Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Holandia wygrała zasłużenie, Brazylijczycy (kibice) już pogodzeni i chyba będzie spokój.
Szkoda, że w 1/2 finału trener Holandii okazał się mega pierdołą a piłkarze cykorami :::bd:: , jak patrzyłem na mecze w turnieju to jednak bardziej zasłużyli na finał niż Argentyna. Ale cóż, za zasługi to już dawno nic nie ma. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Ani na krok nie ustępuje Argentyna Niemcom. :::gd::: Ba, to Argentyna stworzyła więcej sytuacji bramkowych. Ale trwa dogrywka i wygląda na to, że karne rozstrzygną kto będzie mistrzem.

A jednak chyba nie ..Goetze i 1:0.
Zostało 5 minut na wyrównanie.

Koniec. Pierwszy raz Europa triumfuje w Ameryce Południowej. Doczekali się Niemcy po latach tytułu.
Cóż , wygrała najlepsza- w przekroju całego turnieju - drużyna.
Ale Argentyna zagrała dziś jeszcze lepiej niż z Holandią. Brawo. :::gd:::
Ostatnio zmieniony 13 lip 2014, 23:42 przez Majorka, łącznie zmieniany 1 raz.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Żal :? . No ale niewykorzystane sytuacje się mszczą ...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Szkoda. Mieli swoje szansę Argentyńczycy, dobrze choć, że Klose nie strzelił gola. Przynajmiej jak ciągle podkreślają komentatorzy na 24 lata spokój.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Chciałem przed MŚ, aby wygrała drużyna z Europy. Cieszyłem się na odpadnięcie Brazylii. Smucę się jednak teraz z powodu Messiego, że nie zdobył z drużyną tego Mistrzostwa Świata.
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Niemcy wygrali, Europa górą. :::gd:::
Patrząc przez pryzmat całej imprezy to zasłużenie. Argentyna też zaimponowała. Jako drużyna dorastali przez ten turniej. Z Niemcami zagrali bardzo dobre spotkanie i skutecznie nie pozwalali się rozpędzić niemieckiemu walcowi.

Dobrze też i dla naszych patałachów, jak przerżną, a przerżną, kolejne eliminacje, to powiedzą, że przynajmniej z mistrzami świata. rotfl
Mogą też wysłać Włochom, Anglikom i Urugwajczykom kasetę - Ja wygrać z Kostaryką na Mundialu. :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Statystycznie Argentyna wypadła tak samo blado, jak w nudnym finale 1990 roku - żadnego celnego strzału na bramkę przez cały mecz. Ale jeśli w sytuacji sam na sam nie trafia się w bramkę, to czego oczekiwać...

Argentyńczykom jaj wystarczyło na pierwsze 20-25 minut, grali w miarę odważnie i szybko. Później to już było wyczekiwanie na kontrę i liczenie na geniusz Messiego. Po tych pierwszych minutach pomyślałem, że jeśli tak grająca Argentyna ma zdobyć Puchar, nie mam nic przeciwko. Niestety, miłe złego początki, w miarę upływu czasu ten mecz naprawdę przypominał mi rok 1990, bez względu na to co pitolił Szpakowski.

Sędzia jak dla nie trochę niekonsekwentny w swoich decyzjach, ale na szczęście krzywdy tym nikomu nie zrobił.

Niemcy prowadzili grę przez cały mecz, też mieli swoje szanse, gdyby coś strzelili wcześniej, byłoby pewnie dużo więcej bramek. Zdziwiony byłem błędami, które doprowadziły do sytuacji strzeleckich dla południowców, na szczęście mają Higuaina w ataku, prawdziwych napastników nie wzięli na ten turniej rotfl . Nie wiem czemu po przerwie nie wyszedł Lavezzi, moim zdaniem najlepszy na boisku. Messi bezproduktywny, Złota Piłka MŚ dla niego to w tym momencie kpina... :tired:



Co do sytuacji z Neuerem - wyszedł w powietrze i wybił piłkę, nie ma mowy o faulu. Jeśli w tej sytuacji ktoś domaga się faulu, to tak samo powinien się domagać, kiedy obrońca argentyński barkiem chciał wyrwać głowę Kramerowi... Gdyby Neuer nie trafił w piłkę, byłaby czerwona i karny, ryzykował ale tylko tacy wygrywają. Poza tym, to we wczorajszym meczu Argentyna grała bardziej twardo, zupełnie jakby chcieli Niemiaszków przestraszyć. Nie udało się, najważniejsze że Mistrzem Świata została drużyna europejska :::gd::: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Argentyna zagrała swój najlepszy mecz, Niemcy najgorszy. Stąd na pozór spotkały się drużyny równorzędne. Niemcy wyszli jakby zbyt rozluźnieni, jakby wynik półfinału kazał im myśleć, że są już mistrzami. Początek był straszny, podania niecelne a opór przeciwnika powodował narastanie frustracji i coraz większego napięcia. Myślę, że Niemcy rozwalcowaliby Argentynę, właśnie po strzeleniu przez nią bramki. A tak, mecz im po prostu się nie układał. Brakowało też szczęścia. Tylko dlatego Argentyna mogła nawiązać walkę. Ale dobrze, że nie doszło do loteryjnych karnych. Gdyby wygrali Latynosi, z taką grą, makabra!
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Argentyna zagrała świetny mecz, zdecydowanie najlepszy na tych mistrzostwach. Higuain ... :/ i mogłoby być całkiem interesująco.

Niemcy jak to Niemcy. Do końca niebezpieczni. Z nimi trzeba grać na maksymalnym skupieniu. Jako drużyna są najbardziej kompletnym zespołem. Niedługo my się o tym przekonamy. :wink:
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Polska - Niemcy? 2-cyfrówka spokojnie ;), ale po co?

O co chodzi z tą sytuacją z Neuerem? Nie bardzo rozumiem, tam nie było "sytuacji". Bramkarz jest w polu karnym i interweniuje skutecznie, z piłką się nie mija. A to że kogoś przy okazji zdemoluje to tego kogoś problem ...
Trochę tak jak wywalić obrońcę bo wszedł w polu karnym wślizgiem czysto w piłkę, a przeciwnik się przewraca i rozbija głowę na np. słupku, jego problem nie obrońcy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Ja tam największą frajdę miałem jak Higuain strzelił ze spalonego bramkę. Wszyscy już wiedzą, ale ten twardo dalej biegnie i się cieszy, jego mina po odwróceniu się w stronę boiska, bezcenne rotfl. Zmarnowana setka też pięknie, między innymi dlatego Real go sprzedał. Florek może głowy do piłki nie ma, ale do interesów jak najbardziej, sprzedać Higuaina za ponad 40mln ojro... :D Palił też sporo akcji wczoraj, skąd ja to pamiętam :wink:.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Parę uwag i refleksji po zakończeniu turnieju. Może już bez oczywistości - czyli płaczu nad Brazylią, zachwytu nad Germanią i pytaniem dlaczego Argentyna.. :wink:

1. Znakomicie zaprezentowały się drużyny mniejszych krajów południowo amerykańskich : Kostaryka, Chile, Kolumbia, Meksyk, Urugwaj. A wyjątkowo słabo - Azja i Afryka.

2. Belgia, Szwajcaria - :::gd:::

3. Francuzi - sukcesu nie odnieśli, ale zaprezentowali się dobrze. Na tyle dobrze, że będą w/g mnie, najpoważniejszym konkurentem dla Niemców w Mistrzostwach Europy.

4. Mistrzostwa Świata bez napastników. Takich typowych killerów czekających na dogranie. Już tak się nie gra. Rządzili znakomici skrzydłowi (Robben, DiMaria, Joel Campbell) czy pomocnicy (James Rodriguez).
A jak RVP ustawiony był jako typowa 9 - to był po sto razy łapany na spalonym.

5. W mediach ustalanie "jedenastki mistrzostw"...Ja też chciałam spróbować. :wink:
I wymiękłam już przy wyborze bramkarza - Neuer? Navas? - a potem przypomniał mi się Ochoa..
Więc wymienię tych, których gra pozostawiła znakomite wrażenie, bez ustalania "jedenastki mistrzostw": bramkarzy wymieniłam, a dalej :Mascherano, Toni Kroos, Oezil, Joel Campbell, James, Mueller.
I przede wszystkim Robben. To jemu należy się ta "Złota Piłka". Messi rozegrał bardzo dobry turniej, przeciągnął Argentynę przez fazę grupową - ale nie był to najlepszy piłkarz mistrzostw.

6. No i na zakończenie..zagadka. :wink:
-W 2010 Del Bosque wygrał z Hiszpanią, bo skopiował grę Barcelony.
- W 2014 Loew wygrał z Niemcami, bo skopiował grę Bayernu.
Pytanie. Czyją myśl trenerską skopiowali obaj panowie? rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Majorka pisze:6. No i na zakończenie..zagadka. :wink:
-W 2010 Del Bosque wygrał z Hiszpanią, bo skopiował grę Barcelony.
- W 2014 Loew wygrał z Niemcami, bo skopiował grę Bayernu.
Pytanie. Czyją myśl trenerską skopiowali obaj panowie? rotfl
Pep :wink: ale mam coś lepszego :) .

To, że tytuł zdobyli Niemcy, to zasługa Polaków, tzn polskiej Reprezentacji :D . To już po raz trzeci zespół, który grał sparing z Polakami przed ważną imprezą wygrywa później tą imprezę :)

Niemcy grali z nami - wygrali tegoroczne MŚ
Poprzednio Hiszpanie grali z nami sparing, wkopali nam - wygrali
Jeszcze wcześniej Grecy grali z nami - wygrana ME .

PZPN powinien opatentować to i stworzyć strumień dolarów płynący rotfl . Kto chce wygrać ważną imprezę niech zagra z naszą kadrą, sukces murowany.
Drużyna, która z nami grała po prostu dostawała takiego kopa motywacyjnego, że później już z górki było :) . Przecież skoro dali radę z naszą mistrzowską piłką, to już żaden inny rywal nie był im straszny rotfl
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mistrzostwa Świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Basic pisze:Drużyna, która z nami grała po prostu dostawała takiego kopa motywacyjnego, że później już z górki było :) . Przecież skoro dali radę z naszą mistrzowską piłką, to już żaden inny rywal nie był im straszny rotfl
Kombinujesz w dobrym kierunku, ale nie o to chodzi. :P
Zwyczajnie jak zobaczyli poziom naszych kopaczy to się wystraszyli i zabrali ostro za robotę żeby tak się nigdy nie zaprezentować. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Inne sporty”