Awatar użytkownika
conradpll
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 9 lut 2010, 19:02
Lokalizacja: Kraków

Re: Komentatorzy sportowi

Bogdan? Bohdan? Boghdan? Od niego gorszy jest tylko Pan Włodzimierz Sz.
Dunlop biomimetic 300
NTRP ~4.5
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Komentatorzy sportowi

El Diablo pisze:
Jurek Kiler pisze:Feda komentował bodaj Celt z Sikorą.
Akurat Dawid Celt dobrze się zapowiada. Tylko trzeba dać go na solo bo Sikora i jego "skarpeteczki" ciężko zdzierżyć. rotfl :wink:
I tak mecze tenisowe Sikora komentuje jak na siebie nieźle (mało tragicznie). To, co wyczyniał na IO przechodziło ludzkie pojęcie. Moi rodzice włączali transmisje, które komentował tylko po to, żeby się pośmiać z jego wpadek.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy sportowi

No to mnie Gary zaskoczyłeś. O_O
Nie pamiętam aby Sikora komentował na IO (mówimy o tych w 2012?). Czas na Bilobil. ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Komentatorzy sportowi

Komentował na pewno pływanie (słyszałem na własne uszy), ale najlepszy występ miał podobno w czasie relacji z kolarstwa torowego. Chyba z 5 razy się poprawiał odnośnie narodowości zwycięzcy, nawet jak było zbliżenie na strój, a potem także podpis. Jak mi to mama powtórzyła, próbując naśladować składnię i dobór słów Sikory, to mało nie przewróciłem się ze śmiechu, więc w oryginale było pewnie jeszcze zabawniej.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy sportowi

Gary pisze:Komentował na pewno pływanie (słyszałem na własne uszy), ale najlepszy występ miał podobno w czasie relacji z kolarstwa torowego. Chyba z 5 razy się poprawiał odnośnie narodowości zwycięzcy, nawet jak było zbliżenie na strój, a potem także podpis. Jak mi to mama powtórzyła, próbując naśladować składnię i dobór słów Sikory, to mało nie przewróciłem się ze śmiechu, więc w oryginale było pewnie jeszcze zabawniej.
rotfl

Masz na myśli inne dyscypliny. A ja kombinuję gdzie on tenis na IO komentował! rotfl

No to wszystko jasne. :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Komentatorzy sportowi

Sikora pływanie komentuje odkąd pamiętam, czy to w trakcie MŚ czy IO. Zawsze.

I tak, Celt jest niezły, ale Sikora swoim sposobem komentowania jakoś mi nie podchodzi.

Tenisa podczas IO mimo wszystko tak wiele nie było, ale pamiętam jak końcówkę Feda z Portkiem komentował Chruścicki z jakimś innym specem od narciarstwa klasycznego. Masakra to była, ale nie dziwota, pewnie robili to pierwszy raz w życiu, a i może tenisem zbytnio nie żyją.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy sportowi

Jurek Kiler pisze:...ale Sikora swoim sposobem komentowania jakoś mi nie podchodzi.
Nie owijając w bawełnę... mnie po prostu denerwuje i odechciewa mi się oglądania. :tired:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentatorzy sportowi

Hmm chyba i spróbuję zrobić jakąś listę, ja bardziej po głosie kojarzę tych komentatorów, nazwisk kto jest kto, już nie bardzo.

Tzn. wiem, który to Stopa (lubię Jego komentarz), Olejniczak(też na plus) i chyba Celta - bo w miarę młody głos... ale tych pozostałych nie bardzo już kojarzę...

Trzeba będzie od dziś listę robić. :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Komentatorzy sportowi

To załóżcie nowy temat, ranking sprawozdawców z podziałem na dyscypliny, bo powoli się już gubię w tym gąszczu nazwisk :) .
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentatorzy sportowi

Panowie, Hokej ma rację, to jest jednak forum tenisowe i pozostańmy proszę przy komentatorach tenisowych lub odnośmy się do komentowania tenisa przez osoby, które komentują też inne dyscypliny. / Vivid
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Bysiu1984
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2012, 16:05

Re: Komentatorzy sportowi

Jak komentuje Sikora to ja sobie włączam komentatora angielskiego na Eurosporcie, bo nie wytrzymuje jego stękania i na siłę dopowiadania swoich fanaberii a to ą ę to dyskwalifikacja dla komentatora, bo na studiach dziennikarskich uczą żeby nie wymawiać takich ą ę. Z tego co ja pamiętam to i w szkole podstawowej nasza nauczycielka też to mówiła... Poza tym ciągle pamiętam jak się wymądrzał i robił z siebie pośmiewisko wypowiadając się na temat reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych...
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Komentatorzy sportowi

Bysiu1984 pisze:Jak komentuje Sikora to ja sobie włączam komentatora angielskiego na Eurosporcie, bo nie wytrzymuje jego stękania i na siłę dopowiadania swoich fanaberii a to ą ę to dyskwalifikacja dla komentatora, bo na studiach dziennikarskich uczą żeby nie wymawiać takich ą ę. Z tego co ja pamiętam to i w szkole podstawowej nasza nauczycielka też to mówiła... Poza tym ciągle pamiętam jak się wymądrzał i robił z siebie pośmiewisko wypowiadając się na temat reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych...
Coście się tak doczepili do tego Sikory? :wink:
Szczerze to wolę jego rubaszny sposób komentowania niż nudne wywody wszystkowiedzącego K. Stopy. I te jego przesadzone określenia. Np. najlepszy mecz męski/kobiecy jaki widział od kilku lat, że dany tenisista ma najlepszy wolej/forehand/backhand ze światowej czołówki...Tyle, że Stopa powtarza to samo co drugi mecz przy komentowaniu występu innego zawodnika.
Z drugiej strony najbardziej cenię sobie Lecha Sidora. Szkoda tylko, że występuje już sporadycznie. A przecież jeszcze 2-3 lata temu komentował co drugi mecz rozgrywek WTA.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Komentatorzy sportowi

Vivid pisze:Panowie, Hokej ma rację, to jest jednak forum tenisowe i pozostańmy proszę przy komentatorach tenisowych lub odnośmy się do komentowania tenisa przez osoby, które komentują też inne dyscypliny. / Vivid
To czemu temat nazywa się komentatorzy sportowi, a nie tenisowi?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy sportowi

Gary, temat ten znajduje się w kategorii "Tenis Zawodowy".
SPOILER:
W tytule działu "Zawodniczki i zawodnicy" również nie jest wyróżnione o przedstawicieli, której dyscypliny chodzi, czy jednak uważasz iż jest to potrzebne?

Pewne rzeczy, nawet jeśli nie napisane w sposób łopatologiczny są naturalne i po prostu czuje się o co chodzi.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Komentatorzy sportowi

El Diablo pisze:Pewne rzeczy, nawet jeśli nie napisane w sposób łopatologiczny są naturalne i po prostu czuje się o co chodzi.
No cóż, ja czuję, a nawet widzę, że autor tematu miał na myśli wszystkich komentatorów, świadczy o tym też tytuł. Pamiętam również, że wcześniej temat o komentatorach był w odpowiedniku obecnych "Pogadanek...", więc raczej błędem są nie posty o komentatorach innych dyscyplin, lecz miejsce umieszczenia tego tematu.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy sportowi

Gary forum oraz tematy ewoluują. Zmienia się ich przeznaczenie, umiejscowienie i cel.
Przykładem mogą być blogi.

Masz propozycję zmian? Zgłoś ją przez PW Administratorowi. Koniec OT.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy sportowi

Jako użytkownik który ten temat lubi i w nim skakał w bok z tenisa podzielam zdanie
ED-a i hokeja co do złego kierunku w którym ten temat również ja zaprowadziłem zbaczając na biathlonistów i kolarzy. Kiedy nie zdawałem sobie sprawy z ilości postaci jakie się pojawią nie wadziły mi skoki w bok do Jarońskich i Wyrzykowskich z Sikorów i Domańskich.
Jednak teraz rzeczywiście się już zgubiłem kto jest tu od jakich dyscyplin.

Jeszcze nie wiem czy wolałbym się podszkolić w temacie czy wnioskować o jego zawężenie do tenisa, ot głos w dyskusji. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Komentatorzy sportowi

Nic nie stoi (chyba) na przeszkodzie, żeby tutaj zostawić zgodnie z logiką działu komentatorów tenisowych, a ogólnie sportowych (radiowo-telewizyjnych) stworzyć w "Inne sporty".
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy sportowi

To by było logiczne, mnie się podoba, jak inni poprą to czynisz honory domu!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
sledz136
Orator
Orator
Posty: 612
Rejestracja: 28 mar 2011, 23:59

Re: Komentatorzy sportowi

Według mnie trochę za mało relacjonuje Lewandowski, a ma całkiem lekki komentarz i niezły głos.
W erze specjalistów jesteś albo ekspertem od mączki, albo od trawy, lub od nawierzchni twardych, chyba, że jesteś Rogerem Federerem.
James Scott Connors

Wróć do „Inne sporty”