Awatar użytkownika
Mateusz_4
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 11 paź 2009, 16:17

Komentatorzy sportowi

Ciekaw jestem co Wy sądzicie o osobach, którzy mają za zadanie umilać nam sportowe transmisje.
Według mnie najlepszymi komentatorami w Polsce są panowie Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski, jednak pod warunkiem, że komentują razem. Ich relacje z wyścigów kolarskich i biathlonowych są "nie bójmy się słów" po prostu fantastyczne. Lubię też Włodzimierza Szaranowicza, Dariusza Szpakowskiego, czy Piotra Dębowskiego.
Wśród komentatorów tenisowych nie mam jakiegoś faworyta. Ogromnym szacunkiem darzę Pana Bohdana Tomaszewskiego, ale przyznam szczerze, że jego komentarz w parze z Katarzyną Nowak nieco mnie drażni. Mam głównie na myśli ciągłe pytania: "... zgodzi się pani ze mną, pani Kasiu?" i odpowiedzi "oczywiście zgadzam się panie Bohdanie".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

Komentarz sportowy jest niestety u nas na różnym poziomie. Również lubię Twoich entuzjastów kolarstwa czy biathlonu :lol: Odpowiednikiem w tenisie na ES byłaby para Domański/Chojnowski ale tego ostatniego dawno już nie słyszałem. Podoba mi się bardzo komentarz snookerowy. Nie lubię za to "spłaszczeń" polsatowców tych zdrobnień, słowotwórstwa. Od razu widzę Karierę Nikodema Dyzmy.
Poziom za to trzymają Karol Stopa i Lech Sidor, mimo drobnych wpadek to i tak najjaśniej świecące moim zdaniem gwiazdy.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

Szpakowski nieodłącznie mi się kojarzy z tekstami typu: "podał do Sziry, sfaulował Szirę" (chodziło o angielskiego piłkarza Shearera) i tego typu podobne kwiatki. Gdy mu potem w studiu zwrócono na to uwagę, dumnie odpowiedział, że on od zawsze jest zwolennikiem odmieniania anglojęzycznych nazwisk. Jakoś mu do głowy nie wpadło, że dopełniacz słowa Shearer to Shearera, a nie Shiry. A z tenisowych najlepszy był gość, który na olimpiadzie w Pekinie komentował w necie jakiś mecz Jankovic. Ło matko, działo się rotfl .
None but Jesus...
http://thaleia.pl
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: Komentarz sportowy

Tenis - Stopa, Sidor, Domański, Fibak, B.Tomaszewski.

Piłka nożna - Borek, Pełka, Bożydar Iwanow, Boniek :wink: . Szpakowskiego też lubię posłuchać jest się z czego pośmiać, jak często podnieca się i łamię język na nazwiskach piłkarzy :D .
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Komentarz sportowy

Sidor jak pisze wyżej PitS, mimo niewielkich wpadek świeci najjaśniej. Zwyczajnie pograł swoje i się zna. Co do Stopy już się nie zgadzam. Ten jak się zakręci to już koniec... Więc dla mnie autorytetem jako komentator to on specjalnie nie jest, chociaż od tego sezonu milej mi się go słucha niż wcześniej. Trzyma jednak też jakiś poziom. Domański specjalnie dużo nie wie, ale pośmiać się można. Chojnowski to już nie wie nic, ale też może być niezły ubaw. Sikora jest do przejścia. Na Polsacie to Pan Bohdan jak już. Syn z Lorkiem to totalna porażka... Wanio (dobrze pamiętam Krzysztof?) całkiem nieźle komentował finał Wimbla, ale to chyba na tyle. Jednak tak jak pisze ariel, szczyty osiągnęli komentatorzy TVP, którzy komentowali transmisje internetowe... No i Fibaka rzecz jasne nie komentuję również... :lol:
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

I3 pisze:Na Polsacie to Pan Bohdan jak już...
Nie wiem jak ktoś może wytrzymać te jego hasła w trakcie punktu: Atak... tu obrona... znowu atak... aut, nie! Zaraz... nie było autu...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

Nie wiem jak ktoś może wytrzymać hasła w stylu: podaje Roger z Bazylei, albo Roger "ramirez" Federer, albo znów Parera dzisiaj gra dobrze.
Któż to taki? :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

Mnie intryguje czemu Lorek zmienia głos kiedy komentuje spotkania tenisowe... jak komentuje żużel to jego głos nie jest tak... hmmm... "lorkowaty".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentarz sportowy

Możesz jaśniej bo żużla nie oglądam?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

Vivid pisze:Możesz jaśniej bo żużla nie oglądam?
Ja też nie. Jak słuchałem jego komentarza żużlowego to tak mocno nie akcentował. Nie komentował z taką chorą podnietą w głosie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Komentarz sportowy

PitS pisze:Nie wiem jak ktoś może wytrzymać hasła w stylu: podaje Roger z Bazylei, albo Roger "ramirez" Federer, albo znów Parera dzisiaj gra dobrze.
Któż to taki? :wink:
Chodzi Ci o komentarz Wania na Wimblu? Jego nie mogłem wtedy znieść, pomyliły mu się chyba tenis z siatkówką. Rozumiem, że w siatkówce są większe "luzy" i że w tenisie też nie powinno być sztywno, ale bez przesady. Mi się to nie podobało w ogóle. Choć siatkówkę lubię ;)
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Komentarz sportowy

PitS pisze:hasła w stylu: podaje Roger z Bazylei, albo Roger "ramirez" Federer, albo znów Parera dzisiaj gra dobrze.
Któż to taki? :wink:
Ja to zawsze sobie kojarzyłem takie wypowiedzi z Lorkiem. W końcu to dzięki niemu znam drugie imiona wszystkich tenisistów w ATP :P. Wania to z kolei dla mnie nie wiadoma. Nie kojarzę go zbyt bardzo bo na finał Wimbla trafiłem trochę później i jakoś nie specjalnie się wtedy przysłuchiwałem.
El Diablo pisze:Nie wiem jak ktoś może wytrzymać te jego hasła w trakcie punktu: Atak... tu obrona... znowu atak... aut, nie! Zaraz... nie było autu...
Ja tego wręcz nie znoszę. Najbardziej irytujące wypowiedzi to właśnie te w stylu "Atak! Nie, jeszcze nie... Teraz Atak!". Kompletnie nie mogę tego słuchać.
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Komentarz sportowy

Kiedyś broniłem Lorka jako komentatora ale po dłuższym słuchaniu go stwierdzam, że coraz bardziej mi nie odpowiada.
W tenisie najbardziej mi odpowiadają Panowie: B. Tomaszewski, W. Domański, L. Sidor i W. Fibak. Adam Chojnowski, gdy on komentuje mecz z kimkolwiek w parze to zawsze jest wesoło :D

Piłka nożna: Kołtoń, Borek, Pełka i Iwanow. Szpakowski jest świetny jak się gubi z nazwiskami, od razu humor mi się poprawia :)

Wg mnie w Polsce najwyżej "stoi" komentarz siatkówki (T. Swędrowski, W. Drzyzga) i snooker (R. Jewtuch, P. Kruk).
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

Piłka nożna: Jan Ciszewski, potem nie wiem, bojkotuję :P .
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

Re: Komentarz sportowy

Lorek przy żużlu akcentuje jeszcze gorzej niż przy tenisie, co prawda dawno go nie słyszałem, bo speedwaya oglądam sporadycznie, ale wątpie by coś w tej materii się zmieniło.

Wracając do tematu to z tenisowych komentatorów najbardziej poważam Sidora i Stopę, z piłkarskich Borka i Laskowskiego, a Szpakowskiego szanuję za całokształt, bo lata w telewizji spędził komentując wszystko od piłki po curling i jakoś to ogarnia. To już nie ten sam poziom co teraz, ale w latach 90-tych bardzo fajnie słuchało się jego komentarzy podczas futbolowych spotkań (może jako dzieciak inaczej na to patrzyłem).
Awatar użytkownika
AjaxFan
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 paź 2010, 11:40
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Komentarz sportowy

Moim zdaniem najlepszym komentatorem tenisa w naszym kraju jest Lech Sidor. Na drugim biegunie jest Tomasz Tomaszewski. Gość nie jest komentatorem, dostał robotę dzięki ojcu. Liczba jego ,,grzechów" jako sprawozdawcy sportowego jest tak długa, że dnia by nie starczyło żeby to wszystko wymienić... :lol:
Niemożliwe nie istnieje...250 km/h...:)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

Niekoniecznie, prawdziwych komentatorów tenisa w Polsce jest jak na lekarstwo więc biorą z łapanki, jak np. Lorka.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
AjaxFan
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 paź 2010, 11:40
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Komentarz sportowy

Lorek to komentator żużla. To prawda, że komentuje tenis w Polsacie niejako ,,z łapanki". Ale on przynajmniej się stara jakoś ubarwić nawet nudne widowisko tenisowe a Tomaszewski junior nie! Czasem podczas jednego gema wybełkocze jedno oczywiste zdanie i tyle, bo więcej mu się nie chce. To jest żałosne.
Niemożliwe nie istnieje...250 km/h...:)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentarz sportowy

AjaxFan pisze:Lorek to komentator żużla. To prawda, że komentuje tenis w Polsacie nie jako ,,z łapanki". Ale on przynajmniej się stara jakoś ubarwić nawet nudne widowisko tenisowe a Tomaszewski junior nie! Czasem podczas jednego gema wybełkocze jedno oczywiste zdanie i tyle, bo więcej mu się nie chce. To jest żałosne.
Dobry komentator powinien mówić jak najmniej a od ubarwiania widowiska są tenisiści. Mistrzem "szeptu" był Ambroziak.
Lorek w żużlu jest jeszcze do przyjęcia, w tenisie jest gorzej niż żałosny.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
AjaxFan
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 12 paź 2010, 11:40
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Komentarz sportowy

Skoro uważasz, że dobry komentator to komentator, który mówi bardzo mało to ci gratuluję :D Rozumiem, że tenis to nie piłka nożna i nie można ciągle ,,nadawać" ale komentator od tego jest aby mówić i UBARWIAĆ MECZ! Niektórym to nie wychodzi ale to już inna sprawa...
Niemożliwe nie istnieje...250 km/h...:)

Wróć do „Inne sporty”