Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Majorka pisze: 30 lis 2022, 22:43 A oglądałeś dziś mecz Francji? No jak na nas wyjdą tak jak dziś - bez Mbappe, Griezmanna, Llorisa, Giroud, Dembele - to mamy szanse rotfl
Awansowaliśmy. To w sporcie ważne. Ale strasznie się takie coś ogląda.. :/
;) ;) ;)

Żart, co nie? Jak Mbappe wrzuci wyższy bieg to Cashowi włosy z głowy wypadną od przeciągu.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

RatRace pisze: 30 lis 2022, 23:01
Majorka pisze: 30 lis 2022, 22:43 A oglądałeś dziś mecz Francji? No jak na nas wyjdą tak jak dziś - bez Mbappe, Griezmanna, Llorisa, Giroud, Dembele - to mamy szanse rotfl
Awansowaliśmy. To w sporcie ważne. Ale strasznie się takie coś ogląda.. :/
;) ;) ;)

Żart, co nie? Jak Mbappe wrzuci wyższy bieg to Cashowi włosy z głowy wypadną od przeciągu.
No pewnie że żart.. :wink:
Czeka nas tylko krew, trud, pot i łzy..jak powiedział taki jeden dawno temu .. :wink: rotfl

Na poważnie to Francuzów uważam za najpoważniejszych kandydatów do tytułu.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

RatRace pisze: 30 lis 2022, 23:01 Jak Mbappe wrzuci wyższy bieg to Cashowi włosy z głowy wypadną od przeciągu.
Wystarczy, że go Cash przejedzie "wślizgiem" ze dwa razy i sytuację uda się opanować. :::cheese:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Skoro Francja przegrywa z Tunezją to mamy ogromne szanse :)
Btw, ktoś wytłumaczy mi, czemu nie uznali gola Francuzom?
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

TomPL pisze: 1 gru 2022, 09:31 Skoro Francja przegrywa z Tunezją to mamy ogromne szanse :)
Btw, ktoś wytłumaczy mi, czemu nie uznali gola Francuzom?
Widziałeś w jakim składzie wyszli na Tunezję? Po 7O minucie zaczęli wprowadzać swoje asy ale już było za późno. Na nas wyjdą w podstawowym składzie.
Nie uznali gola bo Griezmann wracał ze spalonego. A będąc na spalanym był kreatorem akcji. Inaczej - będąc na spalonym ustawił akcję, cofnął się, dostał podanie i strzelił .
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

TomPL pisze: 1 gru 2022, 09:31 Skoro Francja przegrywa z Tunezją to mamy ogromne szanse :)
Btw, ktoś wytłumaczy mi, czemu nie uznali gola Francuzom?
Nie wiem czy to na poważnie. ;)

Oglądałem na YT komentarz Kowala do tego meczu z jakimś dziennikarzem i wtedy padło stwierdzenie: piłka nas męczy.

W jakiś sposób oddaje to sedno sprawy. Można by jeszcze powiedzieć: piłka nas parzy. Większość naszych grajków ma podstawowe braki techniczno-taktyczno-motoryczne na tym poziomie.

Wiekszość drużyn gra bardzo dobrze w defensywie z doskokiem, pressingiem. Żeby grać z taką drużyną trzeba przyjąć piłkę na jeden kontakt i podać, albo podać bez przyjęcia i od razu pokazać się do gry. Wtedy gdzieś na boisku zrobi się przestrzeń i wtedy atakuje się tą przestrzeń. Ale trzeba utrzymać się przy piłce do tego momentu, a my tego nie potrafimy. Bo nie ma przyjęcia, nie ma podania, nie ma wyjścia na pozycję. Za to jest strachliwe wybicie albo laga do przodu. Tak się już nie gra. To jest archaizm z lat, nie wiem chyba 60-tych ubiegłego wieku. Walia tylko na tych mistrzostwach rozgrywała podobnie słabo jak my.

My gramy tylko dobrze, jak przeciwnik nas nie presuje. A Francja tak nie gra. Z przodu zagrają Mbappe, Demebele i Giroud a w drugiej linii pewnie Griezmann, Rabiot i Tchouaméni. Jak dojedziemy do ich pola bramkowego to będzie sukces. Zakładam, że Czesław znowu zagra autobusem i daj Boziu doczekac do karnych. No i moża jakaś kontra.

Moim zdaniem najfajniej rozgrywa Hiszpania i im osobiście kibicuję. Czy wygrają to nie wiem. Brazylia też fajnie gra, no i Francja. Jeszcze Portugalię bym chciał zobaczyć w topowej 4-ce.

A Czesław do zajezdni zarządzać autobusami.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Majorka pisze: 1 gru 2022, 09:46
TomPL pisze: 1 gru 2022, 09:31 Skoro Francja przegrywa z Tunezją to mamy ogromne szanse :)
Btw, ktoś wytłumaczy mi, czemu nie uznali gola Francuzom?
Widziałeś w jakim składzie wyszli na Tunezję? Po 7O minucie zaczęli wprowadzać swoje asy ale już było za późno. Na nas wyjdą w podstawowym składzie.
Nie uznali gola bo Griezmann wracał ze spalonego. A będąc na spalanym był kreatorem akcji. Inaczej - będąc na spalonym ustawił akcję, cofnął się, dostał podanie i strzelił .
Nie no - oczywiście że sobie żartuję z tą Tunezją ;)
Natomiast co do Griezmana - nie był żadnym kreatorem! Zagranie było do kogo innego, piłkę wybił obrońca a wtedy Griezaman już dawno wrócił . Co mecz to lepsze sędziowskie idiotyzmy...
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

RatRace pisze: 1 gru 2022, 10:49
Moim zdaniem najfajniej rozgrywa Hiszpania i im osobiście kibicuję. Czy wygrają to nie wiem. Brazylia też fajnie gra, no i Francja. Jeszcze Portugalię bym chciał zobaczyć w topowej 4-ce.
Jeśli Hiszpania i Brazylia wyjdą z I miejsc to spotykają się w ćwierćfinale. :(
Pole do popisu - może dzisiaj wygra Japonia... :::hmm::: Oczywiście przy założeniu, że Niemcy będą bezpiecznie prowadzić z Kostaryką. rotfl
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Tomek, zobacz tutaj. https://www.youtube.com/watch?v=V2lMWoKROjc&t=1 :)
Dziewczyna sędziuje Niemcy z Kostaryką :::gd:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Majorka pisze: 1 gru 2022, 20:25 Tomek, zobacz tutaj. https://www.youtube.com/watch?v=V2lMWoKROjc&t=1 :)
Ale ja to widziałem, chodzi o interpretację ;)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Niemcy poza Mundialem.
A był moment kiedy i Niemcy i Hiszpania byli poza. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Majorka pisze: 1 gru 2022, 21:59 Niemcy poza Mundialem.
A był moment kiedy i Niemcy i Hiszpania byli poza. :wink:
Szkopy źle to rozegrali. :::bd:: Należało przytrzymać dłużej wynik 2:1 dla Kostaryki i cierpliwie poczekać na reakcję Hiszpanów. :::A!A!A::: A potem dokręcić śrubę. :eZIP: Gamonie. :::moron:::
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

RatRace pisze: 27 lis 2022, 22:20 Hiszpania przekombinowała z Niemcami moim zdaniem. Luis zaczął za wcześnie zdejmować ofensywnych graczy, żeby ich oszczędzić na później. A co będzie jak im Samuraje pukną jakiegoś gola po szalonej akcji, a Costa Rica wygra z Niemcolami. Wtedy wurszty z gaspacho do domku.
No i prawie się sprawdziło. Jaka szkoda. A Hiszpania znowu po kunktatorsku. Nie ładnie, oj nie ładnie. ;)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Wow, dziś nawet da się to oglądać. O_O
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

-1 .
Szkoda bo to dobry występ Polaków.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

wyczesany pisze: 4 gru 2022, 16:41 Wow, dziś nawet da się to oglądać. O_O
Tak, też jestem zdziwiony, bo spodziewałem się patofutbolu z lagami na Lewego lub nawet w aut.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

wyczesany pisze: 4 gru 2022, 16:41 Wow, dziś nawet da się to oglądać. O_O
Owszem, owszem. Inaczej to wyglądało. Biorąc pod uwagę, że sensownie oni wyglądali w obronie nie ogarniam, czemu oni tak nie zagrali z Argentyną. W ustawieniu 4-5-1 z trójką pomocników w środku Francja nie miała łatwo a, my z Kamińskim i Frankowskim mieliśmy szerokość. W sumie akcja ze skrzydła dała nam setkę Zielińskiego.

Przy odrobinie szczęścia wynik z Argentyną dawałby im innego przeciwnika. Dlatego chyba tego meczu z Albicelestes szkoda i tego bojaźliwego ustawienia.

Nie rozumiem też, dlaczego Kamil Grosicki nie dostawał więcej minut na tym turnieju. Nie koniecznie w podstawowym składzie, ale przynajmniej 30 w drugich połowach. Dalej jest najszybszy z naszych i oprócz Zielińskiego jedyny sensowny z dryblingiem. Najłatwiej by mu przychodziło stwarzanie zagrożenia.

Zieliński bardzo pozytywnie, Frankowski też. Kamiński chyba też nieźle. Zalewski jest jeszcze za młody na takie duże imprezy.

Natomiast Lewy to spore rozczarowanie, moim osobistym subiektywnym zdaniem. Nie przydał się za bardzo ani z Argentyną, ani z Francją. Widać było sporą presję po chłopie. Jakby nie strzelił tego drugiego karnego, to by się chyba kompletnie załamał. Inna sprawa, że za mało miał okazji, ale jeśli tak to wyglądało, to nie rozumiem po co on się tam szwendał samotnie w okolicach połowy jak i tak z tego nie było żadnych korzyści.

Ja cały czas mam przekonanie, że ten zespół nie gra gorzej bez Lewego.

No, ale ... wiadomo, że tak się skończy więc i tak nie ma bólu. No i Cash zachował swoje włosy. Chociaż Mbappe swoje strzelił. Ciekawe na kogo Francja wpadnie w ćwiartce. Jak na Angoli, to jeden z kandydatów do tytułu jedzie do domu dosyć szybko.

No i strasznie chcę zobaczyć Argentyna - Holandia. Jak dla mnie klasyk.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Rany, jak żenująco Lewy wykonał dziś tego pierwszego karnego….

Miał chłopak szczęście, że się sędzia nad nim zlitował i zarządził powtórkę.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

No to Japsy postrzelały karne .... :::bd::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2022/2023

Brazylia kosmos gra jakiś..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski

Wróć do „Inne sporty”