Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Jacek iREM pisze:I żadnej transmisji z tak ważnego meczu... Chyba że coś przeoczyłem?
Canal+ transmitował wszystkie mecze Final Four.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka ręczna

golp pisze:
Jacek iREM pisze:I żadnej transmisji z tak ważnego meczu... Chyba że coś przeoczyłem?
Canal+ transmitował wszystkie mecze Final Four.
Nawet oglądałem końcówkę meczu, dogrywkę i karne. Emocje niesamowite, a obrona karnego przez bramkarza Vive (nie Szmala, tylko tego drugiego - miazga).
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Wszystkie mecze Vive w tej edycji Ligi Mistrzów to była jedna wielka miazga. W ćwierćfinale emocje do ostatniej akcji dwumeczu, półfinał nieco spokojniejszy, ale też siwych włosów przybyło, a finał był po prostu wisienką na torcie. :-)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Jacek iREM pisze:I żadnej transmisji z tak ważnego meczu... Chyba że coś przeoczyłem?
Ja tam oglądałem ..... na tenisnet. rotfl

Co do wyniku i przegranej Veszprem .... jakby moja drużyna prowadząc w szczytowym momencie 9 bramkami w połowie drugiej połowy, przegrała mecz, to nie tylko podałbym się do dymisji, ale i zastrzeliłbym się od razu w szatni.

Tylko przeciągając rozegranie ataku do regulaminowego czasu ten mecz nie był do przegrania przez Madziarów. Miałem kilku trenerów i każdy twierdził że 4-5 bramkowa przewagę po pierwszej połowie mogą oddać tylko kobiety. :/
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka ręczna

Ja pier... ale gramy padakę na tej Olimpiadzie. Zero obrony, w ataku wszystko próbujemy wszystko pchać środkiem. :( Jedno co się nie zmienia od dawna to głupie straty w ważnych momentach. :( Jak na razie to mam wrażenie że nowy trener nie ma żadnego pomysłu na tą drużynę. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Muszę obejrzeć jakiś mecz.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Piłka ręczna

Na razie to szkoda czasu jeśli chodzi o naszą reprezentację. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka ręczna

Mongoł rządzi to grają po mongolsku. :P
Ale nie jak Czyngis-Chan. :(
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Wnioski są tragiczne:
1. Brakuje środka rozgrywającego w ataku
2. Brakuje środka w obronie
3. Obrona w meczu z brazylijskim adehade to absolutne dno (zarówno ze strony zawodników jak i taktyki trenera: dlaczego przy tak szybkich buszmenach nie zagrali płaską strefą z podniesionymi łapami i z wysuniętą lekko jedynką???) Jeden na jeden przy tak wysokiej obronie wozili nas jak szczeniaków :-(
4. W ataku potrafimy rozgrywać piłkę tylko dwójkowo (rozgrywający strzela, albo próbuje mijać albo odgrywa do koła) Nie ma gry szybką koronką - tym samym punkt 5:
5. Skrzydła nie istnieją (dostają piłkę tylko wtedy gdy rozgrywający już nie wie co z nią zrobić)
6. Brak tempa w ataku, wszystko jest rwane
7. Brak klasycznej kontry (choć w ostatnim meczu Daszek trochę ratował honor)
8. Albo trenerowi zabrakło czasu (pomysłu) na ustawienia wariantów taktycznych albo aktualnie w PL nie ma komu grać...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Piłka ręczna

Jacek iREM pisze:Wnioski są tragiczne:
1. Brakuje środka rozgrywającego w ataku
2. Brakuje środka w obronie
3. Obrona w meczu z brazylijskim adehade to absolutne dno (zarówno ze strony zawodników jak i taktyki trenera: dlaczego przy tak szybkich buszmenach nie zagrali płaską strefą z podniesionymi łapami i z wysuniętą lekko jedynką???) Jeden na jeden przy tak wysokiej obronie wozili nas jak szczeniaków :-(
4. W ataku potrafimy rozgrywać piłkę tylko dwójkowo (rozgrywający strzela, albo próbuje mijać albo odgrywa do koła) Nie ma gry szybką koronką - tym samym punkt 5:
5. Skrzydła nie istnieją (dostają piłkę tylko wtedy gdy rozgrywający już nie wie co z nią zrobić)
6. Brak tempa w ataku, wszystko jest rwane
7. Brak klasycznej kontry (choć w ostatnim meczu Daszek trochę ratował honor)
8. Albo trenerowi zabrakło czasu (pomysłu) na ustawienia wariantów taktycznych albo aktualnie w PL nie ma komu grać...
Jakich buszmenach? Co za szowinistycznie polski wpis... :/
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

hohvar pisze:
Jacek iREM pisze:Wnioski są tragiczne:
1. Brakuje środka rozgrywającego w ataku
2. Brakuje środka w obronie
3. Obrona w meczu z brazylijskim adehade to absolutne dno (zarówno ze strony zawodników jak i taktyki trenera: dlaczego przy tak szybkich buszmenach nie zagrali płaską strefą z podniesionymi łapami i z wysuniętą lekko jedynką???) Jeden na jeden przy tak wysokiej obronie wozili nas jak szczeniaków :-(
4. W ataku potrafimy rozgrywać piłkę tylko dwójkowo (rozgrywający strzela, albo próbuje mijać albo odgrywa do koła) Nie ma gry szybką koronką - tym samym punkt 5:
5. Skrzydła nie istnieją (dostają piłkę tylko wtedy gdy rozgrywający już nie wie co z nią zrobić)
6. Brak tempa w ataku, wszystko jest rwane
7. Brak klasycznej kontry (choć w ostatnim meczu Daszek trochę ratował honor)
8. Albo trenerowi zabrakło czasu (pomysłu) na ustawienia wariantów taktycznych albo aktualnie w PL nie ma komu grać...
Jakich buszmenach? Co za szowinistycznie polski wpis... :/
Przepraszam, nie miałem zamiaru nikogo urazić, chodziło mi jedynie o styl gry, taki "nieueropejski handball", z którym można się spotkać nawet w PL, na szczeblu lokalnym, i dodam, że strasznie trudno się przeciwko takiej drużynie gra. Zawodnicy są nieobliczalni, trudno przewidzieć ich ruch, do tego żywe srebro w atakach jeden na jeden...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka ręczna

hohvar pisze: [...] Jakich buszmenach? Co za szowinistycznie polski wpis... :/
Tak tylko pytam, ale gdzie tu szowinizm? Buszmen to określenie dla ludzi mieszkających w buszu. Tak jak ludzie mieszkający w mieście to miastowi.

Ja tego nie odebrałem jako obrazę, ale bardziej jako porównanie. Można się zgadzać, albo nie zgadzać, ale ja nie widzę w tym nic obraźliwego.

Z prostej przyczyny. Nie ma nic złego w byciu buszmenem.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Piłka ręczna

RatRace pisze:
hohvar pisze: [...] Jakich buszmenach? Co za szowinistycznie polski wpis... :/
Tak tylko pytam, ale gdzie tu szowinizm? Buszmen to określenie dla ludzi mieszkających w buszu. Tak jak ludzie mieszkający w mieście to miastowi.

Ja tego nie odebrałem jako obrazę, ale bardziej jako porównanie. Można się zgadzać, albo nie zgadzać, ale ja nie widzę w tym nic obraźliwego.

Z prostej przyczyny. Nie ma nic złego w byciu buszmenem.
Nie ma, tak samo, jak nie ma nic złego w byciu Murzynem czy wieśniakiem. Sprawdź jeszcze dla porządku, czy w Brazylii jest busz...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

hohvar pisze:
RatRace pisze:
hohvar pisze: [...] Jakich buszmenach? Co za szowinistycznie polski wpis... :/
Tak tylko pytam, ale gdzie tu szowinizm? Buszmen to określenie dla ludzi mieszkających w buszu. Tak jak ludzie mieszkający w mieście to miastowi.
Ja tego nie odebrałem jako obrazę, ale bardziej jako porównanie. Można się zgadzać, albo nie zgadzać, ale ja nie widzę w tym nic obraźliwego.
Z prostej przyczyny. Nie ma nic złego w byciu buszmenem.
Nie ma, tak samo, jak nie ma nic złego w byciu Murzynem czy wieśniakiem. Sprawdź jeszcze dla porządku, czy w Brazylii jest busz...
Oj, ja przeprosiłem, wytłumaczyłem co miałem na myśli, cała reszta będzie polskim czepialstwem. Nie bądźmy świętsi od papieża. Ani nie chciałem nikogo urazić, ani poniżyć. Żeby było jasne, do adhd też nic nie mam. Ani do wieśniaków, ani do Murzynów.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka ręczna

Jacek iREM pisze: Żeby było jasne, do adhd też nic nie mam. Ani do wieśniaków, ani do Murzynów.
Ja też nic nie mam do Murzynów. Przede wszystkim szacunku. rotfl

A co do piłki ręcznej, a także innych dyscyplin drużynowych, to zespoły spoza Europy, a zwłaszcza te z Afryki mają zupełnie inny styl gry niż drużyny europejskie - o wiele bardziej spontaniczny, ale też mniej zdyscyplinowany taktycznie. Czasem przeciw takim drużynom gra się łatwiej, bo nie skupiają się na obronie, a innym razem ciężko, gdy ich ofensywa ma dzień konia.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Piłka ręczna

Jacek iREM pisze:Oj, ja przeprosiłem, wytłumaczyłem co miałem na myśli, cała reszta będzie polskim czepialstwem. Nie bądźmy świętsi od papieża. Ani nie chciałem nikogo urazić, ani poniżyć. Żeby było jasne, do adhd też nic nie mam. Ani do wieśniaków, ani do Murzynów.
Ależ mój post nie był do Ciebie, Twoje wyjaśnienie było jasne i rzeczowe :::gd::: .

Co do meritum, to chyba znów rozbudzono nadzieje wokół naszej kadry, a jak widać europejska myśl taktyczna wsparta kirgiskim (nomen omen) Tałantem nie zawsze się sprawdza w zetknięciu z rzeczywistością, zwłaszcza w dżungli. :angel:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

To już chyba nie ma znaczenia, moim zdaniem ta drużyna się już skończyła, a nie ma jeszcze następców. Nawet najlepszy trener niewiele wskóra, bo widać i z buszmenami i z europejczykami nie dajemy rady... Są lepsi, i tyle.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka ręczna

Gary pisze:
Jacek iREM pisze: Żeby było jasne, do adhd też nic nie mam. Ani do wieśniaków, ani do Murzynów.
Ja też nic nie mam do Murzynów. Przede wszystkim szacunku. rotfl
Do Murzynów to Ty nic nie masz jak zap... na polu. :P

Mnie to się wydaje, że zwyczajnie wobec tej drużyny były zbyt wygórowane oczekiwania.
Ich raczej stać dziś na uczestnictwo, a nie walkę o krążki.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka ręczna

Gary pisze:
Jacek iREM pisze: Żeby było jasne, do adhd też nic nie mam. Ani do wieśniaków, ani do Murzynów.
Ja też nic nie mam do Murzynów. Przede wszystkim szacunku. rotfl
Grzesiu...
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka ręczna

Nie chcę zapeszać, ale jest poprawna strefa w obronie, jest szybka koronka w ataku, i są KONTRY!!!!!
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.

Wróć do „Inne sporty”