Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Siatkówka

TomPL pisze:Gdybym stosował twoją logikę, to odbierając w mojej tv (Orange) kanał Polsat Sport News powinien z klucza żądać tych kanałów z siatkówką?
No nie, bo ten kanał jest bezpłatny, przecież te zwykłe dekodery go odbierają.
Chodzi mi o sytuację, gdy ktoś płaci za kanały płatne... Polsat Sport i Polsat Sport Extra.
hokej pisze:Klienci stacji, która jest właścicielem praw dostali je za darmo, pozostali muszą je kupić od swojego dostawcy.
Ale czy np. ED nie jest klientem stacji? Skoro kanał ogląda i za niego płaci? Pośrednim, ok - ale zawsze.
Ja wiem, że taniej to u producenta... Ale tu nie zrobiono nawet zniżki. :/
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Siatkówka

Vivid pisze:Nie zmienia to jednak faktu, że tu trafnie sytuację ocenia Elf. Gromy powinny spadać na publiczną - TVP.
Mecze reprezentacji winny być pokazywane, tym bardziej w popularnych dyscyplinach. A co dopiero jak impreza rangi światowej jest u nas i nasza reprezentacja gra. Można nie pokazać finału Ligi Europy w piłce nożnej na Narodowym bo tam pewnie Legia nie zagra.
A ja od jakiegoś czasu powtarzam, że krytyka dot. zarówno Polsatu jak i TVP.
Vivid pisze:Nie ma też co wieszać psy na serialach. W końcu mają wielomilionową oglądalność i żeby się ktoś nie zdziwił gdzie jest więcej widzów...
Ale nie na tym, chyba (?), polega misja, prawda? Nie polega na tworzeniu odmóżdżających produkcji dla szarej masy...
Vivid pisze:Dla Polsatu jakimś wyjście byłoby puszczenie w odkodowanym kanale spotkań naszej reprezentacji.
I to by wg mnie zasadniczo zamknęło częściowo dyskusję. Bo w każdej dyscyplinie jest tak że wzrost zainteresowania, a co za tym idzie oglądalności idzie wraz z występami reprezentantów kraju. To są ludzie nie pasjonujący się dyscypliną, nie znającą się na niej, oglądaj "bo orzełek".

Kiedy Tenis NET miał rekordowe statystyki? Na wynikach Janowicza...

hokej pisze: Czyste wynajęcie miejsca na satelicie takim jak Hot Bird, na miesiąc na 4 kanały (jeden w HD) to koszt liczony w setkach tys. USD. Dochodzi do tego produkcja sygnału, tu akurat mogli to zbilansować sprzedając go stacjom zagranicznym.
Wg mnie to nie jest argument JEŚLI mogli wykorzystać kanały PS, PSE, PSN skoro puszczają na nich obecnie powtórki - albo ja mam taką przypadłość, że trafiam na retransmisje i archiwalne mecze bokserskie...
hokej pisze:Klienci stacji, która jest właścicielem praw dostali je za darmo, pozostali muszą je kupić od swojego dostawcy.
I dla mnie to jest nierówne traktowanie. Jeśli płacę pośrednio za wszystkie kanały sportowe Polsatu to w moim mniemaniu powinienem też mieć bezpłatny dostęp.

hokej pisze:Przez internet przelewa się jojczenie jaki to Solorz jest be, a na trybunach na meczu Polska-Australia 1500 miejsc wolnych. Na ogólną liczbę 6,5tys. O_O Oczywiście są koniki, sponsorzy z biletami mający to gdzieś etc., ale szału nie ma.
Wydaje mi się że frekwencja na stadionach nie powinna być włączana do dyskusji...
Elf pisze:No nie, bo ten kanał jest bezpłatny, przecież te zwykłe dekodery go odbierają.
Chodzi mi o sytuację, gdy ktoś płaci za kanały płatne... Polsat Sport i Polsat Sport Extra.
PS HD, PSE HD itd. itp. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Siatkówka

El Diablo pisze:
hokej pisze: Czyste wynajęcie miejsca na satelicie takim jak Hot Bird, na miesiąc na 4 kanały (jeden w HD) to koszt liczony w setkach tys. USD. Dochodzi do tego produkcja sygnału, tu akurat mogli to zbilansować sprzedając go stacjom zagranicznym.
Wg mnie to nie jest argument JEŚLI mogli wykorzystać kanały PS, PSE, PSN skoro puszczają na nich obecnie powtórki - albo ja mam taką przypadłość, że trafiam na retransmisje i archiwalne mecze bokserskie...
Trochę w tym wyrachowania ($$$), trochę zdrowego rozsądku - 103 mecze w miesiąc, studio, wywiady, reportaże, powtórki zapchałyby ramówkę 3 kanałów.
El Diablo pisze:
hokej pisze:Klienci stacji, która jest właścicielem praw dostali je za darmo, pozostali muszą je kupić od swojego dostawcy.
I dla mnie to jest nierówne traktowanie. Jeśli płacę pośrednio za wszystkie kanały sportowe Polsatu to w moim mniemaniu powinienem też mieć bezpłatny dostęp.
Sorki, ale nie jesteś klientem CP, tylko kablówki, która działa jak agregat - zbiera interesujące (lub nie) kanały z nieba i ziemi, przetwarza i wpuszcza w kabel. Pobiera za to opłaty. To jak i ile się rozlicza z dostawcami jest kwestią umowy między nimi. Nawet gdyby hipotetycznie nastąpiła taka sytuacja, że CP uruchomił dodatkowe 4 kanały i dał je bez opłat wszystkim swoim klientom hurtowym (kablówki, IPTV, WebTV i inne) kupującym u nich pakiet sportowy, to nie oznacza to z automatu, że znalazły by się w ofercie tych operatorów. Najczęściej z przyczyn prozaicznych - braku miejsca w paśmie.
El Diablo pisze:
hokej pisze:Przez internet przelewa się jojczenie jaki to Solorz jest be, a na trybunach na meczu Polska-Australia 1500 miejsc wolnych. Na ogólną liczbę 6,5tys. O_O Oczywiście są koniki, sponsorzy z biletami mający to gdzieś etc., ale szału nie ma.
Wydaje mi się że frekwencja na stadionach nie powinna być włączana do dyskusji...
Wątku o transmisjach na pewno, wątku głównego... czemu nie? Przykład jak wyobrażenie zderza się z rzeczywistością potrafi ostudzić emocje. :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Siatkówka

Tak jak napisano, mecze reprezentacji są dla fanów orzełka, fani dyscypliny chcą oglądać wszystkie/większość spotkań.
Dlatego pokazanie bez opłat spotkań reprezentacji rozwiązuje problem. Ewentualnie tak jak się robi z PPV, nie dać na żywo tylko z opóźnieniem - kilka godzin czy doba.

Konkluzja będzie taka, że naród życzy Zygmuntowi próchnicy ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Siatkówka

hokej pisze:Trochę w tym wyrachowania ($$$), trochę zdrowego rozsądku - 103 mecze w miesiąc, studio, wywiady, reportaże, powtórki zapchałyby ramówkę 3 kanałów.
Naturalnie ale mecze reprezentacji jakoś by tam upchali. A całą resztę niech sobie puszczają w kanałach "dedykowanych".
hokej pisze:Sorki, ale nie jesteś klientem CP, tylko kablówki, która działa jak agregat - zbiera interesujące (lub nie) kanały z nieba i ziemi, przetwarza i wpuszcza w kabel. Pobiera za to opłaty. To jak i ile się rozlicza z dostawcami jest kwestią umowy między nimi.
Ale "agregat" było nie było uiszcza jakoś im płaci. ;-P
hokej pisze:Wątku o transmisjach na pewno, wątku głównego... czemu nie? Przykład jak wyobrażenie zderza się z rzeczywistością potrafi ostudzić emocje. :D
Mądrze rzeczesz...
Vivid pisze:Tak jak napisano, mecze reprezentacji są dla fanów orzełka, fani dyscypliny chcą oglądać wszystkie/większość spotkań.
Schemat przerabiany na całym świecie, a czy my nie odczuwamy tego "tenisowo"? Dostajemy spotkanie z zawodnikiem 'X' bo reprezentuje określony kraj...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Siatkówka

El Diablo pisze:
Vivid pisze:Tak jak napisano, mecze reprezentacji są dla fanów orzełka, fani dyscypliny chcą oglądać wszystkie/większość spotkań.
Schemat przerabiany na całym świecie, a czy my nie odczuwamy tego "tenisowo"? Dostajemy spotkanie z zawodnikiem 'X' bo reprezentuje określony kraj...
Tak, tylko zasadnicza różnica w tym, że tam decyzyjna centrala nie jest w kraju nad Wisłą ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

Vivid pisze:Tak, tylko zasadnicza różnica w tym, że tam decyzyjna centrala nie jest w kraju nad Wisłą ...
Zasadniczo chodziło mi o transmisje polskich stacji w przypadkach w których mają prawa do turnieju ale pokazują tylko spotkania Polaków. :wink:

---------------

Z szacunku do wszystkich fanów dyscypliny wydzieliłem mało "sportową" część dyskusji. :angel:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

Jeśli dobrze usłyszałem w TV to PWP (Prezydent Wszystkich Polaków) wyprosił w Polsacie że mecz finałowy z udziałem PL będzie odkodowany.
Czy mając zwykły Polsat lub Polsat Sport News (nc+) jest szansa na obejrzenie tego meczu? Chociaż może nie powinienem.... jak nie oglądam to wygrywają O_O .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

Transmisja na zwykłym Polsacie. Kto będzie chciał ten będzie mógł obejrzeć...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

El Diablo pisze:Transmisja na zwykłym Polsacie. Kto będzie chciał ten będzie mógł obejrzeć...
:::gd:::
Teraz dylemat - dać im wygrać czy oglądać rotfl .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Kasik
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 6 lut 2013, 08:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

No, ale żeby Prezydent musiał prosić o odkodowanie... To chyba jeszcze nigdzie nigdy nie miało miejsca? :rolleyes:
Chociaż może w Rosji, tam przyjeżdża Prezydent-Wybawiciel narodu do sklepu i mówi sklepikarzowi, że ma za drogo i ten obniża ceny. :D :D :D
Swoją drogą Pan Zygmunt chyba nie mógł odmówić głowie Państwa, jak powiedzieć "nie"? :]
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

Kasik pisze:No, ale żeby Prezydent musiał prosić o odkodowanie... To chyba jeszcze nigdzie nigdy nie miało miejsca? :rolleyes:
Chociaż może w Rosji, tam przyjeżdża Prezydent-Wybawiciel narodu do sklepu i mówi sklepikarzowi, że ma za drogo i ten obniża ceny. :D :D :D
Swoją drogą Pan Zygmunt chyba nie mógł odmówić głowie Państwa, jak powiedzieć "nie"? :]
Nie wiemy czy nie powiedział ok, ale...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

A i podziękowania Prezydenta poszły na antenie otwartym tekstem - Polsat bohaterem narodowym. :]
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

A ja myślę że i bez Bronka by puścili finał w otwartym. Pewnie takie było założenie od początku że tylko mecz otwarcia i finał puszczą w otwartym. Biorąc dodatkowo pod uwagę że my wylądowaliśmy w tym finale, to gdyby Zygmunt nie odkodował to by go zjedli.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

Miał głęboko w biznesie płacz od początku turnieju to i pewnie finałem by się nie wzruszył. Ale ruch sprytny, zarobił swoje, dla ludu też coś zrobił.
Dane Nielsena - 100tys sprzedanych pakietów w kablówkach i nc+ (79pln dla CP od każdego), 400-450tys. nowych umów w CP. Umowy kilkunastomiesięczne. Bez drużyny pewnie by tego nie było, ale wynik na tym rynku imponujący.

Obrazek
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

Ja tam widzę plakat Komorowskiego z napisem - Jam ci to, nie chwaląc się, sprawił ;)

Ale ponoć wczoraj Komorowskiemu głos się łamał, po dożynkach był, ponoć z Zygmunta Piotra zrobił, z siatkarzy piłkarzy itd.
Oj sobie opozycja pojeździ ... :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

Vivid pisze:Ale ponoć wczoraj Komorowskiemu głos się łamał, po dożynkach był, ponoć z Zygmunta Piotra zrobił, z siatkarzy piłkarzy itd.
Oj sobie opozycja pojeździ ... :twisted:
Moim zdaniem Komorowski na tych mistrzostwach wizerunkowo bardzo dobrze zapunktował. W końcu to on "załatwił" Polakom finałowy mecz w otwartym Polsacie :wink:. Właściciel Polsatu też nie jest gorszy, "Zygmunt Solorz-Żak został wybrany najlepszym blokującym mistrzostw świata siatkarzy w Polsce." rotfl
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

Vivid pisze:Ja tam widzę plakat Komorowskiego z napisem - Jam ci to, nie chwaląc się, sprawił ;)

Ale ponoć wczoraj Komorowskiemu głos się łamał, po dożynkach był, ponoć z Zygmunta Piotra zrobił, z siatkarzy piłkarzy itd.
Oj sobie opozycja pojeździ ... :twisted:
No zero zero to on nie miał :wink: .
Na piłkarzy to nawet dziennikarz mu delikatnie zwrócił uwagę, ale w sumie wytłumaczenie Bronek ma. Bo to są piłkarze. Piłkarze ręczni, piłkarze nożni, siatkowi itp. ;-P
Ale sobie pewnie PIS, i nie tylko, użyje...
Beware of the Hologram.
It will trick us!
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

Przecież jak Bronek czegoś nie walnie to nie istnieje. Myślicie czemu mu od jakiegoś czasu zakazali cokolwiek mówić samemu tylko kartkę podsuwają? Taka z niego Buła i to się już nie zmieni. W Polsce prezydentem może być każdy.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)

Wróć do „Inne sporty”