Kajka
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2012, 20:55

Pytanie o naukę tenisa w Szczecinie

Witam wszystkich nie wiem czy do odpowiedni dział do zadawania takich pytań. Mam 14 letnią córkę, którą planuję zapisać na lekcje tenisa. Sama nalega już na to od dłuższego czasu. Znajomi polecili mi Pana z tej strony www.akademiatenisa.pl czy ktoś miał może do czynienia z tym trenerem i może powiedzieć coś więcej? Pytanie również zadawałam na innych forach ale bez odzewu dlatego piszę tutaj. Z góry dziękuję za odp.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Pytanie o naukę tenisa w Szczecinie

Obserwuję kilku trenerów, akurat niestety nie w Szczecinie i mogę już powiedzieć jak rozpoznać dobrego trenera.
Dobrego trenera dla zawodnika (tu chyba nie zachodzi ten przypadek) ustala się po sukcesach jego podopiecznych.
Dobrego trenera do gry rekreacyjnej rozpoznaje się po zainteresowaniu podopiecznych, jak też po widocznym autorytecie na korcie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
FEDEER
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 31 maja 2010, 19:28
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt: Strona WWW

Re: Pytanie o naukę tenisa w Szczecinie

Proponował bym podjechać na Wojska Polskiego i tam pogadać z trenerami Promasters [lub SKT, choć nie wiem czy oni posiadają jeszcze godnych trenerów].
Niektórzy z nich są naprawdę godni polecenia. Wtedy mógłbyś porównać oferty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie o naukę tenisa w Szczecinie

Dopasowanie trenera to bardzo indywidualna sprawa. Ja miałam takiego, że zniechęciłam się do dalszej nauki, zresztą podobno jestem "przypadkiem beznadziejnym" :wink:, dlatego chodzę na korty, aby pobiegać za piłeczkami i aby się wyładować. Więcej nauczyłam się z TV i z youtube. Taki osobisty trener to dość kosztowna sprawa, więc dobrze byłoby od razu dopasować sobie kogoś dobrego i odpowiedniego. Ja mogę polecić bardzo fajną kobitkę, jeśli będziesz chciała Kajko namiary to odezwij się na priv :) .
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pytanie o naukę tenisa w Szczecinie

Nie ma się co bać kobiety trenera. Są bardziej upierdliwe ;).
Dla nich to mała nobilitacja, niektóre tak to odbierają, że uczą faceta a nie tylko inne kobiety czy dzieciaki i się przykładają.
Poza tym kobieta nauczy tak samo dobrze. Natomiast jak już coś się gra to faktycznie trzeba zmienić na faceta bo panie nie wyrabiają z grą.
To znaczy one nadal ograją na punkty podopiecznego ale to nie o to chodzi.
W treningu czy sparingu chodzi o to by ucznia pogonić ale nie zajeżdżać czy kosić winnerami. Do tego musisz mieć odpowiedni zapas przewagi technicznej i sprawnościowej, trzeba grać na pewnym hamulcu.
Poza tym trzeba się już trochę spocić i pobiegać.
Koleżanki trenerki robią właśnie tak że uczą od podstaw a jak już ktoś jest w miarę wyszkolony to przekazują go do kolegów.
Wszyscy zadowoleni bo dziewcznom nie chce się zbytnio ganiać a chłopakom nie bardzo się chce uczyć od podstaw.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pytanie o naukę tenisa w Szczecinie

Polecam mojego sąsiada, który mnie kiedyś uczył, jest to człowiek powiązany z kortami na Wojska (te koło toru kolarskiego) i ze sportclubem. Więcej info na priv.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S

Wróć do „Moje dziecko gra w tenisa”