TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Formuła 1

O dziwo nie ma tematu, więc zakładam ;). Chciałem zacząć od dobrej nowiny, mianowicie Robert Kubica powoli wraca chyba do gry w F1. W ten weekend jechał w rajdzie we Włoszech. Niech będzie to dobry prognostyk.

Trochę zmieniając tory tematu... Po co on w ogóle wsiadał 18 miesięcy temu do auta w rajdzie, w którym się rozbił? Był w F1, z widokami na pracę w ścisłej czołówce, po co było to ryzyko? Inni kierowcy w kontraktach mają zapisane zakazy jazdy motocyklami, w innych rajdach itp. Nie wiem nawet, czy niekiedy nie jest tak, że mają zakaz uprawiania sportów kontaktowych (nie mówię o MMA ;), ale piłka nożna to jak najbardziej). Do dziś się zastanawiam, po co to było? Poprawa umiejętności? Ma od tego treningi, symulatory, wszystko, czego dusza zapragnie. Teraz na rajdy chyba raczej jest skazany, bo gdzieś musi wyjeździć te treningi.

No nic, mam nadzieję, że mu się uda wrócić do elity.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Formuła 1

Do F1 to on nie wróci. Nie ma takiej opcji. Talentów jest pełno, sprawnych w 100%, a on tej sprawności nie odzyska. On doskonale to wie ale robi dobrą minę. Robi ją kiepsko co pokazały ostatnie wywiady, mowy ciała nie oszukasz ...
Poza tym w F1 nie jeździ się tylko dlatego, że jest się dobrym. Musisz wnieść kapitał. Za nim taki nie stoi i już nie stanie.
Natomiast ma szanse nieźle pojeździć w rajdach.

Co do jego występu i wypadku. Nie rozumiesz tego? On to zwyczajnie ... kocha. To jest pasja i wtedy nie ma rozsądku ...
Inni też mają pasje ale ich szefowi zakładają im stosowne kagańce i smycze.
Robertowi jakimś cudem udało się to ominąć albo szefowie zaspali. No i się nieszczęście stało. Oczywiście szkoda. Ale generalnie za to co się stało głównie bym winił jego szefów z teamu F1. To oni zachowali się wręcz nieprofesjonalnie.
To za poważny i za drogi sport by zostawiać choćby cień wątpliwości czy ryzyka.
Najmniej bym tu winił zawodnika, tak po ludzku.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

Kubica wielokrotnie mówił że wyścigi to jego praca a rajdy to jego pasja. Sądzę że może mocno namieszać w świecie WRC (co mnie osobiście cieszy bo wolę walkę z czasem niż przepychanki na torze).
No i trzeba zaznaczyć, że wygrał ostatni rajd w Subaru Imprezie S12a - czyli aucie którego konstrukcja jest sprzed 5 lat.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Formuła 1

[b]Vivid pisze:Do F1 to on nie wróci. Nie ma takiej opcji. Talentów jest pełno, sprawnych w 100%, a on tej sprawności nie odzyska. On doskonale to wie ale robi dobrą minę. Robi ją kiepsko co pokazały ostatnie wywiady, mowy ciała nie oszukasz ...
Poza tym w F1 nie jeździ się tylko dlatego, że jest się dobrym. Musisz wnieść kapitał. Za nim taki nie stoi i już nie stanie.[/b]
Natomiast ma szanse nieźle pojeździć w rajdach.

Co do jego występu i wypadku. Nie rozumiesz tego? On to zwyczajnie ... kocha. To jest pasja i wtedy nie ma rozsądku ...
Inni też mają pasje ale ich szefowi zakładają im stosowne kagańce i smycze.
Robertowi jakimś cudem udało się to ominąć albo szefowie zaspali. No i się nieszczęście stało. Oczywiście szkoda. Ale generalnie za to co się stało głównie bym winił jego szefów z teamu F1. To oni zachowali się wręcz nieprofesjonalnie.
To za poważny i za drogi sport by zostawiać choćby cień wątpliwości czy ryzyka.
Najmniej bym tu winił zawodnika, tak po ludzku.
Zakład o piwo (do odebrania na TF-ie... za maks 4 edycje? (:]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Formuła 1

bugaloo pisze:
[b]Vivid pisze:Do F1 to on nie wróci. Nie ma takiej opcji.
Zakład o piwo (do odebrania na TF-ie... za maks 4 edycje? (:]
Stoi! :)

4 edycje TF-a? Czyli Jak do 2014 nie będzie sezonowym kierowcą wyścigowym w F1 (nie testowym czy zastępstwo na kilka wyścigów) to 4- czy 6-pak.
Pasuje?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Formuła 1

Vivid pisze:
bugaloo pisze:
[b]Vivid pisze:Do F1 to on nie wróci. Nie ma takiej opcji.
Zakład o piwo (do odebrania na TF-ie... za maks 4 edycje? (:]
Stoi! :)

4 edycje TF-a? Czyli Jak do 2014 nie będzie sezonowym kierowcą wyścigowym w F1 (nie testowym czy zastępstwo na kilka wyścigów) to 4- czy 6-pak.
Pasuje?
::!vgoodv!:: (tylko nie wymyślaj jakichś trudno dostępnych, importowanych specjałów ;-))
Na dobrą sprawę, to chętnie przegram... WRC>>F1 (dla mnie jako kibica)
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2012, 12:06 przez bugaloo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Formuła 1

Ja też nie mam zamiaru w razie przegranej importować Ci jakiegoś wynalazku z np. ZEA, Chin itd. ;)

Też wolę WRC ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

Vivid pisze:Do F1 to on nie wróci. Nie ma takiej opcji. Talentów jest pełno, sprawnych w 100%, a on tej sprawności nie odzyska. On doskonale to wie ale robi dobrą minę.
Czy ja wiem. Myślę że zdaje sobie sprawę z tego co może a co nie. Gdyby było inaczej to od 18 miesięcy by się "produkował" że już, już prawie wrócił. A on tak naprawdę znikł i nie udzielał żadnych wywiadów do momentu kiedy już coś mógł konkretnego powiedzieć. Zresztą też nie powiedział że wróci.
Vivid pisze:Poza tym w F1 nie jeździ się tylko dlatego, że jest się dobrym. Musisz wnieść kapitał. Za nim taki nie stoi i już nie stanie.
Natomiast ma szanse nieźle pojeździć w rajdach.
Tu się z tobą nie zgodzę. Kapitał właśnie potrzebny jest średniakom. Kubica trafił do F1 tylko dzięki swoim umiejętnością. I myślę że jeśli zyska jako taką sprawność uszkodzonej ręki, która umożliwi mu kręcenie kółkiem w wąskim bolidzie to jakiś zespół na pewno się znajdzie który zrobi pod niego odpowiednią kierownicę :)
Niestety F1 staje się coraz mniej ciekawe, bo teraz coraz bardziej widać że tak naprawdę kierowca nie ma tu wiele do powiedzenia. Nawet największy mistrz nic nie wymyśli jak dostanie marne auto :(
W rajdach aż takiej przepaści nie ma i widać umiejętności kierowców i tak jak napisał Konrad, Robert może tam trochę namieszać.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

Tylko niech w końcu zniosą te kretyńskie eco-regulaminy. Jak ja tęsknię za czasami gdzie liczyły się dwie marki - Subaru i Mitsubishi a plastikowe wozidełka z Citroena, Skody i Forda były tylko tłem.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Formuła 1

ESP pisze:Tylko niech w końcu zniosą te kretyńskie eco-regulaminy. Jak ja tęsknię za czasami gdzie liczyły się dwie marki - Subaru i Mitsubishi a plastikowe wozidełka z Citroena, Skody i Forda były tylko tłem.
Zapomnij. My musimy się pi*****ić z EGR'kami, DPF'kami i resztą bzdur, to dla przykładu muszą i oni. Czekam aż zaczną montować im hybrydy :]
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

ESP pisze:Tylko niech w końcu zniosą te kretyńskie eco-regulaminy.
Na to chyba nie masz co liczyć :( Niestety kagańce zakładają coraz bardziej ograniczające możliwość ruchu. Jakieś chore ograniczenia, np. z F1 maks. 750KM z 3,5L silnika itp., gdzie ponad 15 lat temu jeśli dobrze pamiętam z połowę mniejszego silnika wyciągali ponad 1000KM. Konrad na twoim miejscu to bym się raczej obawiał żeby nie wprowadzili ograniczeń, że w WRC będą śmigać na elektrycznych silnikach żeby przyrody nie zatruwać rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

Subaru podobno się szykuje - swój silnik 1.6L mają wyposażyć w DIT co ma dać ok 300KM.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Formuła 1

Przecież już były zakusy na likwidację WRC, heloł Koledzy ...
I miało być S1600, nawet nie S2000. Na świecie, nie w Polsce.

Jeszcze dożyjemy rajdów Melexami ... :/
I zamiast Loeba mistrzem będzie ... Gary rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

Vivid pisze:Jeszcze dożyjemy rajdów Melexami ... :/
I zamiast Loeba mistrzem będzie ... Gary rotfl
Melex to pikuś, jak Gary miałby być mistrzem, to oznaczałoby, że nadszedł czas najbardziej eco pojazdów... czyli.

Gary&Vivd
Obrazek

Wersja cabrio:
Obrazek


rotfl rotfl
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Formuła 1

Grafika :::gd:::.
Ale czy ja bym wsiadł z 9-krotnie egzaminowanym Garym? A tak, zapomniałem, przygotowuje się do 10-tego egzaminu :P.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Formuła 1

Jakoś bez echa tutaj, dokonała się mała rewolucja w F1 - Schumacher ponownie na emeryturę, Hamilton do Mercedesa, a Perez do McLaren`a. Temu pierwszemu, mimo braku szczególnej sympatii przez całą karierę, życzę wszystkiego najlepszego i naprawdę, z pozycji niemal rówieśnika, nie mam mu za złe, że adrenalina przeważyła nad rozsądkiem. ;-)

Hamilton w Mercedesie - to ciekawa opcja, jak to mawiają, przyszedł czas, żeby oddzielić mężczyzn od chłopców. Odstawiony od opiekuńczego "cycka" firmy-matki, może się zupełnie nie odnaleźć w innym zespole. Stawiam tezę, że niezłe, ale nie topowe umiejętności w połączeniu z agresją oraz niezbyt udanym bolidem, mogą stworzyć mieszankę niebezpieczną dla pozostałych kierowców. Obym się mylił.

Perez - nie podejmuję się wyrokować. Jakoś mnie na razie nie przekonuje.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Formuła 1

Schumi - wreszcie chyba rozsądna decyzja. Lata jednak robią swoje. Zresztą moim zdaniem gwiazdą był akurat dlatego, że trafił na dobry okres, brak przeciwników i bardzo dobre bolidy, którymi śmigał.
Co do Lewisa, fakt teraz zobaczymy co jest naprawę wart, zwłaszcza jak Mercedes nie wydzierga dobrego bolidu, to obawiam się że będzie nędza i to straszna. Moim zdaniem to podobny kierowca jak Seba z Redbulla :).
Mnie w tej chwili interesuje czy Kubek odzyska na tyle sprawność żeby znów zasiąść za sterami F1. To jeden z niewielu kierowców, który potrafi coś zdziałać jadąc nędzną furą wyciągając z niej 120 albo i więcej % jej możliwości :).
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Formuła 1

IMO Hamilton jest lepszym kierowcą niż Vettel. Schumacher w ogóle po co on wracał, jest po prostu słaby, błędy jakie robi zdarzają się rzadziej żółtodziobom. Mistrz jazdy na mokrym, a ląduje ciągle poza torem, bo nie ma systemów kontroli trakcji. Roberto sprawność odzyska, pytanie co z zakresem ruchów w stawie łokciowym... Ciągle marzę o duecie Alo - Kub. Włosi traktują go jak swojego. Był ktoś na wyścigu? Jak nie, to polecam, nawet dla niezainteresowanych, bo to coś całkowicie unikatowego.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Formuła 1

htb pisze:Schumi - wreszcie chyba rozsądna decyzja. Lata jednak robią swoje. Zresztą moim zdaniem gwiazdą był akurat dlatego, że trafił na dobry okres, brak przeciwników i bardzo dobre bolidy, którymi śmigał. (...).
Ździebko Cię poniosło :D z tym brakiem przeciwników - Senna, Hakkinen et consortes to chyba nie była 3 liga?
Aż tak surowo bym Schumachera nie oceniał, jasne, że ma za uszami (ostatnio gruchnęła wieść, że w Bennettonie miał kontrolę trakcji, wtedy zakazaną, auto było kontrolowane, "kaganiec" na trakcję był, ale... nieużywany rotfl ), ale moim zdaniem nie potrafił się po powrocie przystosować do zupełnie zmienionych samochodów. Wystarczy przyjżeć się specyfikacji, przez analogię, nie sądzę, żeby McEnroe, po wykonaniu skoku w przyszłość, był w stanie szybko przyswoić obecne standardy walki na korcie. A po mokrym dalej pokazywał jak jeździć, że wspomnę GP Kanady 2011. Tak czy inaczej - powrót to był błąd, ale jakby go nie zrobił, nigdy by się o tym nie dowiedział ;-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Formuła 1

Wiecie, F1 to bardzo technologiczny sport. Tu talentem niewiele można zdziałać. Decyduje praktycznie wyłącznie bolid. Także trudno porównywać kierowców nawet startujących w tym samym okresie. Nawet jak ta sama stajnia to bolidy mogą być różne albo można usłyszeć od inżyniera, że "Fernando jest szybszy od ciebie ..." i się człowiekowi pedał gazu z hamulcem pomyli ... ;)
Był kilka lat temu projekt by wszyscy mieli te same silniki, chyba trakcję itd. a tylko można było nad aerodynamiką indywidualnie pracować. Wtedy wyniki kierowców byłyby względnie porównywalne. Mówiono też, że to zredukowałoby koszty.
Ale największe teamy postawiły stanowcze weto, zagroziły wycofaniem się z cyklu i się rozeszło.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Inne sporty”