Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

RatRace pisze:
Gary pisze:
rafbat pisze: Niech będzie, że faul był, ale nawet do żółtej kartki to tu było daleko.
Też tak to widzę i zastanawiałem się wczoraj, czy to ja się upiłem dwoma piwami i tego bandytyzmu nie dostrzegam, czy ludzie w internetach plotą bzdury o brutalności i celowości tego zagrania.
Oczywiście, że był faul. Ewidentnie zabrał mu rękę, blokował ją do końca i robił to świadomie. A to czy była kartka czy nie to decyzja sędziego. Bez VAR'u żaden sędzia by tego nie rozkminił. Jedyne czego Ramos nie był świadomy, to że to się skończy kontuzją, ale na pewno chciał to zrobić.
Na początku byłem za RM, po tym faulu zmieniło mi się nastawienie, ale oglądając powtórki widać, że Salah też chciał pociągnąć Ramosa, ale był zablokowany z przodu i nie miał szans. Btw. odnoszę wrażenie Ramos to subtelniejszy Pepe, po faulu na bramkarzu mógłby wylecieć z boiska.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Tak, Ramos to też niezły "kukuś", ale jakoś mam trochę wątpliwości, czy w tym przypadku to miał zamiar poważniej uszkodzić Salaha.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Ciekawsze jest to jak zdzielił Ramos btamkarza łokciem w twarz a chwilę po tym on zrobił ten kiks z golem Benzemy...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Jasne, jasne. Tylko jakoś Karius (do wczoraj przynajmniej) w żadnym wywiadzie nie zająknął się, że było coś z nim nie tak od strony fizycznej po tamtym kontakcie z Ramosem. Chyba, że sugerujesz coś w stylu "o nie, madrytczycy mnie biją, więc może jak podaruję im dwa gole, to przestaną...?".

Bądźmy poważni.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Jakuboto pisze:Ciekawsze jest to jak zdzielił Ramos btamkarza łokciem w twarz a chwilę po tym on zrobił ten kiks z golem Benzemy...
Nie dopatrywałbym się w tym zagraniu dalszych konsekwencji, ale po tych dwóch zagraniach Ramosa nie powinno być na boisku, zwłaszcza po drugim.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Artlight pisze:Jasne, jasne. Tylko jakoś Karius (do wczoraj przynajmniej) w żadnym wywiadzie nie zająknął się, że było coś z nim nie tak od strony fizycznej po tamtym kontakcie z Ramosem. Chyba, że sugerujesz coś w stylu "o nie, madrytczycy mnie biją, więc może jak podaruję im dwa gole, to przestaną...?".

Bądźmy poważni.
No właśnie. Bądźmy. To, że zawodnik się nie wypowiedział, to nie znaczy że nie było takiego wpływu. Brak wypowiedzi nie jest dowodem na nic. Lepiej się przyznać, że graliście tak sobie. Live was dominował to konował zrobił swoje i mogliście sobie pograć.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

RatRace pisze:
Artlight pisze:Jasne, jasne. Tylko jakoś Karius (do wczoraj przynajmniej) w żadnym wywiadzie nie zająknął się, że było coś z nim nie tak od strony fizycznej po tamtym kontakcie z Ramosem. Chyba, że sugerujesz coś w stylu "o nie, madrytczycy mnie biją, więc może jak podaruję im dwa gole, to przestaną...?".

Bądźmy poważni.
No właśnie. Bądźmy. To, że zawodnik się nie wypowiedział, to nie znaczy że nie było takiego wpływu. Brak wypowiedzi nie jest dowodem na nic. Lepiej się przyznać, że graliście tak sobie. Live was dominował to konował zrobił swoje i mogliście sobie pograć.
Real "tak sobie" to gra już od ładnych paru lat, co nie przeszkadza im wygrywać LM regularnie. Ale już w Hiszpanii nie idzie najlepiej. Nie rozumiem natomiast czego chcesz od sędziego. W dzisiejszych czasach piłkarze "płaczą" w mediach po każdym szturchnięciu, jeśli ich zdaniem mogło wypaczyć wynik. Ani Klopp ani Karius nie uciekają się do tego typu stwierdzeń, więc ja tam problemu nie widzę. Generalnie z tego sytuacjami jest zawsze tak, że jak "naszych" faulują to lament, a jak "my ich", to męska gra. I tak, bądźmy poważni.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Przecież takie przepychanie się i łapanie za ramiona do upadłego to chleb powszedni w każdym meczu. :D Za takie faule bardzo rzadko dostaje się w ogóle żółtą kartkę. Ramos musiał go położyć bo wiedział, że jak tego nie zrobi to może stworzyć się groźna akcja z Salahem na czele. Najbardziej bawią mnie teksty, że Hiszpan kładł go na ziemię z myślą o tym, że po tym upadku będzie miał kontuzję i wyleci z boiska. Salah miał po prostu pecha, że skończył z kontuzją i tyle. Szkoda go, mam nadzieję, że zdąży na mundial.

Odnośnie meczu to według mnie - Real zasłużenie.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

La_Patik- pisze:Najbardziej bawią mnie teksty, że Hiszpan kładł go na ziemię z myślą o tym, że po tym upadku będzie miał kontuzję i wyleci z boiska. Salah miał po prostu pecha, że skończył z kontuzją i tyle.
Też tak to widzę. To była walka, moim zdaniem nieprzepisowa ze strony Ramosa, jakich wiele w meczach. Tylko że zwykle piłkarz tak faulowany nie doznaje kontuzji, po której opuszcza boisko. Tu tak się zdarzyło i stąd ten lament. Ale to nie był nawet faul na żółtą kartkę, więc bawią mnie te petycje o zawieszenie Ramosa. Znaczy to madryl, więc zawiesiłbym go dożywotnio za samo bycie madrylem, no ale bądźmy poważni, nie za przewrócenie Salaha. :D
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Każdy widzi to, co chce zobaczyć, a nie to co widzi. I myślę, że to wszystko w temacie. :-)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

RatRace pisze:Każdy widzi to, co chce zobaczyć, a nie to co widzi.
No słuszna słuszność :::yay:::
Ja widziałam kolejny, po faulu na bramkarzu, faul Ramosa. Kolejny na żółtą, a więc..
Widziałam miejsce ataku - miejsce, z którego bezpośredniego zagrożenia nie było, wiadomo Salah to Salah - ale jednak..
I Varana, który asekurował Ramosa - więc tym bardziej zagrożenie było małe..
Do końca go trzymał - co musiało spowodować groźny, bo niekontrolowany upadek.
Zagrał bardzo brutalnie, nie pierwszy raz. A biorąc pod uwagę okoliczności - wcale nie jestem taka pewna, co on sobie tam w głowie zakładał.. :/
Ale każdy widzi to co chce.. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Zidane odchodzi z Realu Madryt.
Po trzech z rzędu wygranych w LM - dokonaniu tego, czego nie dokonał nikt - Zidane odchodzi..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Majorka pisze:Zidane odchodzi z Realu Madryt.
Po trzech z rzędu wygranych w LM - dokonaniu tego, czego nie dokonał nikt - Zidane odchodzi..
Wydaje się, że to info zaskoczyło absolutnie wszystkich. No może poza Ronaldo, który jakby coś przeczuwał, udzielając "słynnego" już wywiadu na stadionie w Kijowie rotfl.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Jakoś tak mi szkoda .. Genialnym był zawodnikiem, byłam "po jego stronie" w aferze z Materazzim, śledziłam jego karierę trenerską, początkowo miałam spore wątpliwości, czy da radę jako pierwszy trener Królewskich - dał, a LMx3 to osiągnięcie w obecnej piłce pewnie nie do powtórzenia..
W LL - ostatni sezon taki sobie -może to miało wpływ..
Ale odchodzi w chwale. :::no.I:::
Ciekawe co dalej. Po pewnie rocznej regeneracji.. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Reprezentacja Francji?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Artlight pisze:Reprezentacja Francji?
Albo Algierii :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Mnie to jakoś nie dziwi. Pytanie tylko czy to jeden z tych niewielu, którzy zachowują zdrową ocenę sytuacji i mają jaja by wiedząc, że już co mogli to dali i wnieśli odchodzą by nie szkodzić klubowi, lub wręcz odwrotnie - taki cykor bez jaj, który wie, że teraz już będzie problem to trzeba wiać ...
Myślę, że chyba jednak to pierwsze. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Jeszcze raz obejrzałem sobie tę akcję z Kariusem. Dla mnie czerwona. Ani na niego nie wpadł, ani w walce, po prostu chciał i to zrobił.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

RatRace pisze:Jeszcze raz obejrzałem sobie tę akcję z Kariusem. Dla mnie czerwona. Ani na niego nie wpadł, ani w walce, po prostu chciał i to zrobił.
Też tak uważam. Dalej twierdzę, że w sytuacji z Salahem nie było premedytacji w kontekście kontuzji Egipcjanina, ale ta akcja z Kariusem to czysta bandyterka.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Inne sporty”