Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Czwarty do brydża

Nie samym tenisem człowiek żyje :)
Jeśli wśród kolegów tenisistów są też miłośnicy gry przy zielonym stoliku proszę o kontakt. Próbowaliśmy ostatnio z kolegą reaktywować wieczory brydżowe, ale na przeszkodzie za każdym razem stają problemy kadrowe... :(
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czwarty do brydża

To podobno jak jazda na rowerze i się tego nie zapomina, ale u mnie dodatkowa przeszkoda, podobna jak w szachach korespondencyjnych. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czwarty do brydża

Jakiś brydżyk online?
Oj przez brydża to mi się studia znacznie wydłużyły.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
kameleon
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 28 lip 2008, 00:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czwarty do brydża

Oj tak, wiele wieczorów/nocy przesiedzianych nad brydżem, dobre wspomnienia :)
Jak się uda to przebijam na drugą stronę, a przy odrobinie szczęścia to czasem nawet w kort!
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Czwarty do brydża

Mnie to Tatulo nauczyć próbował brydża, lecz chyba za mała byłam, coby docenić grę i ją pojąć, bo jednakowoż w wieku lat 10 nie udało mi się dobrze licytować bez atu, ani kontry, ani co tam się jeszcze powinno :wink: I teraz jak Jacek o tym wspomniał to mi się zachciało nauczyć raz jeszcze :twisted: Dzięki JCz :wink:
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Czwarty do brydża

Odświeżam temat :)
Może przez te dwa lata jacyś brydżyści na forum się pojawili, albo chętni do nauki ;)
Zapraszam na PW.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czwarty do brydża

Eeeeh brydż piękna gra, problem w tym że trzeba dokładnie 4 osob, ja swojego czasu grałem nałogowo w rodzinie i z kumplami. Jestem z dziewczyną od 10 lat prawie i jedyne poważne spięcia mieliśmy przy brydżu :) - taki prawie rozwód co wieczór brydżowy, jak byłem z nią w parze. Teraz niestety mieszkając za granicą został mi tylko brydż online.
Tak nawiasem zauważyłem, że w moim wieku jak ktoś gra w karty to na 90% jest to poker, no cóż.

(Jakby przypadkiem był organizowany forumowy turniej online tenisistów brydżowych to jestem jak najbardziej za :D )
agassi66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2008, 11:15

Re: Czwarty do brydża

W razie jakiegoś roberka online też się pisze!!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Czwarty do brydża

Gram z przyjaciółmi od 10 lat zawsze w czwartek. W międzyczasie zmieniały się knajpy, skład osobowy.... Podczas jednego wieczoru kolega odbiera telefon, a tu żona, że właśnie urodziła im syna!
Wciągnąłem też moją siostrę, zakochała się w moim kumplu, teraz on jest moim szwagrem :D

Potem siostra wciągnęła koleżankę, okazało się, że ta koleżanka gra też w tenisa, więc teraz regularnie sobie trenujemy. Moja Żona jest zazdrosna, ale co tam :) Aha, ta koleżanka dołączyła do forum, ale chyba jeszcze nie pisała.

Zapraszam do Poznania na brydża, a może i mały sparring :)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czwarty do brydża

No to ci mega zazdroszczę towarzystwa.
Kocham brydża, ale jakoś nigdy nie mogłem się na dłużej zorganizować ... a kobiety grające w brydża ( i myślące przy dokładaniu kart) to na prawdę skarb :), a jak przyprowadzają fajne koleżanki to już maksimum :D.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Czwarty do brydża

Najśmieszniej jest jak Panie grają razem i się kłócą!

Ale pojawienie się kobiet spowodowało, ze w garść wzięli się Panowie. Ci, co nie liczyli albo nawalali w licytacjach, i zdarzały im się wtopy, zaczęli liczyć i licytowć jak od partnerek dostali solidne zj..... Bardzo pozytywne zjawisko :)

Gramy na impy, przez rok spisujemy punkty, na koniec roku wręczamy puchar - siostra zgarnęła 2 razy, ja raz :)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Czwarty do brydża

Marcin_L pisze:Gramy na impy, przez rok spisujemy punkty, na koniec roku wręczamy puchar - siostra zgarnęła 2 razy, ja raz :)
Baba wygrała z facetami w czymś innym niż zawody kuchenne? Patologia. :/
rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Czwarty do brydża

:twisted:

Moja siostra urodziła się z kartami w dłoni. Do tego bestia jest zażarta, lubi wygrywać i nie odpuszcza. Szkoda, że w tenisa nie gra, po przeczytaniu Twojego posta pojechałaby w Polskę rowerek Ci wlepić. :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czwarty do brydża

Marcin_L pisze: :twisted:

Moja siostra urodziła się z kartami w dłoni. Do tego bestia jest zażarta, lubi wygrywać i nie odpuszcza. Szkoda, że w tenisa nie gra, po przeczytaniu Twojego posta pojechałaby w Polskę rowerek Ci wlepić. :P
Uważaj bo Gary nie ma litości i odsyła na dziecięcych - trzykołowych.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Czwarty do brydża

Wierzę, że życie (kortowe) piekłem by Mu uczyniła.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Czwarty do brydża

Marcin_L pisze:Moja siostra urodziła się z kartami w dłoni.
A nie z patelnią?
Marcin_L pisze:Do tego bestia jest zażarta, lubi wygrywać i nie odpuszcza.
To tak ja ja.
PitS pisze:Uważaj bo Gary nie ma litości i odsyła na dziecięcych - trzykołowych.
To z urzędu, jak ktoś podpadnie, na przykład nie zgadzając się ze mną w zbyt wielu tematach (np. słuszność Złotej Piłki dla Messiego), to tak jak basic dostaje 5 kółek olimpijskich. rotfl
Marcin_L pisze:Wierzę, że życie (kortowe) piekłem by Mu uczyniła.
Jak każda baba, już sama jej obecność na korcie to piekło, bo to oznacza, że zabiera możliwość grania facetowi. ;-P

Co do kart, to gram od małego w różne gry, ale w brydża bardzo rzadko i raczej słabo (brak doświadczenia). Moi rodzice grają, ale mają stałą ekipę znajomych i mnie ciężką by się tam było dołączyć, zwłaszcza przy niskim (przynajmniej na początku) poziomie gry. Dlatego też poprzestaję na grze w Canastę, tysiąca, planowanie czy 3,5,8.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Czwarty do brydża

Uhh, liceum to były czasy. Turnieje 2 razy w tygodniu a wakacje na Kongresach :) W wolnej chwili ja też zawsze chętny!
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Trik
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2011, 21:34

Re: Czwarty do brydża

U mnie w domu tradycja brydżowa zmobilizowała mnie do wkręcenia się w klimacik. Póki co jestem początkująca, ale postępy są, więc czasem nawet wychodzę z twarzą z pojedynku :D
Awatar użytkownika
piter
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 21 sie 2006, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czwarty do brydża

Obrazek

Wybacz Jacek nie mogłem się powstrzymać ;)
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Czwarty do brydża

Tak to już jest... Jak się nie ma dobrego partnera, to trzeba mieć mocną rękę... :::loled:::
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®

Wróć do „Inne sporty”