Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Formuła 1

No to pojeździli chłopaki :D . Początek sezonu dla Kimiego Raikkonena i Ferrari, chłopca z paluszkiem zgubiły opony i to raczej nie przez ustawienia samochodu, lecz styl jazdy. Wyścig bardzo ciekawy, fantastyczny powrót na tor Sutila, mnóstwo sytuacji "na styk" - oby tak dalej. McLaren i Williams - bardzo do tyłu, w przypadku tego pierwszego chyba warto spróbować koncepcji typu nowy model do pieca i jeździmy zeszłorocznym ;-).
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
roj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2012, 09:08

Re: Formuła 1

Wreszcie ten sezon ruszył!
I nie ukrywam, że pierwsza odsłona była dla mnie ciekawa ze względu na poziom, emocje i dramaturgię oraz rezultaty... Choć Vettel mógłby być oczko niżej a McLaren jednak zdobył jakiś punkt, to jednak wyniki cieszą :::yay:::.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Formuła 1

Mnie też osłabia ta panika pogodowa. Kiedyś lało, wiało, pioruny biły i się jechało.
A dziś ptaszek w locie narobi i już samochód bezpieczeństwa na tor ... :::bd::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
fusette
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 193
Rejestracja: 23 sty 2013, 01:26

Re: Formuła 1

Vivid pisze:Mnie też osłabia ta panika pogodowa. Kiedyś lało, wiało, pioruny biły i się jechało.
A dziś ptaszek w locie narobi i już samochód bezpieczeństwa na tor ... :::bd::
Dokładnie. Szkoda że w Malezji bardziej nie popadało.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Formuła 1

Za to emocje dotyczące team orders[*] były wystarczające :] . Dla tych, co nie oglądali - po ostatniej zmianie opon, Red Bull kazał swoim kierowcom przestać się ścigać (byli na pierwszych 2 miejscach), to samo Mercedes (kolejne 2 pozycje). Chodziło o oszczędzanie opon (RB) oraz paliwa (Mercedes). Webber przełączył silnik na ekonomiczne obroty, a Vettel... go ograł O_O . Druga para zachowała się zgodnie z poleceniem.
Po wyścigu zadyma - Webber, Horner i cała ekipa wyzwała Sebusia od pajaców i nieodpowiedzialnych gówniarzy, ten przepraszał jak zwykle, że poniosło go, nie usłyszał, radio nie zadziałało itp. Hamilton z kolei stwierdził, że w sumie mu głupio i Rosberg powinien być na podium.

Z mojej perspektywy - polecenia zespołu są częścią tego cyrku, zawsze były. Webber po prostu został oszukany przez Vettela, bo nie mógł się bronić (ustawienia auta). Tłumaczenia, że to charakter zwycięzcy itp. nie wytrzymują konfrontacji z rzeczywistością, gdyby Webber spodziewał się ataku, to pewnie Mr. Paluszka by nie puścił. Co będzie dalej - pewnie nic, Vettel dostanie karę finansową od zespołu, a w końcówce sezonu te 7 punktów może okazać się decydujące. Z drugiej strony takie szachy w 2 wyścigu sezonu - coś czuję, że cały rok będzie na styk.

[*]polecenia zespołu
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Formuła 1

Wiemy, że niewiele można zrobić z poleceniami zespołu, w końcu "Fernando is faster than you"* ;).
Ale to jednak zabija wszelki sport. Co jednak zrobić, ten sport jest ekstremalnie drogi i tu nie ma miejsca na "przypadek".


* - Fernando jest szybszy od ciebie ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
matirow
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 19 sty 2012, 22:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: Formuła 1

Vivid pisze:Mnie też osłabia ta panika pogodowa. Kiedyś lało, wiało, pioruny biły i się jechało.
A dziś ptaszek w locie narobi i już samochód bezpieczeństwa na tor ... :::bd::

Tak jest w każdym sporcie :). Tata mi opowiadał w Rybniku wielka międzynarodowa impreza żużlowa. Mauger, Briggs, i inne gwiazdy światowego żużla. Czy mecz ligowy w 1991 w Lesznem (do zobaczenia na youtube). Lało w obu przypadkach jak z cebra. No i jechali do końca a prawie składać się do łuku już nie dało. Teraz panienki po lekkim deszczu wyjdą pokopią tor i płaczą co skutkuje przekładaniem meczu. Nie tylko formuła "z ciociała". Tak już jest. Wolałbym żyć w latach 70 :).
Obrazek Biomimetic 500
Gracz leworęczny
NTRP 2.0
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

Vivid pisze:Wiemy, że niewiele można zrobić z poleceniami zespołu, w końcu "Fernando is faster than you"* ;).
Ale to jednak zabija wszelki sport. Co jednak zrobić, ten sport jest ekstremalnie drogi i tu nie ma miejsca na "przypadek".


* - Fernando jest szybszy od ciebie ;)
Nie ma co robić z poleceniami zespołu, gdyż w F1 są one legalne. Problem w tym, że Merc, Ferrari itp. grają w otwarte karty, a z RBR wychodzi Pan Marko i robi z ludzi idiotów mówiąc, że żadnego polecenia nie było.

Cyrk na kółkach i kółko adoracji Vettela.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Formuła 1

Nigdy nie będę szanował RedBulla. Mogą mieć 100 tytułów z rzędu, to nic nie zmieni. Vettel to zwykły gnojek z parasolem ochronnym. Alonso, Hamilton, Raikonen są dużo lepsi i biją go na głowę. Webber ciepłe kluchy, zamiast strzelić w pysk Vettela i publicznie zmieszać z błotem to daje sobą pomiatać.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
fusette
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 193
Rejestracja: 23 sty 2013, 01:26

Re: Formuła 1

Właśnie szkoda, że w Red Bullu jeździ taki mięczak jak Webber. Gdyby partnerem Vettela był Hamilton albo Raikkonen, byłaby ciekawa walka. A za takie olewanie poleceń dostałby od Hamiltona ripostę fizyczną, a od Raikkonena słowną.
roj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2012, 09:08

Re: Formuła 1

Brawo Alonso! Brawo Ferrari!
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

fusette pisze:Właśnie szkoda, że w Red Bullu jeździ taki mięczak jak Webber. Gdyby partnerem Vettela był Hamilton albo Raikkonen, byłaby ciekawa walka. A za takie olewanie poleceń dostałby od Hamiltona ripostę fizyczną, a od Raikkonena słowną.
W RBR jeździ kto jeździ bo to jest na rękę Vettelowi i zespołowi i wyłącznie o to chodzi. Wierz mi Hamilton jako drugi kierowca obok Vettela byłby wybitnie niewygodny tak dla miSZcza, jak i dla zespołu, dlatego też tam go nie ma, mimo iż przed tym sezonem o to zabiegał i prosił nawet o pomoc Berniego Ecclestone'a, żeby namówił odpowiednie osoby w RBR, te jednak nie wykazały najmniejszego zainteresowania faktem iż jeden z 3 najlepszych kierowców w stawce pcha się do ich zespołu. Dziwne nie? Właśnie...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Formuła 1

W RB rządzi Helmut Marko, Horner po raz kolejny zapewniając o swoim przywództwie i wspaniałej współpracy z Herr Doktorem tylko to potwierdził. Jak długo tak będzie, Vettelowi włos z głowy nie spadnie, a i konkurencji nijakiej mu w zespole nie stworzą.
Bomba z ostatnich dni to odejście z Lotusa Jamesa Allisona, prawdopodobnie do Ferrari. Pojęcia nie mam, jakie oni tam mają zakazy konkurencji w umowach, ale przejście głównego inżyniera, przed tak rewolucyjnym w sensie zmiany przepisów technicznych sezonie, jak 2014, do innego zespołu (zakładam, że z czołówki, w końcu to nie jest przypadkowa osoba) jest cokolwiek dziwne. Przecież samochody na następny sezon już się dawno projektują ... . O_O
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

Allison ma półroczny zakaz pracy dla konkurencji, więc przy projektowaniu bolidu 2014 nie pomoże, co najwyżej przy wykańczaniu i rozwoju w trakcie sezonu. Prawdopodobnie Ferrari chce go podkupić ze względu na wartość jego wiedzy odnośnie sprzężonego hydraulicznie zawieszenia.

No i Lauda się wygadał, że Kubica testuje dla Mercedesa w symulatorze ;) .
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

Zanim zacznie się nowojorska gorączka, to warto wspomnieć, że Kubica wygrał rajd Niemiec w klasie WRC-2 :::gd::: zostając jednocześnie liderem całego cyklu :::gd::: :::gd::: .

Do tego łącznie zajął 5-te biorąc pod uwagę również samochody WRC... szacun za determinację. Niech chłopak jeszcze wróci do F1 :D .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: Formuła 1

Dzisiaj w GP Belgii po raz kolejny zwyciężył...Vettel. :tired: To już się robi nudne. Po raz kolejny szybko wyprzedził Hamiltona i pozycję utrzymał do końca. On startuje bardzo dobrze i potem to utrzymuje. Jedynie on potrafi to zrobić.
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Formuła 1

pi50 pisze:Dzisiaj w GP Belgii po raz kolejny zwyciężył...Vettel. :tired: To już się robi nudne. Po raz kolejny szybko wyprzedził Hamiltona i pozycję utrzymał do końca. On startuje bardzo dobrze i potem to utrzymuje. Jedynie on potrafi to zrobić.
Ja usnąłem na tym wyścigu, świetne kwalifikacje, a wyścig lipa. Szkoda, że nie padało.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Formuła 1

Madox pisze:
pi50 pisze:Dzisiaj w GP Belgii po raz kolejny zwyciężył...Vettel. :tired: To już się robi nudne. Po raz kolejny szybko wyprzedził Hamiltona i pozycję utrzymał do końca. On startuje bardzo dobrze i potem to utrzymuje. Jedynie on potrafi to zrobić.
Ja usnąłem na tym wyścigu, świetne kwalifikacje, a wyścig lipa. Szkoda, że nie padało.
Czyli Roj nie żałuje że przyjechał do mnie, zamiast dokończyć oglądanie. Tylko jak wracał to zabrakło mu 100m jazdy za mną żeby trafić na stację benzynową. :rolleyes:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Formuła 1

Nie wiem ile w tym prawdy, ale po przeczytaniu w wątku Nadalowskim o Kimim :wink: , wynalazłem to.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Formuła 1

scudetto pisze:Nie wiem ile w tym prawdy, ale po przeczytaniu w wątku Nadalowskim o Kimim :wink: , wynalazłem to.
Sama prawda, Kimi miażdży :D . Mój ulubiony:
- Kimi, powiesz nam coś?
- Tak. Raz, dwa, trzy...

Kimas teraz w Ferrari, będzie się działo.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S

Wróć do „Inne sporty”