Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Tenis stołowy

Szukałam, nie znalazłam, mam nadzieję, że tematu nie dubluje. Ostatnio blog, bodajże, lion_dragona odkopał z mojej podświadomości temat, jakim jest tenis stołowy. ;) Dawno temu, grałam w "pingla", osiągając sukcesy większe i mniejsze. W końcu trafiłam na kort i nie chciałam już z niego zejść. 100 % zaangażowania z dnia na dzień przeniosłam na "pingla na ziemię". :D Odkryłam pasję i odnalazłam zdrową rywalizację. O stole i rakietce zapomniałam.
Do rzeczy - z różnych względów, przez ostanie 3 lata grałam w tenisa bardzo nieregularnie. Niestety uważam, że na jakiekolwiek rozgrywki tenisowe, na dzień dzisiejszy, zwyczajnie jestem za słaba, pewniej czuje się w tenisie stołowym...Tu pytanie do Warszawiaków (i nie tylko), którzy biorą/ brali udział w/ słyszeli o np. Ogólnowarszawskim turnieju tenisa stołowego na Arenie Ursynów. Rozważam uczestnictwo w w/w, jednocześnie nastawiając się na dobrą zabawę i możliwość sprawdzenia się, ale bez specjalnego ciśnienia- słusznie? ;) Ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis stołowy

A kiedy jest ten turniej? Mam blisko więc może wybiorę się czysto towarzysko bo w "pingla" to już daaawno, oj daaaawno nie grałem :).
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis stołowy

23 marca i... chyba w listopadzie. :D ->Więcej info. :)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis stołowy

Kiedyś miałem w domu, w garażu stół pingpongowy i się grywało praktycznie codziennie. Ehhh.

Najlepszy "na dzielnicy" był marynarz - pływał w rejsach kilkumiesięcznych, a na statku mieli tylko wideo, książki i stół pingpongowy ... Równie dobry był koleś, który siedział za rozbój w poprawczaku i tam jedyną rozrywką był właśnie stół do tenisa stołowego (jeszcze się tatuaże nauczył robić). Nie wpuszczałem go dalej do domu, ale znajomość cenna - w razie kłopotów wystarczyło się na niego powołać. :)
Widać co trzeba zrobić, żeby być dobrym w tym sporcie. :D

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz miałem rakietkę w ręku, ale też chętnie bym poprzebijał.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Tenis stołowy

Osobiście drugi semestr mam pingla na WF, i w sumie nie wiem czy był to najtrafniejszy pomysł - im więcej gram, tym czasem trudniej na początku gry odnaleźć się na korcie. Na szczęście w zaliczeniowym turnieju często wystarcza lewa ręka. rotfl
#NKrising
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Tenis stołowy

Też lubię grać w stołowego, co nie znaczy, że umiem ;). Muszę jeszcze dużo rzeczy poćwiczyć np. trudność sprawia mi granie topspinu. FH jeszcze w miarę, choć sporo wyrzucam, w backhandzie natomiast tej rotacji nadać nie umiem. Dlatego częściej gram slajsy. Generalnie bardzo mi się ping-pong podoba, jak będę miał kiedyś własne mieszkanie a w nim - więcej miejsca, to sobie sprawię stół :D.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis stołowy

Mazzakollo pisze:(...)jak będę miał kiedyś własne mieszkanie a w nim - więcej miejsca, to sobie sprawię stół :D.
Dawno temu, swoje pierwsze kroki w tenisie stołowym stawiałam w domu, regularnie grając z tatą na stole w jadalni- wcale nie mamy dużego mieszkania, także nie ma na co czekać. ;)
HeadShot pisze:Osobiście drugi semestr mam pingla na WF, i w sumie nie wiem czy był to najtrafniejszy pomysł - im więcej gram, tym czasem trudniej na początku gry odnaleźć się na korcie.
No niestety, mimo że są to pokrewne sporty, to ciężko je "pogodzić". Pamiętam moje przejście z tenisa stołowego na ziemny i to jak musiałam się pozbyć pewnych nawyków z ping-ponga, żeby być efektywniejszą w tenisie. ;) Ale można to też jakoś wykorzystać - ja np. dzięki grze przy stole miałam mniej problemów z nadawaniem rotacji na korcie. ;)
dwn
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 7 lip 2006, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis stołowy

Co do pogodzenia tych dwóch sportów to moim zdaniem działa to tylko w jedną stronę a mianowicie tenisista stołowy może przyzwoicie grać w tenisa ale na odwrót już nie - chodzi mi oczywiście o nasze podwórko. Powiedzmy, że byłem dość dobrym pinglistom ( II liga) i znam sporo chłopaków z kraju którzy w sezonie letnim gdy jest przerwa w rozgrywkach ligowych bardzo często rywalizują na kortach z bardzo dobrym skutkiem natomiast nigdy się w naszych szeregach nie pojawił rasowy tenisista, który by miał z nami jakieś szanse ( może gdzieś jakiś jest ale się dobrze chowa). Ja praktycznie bez problemu po chwyceniu rakiety odbijałem piłkę na tyle dobrze, że nie wyganiali mnie z kortów :D . Faktycznie nadgarstek tenisisty stołowego bardzo pomaga w grze w tenisa a dokładnie przy forhendzie i slajsie. Tenis na poziomie amatorskim pozwala na więcej swobody w budowaniu akcji czyli ze dwa razy mocno przez środek, a później szukanie linii natomiast w stołowym akcje są krótsze i na większej szybkości.
Są to oczywiście moje przemyślenia czyli dobrego pingpongowego amatora z przeszłością lekko zawodniczą i średnio słabego amatora tenisowego, który nauki czerpał z telewizji :D .

Co do turnieju na Ursynowie możesz jechać śmiało bo teraz zdaje się są kategorie dla ludzi grających rekreacyjnie. W poprzednich edycjach regulamin nie zakazywał grania tym lepszym amatorom grających w ligach od III w dół i najechało się sępów łasych na nagrody :) .
W Warszawie pingiel amatorski działa dość prężnie i turniejów jak i kategorii jest dużo więc można pograć jak komuś się będzie chciało.
NTRP 4.0 - technika
NTRP 2.0 - kondycja
Więcej sprzętu niż talentu...

Moje boje....
https://www.youtube.com/watch?v=tNm9cvNEsU0
https://www.youtube.com/watch?v=pIzwEe-PSdI
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tenis stołowy

MagKor pisze:Ale można to też jakoś wykorzystać - ja np. dzięki grze przy stole miałam mniej problemów z nadawaniem rotacji na korcie. ;)
No to Mag się podłożyłaś zdrowo.

Mouila nie odpuści, marzy jej się aby nie być "jedyną rodzynką" na TF'ie. ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis stołowy

dwn pisze:Co do turnieju na Ursynowie możesz jechać śmiało bo teraz zdaje się są kategorie dla ludzi grających rekreacyjnie. W poprzednich edycjach regulamin nie zakazywał grania tym lepszym amatorom grających w ligach od III w dół i najechało się sępów łasych na nagrody :)
W Warszawie pingiel amatorski działa dość prężnie i turniejów jak i kategorii jest dużo więc można pograć jak komuś się będzie chciało.
Dzięki za info dwn. :) Właśnie takiego "potwierdzenia" potrzebowałam. :)
El Diablo pisze:Mouila nie odpuści, marzy jej się aby nie być "jedyną rodzynką" na TF'ie. ;-P :wink:
Nawet jeśli po TF-ie miałabym mieć tylko 10 pkt. za udział (choć wierzę, że mimo wszystko stać mnie na więcej :rolleyes: ), przywiodłaby mnie ciekawość oraz.. poczucie kobiecej solidarności :P, ALE - biorąc pod uwagę ilość moich postów na dzień dzisiejszy to... może za parę lat. ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tenis stołowy

Mag, do maja to coś czuję, że udział miałabyś pewny. A i Mouila by się ucieszyła, o mnie już nie wspomniawszy. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Tenis stołowy

El Diablo pisze:Mag, do maja to coś czuję, że udział miałabyś pewny. A i Mouila by się ucieszyła, o mnie już nie wspomniawszy. :wink:
Może organizatorzy wymyślą dzikie karty?
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Tenis stołowy

MagKor pisze:Nawet jeśli po TF-ie miałabym mieć tylko 10 pkt. za udział (choć wierzę, że mimo wszystko stać mnie na więcej :rolleyes: ), przywiodłaby mnie ciekawość oraz.. poczucie kobiecej solidarności :P, ALE - biorąc pod uwagę ilość moich postów na dzień dzisiejszy to... może za parę lat. ;)
Ludzie z dwoma postami się dostają, więc nie widzę problemu. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Mouila
Królowa Tenis NET
Posty: 680
Rejestracja: 12 kwie 2009, 01:58

Re: Tenis stołowy

wyczesany pisze:
MagKor pisze:Nawet jeśli po TF-ie miałabym mieć tylko 10 pkt. za udział (choć wierzę, że mimo wszystko stać mnie na więcej :rolleyes: ), przywiodłaby mnie ciekawość oraz.. poczucie kobiecej solidarności :P, ALE - biorąc pod uwagę ilość moich postów na dzień dzisiejszy to... może za parę lat. ;)
Ludzie z dwoma postami się dostają, więc nie widzę problemu. ;)
Dokładnie, dlatego nie ma co się migać. Brać rakiety i przyjeżdżać! :wink: Najwyższy czas, żeby ktoś w końcu udowodnił, że kobiety potrafią jednak grać. ;-P
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis stołowy

El Diablo pisze:Mag, do maja to coś czuję, że udział miałabyś pewny. A i Mouila by się ucieszyła, o mnie już nie wspomniawszy. :wink:
Mouila pisze:
wyczesany pisze:
MagKor pisze:Nawet jeśli po TF-ie miałabym mieć tylko 10 pkt. za udział (choć wierzę, że mimo wszystko stać mnie na więcej :rolleyes: ), przywiodłaby mnie ciekawość oraz.. poczucie kobiecej solidarności :P, ALE - biorąc pod uwagę ilość moich postów na dzień dzisiejszy to... może za parę lat. ;)
Ludzie z dwoma postami się dostają, więc nie widzę problemu. ;)
Dokładnie, dlatego nie ma co się migać. Brać rakiety i przyjeżdżać! :wink:
No nie! To ja pojęcia nie miałam o takim stanie rzeczy. :D W takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak brać rakiety, (ruszyć na treningi) i przyjeżdżam. :P ;)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tenis stołowy

Mouila pisze:
wyczesany pisze:
MagKor pisze:Nawet jeśli po TF-ie miałabym mieć tylko 10 pkt. za udział (choć wierzę, że mimo wszystko stać mnie na więcej :rolleyes: ), przywiodłaby mnie ciekawość oraz.. poczucie kobiecej solidarności :P, ALE - biorąc pod uwagę ilość moich postów na dzień dzisiejszy to... może za parę lat. ;)
Ludzie z dwoma postami się dostają, więc nie widzę problemu. ;)
Dokładnie, dlatego nie ma co się migać. Brać rakiety i przyjeżdżać! :wink: Najwyższy czas, żeby ktoś w końcu udowodnił, że kobiety potrafią jednak grać. ;-P
Ty będziesz miała szansę udowodnić, że potrafisz grać już jutro. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tenis stołowy

Jak na jednym TFie pojawią się Mouila, Mag i Majorka to ja też przybędę, ale bez rakiety, tylko do obsługi punktu gastronomicznego (w otwieraniu puszek i butelek mam niemałe doświadczenie) :) .
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenis stołowy

Ania pisze:Jak na jednym TFie pojawią się Mouila, Mag i Majorka to ja też przybędę, ale bez rakiety, tylko do obsługi punktu gastronomicznego (w otwieraniu puszek i butelek mam niemałe doświadczenie) :) .
Solidarność nasieniowodów nie pozwalała nam zgrillować Garego, choć od kliku lat Mu to obiecujemy. No ale jak Damy będą przy kuchni to liczymy, że zapomną na chwilę, iż tymi damami są i ... :twisted:
(My Garego przytrzymamy, nawet donieść i poddusić możemy, Złosliwy Gnom się zgłasza ;)).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis stołowy

Również lubię grać w pingla, ale przyznam szczerze, że zawsze kiedy potem gram w tenisa mam problem z długością rakiety tzn. zaczynam trafiać piłki zdecydowanie bliżej serca rakiety, a czasem nawet i bezpośrednio nim...
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Tenis stołowy

MarK pisze:Również lubię grać w pingla, ale przyznam szczerze, że zawsze kiedy potem gram w tenisa mam problem z długością rakiety tzn. zaczynam trafiać piłki zdecydowanie bliżej serca rakiety, a czasem nawet i bezpośrednio nim...
Też tak mam, tylko że raczej u mnie chodzi o ustawienie: ustawiam się za blisko lecącej piłki i nie uderzam prostą ręką, tylko na takim przykurczu z łokcia :/ . Długo trwa u mnie przestawianie na nogi "tenisowe" z "pingpongowych".
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Inne sporty”