Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Jakieś sugestie?

Syn ma 11,5 roku. Gra w klubie. Gdybyście spojrzeli na nagranie z jego ostatniego meczu pod kątem ew braków w technice. (mi się wydaje że idzie w dobrym kierunku). Dzięki za sugestie!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=e7ssIbxE4do[/youtube]
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakieś sugestie?

Według mnie, lepiej by było jakbyś wstawił jakiś fragment z treningu, gdzie było by widać jak wygląda powtarzalność ustawienia i uderzeń. Co to za ruch "strzepywania" ręki po niektórych FH, nieczysto uderza i pojawia się ból?
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jakieś sugestie?

Stara się mocno uderzyć i jak widać czasami zrywa to uderzenie.
Serwis wyrzuca zbyt wysoko do tego wyjścia i za bardzo na siebie, przez to robi "szarapową" zatrzymując całą sekwencję. Jak się wzmocni fizycznie to na to trzeba będzie zwrócić uwagę.

Od jesieni w młodzikach?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jakieś sugestie?

Przy forhendzie za daleko myszkuje rakietą od tułowia. Częściej przed sobą zbyt daleko, mniej za bardzo z boku. To w jakiejś części wina słabszej pracy nóg. Przy bekhendzie zamkniętym za płytkie odprowadzenie rakiety do tyłu. Przy szlajsie odprowadzenia prawie nie ma, on raczej gra czopy a nie szlajsy, tu jest dramat ...
Tak przy bekhendzie jak i forhendzie zbyt mała dynamika. Sporo zagrań na ruchu prawie jednostajnym, tak to amatorzy grają.


Także głównie praca nóg (wychodzi też przy "doślizgach"*) i dynamika.
* - To mi bardziej na jazdę figurową na lodzie wygląda, a nie na tenisowy doślizg. Odnoszę wrażenie, że tam klasycznych zajęć z nauki gry na doślizgach nie było nigdy. To nie jest raczej wina złej pracy nóg, choć i ona jest, ale zwyczajnie nikt go nie nauczył ślizgania się po korcie.
Wbrew pozorom to nie jest coś naturalnego, tego też się uczy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakieś sugestie?

PitS pisze:Serwis wyrzuca zbyt wysoko do tego wyjścia i za bardzo na siebie ...
Wyrzuca na siebie, bo wyrzut jest w momencie, kiedy przenosi ciężar ciała na prawą nogę i piłka "idzie" za nim. Tu fajnie widać jak Novak zaczyna wyrzut jak już ciężar ciała jest na prawej nodze:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XJ9wIQUWC6E[/youtube]
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jakieś sugestie?

Jak dla mnie, z tej perspektywy z jakiej jest nagranie, to serwis ma całkiem poprawny.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Jakieś sugestie?

Michał przez najbliższy sezon będzie skrzatem (rocznik 2002). Jak widać był to film z gry na punkty. Slajsa gra mało. Musi nad nim popracować. Wyrzut do serwisu w tamtych warunkach- loteria. Wiał straszny wiatr, co najszybciej widać pod koniec nagrania. (Doślizgi nie są do końca miarodajne na tym korcie. Prywatny kort we wsi nie "robiony' kilka lat. Zamulony po podtopach dwa lata temu. Najpierw po deszczu bardzo długo stoi woda, później zostaje śliski pył, na czymś podobnym do keramzytu, mało klasycznej mączki i bardzo ślisko!!!) Strzepywanie ręki jest uzewnętrznieniem "dialogu wewnętrznego", nie boli go nic. W przyszłym tygodniu zrobię kilka ujęć z treningu na "normalnym" korcie. Wtedy pewnie będzie lepiej "na nogach". I tutaj pytanie. Jak kręcić? Z tyłu? Pod większym kątem?
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Jakieś sugestie?

Podstawowym brakiem techniki jest tu brak techniki. Od razu widać, że słabowity. Moja kryształowa kula podpowiada mi: LoL, Tibia, WoW, Minecraft. Bez skakanki i przysiadów ani rusz. Tenis to precyzyjny sport, a przez to cholernie siłowy, bo najwięcej siły potrzeba do precyzji. Technika idzie za treningiem ogólnosprawnościwym i ogólniewzmacniającym (obwodowym). Bez tego to nie ma o co "zaczepić" techniki, tak jak nie ma jak zawiesić obrazka w powietrzu. Bo do czego przybijesz gwoździa? Podstawowy problem trenerów w każdym miejscu Polski. Dzieciaki nie wychodzą na dwór i potykają się o własne nogi i pierwszy rok to jest uczenie skakania na skakance. Przepraszam jeśli za ostro się wyrażam o Twoim dziecku. Wiem, że rodzice są bardzo wrażliwi na punkcie swoich pociech, ale taka jest rzeczywistość i musisz to wiedzieć. Skoro zamieszczasz filmik syna i pytasz, to już widać, że jesteś odpowiedzialny i troszczysz się o jego rozwój. To bardzo pozytywne. 12 tygodni ze skakanką i najróżniejszymi ćwiczeniami na nogi (przysiady, "kaczy chód", delikatne rozciąganie, przeskoki z nogi na nogę, a do tego wszystko na palcach) i w sierpniu widzimy się po raz kolejny i pijemy szampana. :)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jakieś sugestie?

Ostatnio widziałem na korcie taki oto obrazek:
Trening dzieciaków, wiek około 10 lat. Trener kazał dzieciakowi poskakać w miejscu i do przodu na jednej nodze. Mało nie wyglebił, a takie figury łapał, że ręce opadały i ubaw był po pachy. Oczywiście inaczej niż z rękami rozłożonymi jak skrzydła ptaka w locie nie było szans.
Gdyby mu trener kazał skakać do tyłu czy naprzemiennie na boki to by się chyba zabił ...

Patrzy się na mnie mamusia zniesmaczona. No to ja, starszy pan ;), z termobagiem na plecach, złapałem się dłońmi za plecami za tym termobagiem i poskakałem chwilę na prawej i na lewej nodze we wszystkie możliwe strony oraz w miejscu. Mina pani wiadomo jaka ... rotfl

Ale to jest jakaś masakra, co taki dzieciak robi na korcie z taką koordynacją?! O_O
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakieś sugestie?

Vivid pisze:Ostatnio widziałem na korcie taki oto obrazek:
Trening dzieciaków, wiek około 10 lat. Trener kazał dzieciakowi poskakać w miejscu i do przodu na jednej nodze. Mało nie wyglebił, a takie figury łapał, że ręce opadały i ubaw był po pachy. Oczywiście inaczej niż z rękami rozłożonymi jak skrzydła ptaka w locie nie było szans.
Gdyby mu trener kazał skakać do tyłu czy naprzemiennie na boki to by się chyba zabił ...

Patrzy się na mnie mamusia zniesmaczona. No to ja, starszy pan ;), z termobagiem na plecach, złapałem się dłońmi za plecami za tym termobagiem i poskakałem chwilę na prawej i na lewej nodze we wszystkie możliwe strony oraz w miejscu. Mina pani wiadomo jaka ... rotfl

Ale to jest jakaś masakra, co taki dzieciak robi na korcie z taką koordynacją?! O_O
Gratulacje. Zaimponowałeś mamuśce tym skakaniem. :D

Wracając do tematu. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy oglądając filmik to słaba szybkość. W wieku 12 lat trenujące dzieciaki które widuję w szczecińskich klubach mają ją na wyższym poziomie. Szczególnie to bieganie do przodu. Co do samej techniki to niestety na mnie wrażenia żadnego nie robi. Widać że twój syn trenuje (chociażby po serwisie) ale ja nic specjalnego nie zauważyłem - może dlatego, że nie jestem trenerem.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakieś sugestie?

Vivid pisze:Gdyby mu trener kazał skakać do tyłu czy naprzemiennie na boki to by się chyba zabił ...
Dlatego u znajomego trenera dzieciaki na trening przychodzą przynajmniej 15 minut wcześniej i rozgrzewka jest w dużej części na drabince koordynacyjnej, zmiana w sposobie poruszania się tych dzieciaków jest ogromna. Przy dłuższych niż 1h treningach, mniej więcej 1/3 czasu to właśnie ćwiczenia ruchowe i koordynacyjne.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Jakieś sugestie?

Od marca na treningach z zawodnikami trenuję również na drabince koordynacyjnej. Myślałem, że ruszam się całkiem dobrze, ale to nieprawda - jestem ruchowym kaleką.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jakieś sugestie?

ppeter pisze:
Vivid pisze:Gdyby mu trener kazał skakać do tyłu czy naprzemiennie na boki to by się chyba zabił ...
Dlatego u znajomego trenera dzieciaki na trening przychodzą przynajmniej 15 minut wcześniej i rozgrzewka jest w dużej części na drabince koordynacyjnej, zmiana w sposobie poruszania się tych dzieciaków jest ogromna. Przy dłuższych niż 1h treningach, mniej więcej 1/3 czasu to właśnie ćwiczenia ruchowe i koordynacyjne.
Pocieszające, że to co ja widziałem to grupa rekreacyjna, bo za moich czasów to z zawodniczej by wyleciał na kopach w trybie natychmiastowym ...
Cholera, czegoś takiego to bym wymagał nawet od 5-6 latka jeżeli pod wyczyn. A i od rekreacji w sumie też ...
Gary pisze: Od marca na treningach z zawodnikami trenuję również na drabince koordynacyjnej. Myślałem, że ruszam się całkiem dobrze, ale to nieprawda - jestem ruchowym kaleką.
Gary, bo tak z boku to się człowiekowi często wiele wydaje ... ;)
Ja i moi koledzy też nie raz byliśmy kozaki i nam trenerzy szybko udowadniali jakie z nas ofermy, a czasem i bezmózgi. rotfl
Ale weź choćby tenis, z boku wydaje się to całkiem łatwe, masz rakietę, leci piłka, co za problem trafić rakietą piłkę i to tak by poleciała na wielkie pole za siatką?
Tak rozumuje wiele osób, a potem wchodzą na kort i O_O O_O O_O .
Co za problem pływać? A wchodzą do wody i tyłek ciągnie do dna ...
Co za problem jazda na rowerze? A ledwo wsiądzie już zeskakuje czy się nogą podpiera ...
:)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakieś sugestie?

Gary pisze:Od marca na treningach z zawodnikami trenuję również na drabince koordynacyjnej. Myślałem, że ruszam się całkiem dobrze, ale to nieprawda - jestem ruchowym kaleką.
A jak Ci to mówiłem już dawno temu, że ruszasz się szybko tylko dlatego, że masz nisko środek ciężkości (mówiąc wprost krasnal) i krótkie nogi a kiepsko z techniką biegania, to nie wierzyłeś ;-P .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Jakieś sugestie?

Gary pisze:Od marca na treningach z zawodnikami trenuję również na drabince koordynacyjnej. Myślałem, że ruszam się całkiem dobrze, ale to nieprawda - jestem ruchowym kaleką.
Hehehe, też tak miałem. Najgorsze jak sobie nagrałem rozgrzewkę na pachołkach i drabince O_O . Ale dzieciom wmawiam że tato jest zwinny i szybki rotfl .

Za to obok na korcie widzę takie coś: przychodzi chłopak na oko 13 lat i na rozgrzewkę... siada na krzesełku O_O . Wchodzi trener i co mówi? No to parę kółek na... potem miały być podskoki i drabinka. Ale jak widziałem jak chłopak to robi, to potem się pytałem trenera, czy ten klient to za karę przychodzi na trening? Okazało się że tak... :rolleyes:
Niestety jest tak, że dziecko spełnia akurat marzenia rodzica i 'musi' trenować... wtedy zaangażowania nie ma. Trener pewnie motywacji też nie.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jakieś sugestie?

Basic pisze:
Gary pisze:Od marca na treningach z zawodnikami trenuję również na drabince koordynacyjnej. Myślałem, że ruszam się całkiem dobrze, ale to nieprawda - jestem ruchowym kaleką.
A jak Ci to mówiłem już dawno temu, że ruszasz się szybko tylko dlatego, że masz nisko środek ciężkości (mówiąc wprost krasnal) i krótkie nogi a kiepsko z techniką biegania, to nie wierzyłeś ;-P .
To fakt, ale dodaj do tego to, że Gary cwaniak nauczył się startować wcześniej w miejsca gdzie procentowo najpewniej zagra przeciwnik. A ponieważ wiele osób gra dość schematycznie, skupia się na piłce, nie kontroluje wzrokiem rywala, to Mu to przynosi całkiem dobre wyniki.
Jak tylko ktoś przez przypadek zagra poza schemat czy przytrzyma ruch to Gary już ma niedoczas i oddaje mniej dokładnie. Cały problem przeciwników polega na tym, że startują do tego i ... walą schemat, a Gary o tym wie i startuje wcześniej. Dzięki temu maskuje ten problem. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
hagi1212
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2014, 16:45

Re: Jakieś sugestie?

Przejechałem cały ten wątek dotyczący analizy gry chłopca i stwierdziłem, że część osób nie powinna się wypowiadać na temat techniki tenisa ziemnego. ;)

Ostatnio mam sporą styczność z zawodnikami z wieku krasnala(U10) i skrzata(U12) w woj. śląskim i porównując do oglądanego filmu wyłapałem:

- Słabe poruszanie się po korcie w kwestii koordynacji, dojścia do uderzenia oraz dynamiki ruchów(bardzo wolne starty do piłek). Dużo pracy przed chłopakiem i trenerem w tej kwestii (brak nawyku natychmiastowego powrotu do pozycji wyjściowej po uderzeniu, wolne splits-stepy, wolny ruch początkowy do piłki, szczególnie w przód przy krótkiej piłce).

- Forehand często ucięty, główka rakiety nie w pełni odprowadzona przy uderzeniach topspinowych(w pozycji zamkniętej), bojaźń, częste wstrzymywanie ręki, widoczny brak pewności przy FH. Przed punktem kontaktu mała prędkość rakiety.

- Serwis poprawny moim zdaniem. Ja zmieniłbym wyrzut na niższy i przyspieszył najście - widać przy tym wietrze duże problemy z synchronizacją i czystym trafieniem. Po serwisie zbyt długo zwleka z przejściem do pozycji gotowości do kolejnego uderzenia.

- BH - brak większych zastrzeżeń - błędy techniczne wynikają w większości ze spóźnionego dojścia.

- BH slajs - widziałem tylko jeden zagrany z popranej pozycji dojścia - brak zastrzeżeń a powiem nawet, że ładnie zagrany.

Wróć do „Moje dziecko gra w tenisa”