Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Piłka nożna - sezon 2020/2021

Tak cichutko tutaj, a ja chciałem zagadnąć czy ktoś oglądał wczoraj popisy naszych piłko kopaczy na tle tych chudziaczków z Półwyspu Apenińskiego.

Ja osobiście obejrzałem tylko urywki, na początku i na końcu, ale jak zobaczyłem jak Azzurri napadali na naszych i nie dali im oddychać, to mi się odechciało. Przypomniał mi się niesławny mecz z Duńczykami w Kopenhadze, gdzie też nas stłamsili fizycznie. Tutaj to podobnie to wyglądało. Chociaż chyba nawet gorzej, bo wtedy mieliśmy jakieś strzały.

No i nie wiem, czy oni tacy słabi, że nie mają siły biegać, czy tacy niekumaci, że nie wiedzą jak mają biegać, czy im się po prostu nie chce. W sumie trochę to wygląda jak przed MŚ 2018, bo wtedy nasi nie grali najlepiej, a tutaj Milik i Grosicki tak jakby bez klubu, Piątek chyba też nie gra.

No i nie wiem co myśleć o Lewandowskim, czy on taki dobry jak w Bayernie, czy taki słaby jak w reprezentacji?
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Panie, piłka kopana, rily?

;-P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Euro idzie. Ma rok spóźnienia, ale idzie.

Popiszemy coś tutaj?

Czy odpowiedzią na pytanie "jak wypadnie Polska?" jest jak zazwyczaj - "szybko"?

Tak, wiem że to suchar, ale w przypadku naszych grajków - śmieszy nieustannie :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Gdyby sądzić po meczach z Rosją i Islandią to trzy szybkie i wylot. Z Hiszpanią raczej bez szans, a Szwecja ich stłamsi fizycznie.

Nie bardzo widzę atuty tej kadry. Raczej nie organizacja, nie szybkość i nie drybling. Waleczności też nie widzę. Bieganie bez ładu i składu chyba się nie liczy.

W 2016 był Grosicki i Błaszczykowski. Milik po sezonie w Ajaksie i Lewy. A teraz Lewy i nie przekonujący Zieliński.

Jak wyjdą z grupy to trzeba będzie uznać to za cud. Przy nich Świątkówna jest jak Mozart przy konkursach Eurowizji.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Obawiam się, że możesz mieć rację.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Żeby tak w ogóle choć jedną bramkę (nie sobie :P) strzelili ...

Sousa już ponoć z Fenerbahce dogadany, no widać, że chłop wierzy :P
Lewandowski został sam, a kreatorem akcji to on nie jest, to egzekutor, tylko trzeba mieć co egzekwować ...

Będzie tradycyjnie, mecz otwarcia, o wszystko i ... nie o honor, o pietruszkę ...
Bardziej bym postawił pytanie, czy będzie tylko kompromitacja, czy nawet sięgną żenady.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Ciekawe co będzie większą bolączką naszych - nieudolność w konstruowaniu ataków, o której pisze Vivid, czy jednak dziurawa defensywa…

Obyśmy się mylili, ale póki co wygląda na to, że „znikąd nadziei”.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Artlight pisze: 10 cze 2021, 10:21 Obyśmy się mylili, ale póki co wygląda na to, że „znikąd nadziei”.
Zostaje liczyć na .... covid19 ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Hiszpania ma właśnie z covid jakieś problemy. Ale oni to i młodzikami/3 garniturem nam tiki takę zrobią.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

A to nie do nich Gary na urlop wyjechał?

Przypadek? Nie sądzę!

Nie znam badań w tym zakresie, ale podejrzewam, że koronawirus szczególnie dobrze rozwija się w środowisku brudnej czapki…
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

U Szwedów też jakiś młody załapał covidzik.
Czapka Garuchny to nasza Wunderwaffe :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Artlight pisze: 10 cze 2021, 13:33 A to nie do nich Gary na urlop wyjechał?

Przypadek? Nie sądzę!

Nie znam badań w tym zakresie, ale podejrzewam, że koronawirus szczególnie dobrze rozwija się w środowisku brudnej czapki…
Dementuję, byłem w Grecji. A teraz jestem w Warszawie. Tak więc Covidka rywalom nie ja sprzedałem.

Podzielam Wasz pesymizm oprócz jednego:
Vivid pisze: 10 cze 2021, 05:24 Będzie tradycyjnie, mecz otwarcia, o wszystko i ... nie o honor, o pietruszkę ...
Z aż 4 z 6 grup wychodzą po 3 drużyny, więc ostatnie spotkanie nie będzie o pietruszkę, bo będzie duża szansa, że wygrana da awans.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Chyba Gary chodzi Ci o pierwszy mecz ze Słowacją. No chyba, iż jesteś takim optymistą, który wierzy że postawimy się Wikingom. W teorii wszystko jest mozliwe.

:wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Chodzi mi o to, że przed meczem ze Szwecją wciąż będzie szansa na awans. Iluzoryczna, bo ze Szwedami nie wygramy, ale media przed meczem nie będą pisały o grze o pietruszkę, tylko spotkaniu ostatniej szansy.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

A Zlatan zagra u Szwedów?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Zlatan miał nie grać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Eriksen stracił przytomność w trakcie meczu. Pierwsze doniesienia mówią, że walczy o życie. Podobno udało się przywrócić akcję serca. Aż nie wiem co powiedzieć w takiej chwili. Pozostaje wiara w siłę organizmu. Walcz Christian!

https://m.youtube.com/watch?v=iBEErTd-iS8

Emocjonalnie dodam, że poziom pożal się boże komentatorki ze studia TVP sięgnął dna. Mówienie w takiej chwili, kiedy sztab medyczny walczy o życie człowieka, o odwoływaniu mistrzostw i wprowadzeniu żałoby (tj. uznaniu jakby Eriksen zmarł) to dno dna i tak niesmaczna żenada, że większej i mniej stosownej w tej chwili nie potrafię sobie wyobrazić.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Weź pod uwagę, że oni są też w okropnie trudnej sytuacji - nie masz pomysłu co mówić ani ochoty mówić w ogóle, ale z reżyserki idzie przykaz żeby jednak coś mówić, bo show must go on.

Serio, powinni byli natychmiast zakończyć to studio. Tylko mam nadzieję, że nie puszczając blok reklamowy w to miejsce.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Artlight pisze: 12 cze 2021, 19:22 Weź pod uwagę, że oni są też w okropnie trudnej sytuacji - nie masz pomysłu co mówić ani ochoty mówić w ogóle, ale z reżyserki idzie przykaz żeby jednak coś mówić, bo show must go on.

Serio, powinni byli natychmiast zakończyć to studio. Tylko mam nadzieję, że nie puszczając blok reklamowy w to miejsce.
Masz oczywiście rację, jednak zamiast dywagować i pieprzyć głupoty sugerując prawdopodobną śmierć reanimowanego zawodnika, jeśli już chcieli pozostawić studio, powinni skupić się na piłce i ograniczyć temat Eriksena do oficjalnych, potwierdzonych komunikatów. To się chyba po prostu nazywa klasa.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2020/2021

Trochę bez sensu jest dogrywanie tego meczu.

Gdybym był piłkarzem repry Finlandii, to głupio mi by było teraz ostro grać przeciwko rozbitym psychicznie Duńczykom, nie mówiąc już nawet o strzeleniu im gola.

Gdybym z kolei grał dla Danii, to a) byłbym myślami daleko od boiska oraz b) czułbym, że Finowie głupio się czują i też bym mniej lub bardziej świadomie nie chciał "robić im krzywdy".

To się może skończyć 45-minutami zabawy w chodzonego zakończonej remisem zero-zero.

A jeśli nawet ktoś bramkę strzeli, to spodziewam się, że druga drużyna odda im gola i skończy się na podziale punktów.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Inne sporty”