Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

Jakuboto pisze:Dlatego Włosi grają na sam koniec i będą mogli „zdecydować” na kogo wpadną - zakładając, że wyjdą z grupy.
Podejrzewam, że nie ma również przypadku jeśli chodzi o terminarz drugiej grupy. Ten ewidentnie nie sprzyja Amerykanom, którzy póki co prezentują się najlepiej w tym turnieju. Tyle na papierze. Wkrótce przekonamy się co z tego wyniknie w praktyce.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

Czyżby Włosi mieli dostać za swoje? Jeśli Serbia wygra 3:0, z nami ugra seta ale my wygramy to Włosi do 0 musieli by nas ograć? Ogólnie to zabijają sport i promują matematykę...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Siatkówka

TomPL pisze:
hohvar pisze:
TomPL pisze:Próbowałem oglądać, ale przy tym ciągłym disco w tle nie daję rady. 20 sekund gry a potem 3 minuty muzycznej łupanki, rzygać mi przy tym chce a nie oglądać siatkówkę... To Bułgarzy tacy "muzykalni" czy teraz takie obyczaje?
Panie, pan widzę niedzisiejszy jesteś :wink: . Teraz trza frontem do klientaludu, ma być fajowo, piknik i zabawa... Dlatego właśnie przestałem chadzać na mecze AZS...
Ja siatkówkę to wolę czasami na plaży pouprawiać... No to kicha że takie disco to powszechne zjawisko, kicha.
Dziś włoscy kibice przynieśli transparent z tekstem, że to nie festiwal w San Remo. rotfl
No wiocha z tą oprawą muzyczną, kibice to czują, pikniki bawią się. :/
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

Canarinhos!! :::yay::: Arjona. :::gd::: Uwielbiam gościa.

Komentarz do drugiego meczu: (:] (:] (:]

Na to czekałam. Pięknie jest.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Siatkówka

hohvar pisze:
TomPL pisze:
hohvar pisze:
TomPL pisze:Próbowałem oglądać, ale przy tym ciągłym disco w tle nie daję rady. 20 sekund gry a potem 3 minuty muzycznej łupanki, rzygać mi przy tym chce a nie oglądać siatkówkę... To Bułgarzy tacy "muzykalni" czy teraz takie obyczaje?
Panie, pan widzę niedzisiejszy jesteś :wink: . Teraz trza frontem do klientaludu, ma być fajowo, piknik i zabawa... Dlatego właśnie przestałem chadzać na mecze AZS...
Ja siatkówkę to wolę czasami na plaży pouprawiać... No to kicha że takie disco to powszechne zjawisko, kicha.
Dziś włoscy kibice przynieśli transparent z tekstem, że to nie festiwal w San Remo rotfl
No wiocha z tą oprawą muzyczną, kibice to czują, pikniki bawią się :/
Ale teraz grają przecież w Turynie i to samo?! Czyli nie tylko Bułgarzy winni, może im tak kazały władze siatkówki...
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Siatkówka

Na wielu turniejach ATP i WTA też między gemami wali muza... Słabe to, ale chyba taka discopolowa globalna tendencja.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Siatkówka

No to Włosi pod ścianą :D . Nie jestem zwolennikiem kibicowania "przeciw" (antykibicowania? :::hmm::: ), ale po tym teatrzyku z losowaniem i całościowym kombinowaniem w swoim stylu życzę im odpadnięcia.

Ciekawie było posłuchać, jak nasi komentatorzy "tłumaczyli" Serbów jako feniksa, co z popiołów powstał rotfl rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Siatkówka

A wy co? Koneserzy? Do filharmonii. :wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Siatkówka

Nie musisz namawiać, chodzę.
Do kina przestałem (oglądać w jadłodajni? to już wole w domu), na mecze siatki czy nogi też przestałem, teraz przestanę nawet oglądać...
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Siatkówka

Aj tam. Ja po prostu wyłączam dźwięk albo zmniejszam jego poziom. Czyni cuda w odbiorze. Nawet tych z TVP sport. Po co mi facet co mi opowiada to co widzę.

Ciszewski, Tuszyński, Ambroziak czy nawet Tomaszewski senior. To tak. Ale teraz?

Moim szczególnym ulubieńcem jest redaktor Szpakowski. Komentuje już kilkadziesiąt lat, a dalej opowiada farmazony.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

Niektórzy chyba zapomnieli jak to wygląda podczas turniejów organizowanych w naszym kraju i o szopce, którą od wielu już lat odstawiają Kułaga z Magierą. Z całym szacunkiem, ale dźwięki, na które tak narzekacie są niczym w porównaniu z tym co rzeczeni zaserwowali nam cztery lata temu. Począwszy od doboru repertuaru, poprzez amplitudę łupanki wydobywającej się z głośników aż po paplaninę i doping sterowany przez Mareckiego (choć w tej ostatniej materii przebił go wówczas jakiś gość obecny na meczach grupy D, a to nie lada sztuka). Generalnie, drugiej równie piknikowej atmosfery jak duet Kułaga & Magiera nikt nie potrafi stworzyć (brakowało jedynie karuzeli i cukrowej waty), a wspomniane kombo tak dawało po uszach podczas poprzednich MŚ, że spotkań naszej repry nie dało się oglądać z dźwiękiem. Swoją drogą, do dziś pamiętam fantastyczny doping jaki wtedy uskutecznili Finowie (podobnie zresztą jak teraz) i żaden master of puppets* pokroju Magiery czy krakowskiego klauna do szczęścia potrzebny im nie był. Niestety dla nas, kibiców siatkówki w kraju nad Wisłą traktuje się niczym marionetki. Co do samej muzyki, nie wiem, może przywykłam, może podczas turniejów organizowanych w Polsce bardziej mnie to razi (pewnie jedno i drugie), ale w trakcie obecnego mundialu jakoś niespecjalnie zwracam na to uwagę, a cztery lata temu mocno uwierało.

*władca lalek/marionetek
RatRace pisze:Aj tam. Ja po prostu wyłączam dźwięk albo zmniejszam jego poziom. Czyni cuda w odbiorze.
Otóż to. :::gd::: Jako że lubię boiskowe dźwięki, to po prostu ściszam na tyle, żeby komentarz mi nie przeszkadzał. Swoją drogą, może i PŚ organizowany w Japonii oznacza wyludnione trybuny, ale za to jest prawdziwą ucztą dla uszu.
Nawet tych z TVP sport.
Pewnie jestem odosobniona w tej kwestii, ale od nadmiernej ekscytacji, ignorancji i stronniczości (połączonej z arogancją wręcz w przypadku Drzyzgi) wolę już komentatorów TVP Sport. Dyletantów również tam nie brakuje, ale przynajmniej tembry głosów mają przyjemniejsze, a dzięki stonowaniu łatwiej ich wyciszyć/potraktować jak radio jeśli komuś przeszkadzają.
Po co mi facet* co mi opowiada to co widzę.
To co widzę niekoniecznie, ale profesjonalny komentarz nie ogranicza się tylko do tego co na korcie/boisku. I nie chodzi mi bynajmniej o przegląd znajomości Tomaszewskiego Juniora czy też szczegółową mapę jego podróży.

*Może i panowie w tej branży przeważają, ale nie zapominajmy jednak o paniach. :wink:

Wracając do tego co najistotniejsze, podobnie jak Hohvar, zwolenniczką antykibicowania nie jestem. Jakkolwiek jednak druga faza w naszym wykonaniu była paskudna, a Azzurri są jedną z tych reprezentacji, które w akcji oglądam najchętniej, też chciałabym żeby im noski przytarło (jeśli nie teraz, to w walce o medale). Niemniej, zostali dość mocno przyparci do muru, a żniwo tej sytuacji Polacy będą zbierać w jutrzejszym meczu. Za Sborną z kolei nie przepadam (mimo sympatii i szacunku względem Muserskiego czy Michajłowa chociażby), ale to nie jedyny (a na pewno nie najważniejszy) powód, dla którego w czwórce chętniej widziałabym Canarinhos. Swoją drogą, choć potencjał Serbów jest znany i wiadomo na co ich stać, to obok Holandii stanowią dla mnie najmilszą niespodziankę tego turnieju, a wczoraj zagrali kapitalnie. Podsumowując, trzecia runda zaczęła się od solidnego wstrząsu. Mam nadzieję, że dalej obędzie się już bez żadnych kombinacji, a napięcie będzie tylko rosnąć. :wink:
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Siatkówka

TomPL pisze: Do kina przestałem (oglądać w jadłodajni? to już wole w domu)
Ale na Kler pójdziesz? :angel:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

W tym momencie zaryzykuję stwierdzenie, że mecz zakończy się w trzech setach. Ostatnia partia również na przewagi.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

No i wygrali :). Jutro albo set i awans z 1 miejsca albo maks -14 punktów i awans z 2 miejsca.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

Jakuboto pisze:Jutro albo set i awans z 1 miejsca albo maks -14 punktów i awans z 2 miejsca.
Po raz kolejny zaryzykuję stwierdzenie*: jeśli Amerykanie wygrają z Kanarkami, to nasi przegrają z Włochami w trzech partiach zdobywając maks -14 punktów przy założeniu, że sety będą do 25.

*W poprzednim poleciałam z wszystkimi partiami na przewagi, choć tak naprawdę dawałam naszym łącznie jakieś 7-8 punktów więcej od Serbów. Tak czy siak, blisko.

Abstrahując już od sympatii/antypatii, Rosjanie momentami pogubieni jak dzieci i przykro się patrzy na takie obrazki. Jeśli mam być szczera jednak, to nawet biorąc pod uwagę stwierdzenie, że "Sborna nigdy nie jest tak słaba jak może się wydawać", nie przekonywali mnie w tym turnieju. Brakowało mi jakiegoś zadziora, woli walki, gryzienia parkietu. Owszem, były zrywy, ale zrywy to zdecydowanie za mało. Do tego Michajłow, który jak na niego nie prezentował się najlepiej. Szkoda, bo oczekiwania wobec nich są jednak większe niż to co zaprezentowali w tym turnieju.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Siatkówka

Jakuboto pisze:No i wygrali :). Jutro albo set i awans z 1 miejsca albo maks -14 punktów i awans z 2 miejsca.
Wygrali, brawo, ale... znowu Serbowie nie musieli gryźć parkietu, wszystko mieli pod kontrolą i już awansowali. Może finał Polska-Serbia wreszcie by pokazał prawdziwy mecz. :]
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Siatkówka

Hau, Hau, Hau! Ja póki co odszczekuję, bo krakałem, że w tej fazie turnieju Nasi dostaną łupnia po 0:3 zarówno od Serbów, jak i Włochów......
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Siatkówka

Jeszcze dodam, że wczoraj ta muzyczka w tle była jakaś wyciszona, w ogóle odgłosy z hali był słabo słyszalne, więc spokojnie mogłem oglądać. Zupełnie co innego niż w Bułgarii...
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Siatkówka

TomPL pisze:Jeszcze dodam, że wczoraj ta muzyczka w tle była jakaś wyciszona, w ogóle odgłosy z hali był słabo słyszalne, więc spokojnie mogłem oglądać. Zupełnie co innego niż w Bułgarii...
Może czytali Twoje opinie na forum. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Siatkówka

Farsa nie mistrzostwa.
Learn to love the process.

Wróć do „Inne sporty”