Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Gary pisze:Zwłaszcza, że akurat w tej sytuacji moim zdaniem Neymar nie szukał faulu, tylko chciał się wedrzeć w pole karne, a po prostu Belg upadł mu pod nogi.
W takich sytuacjach zawsze szuka się karnego. Spójrz uważnie tutaj: [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IrsZERSSNQQ[/youtube] Widzisz jak Brazylijczyk antycypuje bardzo szybko to co się wydarzyło? Zwróć uwagę na jego nogi i bieg. Specjalnie zwalnia delikatnie i nabiega celowo na padającego w polu karnym Meuniera. Neymar to jest cwany lis i wie jak się wtedy zachować. Za wiele razy go oglądałem, żeby snuć teorie o tym, że on chciał niby dalej prowadzić tą akcję zamiast wykorzystać okazję i położyć się na murawie. Jak myślisz, jak on by się zachował gdyby taka sytuacja miała miejsce gdzieś indziej na murawie? Wykorzystałby upadek rywala, ominął go i ciągnął akcję dalej. Na 99% tak właśnie byłoby. Zniesmaczony jestem tym karnym głównie dlatego, że obrońca PSG go nie chciał, wyszło to wszystko bardzo przypadkowo i nieszczęśliwie, niestety. Mógł karnego nie podyktować ale miał też prawo to zrobić, tutaj sędzia jest usprawiedliwiony.

Była ręka Mascherano, nie było karnego dla PSG.
Majorka pisze:Pokazała Katalonia co to znaczy waleczność do ostatniego tchu.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DNUpIXXikCI[/youtube]
Zgadzam się, walczyli do upadłego. rotfl

Czy Barcelona zagrała wielki mecz? Ja mam mieszane odczucia. Każdy "wielki mecz" widzi inaczej. Nie brakowało im ambicji i chęci, tego nie odmówię. Widać było, że zasuwali na boisku i starali się ciągnąć ten cały wózek ale mieli furę szczęścia z sędziami na czele a właśnie tego im trzeba było jeśli myślało się o odrobieniu strat z pierwszego meczu. To w jaki sposób padły dwa pierwsze gole... Jeśli nie były to szczęśliwe akcje to ja nie wiem jak inaczej to nazwać. Szczęście Barcelony i frajerstwo PSG, tak można to w skrócie opisać. Paryżanie pokazali, że mentalnie nie są gotowi na dzień dzisiejszy osiągnąć czegoś więcej niż 1/8, 1/4 Ligi Mistrzów.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

La_Patik- pisze:Widzisz jak Brazylijczyk antycypuje bardzo szybko to co się wydarzyło? Zwróć uwagę na jego nogi i bieg. Specjalnie zwalnia delikatnie i nabiega celowo na padającego w polu karnym Meuniera.
Obejrzałem i dalej mam takie wrażenie jak wczoraj - Neymar biegnie w kierunku piłki, a nie po to, żeby wywalić się o Belga.
La_Patik- pisze:Była ręka Mascherano, nie było karnego dla PSG.
Wrzucisz jakiś link do tego? Nie wiem, o której sytuacji mowa. Jestem w podróży służbowej, nie bardzo mam jak poszukać, a wczoraj mecz oglądałem od drugiej połowy i też nie tak uważnie, jakbym chciał.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Gary pisze:Obejrzałem i dalej mam takie wrażenie jak wczoraj - Neymar biegnie w kierunku piłki, a nie po to, żeby wywalić się o Belga.
Tutaj to już kwestia indywidualna. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. :D
Gary pisze:Wrzucisz jakiś link do tego? Nie wiem, o której sytuacji mowa. Jestem w podróży służbowej, nie bardzo mam jak poszukać, a wczoraj mecz oglądałem od drugiej połowy i też nie tak uważnie, jakbym chciał.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WNZeRHc4FT8[/youtube]
Kiepska jakość i filmik nie najwyższych lotów ale treść jako taka jest. Wiem, że zaraz pojawią się argumenty w stylu, że robił ślizg, musiał się podeprzeć jakoś itp. ale dla mnie to jest karny. Powiększył nienaturalnie powierzchnię swojego ciała, przeciął podanie idące gdzieś do środka pola karnego. Znam takich co robią ślizgi i specjalnie zabierają ręce bo wiedzą czym może się to skończyć. Poza tym jeśli sędzia daje karnego za to, że Meunier nieumyślnie przewraca się i blokuje Neymarowi przejście to konsekwencją byłoby wskazanie na 11 metr również i w takiej sytuacji. Mascherano zapewne też wtedy "nie chciał" ale wyszło jak wyszło.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

La_Patik- pisze:Poza tym jeśli sędzia daje karnego za to, że Meunier nieumyślnie przewraca się i blokuje Neymarowi przejście to konsekwencją byłoby wskazanie na 11 metr również i w takiej sytuacji. Mascherano zapewne też wtedy "nie chciał" ale wyszło jak wyszło.
Akurat z tym fragmentem zupełnie się nie zgadzam - przepisy w przypadku zagrań ręką mówią o celowości zagrania, natomiast w przypadku podcięć - nie. Tak więc w przypadku Meuniera nie ma znaczenia, że nie chciał, a u Mascherano jak najbardziej. Co nie zmienia faktu, że sytuację z ręką Argentyńczyka ciężko mi oceniać, bo z jednej strony było blisko, a ręka była w miarę naturalnie ułożona (w sensie, że jak robiłem wślizgi, to dość często tak właśnie miałem jedną rękę ułożoną, żeby w razie czego się podeprzeć i nie walnąć głową o ziemię), ale z drugiej, tak jak wspomniałeś, obecnie wielu piłkarzy chowa ręce z tyłu, żeby na pewno nie zagrać ręką, więc da się zrobić wślizg tak, żeby nie powiększać ręką powierzchni ciała.

Zwróć też uwagę, że sędzia w kwestii zagrań ręką był konsekwentny i nie dał karnego również za zagranie gracza PSG jakieś 10 minut później: link do skrótu, sytuacja, którą mam na myśli jest od 4:25, rzut wolny dla Barcy. Ja bym nie dyktował karnego za żadną z tych sytuacji, a jeśli już gdzieś miałbym dyktować, to za rękę Mascherano, ale generalnie uważam, że w przypadku zagrań ręką zawsze będzie dużo kontrowersji ze względu na sformułowanie o celowości zagrania.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

A tam Suarez coś nie przyaktorzył? ... ;)
Tylko znowu mu nie powiedzieli więc Oscary już rozdane ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Vivid pisze:A tam Suarez coś nie przyaktorzył? ... ;)
Tylko znowu mu nie powiedzieli więc Oscary już rozdane ... :P
Przyaktorzył (nie raz, ale raz sędzia dał się nabrać) i dla mnie nie ma co do tego wątpliwości, jedynie wątpliwość mam co do tego, czy PSG należał się karny.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Gary pisze:Akurat z tym fragmentem zupełnie się nie zgadzam - przepisy w przypadku zagrań ręką mówią o celowości zagrania, natomiast w przypadku podcięć - nie.
Aż tak zagłębiony w przepisy nie jestem, w takim razie te przepisy są co najmniej... dziwne? Upadek przypadkowy - karny. Przypadkowa ręka w polu karnym przecinająca kluczowe podanie - brak karnego. ;-P Dla mnie ta ręka jednak nie była aż tak przypadkowa. Mógł ją ułożyć inaczej świadom tego, że sytuacja rozgrywa się w polu karnym.
Gary pisze:Zwróć też uwagę, że sędzia w kwestii zagrań ręką był konsekwentny i nie dał karnego również za zagranie gracza PSG jakieś 10 minut później: link do skrótu, sytuacja, którą mam na myśli jest od 4:25, rzut wolny dla Barcy.
W tym linku nie widzę skrótu meczu a wynik końcowy i kursy... :) W każdym razie wiem, że była gdzieś ręka u kogoś z graczy PSG w polu karnym jednak mniej przekonująca niż ta u Mascherano. Załóżmy, że w obu tych przypadkach mamy karnego, kto się będzie bardziej wówczas cieszył z 1:1. ;-P

Dodatkowo Mascherano przyznał po meczu, że w sytuacji Di Marii gdy był sam na sam z bramkarzem faulował go ale sędzia nie podyktował karnego. Ja te wydarzenie widziałem tylko z dalekiego planu kamer więc miałem kłopot z oceną. Czułem jednak, że tam mogło coś być na rzeczy.

Minęło już kilka dni a ja dalej nie wierzę w to co PSG odwaliło. Fakt, że z pomocą sędziego ale zagrać taki chłam...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

La_Patik- pisze:Dodatkowo Mascherano przyznał po meczu, że w sytuacji Di Marii gdy był sam na sam z bramkarzem faulował go ale sędzia nie podyktował karnego. Ja te wydarzenie widziałem tylko z dalekiego planu kamer więc miałem kłopot z oceną. Czułem jednak, że tam mogło coś być na rzeczy.
Nie było dobrych powtórek tej sytuacji, ale skoro sam Mascherano przyznaje się, że faulował, to trudno się spierać. Co prawda faul był już po tym jak Di Maria oddał swój fatalny strzał, ale w świetle przepisów nie ma to znaczenia - PSG należał się karny.
La_Patik- pisze:W tym linku nie widzę skrótu meczu a wynik końcowy i kursy... W każdym razie wiem, że była gdzieś ręka u kogoś z graczy PSG w polu karnym jednak mniej przekonująca niż ta u Mascherano. Załóżmy, że w obu tych przypadkach mamy karnego, kto się będzie bardziej wówczas cieszył z 1:1.
Okazuje się, że po 2 dniach wszystkie video są usuwane z Flashscore, jeszcze wczoraj oprócz kursów był też skrót. W każdym razie sytuacja wyglądała tak, że Messi uderzył z wolnego w mur, któryś z graczy PSG zagłówkował w rękę drugiego gracza z muru (odległość między nimi to jakieś 30 cm), a potem piłka jeszcze wróciła do tego główkującego i przeturlała mu się po ręce. Ja bym nie dyktował za coś takiego karnego, ale warto o tym wspomnieć.
PS. W tym konkretnym przypadku to nie miałoby znaczenia, czy sędzia dałby karne w obu sytuacjach, czy nie dał w żadnej. Przy innych decyzjach niezmienionych byłoby 7-2 zamiast 6-1 i i tak awansowałaby Barca. :wink:
La_Patik- pisze:Aż tak zagłębiony w przepisy nie jestem, w takim razie te przepisy są co najmniej... dziwne? Upadek przypadkowy - karny. Przypadkowa ręka w polu karnym przecinająca kluczowe podanie - brak karnego.
A dla mnie ma to sens. Każdy piłkarz ma ręce i gdzieś je musi trzymać, więc jeśli ręka zostaje nastrzelona z bliska i bez ruchu w kierunku piłki, to dla mnie jest to błąd podającego, który trafił w przeciwnika, zamiast minąć go podaniem. Zresztą, gdyby nie taki zapis, to zawodnik atakujący mógłby zamiast próbować dogrywać piłkę do partnera lub strzelać, po prostu by mógł nabić rękę rywala. Kojarzę taką sytuację z MŚ98, gdy Roberto Baggio w ten sposób wywalczył karnego w meczu z Chile: Klik.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Lubię tego bloga. A i ten wpis bardzo mi się podobał.
"Barcelona , czyli tu i teraz" - http://okonski.blog.tygodnikpowszechny. ... u-i-teraz/
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Gary pisze:W tym konkretnym przypadku to nie miałoby znaczenia, czy sędzia dałby karne w obu sytuacjach, czy nie dał w żadnej. Przy innych decyzjach niezmienionych byłoby 7-2 zamiast 6-1 i i tak awansowałaby Barca.
Dolicz karniaka na Di Marii. :twisted: Inną kwestią jest już to, czy Barcelona dalej byłaby tak zmotywowana jak na początku meczu jakby stan wynosił np. w 30 minucie 1:1 i w perspektywie 5 bramek do strzelenia. :) Całe te widowisko zostało jednak ułożone pod Katalonię, bramką na samym początku spotkania... Nie ma lepszego napędzania i parcia na wygraną niż gole. Gdyby tak szybko nie strzelili. Zaraz... Gdyby to PSG samo sobie nie strzelało. rotfl
Gary pisze:Co prawda faul był już po tym jak Di Maria oddał swój fatalny strzał
Real wiedział co robi. ;-P
Gary pisze:A dla mnie ma to sens. Każdy piłkarz ma ręce i gdzieś je musi trzymać, więc jeśli ręka zostaje nastrzelona z bliska i bez ruchu w kierunku piłki, to dla mnie jest to błąd podającego, który trafił w przeciwnika, zamiast minąć go podaniem.
Gdzieś je musi trzymać, np. za plecami? :wink: Nie mówię, że nieustannie cały mecz ma się pilnować ale jak już akcja toczy się w polu karnym to te ręce można za siebie wcisnąć.
Gary pisze:Kojarzę taką sytuację z MŚ98, gdy Roberto Baggio w ten sposób wywalczył karnego w meczu z Chile: Klik.
Tu akurat karnego bym nie podyktował. Nie powiększył w istotny sposób swojego ciała chociaż lepiej nie dawać sędziemu (Hiszpańskiemu rotfl ) pretekstu i w takim momencie rąk tak nie trzymać.

Według mnie ręka Mascherano to zupełnie inna bajka. Pomijając ten wślizg to dość poważnie wpłynął na przebieg sytuacji, ograniczył więcej niż w teorii mógł swoimi gabarytami. Można na niektóre nabicia przymykać oko jak np. te z Baggio w roli głównej ale Mascherano to inna para kaloszy. Patrząc na to już trochę bardziej chłodno przyznam, że mógł ale nie musiał dyktować jedenastki.

Wczoraj powinna być czerwona kartka dla Navasa i Real grający w 10 a nie było niczego. ;-P Wziąłbym tą czerwień wczoraj w ciemno jeśli tylko nie musiałbym oglądać dalej Barcy w LM. :twisted:
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Obi, jak tam w końcu w Legii ze sprawami właścicielskimi?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Gazet nie czytasz? ;-)
Mioduski jedynym właścicielem i prezesem. Leśnodorski w RN, trzeci out.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Nie czytam gazet :P. Coś tam rzucę okiem tylko w internecie czasem ale nie było zbyt wiarygodnych newsów :). Albo przez urlop przeoczyłem.
Na grę Legii nie powinno być przełożenia wielkiego przez to zamieszanie. W lidze są na niezłej pozycji na razie i ze spokojem raczej mogą się szykować do rundy finałowej.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Jakuboto pisze:Obi, jak tam w końcu w Legii ze sprawami właścicielskimi?
Nie udało mi się przejąć udziałów. ;(
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Obiektyw pisze:
Jakuboto pisze:Obi, jak tam w końcu w Legii ze sprawami właścicielskimi?
Nie udało mi się przejąć udziałów. ;(
Było mówić to byśmy się zrzucili :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Obi, nie żałuj, podobno kasy za LM już nie ma to co będziesz inwestował w wydmuszkę... .:-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

hokej pisze:Obi, nie żałuj, podobno kasy za LM już nie ma to co będziesz inwestował w wydmuszkę... .:-)
Chciałem żeby chrześniak sobie pograł w Ekstraklasie. Miałby "na zachętę". ;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Jakuboto pisze:
Obiektyw pisze:
Jakuboto pisze:Obi, jak tam w końcu w Legii ze sprawami właścicielskimi?
Nie udało mi się przejąć udziałów. ;(
Było mówić to byśmy się zrzucili :).
Ty to jakiś niemęski jesteś. :P
Zrzucić to się mogą geje, lub baby :), a faceci wolą "negocjować" podpis na umowie przekazania udziałów ... z siekierą przy tętnicy. :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Wczorajszy mecz Realu i Bayernu to jeden wielki sędziowski skandal!
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Ślepy widział lepiej.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Inne sporty”