Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Futbol stał się niewyobrażalnie nudny. To podniecanie się rozgrywkami, gdzie główną rolę odgrywają pieniądze? Szanse na uratowanie tego zalewu nudziarstwa są następujące:

- usunąć Mourinho i zabronić mu dalszego rozmnażania się,
- sklonować Kloppa,
- odrestaurować Sir Alexa,
- wprowadzić rzeczywiste ograniczenie na zarobki tak jak w zawodowych ligach amerykańskich.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

RatRace pisze:Futbol stał się niewyobrażalnie nudny. To podniecanie się rozgrywkami, gdzie główną rolę odgrywają pieniądze? Szanse na uratowanie tego zalewu nudziarstwa są następujące:

- usunąć Mourinho i zabronić mu dalszego rozmnażania się,
- sklonować Kloppa,
- odrestaurować Sir Alexa,
- wprowadzić rzeczywiste ograniczenie na zarobki tak jak w zawodowych ligach amerykańskich.
Dramatyzujesz Waszmość, gdyby tylko kasa grała to w finale byłyby PSG i City. :-)
A z VAR-em Bayern i Roma.

Z podpunktami się zgadzam, do Mourinho dodałbym Simeone (Majorka, wybacz).
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

RatRace pisze:Futbol stał się niewyobrażalnie nudny. To podniecanie się rozgrywkami, gdzie główną rolę odgrywają pieniądze? Szanse na uratowanie tego zalewu nudziarstwa są następujące:

- usunąć Mourinho i zabronić mu dalszego rozmnażania się,
- sklonować Kloppa,
- odrestaurować Sir Alexa,
- wprowadzić rzeczywiste ograniczenie na zarobki tak jak w zawodowych ligach amerykańskich.
Ja bym jeszcze dał karę więzienia sędziom, którzy dopuścili się jawnego przekrętu. :wink:
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

hokej pisze:Z podpunktami się zgadzam, do Mourinho dodałbym Simeone (Majorka, wybacz).

No cóż, też wolałabym kogoś w stylu Kloppa dla United np. Pochettino. Ale na razie nic nie zapowiada zmian.
Simeone wyciągnął Atleti z czarnej dziury i chwała mu za to. I to jest ta inność sytuacji - MU nikt nie potrafi z zapaści podźwignąć.

Na ulicach Madrytu dziś pełno fanów Arsenalu. Część już w takim stanie, że na stadion na pewno nie dotrą. :wink:
Dużo dziś głośniej i goręcej niż gdy dwa dni temu grali Królewscy.
Pozdrawiam z Hiszpanii. :giv_hrt:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Madridista Rafa siedzi na stadionie Atletico w ich szaliku. ;-P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

La_Patik- pisze:Madridista Rafa siedzi na stadionie Atletico w ich szaliku. ;-P
Też się zdziwiłem. Transfer jakiś był czy coś? :)

Ale Griezmann dziś (znaczy wczoraj...) wymiatał... :::gd:::.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Ferguson miał wylew. Co, finał Pucharu Polski obejrzał? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Bardzo słabe. :::bd:: Ostatnio mnóstwo ciebie na forum, ale ilość nie przechodzi w jakość...

A dla sir Alexa dużo zdrowia.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Cambrinus pisze:Bardzo słabe. :::bd:: Ostatnio mnóstwo ciebie na forum, ale ilość nie przechodzi w jakość...
Jak pisałem poprzedni post to podobnie pomyślałem, wierz mi, serio. :) Ale wiadomo, ja bym sobie nie odpuścił. rotfl
Co do Szkota (on jest Szkotem?) to nigdy go nie poważałem. Swoje niekompetencje, czy brak pomysłu, przykrywał darciem mordy, i tyle. :::bd::
Ale bądźmy szczerzy, ja się na piłce kopanej nie wyznaję, moje opinie trudno brać za poważne ;) (z czym się w pełni zgadzam).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Zgadzam się z Cambrinusem. Żenujące komentarze o sir Alexie, ale "nie odpuszczanie sobie", obrażanie i pouczanie wszystkich wokół oraz niewybredne, niewyszukane komentarze na KAŻDY temat to już standard. Mimo wiedzy tenisowej. Szkoda.

Sir Alex Ferguson to taka father figure*... Niepowtarzalna osobowość, genialny strateg i mistrz w zarządzaniu ludźmi. Tyle zbudowanych wspaniałych zespołów, pamiętając o kosmosie osiągniętym najpierw w Aberdeen. Dużo zdrowia.

A co do:
Majorka pisze:MU nikt nie potrafi z zapaści podźwignąć.
"Zapaść" to duża przesada. Mourinho dużo już zrobił przez te dwa sezony, pamiętając o zastanej organizacji w klubie i chaosie zostawionym przed dwóch poprzednich trenerów a przede wszystkim bronią go trofea. To jest najważniejsze w United, a wszczepienie mentalności zwycięzcy poszczególnym piłkarzom musi potrwać, a niekiedy niektórym nigdy się nie uda. Trzeci sezon będzie lepszy niż poprzednie - choć i te dwa były ok (są, bo jeszcze finał Pucharu Anglii) - ale to pod warunkiem udanego okna transferowego.

*figura ojca
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

wwojtek pisze:Zgadzam się z Cambrinusem. Żenujące komentarze o sir Alexie, ale "nie odpuszczanie sobie", obrażanie i pouczanie wszystkich wokół oraz niewybredne, niewyszukane komentarze na KAŻDY temat to już standard. Mimo wiedzy tenisowej. Szkoda.
Ale mi ciebie brakowało na forum. rotfl Aż się wzruszyłem. :)
Fajnie, że jesteś, będę miał z kogo łacha drzeć rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Vivid pisze:Ferguson miał wylew. Co, finał Pucharu Polski obejrzał? ...
Mocno cyniczne. Albo na pokaz. W każdym razie ironiczne komentarze w takich sytuacjach są nie na miejscu, mimo wszystko. Świadczą albo o chęci zwrócenia na siebie uwagi albo po prostu ... o braku klasy. :::bd::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

stofler pisze:
Vivid pisze:Ferguson miał wylew. Co, finał Pucharu Polski obejrzał? ...
Mocno cyniczne. Albo na pokaz. W każdym razie ironiczne komentarze w takich sytuacjach są nie na miejscu, mimo wszystko. Świadczą albo o chęci zwrócenia na siebie uwagi albo po prostu ... o braku klasy. :::bd::
A mogę wybrać? :) To może to drugie, niech się krytycy cieszą ;), tyle mogę zrobić. :P
Poza tym i tak uwagę na siebie zwracam, więc i tak by się nie liczyło. ;)

A wracając do piłki nożnej. Mistrzostwa Świata się zbliżają. Tak patrzę na postawę i formę naszych kadrowiczów. Życzę im jak najlepiej, ale niestety mam obawy, że to się skończy przegraną z Senegalem i Kolumbią i raczej wygraną, mniej remisem, z Japonią. I takie będą te Mistrzostwa Świata ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Vivid pisze:
stofler pisze:
Vivid pisze:Ferguson miał wylew. Co, finał Pucharu Polski obejrzał? ...
Mocno cyniczne. Albo na pokaz. W każdym razie ironiczne komentarze w takich sytuacjach są nie na miejscu, mimo wszystko. Świadczą albo o chęci zwrócenia na siebie uwagi albo po prostu ... o braku klasy. :::bd::
A mogę wybrać? :) To może to drugie, niech się krytycy cieszą ;), tyle mogę zrobić. :P
Poza tym i tak uwagę na siebie zwracam, więc i tak by się nie liczyło. ;)
A wybieraj co chcesz. I tak myślę, że spoko z ciebie gościu tylko z nudów piep***** bez sensu, tak żeby głośno było i wokół ciebie i na forum. Może to i lepiej, w końcu chyba o to chodzi.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Heh, ewidentny faul na Marcelo w polu karnym i oczywiście sędzia nic nie widział. Ciekawe, że VAR jest akurat w tej lidze, w której najmniej go potrzeba.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Cambrinus pisze:Heh, ewidentny faul na Marcelo w polu karnym i oczywiście sędzia nic nie widział. Ciekawe, że VAR jest akurat w tej lidze, w której najmniej go potrzeba.
Trzeba przyznać szczerze, że znowu doszło do przekrętu z udziałem Realu. Barcelona grała całą drugą połowę w dziesiątkę po kontrowersyjnej decyzji o wyrzuceniu z boiska Roberto. Za to Ramos mając już żółtą kartkę hasał jak orczyk z okręgówki ... i dograł do końca. Suarez faulowany brutalnie kilka razy i nikt z Realu nie wyleciał.
Ciężko się ogląda takie mecze. Żal bo na boisku grali najlepsi piłkarze świata a sędzia nie umiejąc zapanować nad tym co się działo zniszczył sportowego ducha rywalizacji. :::bd::
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

stofler pisze:Trzeba przyznać szczerze, że znowu doszło do przekrętu z udziałem Realu.

1. Czerwona kartka w 100% zasłużona.
2. Drugi gol dla Barcelony nie powinien być uznany, Suarez faulował.
3. Nie podyktowany ewidentny karny dla Realu po faulu na Marcelo.

Real mógł wygrać ale cóż, taki jest futbol. Sędzia raz daje, raz zabiera. Nie ma nad czym płakać. Czekać na VAR, amen.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Nawet kataloński AS napisał, że niepodyktowanie karnego za faul na Marcelo było skandalem oraz że Suarez faulował obrońcę Realu przed strzeleniem bramki.

A u nas na Forum? Cóż, zawsze znajdzie się jakiś ciemnogrodzianin Kyrie Irving, który będzie twierdził, że Ziemia jest płaska. Serio, można na to kasę stawiać. U buka. I nie pytajcie mnie o co chodzi z tym akapitem. Bo jeszcze uznam, że o Was pisałem. A przecież nie. Bo o Irvingu. I o buku. Niech żyje lat sto Kofler, Andreas Kofler (urodziny 17 maja, więc jakby na czasie...).

Nie żeby to, co działo się wczoraj w Barcelonie, miało jakieś większe znaczenie. Barca zasłużenie wygrywa ligę, Real rządzi w Europie (niezależnie od wyniku tegorocznego finału). Czyżby na deser Hiszpania też szła po mistrza?

I fajnie, że Andres (Iniesta, nie Kofler...) nie przegrał swoich ostatnich Gran Derbi (choć miło też, że ich nie wygrał :D).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

"Filozoficznie" można powiedzieć - bo taka jest piłka. :P Cóż, kolejny kamyczek do ogródka, że rozwiązania typu VAR są niezbędne ...

W mojej ocenie wprowadzając VAR źle rozłożono akcenty uzasadnienia i nie przepracowano właściwie tematu ze środowiskiem sędziowskim. Niestety wielu, czy większość, sędziów odbiera VAR nie tylko jako narzędzie kontroli, ale i narzędzie do kwestionowania ich nieomylności i piętnowania ich niekompetencji. Kiedyś było tak, że jakieś tzw. gadające głowy marudziły coś po meczu na podstawie powtórki z TV, i tyle, o wszystkim tak można :P. A teraz VAR pokazuje, "decyduje" i jest twardo wykazane - sędzio dałeś d..y.
I na tym polu powinna być wykonana odpowiednia robota. Z jednej strony powinno się jasno postawić - tak, mylicie się, to wypacza grę. Ale z drugiej strony jeszcze mocniej, z większym akcentem, należało powiedzieć - macie prawo się mylić, to nic złego, jesteście tylko ludźmi, i dlatego mamy coś co wam pomoże - VAR. Niestety dla sędziów VAR to wróg a nie pomocnik, tak go postrzegają.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

La_Patik- pisze:
stofler pisze:Trzeba przyznać szczerze, że znowu doszło do przekrętu z udziałem Realu.

1. Czerwona kartka w 100% zasłużona.
2. Drugi gol dla Barcelony nie powinien być uznany, Suarez faulował.
3. Nie podyktowany ewidentny karny dla Realu po faulu na Marcelo.

Real mógł wygrać ale cóż, taki jest futbol. Sędzia raz daje, raz zabiera. Nie ma nad czym płakać. Czekać na VAR, amen.

Ale,ale...
zaczęło się od nie dania kartki Bale'owi za chamskie potraktowanie Umtitiego- wtedy emocje (niestety te złe) wzięły górę (moim zdaniem nie byłoby czerwonej dla Barcelony gdyby sędzia zareagował na faul Bale).

Wróć do „Inne sporty”