Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Buty juniorskie

Szukam butów dla dziecka. Rozmiar 36/37. Niestety muszą być ze Strefy Tenisa. Budżet do 200 zł. Gra w tenisa rok i dwa miesiące. Wszystkie opinie mile widziane. Jeśli ktoś coś znajdzie, to proszę o linki. Dziękuję. Pozdrawiam.

P.S W ST widziałem takie niebieskie Barricady. Co o nich myślicie?
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Buty juniorskie

Juniorskie to znaczy ile lat ma dziecko?
Weź pod uwagę, że dzieci, młodsze, nie mają takiej dynamiki i masy jak dorośli więc ważne by buty były dobrej jakości i w sumie względnie to by było na tyle.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: Buty juniorskie

Vivid pisze:Juniorskie to znaczy ile lat ma dziecko?
Weź pod uwagę, że dzieci, młodsze, nie mają takiej dynamiki i masy jak dorośli więc ważne by buty były dobrej jakości i w sumie względnie to by było na tyle.
9-10 lat. Ale buty chyba muszą być wygodne, nie? :wink:
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Buty juniorskie

Wygodne muszą być zawsze, ale w zależności od wieku zmienia się też masa, a cięższy gracz szybciej buty rozwali. Ja (55 kg i to w przepoconej koszulce, bez tego pewnie 52 ;-P ) w Vaporach grałem ponad rok, cięższym kolegom leciały po kilku miesiącach.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: Buty juniorskie

Wygoda to kwestia indywidualna. Różnimy się i budową stopy i preferencjami, więc nie ma co się tutaj sugerować czyimś zdaniem. Najlepiej udać się z dzieckiem do sklepu, poprzymierzać i wybrać najwygodniejszy but.

Jakością to bym się specjalnie nie przejmowała. Dzieciak w tym wieku prędzej z nich wyrośnie, niż je zniszczy.

Jeżeli chodzi o juniorki Barricade, to grałam w nich kiedyś, tylko że w starszym modelu (IV) i mogę je szczerze polecić. Spokojnie grałam w nich ze 2 sezony. O nowszym modelu nie wiem nic, ale można przypuszczać, że jeśli poprzednie wersje były udane to i te nowsze też powinny być ok.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Buty juniorskie

Mouila pisze: Jakością to bym się specjalnie nie przejmowała. Dzieciak w tym wieku prędzej z nich wyrośnie, niż je zniszczy.
Poprzednie Nike "Courtcośtam" mój 10-cio letni syn "zniszczył" w 4 miesiące. Podeszwa przetarła się pod spodem do grubego palca. Poza tym buty okazały się totalnymi nieoddychającymi "termosami". Wcześniej miał sieciowe Artengo z naturalnej skóry, bardzo dobrze mu się grało lecz niestety po pół roku z nich wyrósł. Teraz od maja "katuje" taką Diadorę. http://www.protenis.com.pl/buty_meskie/ ... 9cb9179108
Buty są fantastyczne. Lekkie, oddychające, z wytrzymałą podeszwą.
W listopadzie, sądząc po ogólnej kondycji buta, będę szukał następnych. Zastanawiam się nad kolejnymi sieciówkami. Np te:
http://www.topspinshop.de/tennisbekleid ... ratch?c=69
W Niemczech 69 EUR, a na "alledrogo"... 89 PLN
http://Allegro.pl/buty-do-tenisa-topspi ... 04231.html
W kolejce czekają już w domu kupione okazyjnie za 150 PLN, ale obecnie o 1 numer za duże:
http://e-megasport.com/product-pol-3036 ... -CENY.html

Przy rozmiarze (37) te buty brałbym w ciemno!
http://Allegro.pl/buty-tenisowe-diadora ... 80739.html

Wg mnie buty dla dziecka nie muszą być juniorskie. Wręcz takie odradzam. Ceny relatywnie wysokie a uproszczenia konstrukcyjne też "pokaźne"! Jedno jest pewne:
Kup coś co oddycha!!! (widać to na pierwszy rzut oka)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: Buty juniorskie

W takim razie Barricade wybrane, ale jeszcze nie kupione, bo do ST jadę 13 września (przy okazji Davisa z Australią). :wink:
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Buty juniorskie

Jeżeli chodzi o trwałość to chyba jednak trzeba sobie uzmysłowić, iż w starciu z "ambitnymi" pociechami żaden but nie ma szans :).
Tylko nam dorosłym wydaje się, że but służy do chodzenia. Dzieci znajdują tysiące innych zastosowań dla tej części garderoby ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Buty juniorskie

Obserwując zmagania na tegorocznych MP, gdzie masa juniorów stanęła w szranki, dochodzę do wniosku, że buty do tenisa dla dziecka powinny być przede wszystkim stabilne. Co przez to rozumiem - nie niszczyć stawów, wspomagać prawidłowe poruszanie i zapewniać minimalny poziom ochrony.
Takiej ilości ekstremalnych supinatorów, koślawców etc jak na MP nie widziałem nigdzie indziej. To jest but sportowy, ma spełniać najostrzejsze normy wspomagające rozwój układu kostnego. I mimo wszystko co 6 miesięcy kontrola u fachowca-ortopedy.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Buty juniorskie

Vivid pisze:Jeżeli chodzi o trwałość to chyba jednak trzeba sobie uzmysłowić, iż w starciu z "ambitnymi" pociechami żaden but nie ma szans :).
Tylko nam dorosłym wydaje się, że but służy do chodzenia. Dzieci znajdują tysiące innych zastosowań dla tej części garderoby ;).
Ja nie wiem co masz na myśli. Moje dziecko zakłada buty przed grą na korcie, a po grze od razu je zdejmuje! Na korcie zachowuje się normalnie. :?
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876

Wróć do „Moje dziecko gra w tenisa”