grako
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2012, 21:29

Jak grać zawodniczo w Niemczech?

Witam wszystkich,
mam synów, którzy grają zawodniczo w Polsce ale zastanawiam się czy można wykupić niemiecką licencję i zagrać u nich? Czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie, jak wykupić licencję?
Mieszkamy blisko granicy i myślę, że to może być dobry pomysł na konfrontację.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak grać zawodniczo w Niemczech?

A nie ma nic na stronie Niemieckiego Związku Tenisowego (DTB)? Chyba trzeba do nich uderzyć. Chyba, że ktoś z Forum faktycznie wie co i jak.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak grać zawodniczo w Niemczech?

Potencjalnie mogliby wiedzieć forumowicze z pogranicza: Smyk, radical.pl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Jak grać zawodniczo w Niemczech?

Jest to możliwe jednak jak chcesz naprawdę rozwinąć tenisowo synów postaraj się o grę w Czechach. Mój kolega ma licencję niemiecką, jest juniorem, trenuje w Legnicy. Jak będziesz zainteresowany zadzwonię do niego i podpytam gdzie to się załatwia. Mimo wszystko rozważyłbym Czechy, w lidze czeskiej występuje czasami A. Radwańska...
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
grako
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2012, 21:29

Re: Jak grać zawodniczo w Niemczech?

Dzięki za informacje, szukałem na niemieckich stronach DTB - trochę to skomplikowane.
Co do czeskiej licencji - faktycznie to dobry pomysł, jednak my mieszkamy w Zachodniopomorskim więc Czechy odpadają. Jeśli możesz to proszę Cię o info od kolegi jak zdobyć niemiecką licencję?

Pozdrawiam
grako
Awatar użytkownika
Gypsy
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 10 gru 2010, 13:37

Re: Jak grać zawodniczo w Niemczech?

Jestem przekonany , że trener Twoich dzieciaków wie jak to zrobić.
Nie wiem jak wygląda struktura w Niemczech, w Czechach bez żadnego problemu zrzeszysz dzieciaka w klubie bez żadnych zobowiązań, w większości klubów zależy im tylko na tym, żeby dzieciak grał.

Ode mnie propozycja: - nie wiem na jakim poziomie są Twoje pociechy, ale zastanowiłbym się nad turniejami TE (Tennis Europe ), które jak poszperasz w kalendarzu, odbywają się również w Niemczech.

Proszę: http://te.tournamentsoftware.com/tournamentlists.aspx
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak grać zawodniczo w Niemczech?

Musisz po prostu lać szwabów do zera i tyle. ;)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak grać zawodniczo w Niemczech?

hitman pisze:Musisz po prostu lać szwabów do zera i tyle ;)
Lać, w jakiej dyscyplinie? Bo to, że jego dzieci grają w tenisa nie implikuje jego gry w tą dyscyplinę.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak grać zawodniczo w Niemczech?

Poprawka: Muszą po prostu lać szwabów do zera i tyle. ;)
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Jak grać zawodniczo w Niemczech?

grako pisze:Czy ktoś ma doświadczenie w tym zakresie, jak wykupić licencję?
Gra zawodnicza związana jest z członkostwem w jakimś klubie tenisowym. Rozgrywki ligowe (tzw. Medenspiele) są rozgrywkami drużynowymi. Udział w turniejach jest niezależny od przynależności do jakiegoś klubu/drużyny. Aby brać udział w rozgrywkach ligowych i turniejach trzeba zameldować się (trochę źle zabrzmiałoby jak napisałbym, że trzeba się zrzeszyć) w Niemieckim Związku Tenisowym (DTB). Taki meldunek jest o ile mi wiadomo bezpłatny dla członków jakiegoś zrzeszonego w DTB klubu (czyli kluby finansują niejako licencje) i realizowany przez klub, organizatorów turniejów lub Związkowe Związki Tenisowe (Landesverbände).

Na początek rozejrzałbym się za klubem, w którym Twoi chłopcy mogliby grać i rozwijać się. Najlepiej poszukać klubów, które mają drużyny grające w odpowiednich/wyższych ligach i tam spróbować czy Twoje chłopaki dadzą radę. W dobrych klubach jest najczęściej infrastruktura (trener, hala, ...), która dba o rozwój swoich podopiecznych. Z Zachodniopomorskiego najbliżej jest do Tenisowego Związku Meklemburgi-Pomorza. Na ich stronie znajdziesz listę klubów, plan rozgrywek ligowych i turniejowych. Np. w takim klubie Blau-Weiß Ahlbeck (ok. 8 km od Świnoujścia) jest kilku zawodników z *.pl. Nawiąż kontakt z klubem i umów się na sparing albo trening. Resztę dowiesz się na miejscu.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...

Wróć do „Moje dziecko gra w tenisa”