Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

No i co? Kto wygra?
Szanse oceniam 50/50. I nie jest to żadne kunktatorstwo - trudno mi wskazać jakikolwiek element przesądzający o wyższości jednych lub drugich. Każdy ma swoje BBC. :wink: Może tylko ławka lepsza jakościowo w Realu.
Osobiście cieszyłabym się bardziej ze zwycięstwa Juve. Im będę kibicowała.
Odwrotnie niż Rafa, który swoje urodziny ma zamiar spędzić przed telewizorem ściskając kciuki za Realem. W wywiadzie powiedział, że o ile pierwszą bramkę zdobędzie Juventus - to Królewscy mogą zderzyć się z murem i jak to ujął "mieć problem". Czyli polec. :wink: Chyba się z nim zgadzam.

Pamiętam ich poprzedni mecz w 1998. Zidane grał cały mecz. W Juve. :D
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Się dzieje. Dobry finał! :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Dobre spotkanie, ładne bramki. :) Gary pewnie się cieszy, że jego ulubieniec Ronaldo strzelił. :P ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Po zabawie. Od początku drugiej połowy Real w przewadze i bierze co swoje. 3:1.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Ramos nawet jak zwycięstwo jest pewne to symuluje. rotfl W drugiej połowie Real zagrał znacznie lepiej, w dodatku trochę szczęścia, bramka po rykoszecie i po meczu.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Legia Mistrzem Polski!!! :::yay::: :::yay::: :::yay:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

No gratulacje. :D
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Na styk :). Co było w meczu Jagielonii i Lecha że przedłużony aż o 10 min?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Jakuboto pisze:Na styk :). Co było w meczu Jagielonii i Lecha że przedłużony aż o 10 min?
Racowisko/toaletowisko.

Psim swędem, ale tytuł w Warszawie.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Sezon nerwowy, szarpany, ale tytuł wymęczony. Szacunek dla Jacka Magiery! Odziedziczył rozsypany zespół po Dr. Albanie, z dużą stratą do lidera. Udało mu się poukładać grę, odzyskać honor w europejskich pucharach. Stracił potem dwa przednie zęby w postaci Niko i Prijo, a i tak jakoś się udało. Po prostu "Magic"!

Liczę, że Legia pozyska teraz dwóch, trzech graczy i znowu uda się postawić jakiś stempel w Europie.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Z punktu widzenia polskiej piłki, to dobrze, że Legia zdobyła tytuł i będzie występować w eliminacjach LM. Ze wszystkich polskich drużyn ma obecnie najlepsze zaplecze i jest najlepiej organizacyjnie poukładanym klubem. Ma już też ogranie w europejskich pucharach, co jest bardzo ważnym elementem. Kadrowo też wygląda najsolidniej.
Gdyby tytuł zdobyła Jaga to raczej by nawet nie zakwalifikowała się do fazy grupowej Ligi Europy.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Obiektyw pisze:Sezon nerwowy, szarpany, ale tytuł wymęczony. Szacunek dla Jacka Magiery! Odziedziczył rozsypany zespół po Dr. Albanie, z dużą stratą do lidera..
Gdyby nie chory system dzielenia punktów, to raczej L nie odrobiłaby strat, ale faktycznie Magiera zrobił dużo roboty.
Pytanie tylko na ile zespół był faktycznie rozsypany po terapii Dr. Albanii, a na ile grał przeciw trenerowi i robili wszystko, żeby szybko go zwolnili, "polskie gwiazdki" nie raz to już pokazały, że skutecznie potrafią to robić.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Basic pisze:
Obiektyw pisze:Sezon nerwowy, szarpany, ale tytuł wymęczony. Szacunek dla Jacka Magiery! Odziedziczył rozsypany zespół po Dr. Albanie, z dużą stratą do lidera..
Gdyby nie chory system dzielenia punktów, to raczej L nie odrobiłaby strat, ale faktycznie Magiera zrobił dużo roboty.
Dlaczego? Przed podziałem Legia miała 1 punkt straty. Sezon skończyła z 2 na plusie.
Basic pisze:Pytanie tylko na ile zespół był faktycznie rozsypany po terapii Dr. Albanii, a na ile grał przeciw trenerowi i robili wszystko, żeby szybko go zwolnili, "polskie gwiazdki" nie raz to już pokazały, że skutecznie potrafią to robić.
Nie przepadali za Albanem po sprawie ze ślubem Rzeźnika, ale nie sądzę aby doprowadzili to takiego kryzysu jaki miał miejsce, bo się zbuntowali. Gra w Pucharach to szansa na promocję. Wyniki 0/6 raczej w tej sytuacji nie pomagają.

A nawiasem mówiąc, gra przeciwko trenerowi to nie wymysł "polskich gwiazdek".
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Swoją drogą to mistrz stracił bardzo dużo punktów w całym sezonie...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Obiektyw pisze:Dlaczego? Przed podziałem Legia miała 1 punkt straty. Sezon skończyła z 2 na plusie.
Poważnie tylko jeden ptk straty miała Legia przed podziałem punktów? To mea culpa, wydawało mi się, że tych punktów więcej traciła, ale może lider spoko ich stracił po koniec.
Obiektyw pisze:Nie przepadali za Albanem po sprawie ze ślubem Rzeźnika, ale nie sądzę aby doprowadzili to takiego kryzysu jaki miał miejsce, bo się zbuntowali. Gra w Pucharach to szansa na promocję. Wyniki 0/6 raczej w tej sytuacji nie pomagają.
Gra w pucharach może być jednak wynikiem buntu, nie w sensie, że specjalnie taki wynik, tylko bunt mógł być na treningach w meczach ligowych, skoro wydolność siada, zgranie, automatyzm, to jak przyjeżdża później konkret drużyna to taki efekt.
Obiektyw pisze:A nawiasem mówiąc, gra przeciwko trenerowi to nie wymysł "polskich gwiazdek".
Ale ja nigdzie nie napisałem, że to jest wymysł polskich gwiazdeczek, tylko że potrafią skutecznie to robić.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Nowe pomysły w piłce nożnej:
1. Skrócenie spotkań do godziny (czyli 2x30 min) - może być, teoretycznie może zdynamizować grę, ale nie musi. Dla mnie OK.
2. Zatrzymywanie czasu w momencie gdy piłka opuszcza boisko i start czasu po wznowieniu gry. Czyli jak np. w koszykówce. Dla mnie OK, koniec gry "na czas".
3. Po obronie karnego aut bramkowy. Tego nie popieram, jednak dobitki są OK, powinno zachować się możliwość gry.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Pomysł ze skróceniem meczu jest o tyle głupi, że jakoś nie wierzę, żeby w parze z nim poszło np. obniżenie cen za bilety. Czyli będziesz dostawał gorszy produkt (krótsze widowisko) za te same pieniądze. Nie spadną także apanaże panów piłkarzy, czyli będą dostawać tyle samo kasy za jeszcze mniej pracy. Wkurzające do kwadratu :).

Jednocześnie nie ma żadnej gwarancji, że krótszy mecz da lepsze widowisko. Spodziewałbym się wręcz, że jeszcze więcej byłoby wyników 0:0 po końcowym gwizdku. Czemu? Otóż, coraz częściej jest tak, że póki sił starcza, to obie drużyny świetnie bronią, a mecze "otwierają się" albo po pierwszej strzelonej bramce albo w ostatnich 15-20 minutach, jeśli wcześniej tempo gry było na tyle wysokie, że w końcu zawodnicy przestają wszędzie nadążać i na boisku powstają wolne przestrzenie. Dla przykładu, jeśli się nie mylę, to w tym sezonie ligi angielskiej najwięcej bramek padało właśnie w ostatnim kwadransie gry. Krótszy (i to aż o 30%!) mecz spowoduje, że żelazne zasieki przed bramką więcej drużyn będzie w stanie trzymać do samego końca spotkań.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Nie jestem obserwatorem rodzimej żenady ligowej, ale z tego co widziałem to rękawami zaczynają oddychać około 70-minuty. Więc może by do końca przynajmniej dali radę grać? :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Art jak za skróceniem czasu pójdzie zatrzymywanie go gdy jest aut, wolny lub rożny to myślę że dużo nie stracisz. A tak jak Vivid napisał skończy się gra na czas.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Gdyby czas zatrzymywać to wyjdzie na to, że sumarycznie mecz będzie dłuższy ...
Acha, i żeby nie było, to nie są moje pomysły, zasłyszane propozycje w mediach.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Inne sporty”