Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy sportowi

Posty wydzielone.
Temat "Komentatorzy tenisowi" można znaleźć
pod tym adresem.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy sportowi

Kawał dobrej roboty!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Komentatorzy sportowi

Temat dawno nie odświeżany, a tu taki rodzynek dziś w Internetach znalazłem:
http://www.youtube.com/watch?v=NdB_iLpc ... r_embedded

I to Eurosport O_O .
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Komentatorzy Sportowi

Mamy temat o komentatorach tenisowych. Ale tam już wszystko zostało powiedziane. :wink: Nazwisk jest tyle co palców w dłoni...
A istnieje przecież tyle dyscyplin obdarzonych takimi komentarzami!!! Przypomnę tylko klasykę:

"...cudowne dziecko dwóch pedałów..." (Szurkowski)
"... Pani Irena jest dzisiaj świeża w kroku..." (Szewińska)

Moim obecnym faworytem jest pan Borowczyk komentujący F1 w Polsacie. Momentami mam wrażenie że oglądamy inny wyścig! I to jego zdanie:

"Jak myślisz Maurycy???"
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Komentatorzy Sportowi

Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Komentatorzy Sportowi

No to lipa. :( Myślałem że jestem pierwszy. Jakby ktoś się zlitował i to pozamiatał. :::????:::
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy Sportowi

keicam pisze: "...cudowne dziecko dwóch pedałów..." (Szurkowski)
Szozda! :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy sportowi

Tak mnie jakoś zainspirował jeden ze znienawidzonych przeze mnie komentatorów, który obsługuje nie tylko tenis...

Pytanie skierowane do osób, które "siedzą" w innych dyscyplinach. Czy jednostki pokroju Wanio czy Tomaszewski uprawiają równorzędną żenadę podczas komentowania innych sportów?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: Komentatorzy sportowi

Wanio komentował kiedyś siatkówkę, a Tomaszewski golf. Jakości komentowania nie trudno się domyśleć. :wink: Skoro Wanio potrafić się 5 razy pomylić podczas czytania wiadomości sportowych, to co dopiero komentować mecz tenisowy. Gdzie oprócz wiedzy tenisowej, potrzebna jest kreatywność. Wanio nie ma ani pierwszego, ani drugiego.
Obecnie Tomaszewski komentuje tylko tenis, i czasem jest lektorem przy krótkich programach sportowych. A Wanio nie wiem jak teraz, ale jeszcze niedawno prowadził program na żywo punkt, set, mecz. Praktycznie non stop posiłkował się notatkami... rotfl .
A tak z innej beczki...polecam zobaczyć dzisiejszy popis Jarońskiego i Wyrzykowskiego, którzy komentowali sukces Majki w Tour de France, to było mistrzostwo świata. :::gd:::
http://eurosport.onet.pl/kolarstwo/jaro ... ajka/t8g0g
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy sportowi

Ja pedały i biatlon oglądam tylko dla ich komentarza. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Komentatorzy sportowi

PitS pisze:Ja pedały i biatlon oglądam tylko dla ich komentarza. :D
Dokładnie tak, biatlon zacząłem oglądać po tym jak przełączając kanały trafiłem na ich występ, później usłyszałem że komentują kolarstwo i też zacząłem oglądać. Są doskonałym przykładem jak dobry komentator może zachęcić do oglądania z pozoru nudnej dyscypliny, a wiemy jak wielu komentatorom udaje się coś zdecydowanie przeciwnego, zniechęcanie do oglądania interesujących sportów.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Odp: Re: Komentatorzy sportowi

ppeter pisze:
PitS pisze:Ja pedały i biatlon oglądam tylko dla ich komentarza. :D
Dokładnie tak, biatlon zacząłem oglądać po tym jak przełączając kanały trafiłem na ich występ, później usłyszałem że komentują kolarstwo i też zacząłem oglądać. Są doskonałym przykładem jak dobry komentator może zachęcić do oglądania z pozoru nudnej dyscypliny, a wiemy jak wielu komentatorom udaje się coś zdecydowanie przeciwnego, zniechęcanie do oglądania interesujących sportów.
Tutaj jeden z ich popisów:

- Nie rozumiem, czemu Lars Berger nie przeniesie się do biegów... świetny biegacz, kiepski strzelec...
- Może pilnuje młodszej siostry i biega gdzieś tam za nią z karabinem.
- Eee... Przecież Tora Berger jest brzydka!
- No wiesz! Czy to, że się tobie nie podoba oznacza, że nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo?!
- No nie, żaden mężczyzna za nią nie będzie chodził... Ale za taką Magdaleną Neuner pobiegłbym ze swoim karabinem.

:lol:
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Komentatorzy sportowi

kolekcjoner pisze:A tak z innej beczki...polecam zobaczyć dzisiejszy popis Jarońskiego i Wyrzykowskiego, którzy komentowali sukces Majki w Tour de France, to było mistrzostwo świata. :::gd:::
Ja nawet nie wiem, który jest który, ale ten większy oryginał to usłyszeliśmy pierwszy raz podczas zimowej Olimpiady i relacji z biatlonu. Najpierw pękaliśmy ze śmiechu, potem z zażenowania, w końcu z przerażenia, kto tego faceta dopuścił do tv???!!! Wczoraj oglądałem pierwszy raz ostatnie 5km TdF (podłączyli nam właśnie Eurosport), a tu jakiś znany głos i styl :] No niewątpliwie oryginalny gość, ale na dłuższą metę to jednak nie chyba nie wytrzymam...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Komentatorzy sportowi

Czy Jaroński-Wyrzykowski mają swój styl? Na pewno, niepodrabialny. Czy mają ogromną wiedzę o tym o czym opowiadają? Na 100%. Czy mogą drażnić? Pewnie tak, chociaż ja ich naprawdę uwielbiam. Najnowsze "pchamy telewizory" przejdzie do historii.

I nie znam nikogo, kto mógłby ich zastąpić w roli komentatorów 200km etapu kolarskiego, na którym nic sie nie dzieje. Absolutnie nikogo.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentatorzy sportowi

Ja też ich bardzo lubię.. :::gd:::
Choć kolarstwo oglądam głównie z powodów, powiedzmy - krajoznawczych. :wink: Lubię patrzeć na góry, doliny, zjazdy.. miasta, miasteczka, domy, podwórka, zameczki, zameczki.. jeziora, rzeki.. Bardzo ładnie jest to pokazywane, a komentatorzy mają, i podają, pełną informację o ile kolarze mijają coś ciekawego.
Siłą rzeczy - oglądając od dawna, choć niesystematycznie - nauczyli mnie co nieco o zawodnikach, a i o taktyce . Bo to sport zespołowy , choć klasyfikacja indywidualna. I polubiłam obu komentujących i ich styl.
Jedno, co czasem mnie denerwuje - to stałe pretensje do realizatorów, że nie pokazują akurat tego, co panowie by sobie życzyli w tym momencie skomentować. Ale denerwuje tylko odrobineczkę.. :wink:

Z komentatorów Eurosportu - bardzo lubię i cenię Rafała Jewtucha i Przemka Kruka - komentujących snookera. Jakość ich komentarza docenia się dopiero, gdy w trakcie dużego turnieju - np. mistrzostw świata - pomagają im brani z doskoku "pomocnicy".

A komentatorzy piłki nożnej w Canal+ błyszczą jak prawdziwe gwiazdy - na tle Szpaka @ Co.. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Komentatorzy sportowi

Majorka pisze: (...)
Z komentatorów Eurosportu - bardzo lubię i cenię Rafała Jewtucha i Przemka Kruka - komentujących snookera. Jakość ich komentarza docenia się dopiero, gdy w trakcie dużego turnieju - np. mistrzostw świata - pomagają im brani z doskoku "pomocnicy".

A komentatorzy piłki nożnej w Canal+ błyszczą jak prawdziwe gwiazdy - na tle Szpaka @ Co.. :wink:
Jewtuch i Kruk to para w tym samym stylu co J-W, tylko o generację młodsza. Mniej ozdobników, bardzo dużo wiedzy o dyscyplinie i fajne poczucie humoru - dla mnie również czołówka.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Komentatorzy sportowi

hokej pisze:I nie znam nikogo, kto mógłby ich zastąpić w roli komentatorów 200km etapu kolarskiego, na którym nic sie nie dzieje. Absolutnie nikogo.
A pan Bohdan T ??? (:]

Wszystko byś wiedział o "Dżadży" po tych 200 kilometrach! rotfl
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Komentatorzy sportowi

hokej pisze:Jewtuch i Kruk to para w tym samym stylu co J-W, tylko o generację młodsza. Mniej ozdobników, bardzo dużo wiedzy o dyscyplinie i fajne poczucie humoru - dla mnie również czołówka.
To co charakteryzuje obie te pary to fakt, że wiedzą kiedy trzeba zamilknąć i nie wpieprzają się z komentarzem kiedy obraz jest najważniejszy.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy sportowi

keicam pisze: Wszystko byś wiedział o "Dżadży" po tych 200 kilometrach! rotfl
O Królaku i Merckx'sie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Komentatorzy sportowi

http://www.sport.pl/kolarstwo/10,64993, ... oxSportTxt
Przytaczam ten wywiad głównie żeby zwrócić uwagę o komentarz na temat komunikacji pomiędzy zawodnikiem i komentatorem sportowym.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Inne sporty”