Mało - ale bardzo mu się podoba, lubi panią, lubi kolegów, bardzo dobrze mu idzie, jest chwalony. Ani razu nie powiedział, że mu się nie chce. Czyli osiągnięte zostało co najważniejsze - radość z grania w tenisa. A Federerem i tak nie będzie. :wink:
Teraz - od 24 - jedziemy na obóz tenisowy na Mazury, koło Pasymia. Te najmłodsze dzieciaki - z opiekunem domowym. Rodzice urlop mają w sierpniu - więc ja. Bardzo jestem ciekawa. Nie będę oczywiście non stop gapić się i stresować i jego i trenerkę - ale trochę popodglądam...

Vamos Franek! :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: I co z Frankiem?

Oj, przyjdzie Franek i powie bardziej swojsko - ruchy babcia na kort! ;)
No i wtedy będziesz miała Vamos! :P

Ale fajnie, że młodemu pasuje i się do tego garnie :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: I co z Frankiem?

Majorka pisze: Teraz - od 24 - jedziemy na obóz tenisowy na Mazury, koło Pasymia. Te najmłodsze dzieciaki - z opiekunem domowym. Rodzice urlop mają w sierpniu - więc ja. Bardzo jestem ciekawa.


Uważaj, to są rewiry Wyczesa.... :)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: I co z Frankiem?

keicam pisze:
Majorka pisze: Teraz - od 24 - jedziemy na obóz tenisowy na Mazury, koło Pasymia. Te najmłodsze dzieciaki - z opiekunem domowym. Rodzice urlop mają w sierpniu - więc ja. Bardzo jestem ciekawa.
Uważaj, to są rewiry Wyczesa.... :)
Ale my z Franusiem grzeczne ludzie..władzy Wyczesa na jego terenie podważać nie zamierzamy.. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: I co z Frankiem?

24-go? Dawno w Pasymiu nie byłem. ;)
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: I co z Frankiem?

Majorka pisze:
keicam pisze:
Majorka pisze: Teraz - od 24 - jedziemy na obóz tenisowy na Mazury, koło Pasymia. Te najmłodsze dzieciaki - z opiekunem domowym. Rodzice urlop mają w sierpniu - więc ja. Bardzo jestem ciekawa.
Uważaj, to są rewiry Wyczesa.... :)
Ale my z Franusiem grzeczne ludzie..władzy Wyczesa na jego terenie podważać nie zamierzamy.. :wink:
Pierwsza podpadziocha to fakt, że to Warmia.... ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: I co z Frankiem?

Nie strasz koleżanki ta Warmią, bo to wcale nie takie pewne, zależy z której strony Pasymia. :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: I co z Frankiem?

TomPL pisze:Nie strasz koleżanki ta Warmią, bo to wcale nie takie pewne, zależy z której strony Pasymia. :D
Ociupinkę offtop czyli pytanie do Speca - czy Januszkowo to Warmia czy Mazury? Bo nie wiem czy brać miecze czy Biblię. :angel:
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: I co z Frankiem?

Jeśli to jest Januszkowo koło Nidzicy, to już na pewno nie Warmia, ale do Pasymia też całkiem blisko. :)
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: I co z Frankiem?

hokej pisze:
TomPL pisze:Nie strasz koleżanki ta Warmią, bo to wcale nie takie pewne, zależy z której strony Pasymia. :D
Ociupinkę offtop czyli pytanie do Speca - czy Januszkowo to Warmia czy Mazury? Bo nie wiem czy brać miecze czy Biblię. :angel:
Weź Wilson Pro Staff RF97A.... Dwa w jednym. :priest:
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: I co z Frankiem?

Bardzo dobry pomysł, muszę tylko znaleźć kogoś, kto się do nich pomodli...poszukam na miejscu.;-)
W sumie szkoda, że najeżdżam Mazury 2 tygodnie później niż Majorka, chlip, chlip.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: I co z Frankiem?

Odbijamy z rąk Krzyżaków co polskie? :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: I co z Frankiem?

To był bardzo dobrze zorganizowany obóz. :::gd::: Żadnej fuszerki. Zajęcia sportowe w dwóch blokach po 3 godziny ( tenis 1,5 x2 i ogólnorozwojówka), wieczorem bieg na dystansie 3 km dla młodszych i 6 dla starszych. Dla grających dłużej ( więcej niż rok nauki) turnieje - gry pojedyncze, deble, miksty. Na trzech kortach.
Dwóch trenerów tenisa. Jeden od zajęć ogólnorozwojowch.
Bardzo mi się podobało. Dobrze wydana kasa.
Franek zachwycony, nie chciał wyjeżdżać. :)
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: I co z Frankiem?

No to pięknie! Szkoda, że nie zostaliście trochę dłużej, na Kłobuka. ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: I co z Frankiem?

Brawo Franek, brawo Ty! :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: I co z Frankiem?

Ekstra! A najważniejsze, że Franek szczęśliwy. :::gd:::
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: I co z Frankiem?

Ufffff, to ciągle jest ten sam wątek, bo już się bałem że będzie jak z Martinkiem i jak zajrzę po nieobecności to będzie "co tam z Franciszkiem". ;)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Moje dziecko gra w tenisa”