TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Bieganie

O dziwo nie ma tematu o bieganiu ;). Jest ten z Nike+, ale chyba jest to zbytnie zawężenie i rozmowa o bieganiu normalnie byłaby OT. W razie błędu z mojej strony temat przeze mnie założony proszę usunąć.

Robi się coraz cieplej. Widzę, że coraz więcej osób wychodzi zza biurek i wstaje z kanap by pobiegać. Na ulicach Warszawy, moim okiem laika, z roku na rok jest biegaczy coraz więcej. Bardzo fajnie :). Może Forumowicze biegają?

Zanim zacząłem biegać szukałem aplikacji na Andka do biegania. Po wielu próbach, testach i po wielu zniechęceniach znalazłem chyba najlepszy i najbardziej elastyczny - run-log.com.

Bodaj najdokładniejszy GPS, znacząco czasem poprawiał gpx z Endomondo. Można sobie też oczywiście do statystyk wrzucić inne sporty - ja mam też tenis. Ciekawie rzecz wygląda, bo mam Speed_Cella Adidasa, więc po każdym meczu tenisowym mam statsy odnośnie kilometrów, czasu, tempa, maksymalnej szybkości, średniej szybkości itp. Wrzucam później do run-loga i mam statystyki ile kilometrów już mam przebiegu w butach. Mówi się, że buty do biegania to są tak na ok. 1000km. Nie wiem jak to ma przełożenie na tenisowe...

Może Forumowicze z Wawy biegają i mają np. jakieś swoje ulubione trasy? Sam mam z tym problem, bo nie lubię biegać w kółko, a tak przy ulicach to niezbyt zdrowo ;).
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Bieganie

Ja natomiast w tym tygodniu zacząłem trening od zera. 1 min. marszu, 1 min. biegu, a w kolejny tydzień dokłada się kolejną minutę biegu. Krok po kroku i mam nadzieję że dojdę do 60 min. biegu bez przerwy. :)
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Bieganie

Można powiedzieć że jak na tenisistę to biegam sporo bo czasami w tygodniu dochodzę do 80km. Jednak biegam bo startuję czasami w rajdach przygodowych, długodystansowych zawodach na orientację.
Moje podejście do biegania jest jednak niewłaściwe dla typowych graczy ponieważ zabija skutecznie szybkość i zwrotność na korcie.
Dla tenisistów polecałbym dłuższe wybiegania, ale tylko w okresie przygotowawczym i to nie dłuższe niż 1,5 godziny, a w okresie startowym ograniczenie się tylko do delikatnego biegu połączonego z ćwiczeniami szybkościowymi, ale szczegóły byłyby już OT.

Biegam zazwyczaj w lesie między Sokołowem a Nadarzynem, a kiedyś w lesie na Bemowie. Niestety to najbliższe tereny leśne dla warszawiaków. Niestety bieganie po alejkach parkowych lub ulicach totalnie mnie nie kręci wręcz odrzuca mnie na samą myśl. Zatem auto i do lasu.

Bieganie jest idealnym wstępem do poprawienia kondycji na korcie, ale to sprawa oczywista.
Generalnie bardzo polecam.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Bieganie

Pio pisze:nie dłuższe niż 1,5 godziny
Nie ma problemu. :) Dosłownie.

Nie ma i nie będzie innej drogi do formy jak tylko przez bieganie jako pierwsza część treningu. Ja kiedyś nienawidziłem bardzo, a teraz nienawidzę tylko trochę. Ale jak zrzuciłem z siebie jakieś nie wiadomo jakie wymagania ile to ja nie przebiegnę, to od razu się przyjemniej zrobiło. Nie mam ochoty - nie biegnę dalej. Nie będę się zarzynał to nie będę miał wstrętu do biegania i łatwiej będzie wyjść na bieżnię za 2 dni. A regularność to fundament.

Odkrywam, że jest w bieganiu coś zwycięskiego. Coś z wolności. Coś, co dodaje sił i wprowadza na wyższe obroty w życiu i pomaga.
Piotr Szyba.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Odp: Bieganie

Martinek pisze:Ja natomiast w tym tygodniu zacząłem trening od zera. 1 min. marszu, 1 min. biegu, a w kolejny tydzień dokłada się kolejną minutę biegu. Krok po kroku i mam nadzieję że dojdę do 60 min. biegu bez przerwy. :)
A to nie jest do 30 minut bez przerwy? Obiło mi się, że to jest do pół godziny, ale ręki nie dam...
Bądź co bądź fajnie, że się zdecydowałeś :).
Pio pisze:Dla tenisistów polecałbym dłuższe wybiegania, ale tylko w okresie przygotowawczym i to nie dłuższe niż 1,5 godziny, a w okresie startowym ograniczenie się tylko do delikatnego biegu połączonego z ćwiczeniami szybkościowymi, ale szczegóły były by już OT.
Kurczę, ja bym chętnie poczytał, nie skusisz się na zrobienie małego OT ;)?
Pio pisze:Można powiedzieć że jak na tenisistę to biegam sporo bo czasami w tygodniu dochodzę do 80km. Jednak biegam bo startuję czasami w rajdach przygodowych, długodystansowych zawodach na orientację.
Łał, sporo. Ja to bym chyba nie wyrobił tylu kilosów plus jeszcze tenis :(.
hitman pisze:Odkrywam, że jest w bieganiu coś zwycięskiego. Coś z wolności. Coś, co dodaje sił i wprowadza na wyższe obroty w życiu i pomaga.
Otóż to :). Nie ma to jak pobyć chwilę samemu i zrobić coś pożytecznego dla organizmu :). Przyjemne z pożytecznym :).
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bieganie

TadX pisze:Sam mam z tym problem, bo nie lubię biegać w kółko, a tak przy ulicach to niezbyt zdrowo ;).
No właśnie, mnie najbardziej rozwala ta masa ludzi biegających wzdłuż zakorkowanych ulic i po betonowych chodnikach. Opcja bardzo zdrowa dla płuc i dla stawów równocześnie rotfl.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Bieganie

Ja biegam po ścieżkach rowerowych nad zalewem Rybnickim. :) Trochę za blisko drogi, ale taki odcinek dość krótki. Potem zaczyna się więcej zieleni. :)
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Bieganie

Przyznam, że biegania po lesie nic nie przebije :). Nic. Żadne parki, nie parki. Nic :(.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Bieganie

TadX pisze:Przyznam, że biegania po lesie nic nie przebije :). Nic. Żadne parki, nie parki. Nic :(.
A i doping lochy z młodymi niepowtarzalny. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Steve
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2012, 07:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Bieganie

Ja czerpię przyjemność nawet z biegania w okolicach wrocławskiego rynku ;). Przyznam, że bieganie po mieście wzdłuż zakorkowanych ulic nie należy do najprzyjemniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu, ale jak się ma daleko do jakiegoś parku, wałów, czy moich ulubionych ścieżek wśród pól, to nawet w mieście można się nabiegać i spotkać wiele innych osób, promujących tę formę spędzania wolnego czasu ;).
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Bieganie

Steve pisze:Ja czerpię przyjemność nawet z biegania w okolicach wrocławskiego rynku ;). Przyznam, że bieganie po mieście wzdłuż zakorkowanych ulic nie należy do najprzyjemniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu, ale jak się ma daleko do jakiegoś parku, wałów, czy moich ulubionych ścieżek wśród pól, to nawet w mieście można się nabiegać i spotkać wiele innych osób, promujących tę formę spędzania wolnego czasu ;).
Racja, ludzie specjalnie trenują na wysokości bo tam trudniej, zakładają na pas obciążniki, po to żeby potem odczuć ulgę kiedy trzeba. Ze spalinami może być tak samo, jak organizm przyzwyczaisz, że może pracować wydajnie dostarczając mu tylko 50% tlenu to jak już dostanie standardową ilość, to dopiero poczujesz kopa. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Bieganie

Steve pisze:Ja czerpię przyjemność nawet z biegania w okolicach wrocławskiego rynku ;). Przyznam, że bieganie po mieście wzdłuż zakorkowanych ulic nie należy do najprzyjemniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu, ale jak się ma daleko do jakiegoś parku, wałów, czy moich ulubionych ścieżek wśród pól, to nawet w mieście można się nabiegać i spotkać wiele innych osób, promujących tę formę spędzania wolnego czasu ;).
Też racja. Bo tak to co - w ogóle nic nie robić ;)? Choć przyznam, że usilnie poszukuję bocznych dróżek, byleby dalej od głównych. Niekiedy można ciekawie pozwiedzać :).
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bieganie

PitS pisze:
TadX pisze:Przyznam, że biegania po lesie nic nie przebije :). Nic. Żadne parki, nie parki. Nic :(.
A i doping lochy z młodymi niepowtarzalny. :D
Zwłaszcza po długim wybieganiu, jak ma się w nogach ponad 20 km i trzeba nagle przyspieszyć :D (lasek bródnowski i to po stronie centrum handlowego, locha z trójką młodych :) ).
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Bieganie

becki pisze:Zwłaszcza po długim wybieganiu, jak ma się w nogach ponad 20 km i trzeba nagle przyspieszyć :D (lasek bródnowski i to po stronie centrum handlowego, locha z trójką młodych :) )
No widzisz, jakie atrakcje miałeś? Za darmo ;)? Poza tym - 20 kilo? Szacunek!
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bieganie

becki pisze:Zwłaszcza po długim wybieganiu, jak ma się w nogach ponad 20 km i trzeba nagle przyspieszyć :D (lasek bródnowski i to po stronie centrum handlowego, locha z trójką młodych :) )
Taaak, spotkałem kiedyś to towarzystwo też, jak stało niedaleko przejścia dla pieszych na światłach rotfl.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bieganie

htb pisze:
becki pisze:Zwłaszcza po długim wybieganiu, jak ma się w nogach ponad 20 km i trzeba nagle przyspieszyć :D (lasek bródnowski i to po stronie centrum handlowego, locha z trójką młodych :) )
Taaak, spotkałem kiedyś to towarzystwo też, jak stało niedaleko przejścia dla pieszych na światłach rotfl.
Bardzo często spotykam tam jakąś "zwierzynę". Sarenki już kilka razy, a w ostatni piątek przed oczami przemknął mi lis z jakąś zdobyczą w pysku :D.
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bieganie

TadX pisze:Zanim zacząłem biegać szukałem aplikacji na Andka do biegania. Po wielu próbach, testach i po wielu zniechęceniach znalazłem chyba najlepszy i najbardziej elastyczny - run-log.com.

Bodaj najdokładniejszy GPS, znacząco czasem poprawiał gpx z Endomondo. Można sobie też oczywiście do statystyk wrzucić inne sporty - ja mam też tenis. Ciekawie rzecz wygląda, bo mam Speed_Cella Adidasa, więc po każdym meczu tenisowym mam statsy odnośnie kilometrów, czasu, tempa, maksymalnej szybkości, średniej szybkości itp. Wrzucam później do run-loga i mam statystyki ile kilometrów już mam przebiegu w butach. Mówi się, że buty do biegania to są tak na ok. 1000km. Nie wiem jak to ma przełożenie na tenisowe...

Może Forumowicze z Wawy biegają i mają np. jakieś swoje ulubione trasy? Sam mam z tym problem, bo nie lubię biegać w kółko, a tak przy ulicach to niezbyt zdrowo ;).
Ja korzystam z Endomondo i w zupełności mi wystarcza, ale może mam małe wymagania ;) .

Co do tras - mieszkam w Wesołej. Nienawidzę biegać po chodnikach itp. tutaj mam na szczęście lasy, parki i co tylko. Tras nie powiem bo ich nie ma. Chcesz coś zmienić biegniesz inną ścieżką w lesie. A to Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym, a to nad jakimiś bagienkami (ok teraz nie bo komary całą krew wypompują), ale ogólnie jest gdzie biegać. Z tym, że racja -teraz niezbyt się dało ostatni tydzień bo komary na terenach podmokłych były w takich ilościach, że machnąłem ręką w chmarę i zebrałem z 5 w zamkniętej dłoni (dosłownie!), wpadały do oczu, uszu nie dało się odgonić tego.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Bieganie

MarK pisze:Z tym, że racja -teraz niezbyt się dało ostatni tydzień bo komary na terenach podmokłych były w takich ilościach, że machnąłem ręką w chmarę i zebrałem z 5 w zamkniętej dłoni (dosłownie!), wpadały do oczu, uszu nie dało się odgonić tego.
Komary to jedno, ale te meszki to już w ogóle masakra. Potrafią wejść pod dwie pary skarpet i pogryźć. Od początku sezonu zaopatrzyłem się w spray przeciw komarom i tym meszkom :).

Ogólnie to zazdroszczę sąsiedztwa lasów...
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Bieganie

Te meszki to cholery. Można Bolerioze w prezencie od nich dostać.
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bieganie

TadX pisze:
MarK pisze:Z tym, że racja -teraz niezbyt się dało ostatni tydzień bo komary na terenach podmokłych były w takich ilościach, że machnąłem ręką w chmarę i zebrałem z 5 w zamkniętej dłoni (dosłownie!), wpadały do oczu, uszu nie dało się odgonić tego.
Komary to jedno, ale te meszki to już w ogóle masakra. Potrafią wejść pod dwie pary skarpet i pogryźć. Od początku sezonu zaopatrzyłem się w spray przeciw komarom i tym meszkom :).

Ogólnie to zazdroszczę sąsiedztwa lasów...
matirow pisze:Te meszki to cholery. Można Bolerioze w prezencie od nich dostać.
Dlatego ja bardzo dbając o swoje zdrowie... nie biegam rotfl :wink: .
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Inne sporty”