Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Majorka pisze:Ostatnia kolejka - przerwa - ale praktycznie już rozstrzygnięcia zapadły.
City prowadzą 1:0 z West Hamem, Liverpool przegrywa 0:1 z NewCastle..na dodatek po samobójczym golu Skrtela. Jakby podsumowanie sposobu, w jaki stracili tytuł.. :/
Niestety, zbyt wiele głupio straconych bramek zdecyduje o tytule. Liverpool powinien zdecydowanie wzmocnić się z tyłu, zwłaszcza środkowi obrońcy grają bardzo niepewnie.

E. Dwie identyczne bramki w odstępie 2 minut dają The Reds prowadzenie 2:1. Będzie można gdybać, gdyby nie porażka z Chelsea u siebie...gdyby nie remis z CP...itp, itd...
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Niestety, Gerrard przypomina mi gwiazdy NBA, które nigdy nie wygrały tytułu :dvl(: . Szkoda, bo należy mu się jak mało komu...a już na pewno bardziej niż sprzedajnym grajkom ( czyli większości kopaczy MC :] ).
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

scudetto pisze:Niestety, Gerrard przypomina mi gwiazdy NBA, które nigdy nie wygrały tytułu :dvl(: . Szkoda, bo należy mu się jak mało komu...a już na pewno bardziej niż sprzedajnym grajkom ( czyli większości kopaczy MC :] ).
Ja o Gerrardzie mam jak najgorsze zdanie ze względu na:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1GKXAKQY-0Y[/youtube]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Gary czepiasz się. :P Chłopak ma kiepską koordynację i często się potyka. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Gary, kto w dzisiejszym futbolu nie nurkuje? :wink: Skoro tępi sędziowie na to pozwalają... Oczywiście niepotrzebnie się o tym negatywnie wypowiadał, skoro sam to robi. :::bd::

Ja cenię go za lojalność i przywiązanie do barw klubowych. W czasach pogoni za pieniądzem to mimo wszystko rzadkość :::gd::: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

scudetto pisze:Ja cenię go za lojalność i przywiązanie do barw klubowych. W czasach pogoni za pieniądzem to mimo wszystko rzadkość :::gd::: .
hehe

Steve Gerrard, Gerrard,
He kisses the badge on his chest,
Then puts in a transfer request,
Steve Gerrard, Gerrard...
*

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 653041.stm
http://www.theguardian.com/football/200 ... ory.sport6


*Stevie G całuje herb na koszulce a potem chce odejść z klubu...
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

scudetto pisze:Gary, kto w dzisiejszym futbolu nie nurkuje? :wink: Skoro tępi sędziowie na to pozwalają... Oczywiście niepotrzebnie się o tym negatywnie wypowiadał, skoro sam to robi. :::bd::
Chodzi mi właśnie o wypowiedzi. Nurków jest wielu, są w zasadzie w każdej drużynie i gdybym miał nie kibicować jakiemuś klubowi, bo ma nurka w składzie, to chyba nikt by nie został. Ale robienie z siebie uosobienia moralności i prawości, gdy robi się to samo, co u innych się potępia jest dla mnie wyjątkowo nieakceptowalne. LFC to rywal United, więc i tak im nie kibicuję, ale skoro w tym sezonie długo wybór był między AIDS (Chelsea), kiłą (City) i rzeżączką (LFC), to zastanawiałem się, komu z 2 ostatnich chorób zespołów życzyć wygranej i gdyby nie obecność Gerrarda byłby to pewnie Liverpool.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Gary pisze:
scudetto pisze:Gary, kto w dzisiejszym futbolu nie nurkuje? :wink: Skoro tępi sędziowie na to pozwalają... Oczywiście niepotrzebnie się o tym negatywnie wypowiadał, skoro sam to robi. :::bd::
Chodzi mi właśnie o wypowiedzi. Nurków jest wielu, są w zasadzie w każdej drużynie i gdybym miał nie kibicować jakiemuś klubowi, bo ma nurka w składzie, to chyba nikt by nie został. Ale robienie z siebie uosobienia moralności i prawości, gdy robi się to samo, co u innych się potępia jest dla mnie wyjątkowo nieakceptowalne. LFC to rywal United, więc i tak im nie kibicuję, ale skoro w tym sezonie długo wybór był między AIDS (Chelsea), kiłą (City) i rzeżączką (LFC), to zastanawiałem się, komu z 2 ostatnich chorób zespołów życzyć wygranej i gdyby nie obecność Gerrarda byłby to pewnie Liverpool.
Gerrard nie należy do ideałów pod względem moralności, uczciwości itp itd. Nie jestem tak zagorzałym fanem LFC jak chociażby Majorka MU :wink: , jak wiadomo wolę włoskie czerwono-czarne klimaty :twisted: . Tak się jednak złożyło, że pierwszym wielkim finałem jaki obejrzałem, było nieszczęsne Heysel i mimo porażki, wolałem The Reds od Starej Damy :wink: . Jakoś tak zostało do dzisiaj, chociaż wciąż nie mogę im wybaczyć finału LM z 2005 :dvl(: .

Podsumowując - w dzisiejszych czasach cenię sobie piłkarzy, którzy potrafią grać całe życie w jednym klubie. Mogą wyciągnąć kasę od klubu mówiąc o transferach, ale koniec końców i tak zostają. Giggs czy Scholes też mają moje uznanie, oczywiście niedoścignionym wzorem jest Paolo Maldini :] . Jedno- dwusezonowcy którzy idą tam, gdzie dają więcej, to nie dla mnie :::bd:: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

No to koniec sezonu. Sezonu bardzo ciekawego. Sezonu zmieniających się wielokrotnie liderów. Walki o tytuł do ostatniej kolejki. Ostrej walki o premiowane grą w pucharach europejskich miejsca. O utrzymanie się menadżerów na posadach.
Znamy mistrza Anglii. Znamy wielkich przegranych. Znamy spadkowiczów.
Jak ja widzę moją ulubioną ligę? Ano tak:

Manchester City - mistrz Anglii - czyli :Znakomity Banał..
Niby wszystko gra i buczy, do niczego nie można się przyczepić, wszystkie formacje na poziomie, żadnych dziur... ale czegoś brak. Nowatorstwa? Własnego stylu? Charyzmy?

Liverpool - vicemistrz Anglii - czyli:Wielki Przegrany.
Przebudował zespół Brendan Rodgers. Nadał zespołowi to czego brakuje City - styl i jakość. :::gd::: Ale..wypuścili tytuł, o który walczą 25lat - na własne życzenie.* :::bd::

Chelsea - 3 miejsce - czyli: Powrót Króla :wink: Udany? No nie wiem. Niby Mourinho zastrzegał się od początku, że nie gra o tytuł w tym sezonie, bo musi przebudować zespół - ale nie jest to do końca prawdą. Mou w tytuły mierzy zawsze.
Fakt, niewiele zmienił w składzie - grał tym co dostał - sprzedał Matę, narzekał na Hazarda i Oscara - narzekał, bo wymagał mocnego wspomagania defensywy. W przyszłym sezonie kończą się kontrakty Lamparda, Terry'ego, Cole'a - ciekawa jestem co będzie?
I ile czasu dostanie od Abramowicza. Wymagającego sukcesów.

Arsenal - 4 miejsce - czyli: Nihil novi. Jak zawsze - znakomity początek, nadzieje kibiców i tylko miejsce premiowane LM. Świętą cierpliwość mają do Wengera.
Ja gdybym była piłkarzem i popatrzyła na skrzywioną minę mego menadżera... ten facet ma wypisaną na twarzy klęskę.

5. Everton - pod Roberto Martinezem. Szacunek. Ciekawie ustawiona drużyna. Fajnie grali chłopaki. Widać, że odejście Moyesa wraz z całym sztabem przeciętniaków - posłużyło klubowi.
6. Tott'ham - jakości Bale'a brakowało, wywalenie AVB nie pomogło w niczym. Nijaki ten Tottenham w tym sezonie.

7. Manchester United - Klęska. Najgorszy sezon od ćwierćwiecza. Można było się spodziewać trudności - ale to były same złe wybory. Zle wybrany menadżer, złe transfery, brak koncepcji, brak kontroli nad szatnią. Nie będę spekulować ile w tym winy Fergusona - ale myślę, że dużo. Mam nadzieję, ze "nowy" - ktokolwiek nim będzie - potrafi narzucić swoje bezwzględne ja.

Warto zwrócić uwagę na wysoką pozycje Southampthon - ładnie grający zespół i bardzo dobrze zarządzany.

Może jeszcze menadżerowie.
1. Manuel Pellegrini - Zrobił z gwiazd -zespół. Opanował szatnię. Jest mądry (ustawienia, taktyka, zakupy) i spokojny. :::gd:::
2. Brendan Rodgers - dla mnie, mimo końcówki sezonu - znakomitość. Odbudował jakość Liverpoolu, młodych wypromował, znalazł miejsce dla starego Gerrarda, zatrzymał Suareza.
Grał ciekawą, ofensywną piłkę. Tak zresztą grało też Swansea jak był ich trenerem. Aż dziw, że to szkoła Mourinho. Brendan Rodgers to przyszłość.
3. Jose Mourinho. - Mou to Chelsea więc uwagi powyżej. Dodam tylko, że pomimo wszystko dalej żałuje, ze nie chciano go w United.
4. Roberto Martinez. - To, jak Brendan - menadżer przyszłości. Ciekawa jestem, który wielki klub go capnie - bo, że tak będzie - nie wątpię.

* - Liverpool stracił mistrzostwo remisując 3:3 z Crystal Palace - prowadząc 3:0. Crystal Palace grał o typową pietruszkę. O nic. Ani o żadne awanse, ani nie bronił się przed spadkiem. Czy wygrałby, czy przegrał - i tak zostawał na 11 miejscu. Walczyli jak lwy.
Dla mnie to esencja ligi angielskiej - taka postawa. :::gd:::

Koniec wypracowania. :wink:
W sobotę FCB gra z Atletico o mistrzostwo Hiszpanii, więc musiałam się spieszyć - Anglia zejdzie na daleki plan. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
sasayaku4
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2014, 17:11
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Nie lubię City, ale z tym, że nie ma charyzmy to się nie zgodzę. Mają ten ciąg na bramkę o czym świadczy ilość goli, czyli 102. Niby tylko o jeden gol więcej niż Liv, ale City ma bardziej zdyscyplinowaną obronę. Tym wygrali sezon.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Real wygrywa 3:1. No to teraz Barcelona z Atletico.
Barcelona w tym sezonie jak Rafa - bez formy, rozbita - a jednak z szansami na mistrza. :wink: Szczególnie, że grają na Camp Nou.
................
Diego Costa zszedł z boiska z odnowionym urazem - siedzi i płacze.. ;(
Szpital. Turan musi zejść..no to założenia taktyczne na początek meczu - leżą. :/
.................
Atletico - mistrzem Hiszpanii. :::gd::: Nie lubię słowa "należało się" w sporcie - ale właśnie tak - należało im się jak psu zupa. :D Brawo! Dla zespołu - a przede wszystkim dla Diego Simeone. :::gd:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
fusette
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 193
Rejestracja: 23 sty 2013, 01:26

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

To teraz niech jeszcze pójdą za ciosem i zgarną Ligę Mistrzów.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

fusette pisze:To teraz niech jeszcze pójdą za ciosem i zgarną Ligę Mistrzów.
Ja życzę Realowi decimy.
Puchary też pozgarniane. Anglii - dla Arsenalu. Niemiec - dla Bayernu. Został nam finał LM i odliczanie do Mistrzostw Świata.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Majorka pisze:
7. Manchester United - Klęska. Najgorszy sezon od ćwierćwiecza. Można było się spodziewać trudności - ale to były same złe wybory. Zle wybrany menadżer, złe transfery, brak koncepcji, brak kontroli nad szatnią. Nie będę spekulować ile w tym winy Fergusona - ale myślę, że dużo. Mam nadzieję, ze "nowy" - ktokolwiek nim będzie - potrafi narzucić swoje bezwzględne ja.
Złe transfery? Raczej: brak transferów z wyłączeniem Juana Maty, bo to przecież strzał w dziesiątkę i świetlana przyszłość w linii pomocy.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

wwojtek pisze:Złe transfery? Raczej: brak transferów z wyłączeniem Juana Maty
No jak to, jeszcze był przecież wspaniały transfer Fellainiego. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Fellaini *na razie* jest niewypałem, więc spokojnie można go pominąć w tej wyliczance. Nie jest wykluczone, że w następnym sezonie będzie pełnił bardziej doniosłą rolę jako box-to-box midfielder*, bo takich graczy w środku pola zdecydowanie brakuje.

*pomocnik operujący od swojego pola karnego do pola karnego przeciwnika
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

A mnie cieszy, że Barcelona przegrała mistrzostwo. Teraz będą pod większą presją zmian, aniżeli w przypadku wygrania trofeum. Oby porobili zmiany z głową to i kolejny sezon będzie lepszy.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

wwojtek pisze:Fellaini *na razie* jest niewypałem, więc spokojnie można go pominąć w tej wyliczance. Nie jest wykluczone, że w następnym sezonie będzie pełnił bardziej doniosłą rolę jako box-to-box midfielder*, bo takich graczy w środku pola zdecydowanie brakuje.

*pomocnik operujący od swojego pola karnego do pola karnego przeciwnika
Moim zdaniem Fellaini nigdy nie będzie graczem klasy światowej, nie ten rozmiar kapelusza. Oby się go pozbyli jak najszybciej, a jak nie, to niech pełni rolę bench-to-bench midfildera*.

*pomocnik operujący od ławki rezerwowej u siebie do ławki rezerwowej na wyjeździe. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2013/14

Van Gaal oficjalnie trenerem "Diabłów". Nie jest to trener moich marzeń - ale i tak każdy lepszy od poprzednika.
Ma sukcesy ligowe i międzynarodowe z Ajaksem, Barceloną i Bayernem - ma też na koncie mocno nieudane sezony. Nigdy w Anglii nie pracował, no i parę lat minęło od momentu, gdy prowadził klub. Kontrakt na 3 lata, Giggs asystentem.
Mam nadzieję, że zrobi rewolucję kadrową. I żaden "wujek dobra rada" nie będzie mu potrzebny. Pierwszy rok na przebudowę - ostrą i widoczną. Drugi już na sukcesy. Glory!

Jakiś diabełek- czerwony? :wink: - kusi mnie, żeby napisać - a potem Klopp lub Mou. rotfl

Marcelo Bielsa obejmuje od nowego sezonu Olympigue Marsylia. :::gd::: Będę śledziła z dużym zaciekawieniem wyniki. Nawet poświęcę czas i pooglądam w jakimś interesującym zestawie.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski

Wróć do „Inne sporty”