Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Majorka pisze:
scudetto pisze:..Tak w ogóle, to Van Gaal okazał się niekonsekwentny. Można tylko gdybać, co by było gdyby karne bronił Krul...
Nic by nie było. A właściwie byłoby to samo co widzieliśmy.
Porażka Holandii nie ma nic wspólnego z tym ,kto stał w holenderskiej bramce. A z jakością strzelanych jedenastek przez jej napastników.
Zarówno Vlaar, jak i Snaijder strzelili marnie - a Romero ich wyczuł.
Wszystkie karne Argentyny wykonane były dobrze i bez znaczenia jest kto stał w bramce. Krul też nie miałby nic do powiedzenia.
Już dawno obliczono, że przy dobrze wykonanym karnym piłka jest szybsza niż czas reakcji człowieka. Stąd tyle przypadków rzucania się w przeciwległy róg bramki.

PS. Jeszcze raz obejrzałam - no ewentualnie jeden strzał byłby do wyjęcia przez Krula..
Nie bierzesz pod uwagę psychiki zawodników. Gdyby w bramce stał bramkarz, który był bohaterem poprzednich karnych, Argentyńczycy mogliby całkiem inaczej strzelać. To oczywiste.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

alfred pisze:
Majorka pisze:
scudetto pisze:..Tak w ogóle, to Van Gaal okazał się niekonsekwentny. Można tylko gdybać, co by było gdyby karne bronił Krul...
Nic by nie było. A właściwie byłoby to samo co widzieliśmy.
Porażka Holandii nie ma nic wspólnego z tym ,kto stał w holenderskiej bramce. A z jakością strzelanych jedenastek przez jej napastników.
Zarówno Vlaar, jak i Snaijder strzelili marnie - a Romero ich wyczuł.
Wszystkie karne Argentyny wykonane były dobrze i bez znaczenia jest kto stał w bramce. Krul też nie miałby nic do powiedzenia.
Już dawno obliczono, że przy dobrze wykonanym karnym piłka jest szybsza niż czas reakcji człowieka. Stąd tyle przypadków rzucania się w przeciwległy róg bramki.

PS. Jeszcze raz obejrzałam - no ewentualnie jeden strzał byłby do wyjęcia przez Krula..
Nie bierzesz pod uwagę psychiki zawodników. Gdyby w bramce stał bramkarz, który był bohaterem poprzednich karnych, Argentyńczycy mogliby całkiem inaczej strzelać. To oczywiste.
Dokładnie o tym samym pomyślałem, mogliby strzelać zupełnie inaczej, a i Krul potrafi sprowokować.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Zawsze biorę pod uwagę psychikę - przez lata było to moim zawodem.. :D
I wiem, że bywa tak - ale i odwrotnie - dwa razy ta sama zagrywka nie działa -powoduje reakcję nie strachu- a zwiększonej uwagi, precyzji, złości i skupienia. Więc nasze "gdybanie" niewiele wnosi.
Oceniajmy to co widzieliśmy - a widzieliśmy "spalenie się" (jak już chcemy sięgać do psychiki :wink:) - dwóch napastników Holandii. I to zadecydowało o wyniku. Nie bramkarze.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

kolt pisze: Nie rozumiem. Twierdzisz, że był to słaby potencjał? Według mnie bardzo dobrze zbilansowany zespół Holandii który mógł dziś równie dobrze wygrać. Po prostu Argentyna miała trochę więcej szczęścia w karnych.
Sam potwierdzasz moje słowa. Z graczy europejskich średniaków (mam na myśli kluby) zrobił podpory reprezentacji, wkomponował młodych, trafiał do meczu półfinałowego idealnie ze zmianami, wszystko poustawiał tak, że wiele nie zabrakło, by awansować do finału.
#NKrising
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Moim zdaniem Holandia nie zagra w finale, nie dlatego, że była kiepska w karnych. Tylko dlatego, że nie potrafiła przez 120 minut strzelić bramki. Biorąc pod uwagę obie jedenastki, to uważam, że na każdej pozycji Argyntyna ma lepszych zawodników niż Oranje. Co prawda jest jeden wyjątek- Robben, jednak miał on wczoraj piłkę meczową i nie dał rady. Jak dla mnie jego gra jest " prostacka " i bardzo często zapomina, że w piłkę nożną gra się w 11. Niejednokrotnie za egoizm w footbaalu płaci się najwyższą cenę. Śmieszą mnie wypowiedzi holenderskich piłkarzy, jak również opinie holenderskiej prasy. W przygniatającej większości przyznają oni, że to Holandia grała lepiej i powinna awansować do finału. Zaznaczając przy tym, że Argentyna celowo grała na karne. Lamenty lamentami, ale już w meczu z Kostaryką szczególnie jaskrawo była widoczna strzelecka niemoc Holandii. A wczoraj była jeszcze bardziej zauważalna. Pięć bramek strzelonych reprezentacji Hiszpanii zrobiło wrażenie na całym świecie, ale faza grupowa to już przeszłość. A porzekadło mówi, że jesteś tak dobry jak ostatni Twój mecz...
Co do Argentyny to mam bardzo mieszane uczucia. Biorąc pod uwagę ich genialne nazwiska w ataku można by się spodziewać 3-4 bramek w każdym spotkaniu. Jednak boisko brutalnie weryfikuje ich skuteczność. Jak dla mnie to jest to paradoks, bo z przeciętną grą są w finale mistrzostw świata. A gdy kilka-kilkanaście lat temu mając w składzie między innymi Verona czy Batistutę grali fajną piłkę, ale bez sukcesów na mistrzostwach świata.
Faworytem finału są oczywiście Niemcy, albicelestes żeby wygrać muszą mieć Messiego grającego tak jak w latach 2010-2012. :wink:
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

scudetto pisze:Holendrzy dostosowali się mizernym poziomem gry do przeciwnika. Gdyby zagrali swoje, na pewno padłyby bramki.
Znaczy, cieniasy, skoro tak się dostosowują (:] . Dobrze im tak, ten przerost taktyki już im uszami wyłaził :tired: .
W finale klops, nie ma za kogo caipirinhi wychylić :sadisptd: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

hohvar pisze:
scudetto pisze:Holendrzy dostosowali się mizernym poziomem gry do przeciwnika. Gdyby zagrali swoje, na pewno padłyby bramki.
Znaczy, cieniasy, skoro tak się dostosowują (:] . Dobrze im tak, ten przerost taktyki już im uszami wyłaził :tired: .
W finale klops, nie ma za kogo caipirinhi wychylić :sadisptd: .
Tu się zgodzę, zagrali jak cieniasy, niestety :tired: . W finale wychylisz piwko z Kauflandu, za braci Krzyżaków rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Zawsze możesz walnąć lufę za naszych, że nie dali ciała jak Holandia w połówce. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Faworytami na pewno będą Niemcy. Ale Argentyna jest solidna w obronie, a i w ataku mogą zrobić tą jedną akcję (a w dogrywce z Holandią mieli nawet dwie solidne szanse na bramkę). Myślę, że to nie będzie tak jednostronny mecz jak z Brazylią.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Niemcy są tak solidni w ataku, że żadna obrona im się nie oprze. Oczywiście pogromu nie będzie ale nie przewiduję dogrywki.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

A ja bym tak definitywnie Argentyny nie skreślała. Oczywiście Niemcy są faworytami - rozegrali z Brazylią mecz perfekcyjny - co pozwoliło nam szybko zapomnieć jak bardzo męczyli się z Algierią..

Argentyna - jako zespół -powstaje w trakcie turnieju. Ciężki to poród - ale zakończony finałem. Zmiany od pierwszego meczu - widoczne i dające widoczne efekty. Pierwsze mecze - to Messi pracował jako koń pociągowy drużyny. :wink: Teraz już tak nie jest. Messi gra cofnięty, bo przebudowana została linia pomocy. W pierwszym meczu grali Maxi Rodrigez, Fernandez, Companiero. Zmienił Sabella Fernandeza na Demichelisa i był to znakomity ruch,bo znacznie zwiększyła się liczba przechwytów. Demichelis ma znakomite wyczucie sytuacji, ogląd pola gry, świetnie się ustawia. Czasem potrafi grać nawet za ostro, no ale to już ostatni mecz, wytrzyma :wink:
Wprowadził drugiego defensywnego pomocnika - wzmacniając obronę - a rolę łącznika defensywa/ofensywa -pełnił Di Maria. Po jego kontuzji -Perez. Który wywiązuje się dobrze - dziury w środku nie ma , a tym grozi gra dwoma defensywnymi pomocnikami.
Nie ma też dlatego, że cofnął Messiego - a z przodu ma do wyboru: Lavazzi, Higuin, Aguero.

Zobaczymy. Niewątpliwie zwycięstwo Argentyny byłaby sensacją , ale jak ogólnie wiadomo..
Piłka jest okrągła, a bramki są dwie. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Dziś mecz wstydu, czyli o 3 miejsce. Ciekawe na ile Holendrom będzie się chciało udawać? Brazylijczycy są w innej sytuacji, nie chodzi o ten medal, ale chociaż o to, by nie przegrać ostatniego meczu w imprezie. Gdyby Brazylia przegrała a Argentyna wygrała imprezę, to będzie "ciekawie". :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Nie wiem, czy się zmuszę do obejrzenia tego "widowiska" :rolleyes: . Mistrzów Świata mogę wymienić z pamięci praktycznie wszystkich, co do finalistów już muszę się zastanowić, a jeśli chodzi o 3 i 4 miejsce to pamiętam praktycznie tylko 74 i 82 rok, wiadomo dlaczego... Chociaż ani Brazylii, ani tym bardziej Francji nie chciało się walczyć w tych meczach... Osobiście nie widzę sensu w rozstrzyganiu o miejscach 3-4, skoro nawet piłkarzom nie chce się grać w tych meczach, to po co na siłę je rozgrywać...
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

scudetto pisze:Nie wiem, czy się zmuszę do obejrzenia tego "widowiska" :rolleyes: . Mistrzów Świata mogę wymienić z pamięci praktycznie wszystkich, co do finalistów już muszę się zastanowić, a jeśli chodzi o 3 i 4 miejsce to pamiętam praktycznie tylko 74 i 82 rok, wiadomo dlaczego... Chociaż ani Brazylii, ani tym bardziej Francji nie chciało się walczyć w tych meczach... Osobiście nie widzę sensu w rozstrzyganiu o miejscach 3-4, skoro nawet piłkarzom nie chce się grać w tych meczach, to po co na siłę je rozgrywać...
I właśnie dlatego, że pamiętasz lata 74 i 82 - wart rozgrywać "pocieszkę". :wink:
W tym roku o trzecie miejsce zagrają piłkarskie potęgi, dla których - i zawodników i ich kibiców - to "mecz wstydu". Ale gdyby o trzecie miejsce grała np Ghana, Algieria, Kolumbia..? Dla kibiców w ich krajach byłby to bardzo ważny mecz - jak dla nas w 74 i 82. Trzecie miejsce pamiętano by przez lata..
Niech grają.
Łaski nie robią. To ich zawód.
Ja nawet jestem ciekawa jak to będzie wyglądało..na ile stłamszona Brazylia podniesie głowę. Bo musi.Dla dobra i spokoju kraju.Dla dobra Ojczyzny, panie .. rotfl
Na ile niechętna Holandia zagra - bo też musi.Dla niczyjego dobra..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Brazylia ma wielkiego pecha, że organizując największą piłkarską imprezę, ma tak przeciętną reprezentację i słabych zawodników. Śmiem twierdzić, że wszyscy zawodnicy grający w półfinale z Niemcami nie znaleźli by się nawet w pierwszej 16 reprezentacji Brazylii z roku 2002. Zdobycie Pucharu Konfederacji w roku 2013 to jakaś abstrakcja i groteska dla mnie. :wink: Co prawda nawet 4 miejsce w mundialu będzie najlepszym wynikiem Brazylijczyków od 12 lat, ale i tak mistrzostwa świata już zostały przegrane. Dzisiaj " małego finału " pocieszenia nie zamierzam oglądać, lepiej na głodzie ostrzyć sobie apetyt na finał, niż częstować się niestrawnymi i parówkami z Holandii i Brazylii. :wink:
Co do finału, to uważam, że ewentualna wygrana Argentyny nie będzie żadną sensacją. Oczywiście można posłużyć się takim szablonem: Brazylia ma Neymara, Argentyna Messiego, Holandia Robbena, a Niemcy maja drużynę. Ale także Real Madryt był skazywany na porażkę z Bayernem, a jak było wszyscy widzieli... rotfl. W 2010 roku okupanci rozbili Argentyną na Mistrzostwach Świata w RPA 4-0, ale w dwa lata później Argentyna we Frankfurcie po świetnej grze wygrała 3-1. Wówczas Di Maria i Messi strzelili po jednej bramce. Prawie wszyscy upatrują zwycięstwo Niemców biorąc pod uwagę półfinałową sieczkę, ale w poprzednich spotkaniach między innymi z Ghaną, Usa, Francją i Algieria niemiecki czołg nie był wcale taki straszny. Jeżeli Di Maria zagra w finale, to wszystko się może zdarzyć. Nawet hat trick Messiego rotfl.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2014, 12:45 przez kolekcjoner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

kolekcjoner pisze:Jeżeli Di Maria zagra w finale, to wszystko się może zdarzyć. Nawet hat trick Messiego rotfl.
Pod warunkiem, że będą trzy karne rotfl .
Polubiłem czerwone badziewie...
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

scudetto pisze:Nie wiem, czy się zmuszę do obejrzenia tego "widowiska" :rolleyes: . Mistrzów Świata mogę wymienić z pamięci praktycznie wszystkich, co do finalistów już muszę się zastanowić, a jeśli chodzi o 3 i 4 miejsce to pamiętam praktycznie tylko 74 i 82 rok, wiadomo dlaczego... Chociaż ani Brazylii, ani tym bardziej Francji nie chciało się walczyć w tych meczach... Osobiście nie widzę sensu w rozstrzyganiu o miejscach 3-4, skoro nawet piłkarzom nie chce się grać w tych meczach, to po co na siłę je rozgrywać...
Właśnie też się zastanawiam nad sensem oglądania tego meczu... W zasadzie to przychylam się do Twojego stanowiska. Już po turnieju, drużyny wymęczone. Po co nakładać dodatkowe zmęczenie na piłkarzy, którzy i tak w ciągu sezonu grają dużo.

Tak to jutro będę nieprzytomny i nie obejrzę finału, jeśli chodzi o mnie ;).
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

2 gole, 2 błędy sędziego. Nie wiem jak można się emocjonować futbolem częściej niż co 4 lata ;-).
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Oj, chyba znowu będzie pogrom...
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

3:0 Holandia.
Pomimo wszystkich przedmeczowych jęków - Holendrzy potraktowali ten mecz poważnie. Zagrali najsilniejszym składem, bez żadnej taryfy ulgowej i byli zespołem zdecydowanie lepszym.
Brazylia w rozsypce. Myślałam, że David Luiz zgłupiał bez Silvy - ale dziś pokazał, że i w parze z Silvą popełnia szkolne błędy. O_O Dla mnie zaskakujące - sto razy oglądałam go w Chelsea i jedyne co miałam do zarzucenia to czasem (a ostatnio b.rzadko) zbyt ostrą grę. Ale żeby tracił głowę, popełniał błędy przy wybiciach, fatalnie się ustawiał, gubił krycie... O_O Najdroższy obrońca świata. rotfl PSG powinno renegocjować. :wink: Jeden Oskar grał. Prawda taka, że jedynym naprawdę światowej klasy zawodnikiem Brazylii na dziś jest Neymar. Nie ma Neymara - nie ma Brazylii. (:] A że to jednak gra zespołowa - jest Neymar - Brazylia jest, ale dalej słabieńka.

Gratulacje dla Holandii za ten mecz. Ciekawość jak jutro Argentyna... i czy pomyślę "szkoda, że nie Holandia w finale."
Ale, mimo świetnej dzisiejszej Holandii - mam wrażenie, że z Niemcami by polegli. A że Argentyna powalczy... :rolleyes:
Wrażenia nie grają, Majorka. :dvl(:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski

Wróć do „Inne sporty”