Martino
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2009, 13:14
Lokalizacja: Wrocław

Z jaką siłą naciągać rakietę dla 11-latka

Czy ktoś z doświadczenia wie jaka powinna być siła naciągnięcia rakiety dla 11-latka (150 cm wzrostu, nie chudzinka ale też nie grubasek)? Trenuje grę od 3 - 4 lat (1 - 2 razy w tygodniu). Aktualnie gra rakietą Head Speed 26 (240 g., 690 cm - http://www.decathlon.pl/head-speed-26-i ... #avantages) i w niedługim czasie należałoby wymienić w niej naciąg (nie był zmieniany od zakupu rakiety 2 lata temu).

Jeśli ktoś ma sugestie co do naciągu, to proszę również o radę.
ntrp 4.5
Wrocław
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Z jaką siłą naciągać rakietę dla 11-latka

Ja w tym wieku wciągałem na 27kg lub 28kg ...
Ale to były inne czasy, ramy, naciągi i ... dzieci. :twisted:

Myślę, że gdzieś na 22kg-23kg można wciągnąć, a jak ma technikę a słabszą dynamikę to na 21kg.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
F1Bart
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 4 lut 2013, 17:31
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Z jaką siłą naciągać rakietę dla 11-latka

Ja gdy miałem 12 lat grałem z naciągiem o sile 23-24kg.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Z jaką siłą naciągać rakietę dla 11-latka

3-4 lata to mało mówi... Jeśli ma dobrą technikę i czysto trafia większość pilek, można wciągnąć coś miekkiego na te 690 cm nawet na 25kG.

Jeszcze jedna uwaga. Zmieniaj dziecku częściej naciag! Zdechły dwuletni naciąg też może być źródłem kontuzji. Zwłaszcza, że dzieciak gra/trenuje regularnie.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2014, 21:07 przez Smyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: AW: Z jaką siłą naciągać rakietę dla 11-latka

Smyk pisze:Jeszcze jedna uwaga. Zmieniaj dziecku częściej naciag! Zdechły dwuletni naciąg też może być źródłem kontuzji. Zwłaszcza, że dzieciak gra/trenuje regularnie.
:::gd:::
Tak, o tym zapomniałem, podstawa i jeden z typowych błędów - nie pęka to można grać.
Maksimum to jak dla mnie pół roku. A jak dziecku to bym spokojnie wymieniał co kwartał.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martino
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2009, 13:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Z jaką siłą naciągać rakietę dla 11-latka

Dziękuję za podpowiedzi. Myślę, że te 21 - 22 kg powinno być optymalnie. Ale rozmawiałem jeszcze z trenerem syna i doszliśmy do wniosku, że zmiana naciągu niewiele pomoże. Należy zmienić rakietę. Ta którą gra to rakieta kompozytowa (grafit z aluminium ale chyba więcej tam aluminium niż grafitu) i wszelkie zmiany naciągu i siły naciągnięcia nie zmieni znacząco odczuć z gry. Syn czasami na treningu odbija juniorką Nadala (Aero coś tam) która jest w 100% grafitową ramą i czuje później różnice w swojej ramie (brak mocy, gorsze czucie).

Więc myślę, że skoro on już odczuwa różnicę to widocznie dorósł do tego aby zmienić rakietę na lepszą. A przy nowej rakiecie będzie mógł lepiej dostosować naciąg i siłę do swoich preferencji.
ntrp 4.5
Wrocław

Wróć do „Moje dziecko gra w tenisa”