Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Piłka nożna - sezon 2017/2018

Idealne podsumowanie dzisiejszego transferu:

Obrazek

Źródło: Bleacher Report.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

A gdzie jest Obi, i czemu się jeszcze nie pokajał. ;-) Cały czas mi czegoś dzisiaj brakowało.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Ano tak, Legła Wszawa w eliminacjach LM poległa. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Tymczasem Neymar przechodzi do PSG za "symboliczną" kwotę 222 mln ojro. ;-P
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Mam wrażenie, że piłkarski biznes już dawno przekroczył granicę absurdu, to co się wydarzyło teraz to jakiś zupełny kosmos.
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Kerm pisze:Mam wrażenie, że piłkarski biznes już dawno przekroczył granicę absurdu, to co się wydarzyło teraz to jakiś zupełny kosmos.
Wszystko wina Lincolna. :twisted: Kiedyś dorodnego "czarnucha" można było kupić za grosze. rotfl
;)

A tak serio, oczywiście, to jest chore. Ale w sumie jak ktoś chce płacić to przecież mu wolno.
Z takich transferów to najbardziej cieszą się agenci, jak zawodnik kisi latami w jednym klubie to kasa mała, a jak się transferuje to prowizja konkretna.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Tylko w przypadku takiego Neymara to było trochę inaczej, z tego co się orientuję - wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę. Tu nie było żadnego transferu, tylko Neymar przeszedł do PSG jako wolny zawodnik. Jednakże, żeby mógł zostać wolnym zawodnikiem, musiał wpłacić na konto Barcelony 222mln euro, bo taką właśnie sumę odstępnego przewidywała 5-letnia umowa, którą Brazylijczyk podpisał w zeszłym roku.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że ze swojej kieszeni raczej tej kasy nie wyłożył. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

rafbat pisze:Tylko w przypadku takiego Neymara to było trochę inaczej, z tego co się orientuję - wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę. Tu nie było żadnego transferu, tylko Neymar przeszedł do PSG jako wolny zawodnik.
Nie mylisz się - to było przejście na zasadzie wolnego transferu, teoretycznie wykupił się sam. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

RatRace pisze:A gdzie jest Obi, i czemu się jeszcze nie pokajał. ;-) Cały czas mi czegoś dzisiaj brakowało.
Jestem, jestem. Przykra sprawa się wydarzyła. Wydawało mi się, że jak wyjadę na wakacje w tym czasie, to nie ma prawa nic się stać. A jednak. Muszę być na miejscu "non-stop". Moja wina. :(
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Kerm pisze:Mam wrażenie, że piłkarski biznes już dawno przekroczył granicę absurdu, to co się wydarzyło teraz to jakiś zupełny kosmos.
Kluby zarabiają coraz większe sumy, więc wydają więcej na transfery.

W 2006 Szewczenko kosztował Chelsea 42 mln euro, 15% rocznych dochodów tego klubu.
W 2015 Kevin de Bruyne kosztował Manchester City 75 mln euro, 14% budżetu "The Citizens".
W 2016 Pogba kosztował Manchester United zawrotne jak wtedy nam się wydawało 105 mln euro, co stanowiło... 15% budżetu Manchesteru United.

Świat nagle nie oszalał, po prostu w futbolu jest coraz więcej pieniędzy, co jest rzeczą naturalną, pozostaje się cieszyć, że ukochana dyscyplina sportu jest dochodowa, wielkie kluby są dobrze zarządzane i biznes się kręci. Transfer Neymara jest zgoła innym przypadkiem. Pomijając indolencję zarządu Barcelony, który wynegocjował śmiesznie niską jak na umiejętności tego piłkarza klauzulę wykupu, wykupienie się Neymara z klubu jest zabiegiem czysto politycznym. Katar musi mieć dobry PR wokół MŚ, które organizuje w 2022 roku, a sama Barcelona mocno się odsunęła od Katarczyków, czego dowodem jest chociażby zmiana sponsora na koszulkach na japoński Rakuten. Te 222 miliony euro to jedynie wierzchołek góry lodowej całej operacji, dochodzą jeszcze grube miliony dla Neymara, jego ojca etc...

Swoją drogą ciekawie się zadziało w świecie piłki po tym transferze, bo Barcelona ruszyła w Europę szukać następcy Brazylijczyka, podobno zarówno Dembele z BVB i Coutinho z LFC chcą odejść z klubu (pierwszy nie stawia się na treningach, drugi oficjalnie poprosił o sprzedanie go do Barcelony), natomiast nie chcą być sprzedani przez właścicieli swoich klubów.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

ManU imponuje. Lukaku super!!! :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Coutinho urazowy jest. Powinni go sobie odpuścić.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Legia zwolniła Magierę O_O.
Bez sensu. Powinni brać przykład z Arsenalu i trzymać się jednego trenera.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Jakuboto pisze:Legia zwolniła Magierę O_O.
Bez sensu. Powinni brać przykład z Arsenalu i trzymać się jednego trenera.
Widzę, że Twój trener tenisa może być spokojny o swoją posadę... rotfl.

A nieco bardziej w temacie:

TVP (świeć Panie nad tym łez padołem...) zaproponowała, żeby kibice wybrali, jaki mecz chcą dziś obejrzeć.

I "łosie" wybrały podobno Real - Apoel Nikozja...

Jako starej daty kibic Realu uważam, że to pomyłka (a dokładniej: zorganizowana akcja fanbojów Realu).

To zdecydowanie nie jest najciekawsza para, jaką dziś można obejrzeć, że wspomnę tylko drugie spotkanie w tej grupie:

Totamtencham-Borussia.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Artlight pisze:
Jakuboto pisze:Legia zwolniła Magierę O_O.
Bez sensu. Powinni brać przykład z Arsenalu i trzymać się jednego trenera.
Widzę, że Twój trener tenisa może być spokojny o swoją posadę... rotfl.
Kilku poprzednich też było spokojnych rotfl.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Jakuboto pisze:Legia zwolniła Magierę O_O.
Bez sensu. Powinni brać przykład z Arsenalu i trzymać się jednego trenera.
Mieliby tak jak Arsenal gwarancję, że nie wygrają przez 10 lat niczego sensownego? :wink:

Z innej beczki...
Wynik wczorajszego meczu Barca - Juve nie oddaje moim zdaniem przebiegu spotkania, bo gospodarze nie byli stroną aż tak dominującą, a jeśli chodzi o strzały, to chyba nawet w ogóle byli mniej aktywni niż mistrz Włoch, ale wynik cieszy bardzo i pozwala patrzeć w przyszłość bardziej optymistycznie niż po dwumeczu o Supersuchar ( :wink: ) Hiszpanii. Tylko jeszcze zarząd mógłby się podać do dymisji i już w ogóle byłoby super. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Gary pisze:
Jakuboto pisze:Legia zwolniła Magierę O_O.
Bez sensu. Powinni brać przykład z Arsenalu i trzymać się jednego trenera.
Mieliby tak jak Arsenal gwarancję, że nie wygrają przez 10 lat niczego sensownego? :wink:

Z innej beczki...
Wynik wczorajszego meczu Barca - Juve nie oddaje moim zdaniem przebiegu spotkania, bo gospodarze nie byli stroną aż tak dominującą, a jeśli chodzi o strzały, to chyba nawet w ogóle byli mniej aktywni niż mistrz Włoch, ale wynik cieszy bardzo i pozwala patrzeć w przyszłość bardziej optymistycznie niż po dwumeczu o Supersuchar ( :wink: ) Hiszpanii. Tylko jeszcze zarząd mógłby się podać do dymisji i już w ogóle byłoby super. ;-P
Barca, Barca, coś mi to mówi :::scratchy:::

:::jezor:::
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Już wiem, tam gra Fernando Alonso!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Marcin_L pisze:Już wiem, tam gra Fernando Alonso!
A nie Sancho Pansa? :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Pierwszy gol na Wanda Metropolitano - Antoine Griezmann! :::gd:::
Przepiękny stadion, wspaniałą inauguracja, król Hiszpanii na trybunie - pierwsze kopnięcie piłki wykonał Fernando Torres jako wychowanek klubu i jego legenda.
Oby Atletico odnosiło sukcesy na nowym obiekcie. Vamos! :D No i niech będzie tu atmosfera podobna do tej na Vincente Calderon. Sprawdzę jak będę wiosną w Madrycie. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski

Wróć do „Inne sporty”