Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

No głównie czerwona kartka dla Vidala - bezzasadna - wypaczyła wynik spotkania. Grać na takiej intensywności w dziesięciu na jedenastu to prawie niewykonalne. Szkoda, bo w pierwszej połowie był to znakomity mecz.
Atletico w półfinale po raz kolejny za Simeone. Może wreszcie..? :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Wczorajszy mecz pokazał że czas najwyższy wprowadzić "system challange'owy" w piłce. Sędzia czerwoną i golem ze spalonego załatwił awans dla Realu.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

htb pisze:Wczorajszy mecz pokazał że czas najwyższy wprowadzić "system challange'owy" w piłce. Sędzia czerwoną i golem ze spalonego załatwił awans dla Realu.
Prawdopodobnie 2 gole były ze spalonego. Wydaje się, że Cry-stiano był na spalonym również przy podaniu Marcelo (świetnie grał, tak swoją drogą).
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Kasa się musi zgadzać, więc nie narzekajcie. Bez Krystyny nie ma ruchu w biznesie. ;-)

Dzisiaj oczekuję wytrawnej pracy sędziego i awansu Karnelony. ;-)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Drugiego cudu raczej nie będzie. Juve to nie PSG. :) Chociaż różne wałki w swoim życiu widziałem. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Clapton pisze:Wczorajszy mecz Realu i Bayernu to jeden wielki sędziowski skandal!
:::gd:::
Majorka pisze:No głównie czerwona kartka dla Vidala - bezzasadna
Czyżby?

Swoją drogą Vidal mógł wylecieć już wcześniej za ten faul na początku drugiej połowy:

Później Casemiro powinien był również pożegnać się z boiskiem ale możliwe, że sędzia chciał być "ok" i podarować mu przewinienie tak jak zrobił to z Vidalem w 47 minucie meczu.

Gol Bayernu na 1:2 pada ze spalonego. Sędzia powinien przerwać sytuację w momencie gdy Muller już podawał do Lewandowskiego a Polak w akcji brał czynny udział.

Podsumowując, świeżo po meczu cieszyłem się z awansu Realu do 1/2 LM ale czułem się trochę jakby przegrali, nie czułem satysfakcji z tego zwycięstwa, było mi wstyd jako kibicowi ze sposobu w jaki ten cel został osiągnięty. Później jak zobaczyłem, że sędzia mylił się w tym meczu w dwie strony a w Monachium podyktował karnego, którego nie powinno w ogóle być dla Bayernu to uznaję, że w obliczu tych wszystkich plusów, minusów wygrała drużyna jednak lepsza i ciężko doszukiwać się jakiejś wielkiej niesprawiedliwości względem którejś z tych zespołów. Neuer przede wszystkim zagrał świetny dwumecz i wielokrotnie ratował swoją ekipę przed golami. Były to dwie bardzo, bardzo wyrównane drużyny z których Real okazał się delikatnie lepszy i według mnie zasłużenie awansował dalej.
Gary pisze:Prawdopodobnie 2 gole były ze spalonego. Wydaje się, że Cry-stiano był na spalonym również przy podaniu Marcelo (świetnie grał, tak swoją drogą).
Zgadza się, ogółem sędzia bardziej pomógł Realowi, niestety.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Nawet jak sędzia myli się "po równo" w obie strony to i tak mecz jest wypaczany ...
Niestety należy skończyć z uporem federacyjnego i sędziowskiego betonu i sięgnąć bo dobrodziejstwa techniki.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

La_Patik- pisze:
Clapton pisze:Wczorajszy mecz Realu i Bayernu to jeden wielki sędziowski skandal!
:::gd:::
Majorka pisze:No głównie czerwona kartka dla Vidala - bezzasadna

Czyżby?

Swoją drogą Vidal mógł wylecieć już wcześniej za ten faul na początku drugiej połowy:
Tylko jeszcze La_Patiku weź pod uwagę i przywołaj może przykłady na żółtą kartkę w ciągu pierwszych 5 minut. Gdzie tam był faul na żółtą dla Vidala?????
Nawet jeśli było to ostre zagranie, wypadało dać ostrzeżenie słowne, a nie z kartką sędzia wyskoczył - to miało też wpływ na grę.
Widziałeś jak realczycy prowokowali i kopali Vidala?
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Wg przywołanego gif-a to raczej Vidal został kopnięty, nie odwrotnie. ;-)
Gdzieś czytałem (chyba w Wyborczej) wywiad z sędzią Wójcikiem i odpowiedź dlaczego powtórki video mają małe szanse wprowadzenia. Nie z powodu betonu w federacjach, tylko faktu, że przy obecnej szybkości gry i samych graczy, wciśnięcie pauzy (np. moment podania przy spalonym) przesunięte o 0,1 sekundy daje inną decyzję.

Można się mylić, ale kilka błędów, z których wszystkie wpłynęły na wynik spotkania to gruba przesada.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

hokej pisze:Wg przywołanego gif-a to raczej Vidal został kopnięty, nie odwrotnie.
Też tak to interpretowałem, ale nie chciałem pisać, bo nie wiedziałem, czy jako fan Barcy/anty-fan Realu przypadkiem nie widzę tego, co chcę zobaczyć.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

hokej pisze:Wg przywołanego gif-a to raczej Vidal został kopnięty, nie odwrotnie. ;-)
Ja tam podtrzymuję swoje zdanie - nie było faulu. Za to zgadzam się, że w tej pierwszej sytuacji był i mógł Chilijczyk wylecieć. Ale nie wyleciał - a "nadrabianie" błędów poprzednich - następnymi jest niedopuszczalne.
United przysnął i jak nie obudzi się w drugiej połowie meczu z Anderlechtem - to może pożegnać się marzeniami o LM. A myślałam - po znakomitym meczu z Chelsea - że tak już będzie zawsze. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Na chwilę obecną 3 mecze na remis w dwumeczu idą.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Było 2:0 dla Rojiblancos i obudziła się nadzieja.
Trzech obrońców dało się ograć jednemu Karimowi Benzemie i finito, po nadziei. Nic już druga połowa nie zmieni.
Finał Juve -Real pewny.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Majorka pisze:Finał Juve -Real pewny.
Ale czy to źle? ManU nie chcieli grać to niech grają dublerzy. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

hokej pisze:Wg przywołanego gif-a to raczej Vidal został kopnięty, nie odwrotnie.
Według mnie Asensio chce poprowadzić dalej piłkę a Vidal mu wjeżdża z butami i to uniemożliwia. Zresztą, widać jak Hiszpan bokiem nawet ustawia nogę w stronę piłki w celu poprowadzenia jej dalej w przód.
van basten pisze:Gdzie tam był faul na żółtą dla Vidala?????
Nigdzie... :D
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Za godzinę zagramy najważniejszy mecz tego sezonu.
Ważny - bo daje szansę na grę w Lidze Mistrzów. Perspektywa gry w LM jest mocnym argumentem w pertraktacjach transferowych na następny sezon.
Nie będzie to wcale łatwe spotkanie. Ajaks ma bardzo ambitną, młodą drużynę, bramkostrzelną, szybką. Średnia wieku - niewiele ponad 20 lat. Kasper Dolberg - wielki talent, super gra. :::gd::: Kilku innych w przednich formacjach - niewiele mu ustępują.
W związku z powyższym mam nadzieję, że nie zagra Rooney, bo on nie może nadążyć w meczach z ligowymi średniakami. Rash - ten jest szybki jak błyskawica, Martial i jednak chyba widziałabym Lingarda - niezniszczalnego w bieganiu i ambitnego do bólu. Choć nie zawsze ogarniającego gdzie i do kogo. :wink:
Wierzę w sukces. GGMU!
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Dawaj Ajax!
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

No. :::no.I:::
Brawo my. :wink: Byliśmy lepsi w każdym elemencie gry. Eh, wzruszyłam się... długo trzeba było czekać na większy sukces.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Doświadczenie wygrało.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
RobertG85
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2017, 16:11
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Szkoda tej młodzieży z Ajaxu, ale no... liga mistrzów znowu bez ManU... to była zła wizja.
Mam nadzieję, że Mou to poukłada w przyszłym sezonie.

Wróć do „Inne sporty”