Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Siatkówka

McGyver pisze:A dla mnie mogliby skrócić trochę sety tak jak zrobili to w tenisie stołowym. Były do 21 do trzech setów wygranych, teraz jest do 11 do czterech wygranych. Słabo się ogląda początki setów w siatę, mniej więcej do 10 punktów. Zawsze wtedy przełączam na coś innego. Zrobić do 15 punktów do 4 setów wygranych. Skróci też to trochę spotkania.
Dawniej były sety do 15, ale pkt się zdobywało tyko przy własnym serwisie. Było więc sporo akcji bez punktu, tylko ze zmianą serwisu. Obecny system oceniam pozytywnie, to kwestia koncentracji, bo można odskoczyć już w początkowej fazie seta i się robi pozamiatane.
Nerwowo grały dziś obie drużyny, ale wyszło nawet lepiej, do zera :::gd::: . Włosi też grali dobrze, zwłaszcza ci z Kuby i Rosji. :wink: :D
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Siatkówka

Uchylę rąbka tajemnicy i powiem, że w FIVB trwa dyskusja nt. zmiany siatki, trwają nawet testy.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Siatkówka

Clapton pisze:Uchylę rąbka tajemnicy i powiem, że w FIVB trwa dyskusja nt. zmiany siatki, trwają nawet testy.
I co będzie, mur? Chiński czy Berliński? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

Podniosą siatkę metr do góry i sety do 25, ale punkt jak po staremu tylko przy swoim serwisie rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Siatkówka

Siatka będzie pod prądem, od razu będzie kara za dotknięcie siatki ;)
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

Zmiany siatki, czy siatkówki? :] Jeśli mowa o tym, by mecz trwał godzinę i 45 minut, a poszczególne sety kończyły się po upływie 25 minut, to tajemnica poliszynela. :wink: Kwestii tie-breaka jeszcze zdaje się nie rozwiązano, ale w przypadku czterech partii rozegranych w maksymalnym wymiarze czasowym na dogrywkę zostaje 5 minut. :] No chyba, że o jakieś inne modyfikacje chodzi (albo rzeczywiście o siatkę), bo o tych, to już przeszło 2 miesiące temu trąbili. Pojawiły się też głosy o setach do 21 i takie tam. Jak już zostało napisane, dawniej grano do 15, tylko punkty zdobywało się przy własnym serwisie. Kilka lat temu z kolei odbył się mecz charytatywny (Bełchatów v Częstochowa), gdzie rozegrano 5 partii do 15. Pomijając już fakt, że testowanie zmian na imprezach tego typu większego sensu nie ma (o ile jakikolwiek), niespecjalnie to wypaliło.

Wracając na chwilę do IO, sprawiedliwie się to poukładało na podium, a patrząc wczoraj na Brazylijczyków podczas ceremonii dekoracji, cieszyłam się razem z nimi. Przemyśleń wiele, ale nie chce mi się w sumie rozpisywać, więc krótko. Tak było 12 lat temu:

Obrazek

A tu zdjęcia z wczoraj http://rio2016.fivb.com/en/volleyball/m ... onygallery

Piękna klamra i ukoronowanie wspaniałej kariery. Brawa dla tego pana, bo zasłużył jak mało kto. Wielki "mały" człowiek. A Rezende rządzi.

Aha, jeszcze jedno, gest z koszulkami :::gd:::
Learn to love the process.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Siatkówka

Na zawodach rangi mistrzowskiej siatka ma być.....ledowa. Dzięki temu w czasie przerw pomiędzy wymianami będzie 10 m przestrzeni reklamowej. Jest tylko jeden problem, którego do tej pory nie rozwiązano - piłka nie odbija się od siatki, spada po niej od razu w boisko. Testy trwają.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Siatkówka

Tak sobie zajrzałem na początek tematu. Też się zaczął od Igrzysk. I też Polska przegrała w ćwierćfinale, z Rosją. Też 0-3. Tak samo mecz bez historii, gdzie zostaliśmy zdominowani. Tak samo nie było odbioru i tak samo nie było serwów.

Historia lubi się powtarzać a my tradycyjnie nie wyciągnęlismy wniosków.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

Clapton pisze:Na zawodach rangi mistrzowskiej siatka ma być.....ledowa. Dzięki temu w czasie przerw pomiędzy wymianami będzie 10 m przestrzeni reklamowej. Jest tylko jeden problem, którego do tej pory nie rozwiązano - piłka nie odbija się od siatki, spada po niej od razu w boisko. Testy trwają.
Przyszło mi do głowy, że może masz na myśli siatkę ledową, ale mowa o tym była jakieś 2 lata temu przy okazji powrotu do nietykalnej siatki. Świecący gadżet pojawił się już w trakcie ubiegłorocznych finałów LŚ i WGP, a w tym roku rozświetlił Copacabanę podczas turnieju olimpijskiego (wcześniej testowany na marcowych zawodach z cyklu Grand Slam). Zatem nie dość, że żadna tajemnica, to jeszcze owa nowinka techniczna zdążyła zagościć na dość istotnych imprezach siatkarskich. :]
Learn to love the process.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Siatkówka

A już chciałem wzbudzić sensację :( . Zobaczymy co w ten weekend będzie ciekawego ws. przepisów na szkoleniu w Krynicy.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

Clapton pisze:A już chciałem wzbudzić sensację :( .
Nie smutaj :wink:. FIVB jeszcze nie raz czymś nas zaskoczy. Chociażby nową formułą LŚ ;-P.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

Jakuboto pisze:To ogólna zmiana czy na IO tylko nie było przerw po 8 i 16 punkcie?
Zmiany i w +L http://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/62 ... w-technicz
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Siatkówka

Ktoś w ogóle ogląda te MŚ. Nasi dobrzy na pierwszą rundę, ale w drugiej słabiutko. Dzisiaj pan N'Gapeth ich ustawił.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Siatkówka

Próbowałem oglądać, ale przy tym ciągłym disco w tle nie daję rady. 20 sekund gry a potem 3 minuty muzycznej łupanki, rzygać mi przy tym chce a nie oglądać siatkówkę... To Bułgarzy tacy "muzykalni" czy teraz takie obyczaje?
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

RatRace pisze:Ktoś w ogóle ogląda te MŚ.
Ktoś ogląda.
Learn to love the process.
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: Siatkówka

TomPL pisze:Próbowałem oglądać, ale przy tym ciągłym disco w tle nie daję rady. 20 sekund gry a potem 3 minuty muzycznej łupanki, rzygać mi przy tym chce a nie oglądać siatkówkę... To Bułgarzy tacy "muzykalni" czy teraz takie obyczaje?
We włoskich halach zapodają "Volare" :::yay:::
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Siatkówka

TomPL pisze:Próbowałem oglądać, ale przy tym ciągłym disco w tle nie daję rady. 20 sekund gry a potem 3 minuty muzycznej łupanki, rzygać mi przy tym chce a nie oglądać siatkówkę... To Bułgarzy tacy "muzykalni" czy teraz takie obyczaje?
Panie, pan widzę niedzisiejszy jesteś :wink: . Teraz trza frontem do klientaludu, ma być fajowo, piknik i zabawa... Dlatego właśnie przestałem chadzać na mecze AZS...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Siatkówka

Byłem kilkukrotnie na meczach siatkówki i uwierzcie mi, że te przerwy techniczne, gdzie spiker stara się zabawić publiczność, są chyba najlepszą częścią meczu. :D Nie stawia to chyba czysto siatkówki w najlepszym świetle.

Heynen chciał poeksperymentować z rezerwowym składem na Francję, bo wygrana z Francuzami/Serbami daje awans. Tylko skąd może mieć pewność, że dziś wygra z rozpędzonymi rodakami Djokovica? Ptaszki ćwierkają, że będą chcieć się podłożyć Polakom, by wywalić Francję. Nie lubię takich zagrywek...
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

Mogą się chcieć podłożyć. Jeśli tak to Francja sama sobie winna, że nie wygrywała wcześniej.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Siatkówka

Jakuboto pisze:Mogą się chcieć podłożyć. Jeśli tak to Francja sama sobie winna, że nie wygrywała wcześniej.
Tak, jak Polska z Argentyną. :::gd:::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."

Wróć do „Inne sporty”